Cyklosedačka - ano či ne?

jujatko
24. bře 2016

Pro zpestření a pro možnost dostat se dále od baráku zvažuji koupi cyklosedačky. Na kole jsem nějaký ten rok teda neseděla 🙂. Pořád ale váhám. Jezdila bych sama. Nějak si nedokáži představit, že je dítě za mnou, nevidím na něj. Zároveň mám i strach, kdyby sebou malá třeba nějak škubla, aby to kolo nerozhodilo a nespadly jsme. Na jednu stranu mě to velmi láká, ale na druhou stranu pořád váhám. Hodně jsem slyšela, že je samozřejmě úplně jinde těžiště. Prosím ty, co mají osobní zkušenosti - jaký je rozdíl v jízdě s a bez cyklosedačky? A i další postřehy. Budu jezdit převážně po polních cestách. Po silnicích minimálně. Takže určitě to nebude jízda po hladkem rovnem povrchu. Děkuji za všechny rady. Dcerce budou dva roky.

sara84
24. bře 2016

Vubec bych se toho nebala, jezdila jsem se synem od 9m do 3let, pak uz jsem byla tehotna...Mel to rad, jezdili jsme cele leto, na hriste, bazen, nebo i jen nakoupit. Teziste je jinde, ale po 2 projizdlach si to sedne a dite nema sanci nejak rozhybat kolo. .

jujatko
autor
24. bře 2016

@sara84 Děkuji za Vaši zkušenost.

puresin
25. bře 2016

@jujatko Jdi do toho, uplne to zmeni moznosti vyletu. Doporucuje se teda az od 18m kvuli zadickum, tak jsme loni s malym trpelive cekali, ale jak se ted udela lip, vyrazime. 🙂

jujatko
autor
25. bře 2016

@puresin Dekuji.

lrg
25. bře 2016

Pokud nejsi moc zkušená cyklistka raději bych volila vozík. Je mnohem bezpečnější, jak pro tebe, tak pro prcka.

bledulka84
25. bře 2016

My zkoušely od cca 10 měsíců. Pokud ty polňačky budou bez šutrů, tak myslím pohoda, jen je potřeba vybírat cesty, kde to extra nedrncá nebo se snažit to trošku odpružit nohama (když je potřeba, tak si na kole stoupnout). Podle mě je praktičtější, než vozík, ten všude neprojede

jujatko
autor
25. bře 2016

@lrg To je mi jasné, ale bohužel ta cena je pro mne nepřijatelná - vzhledem k tomu, že fakt neplánuji nějaké velké cyklotury.

jujatko
autor
25. bře 2016

@bledulka84 Děkuji za info. Vozík ne - to je pro mne zbytečná investice. A přiznávám, že si ani nedokáži představit tu jizdu pres koreny atd. Kolem se vyhnu, ale vozikem blbe. Aspon tak se mi to z pohledu neznalce zda.

mrskato
26. bře 2016

Ahoj, já jsem jezdila na kole s dcerkou hodně. Kolem těch 2 let, protože v tu dobu jsme dali kočár pryč. Taky nejsem kdovíjakej sportovec, ale to kolo je pohoda, naučíš se to se sedačkou rychle. Do kopce je to docela záhul, když pak vezeš třeba 15kg navíc 😀 Jinak velké kořeny nejsou moc ok, je to masakr 😀
Ale určitě to doporučuju, člověk je pak neskutečně mobilní a dětem se to líbí 🙂

biene007
26. bře 2016

Doporucuji, jen mne se pres horni stangli meho kola spatne nastupovalo, bezne bych nohu prehodila pres sedlo. Ale i to se da zvladnout. Fixace ditede pri kole oprenem o zed se musi take nacvicit (aspon poprve by Ti nekdo mel pomoci). A detska sedacka trochu peruje / houpe, tak ty drncaky jdou zvladnout. Nezapomen na helmu pro mimi - my ji meli na takovou spolujizdu a odrazeci motorku ci odrazedlo. Vydrzela od ca 1,5 roku do 4, ted budem brat novou...

jujatko
autor
26. bře 2016

Moc Vám děkuji za Vaše postřehy. Jdu do toho 🙂 🙂 🙂
@bienne007 Už také nejsem nejmladší 🙂 🙂 🙂 🙂, takže koupím určitě dámské kolo. Dříve by to byla hrozná potupa 🙂 🙂 🙂

olga_
26. bře 2016

Holky, inspirovalo mě to. Ta sedačka se dá teda připevnit i na dámské kolo? Nemám žádné, ale vypadá to jako hodně praktická věc, tak bych si ho i se sedačkou pořídila 🙂. Syn bude mít 18 měsíců, hodně nosíme a kočárek jsme používali minimálně, tak se mi to líbí jako dobrý doplněk k vycházkám.
Kdybych to použila na cestu do města a kolo třeba chtěla někde zamknout, tak tu sedačku asi někdo může lehce odnést, co? 😒

mrskato
26. bře 2016

@olga_ raději se poraď, my máme cyklosedačky dvě a každá pasuje na jiné kolo. Jedna je teda staršího typu, tak nevím, jestli je to tím, možná se dneska dělaj už sedačky, které pasují na všechna kola 🙂 Jinak já mám dámské a pasovala mi tam také.
Ta sedačka je tam připevněná natvrdo, to by ti spíš ukradli kolo i se sedačkou, než jen sedačku, sedačka drží na tyči pod sedákem kola.

olga_
26. bře 2016

@mrskato Super, kupovali bychom to k sobě, aby to pasovalo. A nějakou pojistku proti krádeži to má?

mrskato
26. bře 2016

@olga_ to nevím, možná, že už něco takového je, určitě se dá pojistit klasickým zámkem na kolo🙂

konidana
29. bře 2016

@jujatko Se zadní cyklosedačkou je jízda horší než s kolem naloženým brašnami - těžiště je výše a dítko se může nepředvídatelně hýbat :D , ale s opatrností a cvikem se to dá. Mě více vyhovovala přední cyklosedačka, kdy na dítě vidím, mohu si s ním povídat, ono vidí dopředu a pořád se na něco ptá, ukazovali jsme si... Dítě na přední sedačce sice trochu znepohodlní šlapání, ale podle mne je celková stabilita na kole lepší. My měli takové obyč. starší sedátko, které bohatě stačí. Dělají se i na dámská kola. @olga_ a to ti spíš někdo ujede i s kolem, kdo by krad sedačku bez kola:D

olga_
29. bře 2016

@konidana Pravda 😀. Já na kole neseděla věčnost, ale láká mě to. Další rozměr rodičovství - k čemu nás ty děti ještě nepřivedou 😉. Zkusím mrknout i na ty přední (ani jsem netušila, že se taky dělají), protože to by mi vyhovovalo nejspíš taky víc.

jujatko
autor
29. bře 2016

@olga_ když jsme byli malí, tak byla takova sedačka pro dítě, která se dala dopředu mezi sedadlo a řidítka. Ale myslela jsem si, že to už se ani nedělá.

olga_
29. bře 2016

@jujatko Jo, na tom nás mamka taky vozila. 😉

elvira
29. bře 2016

Kamarádka původně chtěla přední sedačku, ale v cykloobchodě jí ji nedoporučili, prý nemá potřebné atesty, takže koupila zadní...
Sama jsem se zadní sedačkou, měla jsem tu sníženou štangli na kole a dá se to, chce to si zvyknout.

medved09
29. bře 2016

My měli Hamax siesta - zadní - jezdili jsme cca od 10 měs. obou synů. Koupili jsme si adaptér navíc - přidělali na obě kola (moje i manžela) a dle situace přendávali sedačku. Za jízdy je to s těžším dítkem makačka - jezdili jsme do 20 kg. Nejhorší je stabilita kola při sesedání a nasedání - ale s cvikem to jde. Jezdíme hodně, nyní už mladší sám či na tyči. Se sedačkou jsme v poho dali 50 - 60 km 🙂

konidana
30. bře 2016

@elvira určitě jsou i takové přední sedačky, které atesty mají 😉 Atest sem atest tam, hlavně že to funguje 😉 (což mohu tvrdit vesměs o všech starých poctivých a prověřených věcech, ale nikoli o všech novinkách)

jujatko
autor
30. bře 2016

@konidana upřímně, atest je mi celkem ukradenej. Chci to zatim opravdu jen na jezdeni na koupaliste, na zmrzlinu. Rozhodně ne na vylety desitky kilometru daleko. Tak uvidime, co vybereme.

konidana
30. bře 2016

@jujatko No my s tou přední starou sedačkou za stovku a bez atestu najeli stovky kilometrů - spíš hodně stovek 🙂

gaginaa
1. dub 2016

Nemáte někdo zkušenosti se sedačkou typu Hamax? Zvažujeme typy Sleepy, Siesta a Kiss... Díky za odpověď!

biene007
2. dub 2016

My podedily hamax stary pres 15 let a take poslouzil, takze si zvaz, zda ty funkce opravdu vyuzijes - napr zaklin na spani neni nikdy dostatecny...

medved09
2. dub 2016

@gaginaa my měli siestu a 100% spokojenost. Využili jsme i naklápění při usnutí - pokud se správně nastaví výška opěrky, zapadne konec helmy do otvoru a pomáhá fixovat hlavu spícího dítka.

gaginaa
9. dub 2016

Díky holky, už jsme koupili Siestu, manžel tomu zatím moc nevěří, že "ten plast" nikam neuletí. :D Malej zatím vyvaleně kouká, takže o spaní nemůže být ani řeč. 🙂