Cynická substituční kočkodiskuze

len
23. bře 2010

Děti nejsou, tak aspoň to zvířectvo... Občas by je člověk přetrhnul na sto kousků, ale večer s náma stejně spí v posteli 😉

len
autor
26. led 2011

No je to taková klasika, my se u toho náramně bavíme a hlavně nám to přijde takový lehce anarchistický, v životě jsem neviděla kapitána hvězdný lodi v jednom kuse porušovat tolik pravidel a v každým druhým díle se pěkně porvat 😀

Já o té Proveře taky dost četla - jsou lidi, kteří se militantně tváří, že oni by to nikdy, nikdy, nikdy neudělali (ale kolikrát v životě jim kočka mrouskala ve dvě ráno uprostřed postel, kolikrát měla pomalu epileptický záchvaty a skoro nežrala, to vše tempem týden jo a týden ne 😒 ) a pak je hromada lidí, včetně veterinářů, co to akceptují způsobem - když to není na nijak moc dlouho a do budoucna se plánují koťata, je to asi jediné řešení 😒 Nevím, no, konzultovala jsem to se dvěma vetkama, kterým opravdu důvěřuju. Že se jí výjimečně může mrouskání zastavit napořád, mě varovaly obě, ale pokud to bude jediný následek, tak to není tak strašný. Sterilizaci jsme měli v plánu hned po těch koťatech, no, tak teď to máme bez koťat, všecko v životě nemůže být po našem... To máš jak s lidskou HA - hromady ženských ji berou, valná většina bez nejmenších problémů, většina z nich relativně rychle po vysazení otěhotní, ale pak je pár těch, co z toho mají následky veliké, a ty pak logicky nejvíc křičí, jaké je to svinstvo 😒

wrtulka
26. led 2011

@len hm tak uvidíte s Aduš třeba se vám ještě k jaru rozmouská 😉
a budete mít koťátka 😵 to asi už máte domluvenýho nějakýho fešnýho číčáka? 😀 😵

len
autor
26. led 2011

No jasně, krasavce odstínu lila 😀 Ale taky na léto plánujeme dovču, což při koťatech samozřejmě nejde, tak jsem sama zvědavá, jestli budeme turistit po Bretai nebo vychovávat modrý a lilový chlupatce 😉

wrtulka
26. led 2011

@len tak koťata nejsou zase tak na dlouho 😉
a to byste číču vzali na dovču sebou nebo byste měli hlídání?

len
autor
26. led 2011

@wrtulka počítám dva měsíce březosti (ten první měsíc, měsíc a půl bych ji hlídat nechala) a tři měsíce, než budou dost velká jít do rodin. A vzhledem k tomu, že v její rodině jsou časté početné vrhy (6-7 koťat), takovouhle famílii bych rozhodně na dovolenou netahala, ani by se mi nechtělo nikoho obtěžovat hlídáním malé demoliční čety 😉

wrtulka
26. led 2011

@len hm tak když je březí není problém s hlídáním..
a pak když jsou koťátka dávali jsme je v 6 týdnech a myslím že žádnou újmu neměly (mám možnost jednoho ze synátorů vídat a je v poho 😎 )
ale 6-7 koťat to je teda nářez! My měli dvě a navíc kluky 😀 na netu jsme je udali snadno i když jsou pouliční směs 😀
ale u těhle to bude asi ještě leší 😀

len
autor
26. led 2011

Já je chci dávat až v těch dvanácti, to by se správně mělo, ať si je máma pěkně vychová 🙂 Aduše byla ze sedmi koťat (jedno umřelo), v prvním vrhu jich bylo 6, Adušina sestra z prvního vrhu prý taktéž 6, víc info nemám, Aduší máma byla po druhém vrhu na kastraci. Ale můžu ti říct, těch 6 koťat, to bylo komando 😀

wrtulka
26. led 2011

@len fakt? Já myslela že v 6 týdnech je to ok. 😕
my tu naši dostali snad ještě menší možná 4 týdenní a to mi přišlo málo.. naštěstí žrát uměla ale bylo to takové mimísko 😵

len
autor
26. led 2011

Já vím, že třeba na vesnicích se dávají pryč hodně malá, ale snad je to i nějak uzákoněno, či co, že by neměla jít před desátým týdnem, chovatelé dokonce doporučují 14 a víc, ale to už mi teda přijde fakt moc 😒 Aduš byla v půlce dvanáctého, když jsme si ji přinesli.

len
autor
26. led 2011

No určitě je chovatelé dávají proočkované, což se dělá v 9 a 12 týdnech, Aduš šla krátce před tou druhou injekcí si pamatuju.

wrtulka
26. led 2011

@len hm tak to jsme je taky udali brzo 🤐 no tak snad újmou netrpí..
bylo jim 6 týdnů..což je teda jak píšeš málo ale papali, běhali byli už docela oprsklí tak když se našli lidé co je chtějí tak jsme je dali..a co vím tak se mají dobře.. (spinkají v postýlkách a taáák) 😀
jo Lája nám je pomáhala vychovávat 😀 pustila je k sobě do pelíšku, oblizovala jim prdelky prča to byla 😀

len
autor
26. led 2011

Nedělej si starosti, určitě se mají bezvadně, zvlášť s tou dvojitou výchovou 🙂

wrtulka
26. led 2011

@len no tak teď už s tím stejinak nic nenadělám..ale příště budu vědět
btw. jak je to u štěňat? 😀
jo našla jsem nějaké kočičácké malé fotky
to první je ta naše když jsme jí dostali tak krátce po tom myslím že na téhle fotce je vidět jak trpí že není u maminky 😉 😀

wrtulka
26. led 2011

no a takhle vypadali ti naši výrostci ale dávali jsme je větší ..o něco 😉

len
autor
26. led 2011

Štěňata, myslím, chodí dřív normálně 🙂 Naši si pejska od chovatele brali v nějakých 6-7 týdnech, současný útulkový přišel v roce 🙂
Jsou kouzelní! 😵

wrtulka
26. led 2011

@len díky 😵
vy o pejskovi neuvažujete? 😀
no my máme Láju až od roka.. přesně od 13 m vlastně jí máme díky MK 😉

len
autor
26. led 2011

Můj chlap psy nerad 😉
A Aduši máme vlastně taky díky MK 🙂

wrtulka
26. led 2011

@len fakt jak to? povídej 😀

len
autor
26. led 2011

No, majitelku Aduší mámy jsem poznala tady na Koni, sešly jsme se na pokec, já se rozplývala nad koťátky, tak mi přinesla CD s fotkami a videama loňského vrhu, já to doma pustila chlapovi, to už začal měknout, pak jsme šli na návštěvu (to už jsem věděla, že chci mrňavou Aduš, dle popisu mi přišla jako super voprsklej tvoreček, což jí zůstalo 🙂), no a na návštěvě se zamiloval i chlap... Takže za pár týdnů jsme přijeli na další návštěvu už s přepravkou 😀

wrtulka
26. led 2011

@len ahá 😀
hele ty znáš hodně lidí z MK osobně?že 😀
no já mám Láju od jedné holčiny tady z MK..taky jsem se sešly osobně.. 😉
ale Lája je pejsek s příběhem..

len
autor
26. led 2011

Tak povídej ty ten příběh 🙂

wrtulka
26. led 2011

@len No Láju si pořídila tady jedna holčina určitě jí budeš znát 😉
přišla ve 24tt o dvojčátka holčičky 😔
tak si Láju pořídila jako miminko 😵 a měla jí do roka.. bydlela s manželem a měli domeček.. takže pohoda..
jenže pak se rozvedla vrátila k rodičům a neměla jí kde mít..
tak že jí musí někomu dát..
my byli takové to krajní řešení 😔 protože jsme v té době neměli ploty pořádné a tak..manža moc nechtěl..
nakonec se nikdo jiný nenašel tak jsme si ji vzali vlastně už je to skoro rok a půl co ji máme 😵
no a to nebyl konec jak jsme měli ty špatné ploty tak nám drahoušek začala utíkat - máme ji venku. Víš příjde nám blbost aby byla přes den zavřená v domě když má velkou zahradu, zahradní domeček s boudou..
no ale ona ze začátku prdelka asi hledala původní paničku protože dělala díru za dírou a utíkala a utíkala..takže jí znala celá vesnice a my se o ní strašně báli..
jenže nebyly peníze na nové ploty boj to byl no..
nakonec jsme díry zadělaly všechny a asi po měsíci utíkání samo od sebe ustalo nevíme jeslti je to díky tomu že už nemá kudy (to si spíš myslím že ne.. kdyby chtěla tak si díru udělá ale spíš že už pochopila že je u nás doma..

len
autor
26. led 2011

Tak to se dostala do dobrých rukou 🙂 A je super, že má takovou zahradu a výběh, pro psa je to nejlepší. Pro kočku asi taky, i když to naše zvíře je po několik generací bytový a venku mu to nedělá moc dobře 😒 Naši si psa pořídili z útulku, tehdy ročního vořecha, doteď si myslíme, že ho měl někdo moc rád, ale on je taková nátura, že by furt utíkal, tak se asi zaběhnul a už nenašel... Od přírody optimista, ale navzdory celkem malému vzrůstu je venčení posilovna (bez vodítka si netroufám) a on miluje pohyb, takže furt lítá a táhne, vždycky nás naprosto vyřídí. Takže teď to vyřešili tak, že je venčen 2-3x denně a zbytek času mu boudu přesunuli ze dvorku na dost velkou zahradu, kde teda může lítat jak zběsilej, ale taky museli pořádně opravit plot, on se je schopen skrz dřevěný plaňky prokousat 😀

wrtulka
26. led 2011

@len doufám 😉 zahrada je na ní skoro až velká 😀 přece jen malý bíglík a má 1500 m2 jen pro sebe 😀
ale jinak má pelíšek v domě takže když příjdeme z práce tak vegetí s náma 😀 (první hláška manži byla že pes nikdy nevkročí do baráku 😀 )
ale s tím táhnutím to znám s tím s ní hodně bohuju mám načteno spoustu teorie a aplikuju ale zatím se to u ní míjí účinkem 😀 😝
na druhou stranu chodíme už přes rok na cvičák.. a to bylo "bígl? co ste komu udělali?ten se nic nenaučí" bla bla bla..že to není pořádnej pes 😔 a ták no..
vydrželi jsme a už nás chválí třeba když jí dovezli tak vůbec neslyšela na jméno teď už krásně reaguje a dokonce se dá venku s trochou odvahy pustit na volno.. a tak v 90% příjde na zavolání zpět..těch 10% je když jí něco moc zaujem nebo chytne stopu 😝 což už se nám stalo takže byla drahoušek už i hlášená na policajtech.. 😀
protože ona se umí vrátit domů..to není problém jenže si zlatíčko po cestě doslova "stopla" souseda..sedla k němu do auta a nechala se odvést domů 😀 no cestovatelka je to.. 😀
jinak doporučuju místo plaňkovýho plotu pletivo.. ale ta naše ho podhrabala když chtěla 😝
jo a taky miluje pohyb je schopná celý odpoledne lítat za míčkem no hyperaktivek 😀

svatule
11. únor 2011

ahoj holky
po delší době se ozývám, nějak s malou nestíhám. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte některá zkušenost s záněty močových cest u kocourů. Náš mladší už byl na operaci a pořád to není ok, jí speciální granule, má dietu, ale pořád se mi zdá, že špatně čůrá, tak jestli třeba některá nevíte, co ještě udělat...

draga
12. únor 2011

@svatule jj ne teda přímo s naším ale od doktora mám poučení, nedávat granule obsahují moc soli, i když máte ty speciální? tak to nevím...nasadit dietu bez solí...ono na to hodně kocourci trpí...ale jeslti už je po operaci tak asi rady od doktora máš...chudinka kočičák ☹

draga
12. únor 2011

jinak vítám nováčky a chválím krásný fotky...bígly ty já můžu 🙂
chlapeček dostal k narozeninám loutkové divadlo a hlavní herečkou se stala....

alienka24
12. únor 2011

ahoj holky, nějak sem si byla odskočit porodit a koťata vyrostla jak blázen a sou z nich pěkný lumpíci 🙂

len
autor
12. únor 2011

Já chci taky! Sakra, já bych je nedala 😀
Herečka od Dragy mi připomíná Aduš, která celý dopoledne strávila napasovaná do krabice od mlíka, zkusím vyštrachat fotky.

len
autor
12. únor 2011

Svatule a co na to vet? Já bohužel v tomhle v nejmenším neporadím, máme kočku a doteď zcela zdravou, ale jsem úzkostlivej chovatel a jakmile si mi něco nezdá, hned volám vetce...