Dárek k Vánocům těhotné kamarádce. Máte tip?

piggy123
2. lis 2019

Ahoj. Máte prosím nějaké rady a tipy na vánoční dárky pro těhotnou kamarádku? Nebo co by se líbilo vám najít pod stromečkem?
Jen tak pro info: kamarádce je 30 a očekává druhého potomka. Na Vánoce bude v šestém měsíci.

me_druhe_ja
2. lis 2019

Me osobně by potěšila třeba nabitá karticka do DM na určitou částku. 🙂 Ale já jsem hodně na praktický dárky. 😀

sudylichozrout
2. lis 2019

O Vánocích budu na přelomu 6. a 7. měsíce, čekáme třetí dítko a faaaaakt by mi v tu dobu (vlastně už teď a samozřejmě dále) bodlo podávátko drobných předmětů 😀 Protože pořád se ohýbat pro maličkosti, které ty moje volšové ruce upustí, to je s tím břichem utrpení 😀
Takže já hlasuji pro stylové podávátko 🙂

jade85
3. lis 2019

Určitě něco rozmazlovacího pro ni, ne věci na miminko. Třeba permanentku na gravidjogu, masážní olejíčky na přípravu a k porodu. To by se líbilo mně. A nebo cokoliv, co má ráda, úplně bez souvislosti s těhotenstvím.

meronym
3. lis 2019

@piggy123 Darek, ktery by ji potesil i netehotnou. Jedna z neprijemnych veci na tehotenstvi je, ze vas lidi zacnou brat jako “maminku”, nikoli jako individualni osobnost.

piggy123
autor
3. lis 2019

@me_druhe_ja k porodu prvního dítěte jsem ji dala nabitou kartu se 2000 Kč právě z toho důvodu aby si mohla pořídit sama, co zrovna potřebuje nebo co se jí líbí. Protože dítě určitě leze do peněz a takto jsem ji chtěla finančně vypomoct. A samozřejmě dostala ještě dobroty jenom pro ni.

piggy123
autor
3. lis 2019

@sudylichozrout no ona už teď má taky pořádné bříško. Mnohem větší než u prvního. Každopádně podávátko je fakt originální a jen tak někoho nenapadne 😃👍👍👍

piggy123
autor
3. lis 2019

@jade85 s tím souhlasím. Mají to být dárky pro ni a ne pro mimí. Pro miminko máme ještě několik měsíců čas. Už teď mám pro ni, až se mimí narodí, připravenou krásnou sadu ručník plus žíňenka. A ohlížím se dál. Pro mimí i pro ni. Hrozně ráda dělám lidem radost 😊 Vlastně minulý týden jsem pro ni koupila krásný tričko pro těhotné či po porodu kojící matky. Ale tento týden jsem byla u kamarádky na návštěvě a bříško ji dost vyrostlo a i celkově hodně přibrala. Tak jsem musela tričko vrátit protože mi je jasné že nebude pasovat. A větší bohužel neměli.

piggy123
autor
3. lis 2019

@meronym souhlasím. Ale já bych přeci jen ráda něco tematického k těhotenství. Jsou to její první těhotné Vánoce 😂 dárky pro netěhotné má a bude mít celý život.

martiniquest
3. lis 2019

Tehotenskou masaz nebo rebozo satek

pipi_puncocha
3. lis 2019

Já bych třeba určitě tu masáž ocenila - na žádné jsem nebyla, protože se mi nechtělo utrácet peníze jen "za mě," když bylo tolik výdajů kolem miminka. Nebo těhotenský/kojící polštář, pokud ještě nemá. Případně poukaz na pedikúru. 🙂

martiniquest
3. lis 2019

@pipi_puncocha Ano, je to tak, tehotne se hodne zanedbavaji. Ja si toto tehotenstvi naordinovala masaz s mou porodni asistentkou kazdy mesic (snesla bych i casteji, ale citim se blbe, ze utracim) a je to bozske. Vzdycky se citim jak novy clovek

zelenaesmolda
3. lis 2019

@piggy123
ja bych se ji asi rovnou zeptala

janablizka
3. lis 2019

Asi bych volila dárkovou kartu vybrat si může sama co potřebuje.

leilinka1234
3. lis 2019

V těhotenství bych byla šťastná za jakýkoliv relax. Masáž, kosmetika, pedikúra, všechno dohromady a na 3 hodiny aspoň :D

krupka3
3. lis 2019

Priklanim se za tehotenskou masaz u fyzioterapeuta, ja je uz v prvnim casto potrebovala, a ono se na rodicaku kazdych par stovek hodi. Moc si to uzije 🙂

radullah
3. lis 2019

@sudylichozrout teda to podávátko je bomba! :D Jsem teď 8 měsíc a všechno ze země si podávám nohama jak opice...kéž by přišel někdo teď s takovým dárkem! :D

codal
3. lis 2019

@piggy123 masáž pro těhotné, mně to dělalo hrozně dobře, bolela mě záda..

piggy123
autor
3. lis 2019

Je pravda že ji hodně bolí záda. Navíc její první dítě je teprve rok staré, takže si nikdy pořádně neodpočine, protože pořád pobíhá s malým a nebo je ve střehu. Takže ty masáže jako dárek se mi zamlouvají 😊
Doufám, že se ještě někdo podělí o svá přání či zkušenosti 🤗
Děkuji za nápady, určitě nejsem jediná, kdo si z této diskuze odnese inspiraci 👍👍👍

sudylichozrout
3. lis 2019

@radullah ja si ho necham najezit, pokud to psychicky vydrzim do Vanoc 🙂

leymea
3. lis 2019

@sudylichozrout kdyz u nas bylo obdobi micku z bazenu po celem byte tak jsem nadavala, ze se furt ohejbam a fakt by se mi neco hodilo 😀 ted je s mickama klid (tuk tuk). Jenze syn zacal pred tydnem spat v posteli a jak tam s nim nelezim tak furt utika pryc a je to o nervy. Tak si k nemu leham a z te jeho male postele (160x70cm) mam pak problem vylezt a jeste si davat pozor abych ho neprobudila 😀 za 1-2 mesice se odtamtad asi fakt nedostanu 😀

leymea
3. lis 2019

Masaz pro tehotne zni skvele 🙂

ellias
4. lis 2019

Teď jsem v 5 měsíci, mám doma skoro dvouleťačku a slouhlasím s masáží, pouzkázkou ke kadeřnici nebo (mě osobně) by potěšila i poukázka na těhotenské nebo newborn focení, pokud máš tip na dobrou fotografku 😊

piggy123
autor
4. lis 2019

A nějaký pěkný nový kousek oblečení do šatníku by nikoho z vás nepotěšil? 🤔 To byl právě můj nápad číslo jedna 😂 Nějaký pěkný a pohodlný tričko/svetřík, co se může nosit v těhotenství a potom i ke kojení...
Já děti zatím nemám a ani nejsem těhotná, tak právě nevím, po čem těhotenské srdce touží... 😃

meronym
4. lis 2019

@piggy123 To strašně závisí. Obecně kamarádkám nekupuji (a ani nedostávám) oblečení, protože trefit velikost a vkus je hrozně těžké i u blízkých osob a neriskovala bych to. Pokud máte za to, že to dovedete, tak to není špatný nápad.

eithelwing
4. lis 2019

Těhotenská masáž a hlídání staršího potomka. :D

piggy123
autor
4. lis 2019

@meronym právě že společně chodíme na nákupy již léta, tak vím, co se jí líbí a co by nosila a co ne. Navíc pracuju s módou a myslím, že se do vkusu trefuji báječně.
Jenže mě dost zaskočilo, že to oblečení žádná z vás nezmínila 😂 takže asi bude fakt lepší nějaká ta masáž...

piggy123
autor
4. lis 2019

@eithelwing hlídám vždy, když je potřeba 😎 jsem hlavní “teta” 💪😂

kesurka
5. lis 2019

@sudylichozrout Já chci taky!!