Dcerka je závislá na kravském mléce

renvla
20. dub 2018

Moje dcerka 2,5 roku je doslova závislá na kravském mléce. Byla kojena do 1,5 roku, pak jsme chvíli dávali UM a poté jsme začli kupovat Bio kravské mléko. Alergii nemá. Myslela jsem si, že třeba zůstane jen u ranního rituálu s mlíčkem, ale ona by mohla pít kravské mléko prakticky pořád. Momentálně vypije za den cca 350 ml, snažíme se s manželem postupně snižovat dávky. I v noci, když se vzbudí, tak první, co chce, je mlíčko, ale v noci nedostává. Když jí mléko odmítneme dát, tak šílené vztekání. Přitom baští jogurty a sýry, teď nově si oblíbila i kefír. Jde o to jen "vydržet s nervem" a mléko jí postupně vysadit nebo máte někdo zkušenost například s rostlinným mlékem? Abychom měli aspoň nějakou "záchranu". To mléko je taková její "droga", hodně ji uklidňuje. Jinak mimo mléko pije přes den vodu a občas ředěné ovocné šťávy případně neslazený čaj. Děkuji za každou radu i Váš příběh.

kafr
20. dub 2018

Já v tom nevidím žádné drama, když jí to mlíko nedělá žádné problémy. Děti mají i dostatek laktázy (či jak se ten enzym jmenuje) a mlíko umí ztravit. Navíc kupujete lepší (osobně mi začínají být ty krabičáky už taky podezřelé- proč má najednou tolik lidí problémy... V generaci mých rodičů neznám nikoho, to až ve svoji). Tchán mlíko miluje a pije často ke snídani, moje mamka, když vidí mlíko (kefír), tak se jí doslova sbíhají sliny. Ta mlíko zbožňuje od malička až tak, že ji jednou babička neuhlidala a mamka si lokla jakéhosi čisticího prostředku, protože vypadal jako mlíko...
Chápu když někomu dělá problémy (mě taky) ale jinak se z něj dělá přehnaný bubák (stejně jak se točí máslo- margarín, o sádle ani nemluvě, každou chvíli je v módě něco jiného).

lv
20. dub 2018

350ml, to je v pořádku

cell
20. dub 2018

Nevidím v tom vůbec žádný problém. moje děti taky milují mléko, denně vypijí jistě každý přes půllitru a i kdyby vypily litr, tak mě to moc netrápí 😉

baris
20. dub 2018

@renvla a v čem je problém 😲??? To snad vadí, že vypije 350ml mléka denně? Můj švagr vypije na jednou i litr mléka.

maviska
20. dub 2018

Taky mi 350 ml přijde ok, moje tříletá dcera kravské mléko nechce vůbec, jen UM, a já se naopak snažím na něj naučit, abychom se UM nějak zbavili😃 Vztekani kvůli UM v noci u nás taky ještě donedávna probíhalo, až musel zasáhnout tatínek (jako větší autorita😊), normálně ji vysvětlil,že už je velká na mlíčko v noci, a ono to kupodivu zabralo.. takže jestli jde jen o tu "závislost" tak myslím,že je to jen o věku a za čas ji to samotnou přejde.. Teď už má Um jen ráno a večer, a čekám až si to nějak odbourá sama☺️

renvla
autor
20. dub 2018

Tak to jste mě maminky uklidnily a potěšily, děkuji za podporu. Já tedy nemám mléko za strašáka, ale děsí mě trochu ta její závislost 🙂 Nevím ani jak je to s tím zahleněním organismu při pití mléka. Můj manžel ho třeba přestal úplně pít, nedělalo mu dobře a to ho miloval, ale tak je to přecijen dospělák. Jinak když je dcera nachlazená nebo rostou zoubky, tak nepozře nic jiného než to mléko 🙂 Nemá ani žádné trávící problémy. Tak já ji nebudu zatím stresovat tím odstraněním, osobně si to neumím moc představit, to by s ní musel zůstat doma asi můj autoritativní muž =D Ještě jednou vám moc děkuji.

whitelilith
20. dub 2018

Kamosky dcera pila snad 1,5l mlika denne, nechtwla nic moc jist.
Vubec bych to neresila

evik19
20. dub 2018

Muj maly byl nejdriv zavislak na materskem mlece, pak na tom kravskem, myslim, ze dokazal spotrebovat i litr denne. Ale ted je mu 5 a ctvrt a pomalu ho to prechazi. Myslim, ze nektere deti mleko proste potrebuji dele nez se obvykle koji, to je cela veda... 🙂

zlorenka
20. dub 2018

@renvla manzel ve triceti otoci litr mlika denne 😂 ... jinak pokud chcete at toho pije min, tak ji to vzdycky o trosku vic zredte vodou a za mesic mate pokoj :D

snahnah
20. dub 2018

Pokud nemá zdravotní problémy jako neustálý průjem, nadýmání, neřešila bych to. Však ve školce ke svačině mají děti taky furt kakao, bílou kávu, vanilkové mléko a kdo ví co ještě z mlíka 🙂 a kdysi se mlíko pilo furt, děda, když to na něj přišlo, dokázal během dne vypít snad 5l. Kolik lidí si nedokáže představit kafe bez mlíka (někdy spíš mlíko s troškou kávy 🙂). A když ji chutná, lepší než aby do sebe ládovala třeba přeslazené limonády.

tinaprofi
20. dub 2018

asi do 10 let jsem byla závislá na kravském mléce, denně jsem zvládla i 2 litry 🙂 výsledek - nikdy žádný zlomeniny, zdraví v cajku, imunita super, naši to nikdy neřešili, kvalitní mléko je pro tělo super, asi bych se jen vyhýbala tomu trvanlivému co vydrží ve spíži i 6 měsíců, prostě dobrý čerstvý mlíko

lucka662006
20. dub 2018

Děti tráví mléko obecně nejlépe a čím je člověk starší, ubývá mu v žaludku enzym na trávení mléka a může mít potíže projevující se jako intolerance laktózy. Pokud nemá dcerka alergii nebo intoleranci, což očividně ne, nech to na přírodě. Například naše 90ti letá babička, celý život pila mléko a dnes ho nemůže strávit a skončí to vždy špatně. Dcerka pila ve 3 letech 250 ml bio mléka denně, samozřejmě bez jakýchkoliv obtíží, alergie ani intolerance laktózy nemá. Pak sama postupně přestávala a dnes v 6ti letech si dá tak 2 hrníčky mléka za týden. I dospělí mají různé závislosti - káva, sladkosti apod. Je to běžné, normální a nepotřebuje být řešeno.

kata267
20. dub 2018

@renvla dcera temer 2 roky a rano 200 a vecer 200 ml si da rada a nevidim.v tom problem, jsem rada ze vubec neco do ni dostanu...proc to male chcete brat? Ja treba ted kojim druhou dceru a jsem tak nejak zavisla na mliku taky, denne dam I skoro litr 😂

renvla
autor
20. dub 2018

@zlorenka To ředění vodou mě taky napadlo, ale ona snad všechno pozná. Jednou jsem jí do mléka nakapala Biogaia kapky, protože je za nic nechtěla a hned po prvním hltu se mi začla šíleně vztekat =D A to jsou bez chutě =D

renvla
autor
20. dub 2018

@lucka662006 To máte pravdu, moje závislost na kávě je možná ještě horší než dcerky na mléku =D Děkuji

renvla
autor
20. dub 2018

@tinaprofi Tak to máme před sebou ještě hodně let s mlékem =D Ale právě kupujeme aspoň bio, k čerstvému se moc nedostaneme. Děkuji

renvla
autor
20. dub 2018

@snahnah Problémy opravdu nemá, kaká pravidelně a pije i vodu mimo toho mléka. Jo a kafe bez mléka si taky neumím představit =D Jestli to nemá ode mě nakonec =D

ssandy
20. dub 2018

@renvla mala nema ani 3roky,kojila jsem 20mesicu a od te doby rano i vecer ma lahev kravskeho. V souctu tak - +400ml denne. Je to jeji ritual, nasledky to zadne nema, nikdy me nenapadlo to resit. Pije horky caj, vodz, stavu, uplne normalne. 🙂

luj89
20. dub 2018

Neresila bych to. je ve veku, kdy se deti jeste rady koji, takze si proste to jeji telicko rekne aspon o kravske, kdyz uz nema materske. to by samozrejme bylo z hlediska slozeni lepsi, ale tak se neda nic delat 😉

dc2015
20. dub 2018

Já jsem zas byla nešťastná, když měl syn období, že mléko nechtěl. Vím, že se tvrdí, že kr. mléko nesouvisí s kojením... Tak za mě kecy 🙂 Já jsem při kojení (hlavně na začátku) pila fakt kvanta... Tělo si řeklo. Pokud má na to chuť, ví to tělíčko proč... Naopak, kvalitní mléko, pokud nezpůsobuje problémy, je super.

ivular
21. dub 2018

Syn má 7 let a je na tom podobně. Jídlo do něj dostávám jen velmi obtížně, tak jsem ráda, že aspoň vypije cca litr mléka denně (nekupuju sice bio, ale ani trvanlivé).