Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

patricia1971
12. kvě 2009

ahoj zuzi 😵 tak super,že vám to zatiaľ takto vychádza,snáď to bude dobré a časom zoženieš opatrovateľku...a čo vlastne robíš????...ja si neviem predstaviť ísť do roboty,ale keby som musela,určite by som si zvykla 😵 tak sa drž,pa 😵

saska.t
12. kvě 2009

zuzi - sosovicu moze, cviklu tiez ... no s tou tvojou kamoskou - davat cele vajcia, bujony atd je velka odvaha jasne ono sa tie problemy nemusia objavit hned ale v neskorsom veku, no ja by som to nerobila 😕
jasne bertoli ma aj sol ale nasi maly uz nemaju 5 mes. tak v tom az taky problem nevidim a 2% nie su az tak moc ved cochvila vlastne mozme pomaly trosku solit tak nech si pomaly zvykaju, je to zanedbatelne mnozstvo, ja uz malej dam obcas na chleba aj morc. alebo kuraciu sunku ... 😀
cesnak som pocula az od roka myslim takze este nedavam ...
Tak dufam, ze vam to s P a malym bude aspon trosku dobre vychadzat a vsetko vyhovovat 😉 ...

kisska
12. kvě 2009

Ahojte babulky, hlasim sa do sluzby. Cez vikend sme si super pochatovali, bolo tam uzasne, pocko super, dieta cely den vonku. Dokonca sa musel naucit chodit do kopca, tak sme sa zabavali na nom 😀 bol aj s bratrancom (20 mesiacov), tak sa prvy krat pobili o hracky a skusali, koho budeme skor zachranovat, ked zacne pistat 😠 No bolo velmi vidiet, ze Adamko nie je otrkany z detskych ihrisk... asi zacnem chodit autobusom do mesta, aby sa zahral a naucil sa dolezite veci do zivota 😀 🙄. Akurat cestou domov pokazil dojem z vikendu,ked sa povracal po 20tich minutach a potom etse hodinu krical 😒ale co uz...

Zuzi myslela som na teba ako ste to poriesili s tou au pair, ale citam, ze super. S P si nechajte aspon fotky v penazenkach, nech sa vidite 😉
A tou zeleninou - lupanu sosovicu (cervenu) mozes uuuplne kludne a ked davas porik, tak myslim, ze keby si dala strucik cesnaku do zeleninovej polievocky, tak sa nic nestane. Akurat na surovy cesnak maju este cas. Aj cviklu mozes skusit dat... Myslim, ze zo zeleniny je uz len velmi malo, co nemozete... myslim z tej, co sa vari...
Inak na makove slize by som sa nechala pozvat 😉 😀 mnaaaam, nemam mlyncek na mak a mlety nechcem kupovat, bohvie, co v nom je... a zvykne byt horky, tak radsej nie.

Daska, erika, berus, sasi - ahojte
😉

patricia1971
12. kvě 2009

kisska a na mňa si zabudla???? 😢 😢 😢 ahoj 😵
to ste boli na tej samote chate,bez všetkého???...a môže sa dať deťom už aj kynedril na cestu???

kisska
12. kvě 2009

pati prepaaaaac 😅 ano, bola to chata bez nicoho 😉

http://www.sukl.sk/buxus/docs/download/SPC00050... praveze v pribalaku pisu, ze do 2 rokov by sa nemal uzivat. Mne inak funguju aj homeopatika, ale tiez neviem, ci ich mozu tak male deticky... nemate nejaky tip?

erika107
12. kvě 2009

ahojcek babulky ako sa mate? my mame novinku 🙂 novy kocik 😝 😉 🙂

beruska2x
autor
12. kvě 2009

ahojte holky, jdu vas jen pozdravit, vstavali jsme dneska v 5:00 a byli jsme hodne venku, cele odpo jecel, nevim co ho na tom bavi 😖 mlati hrackou do parket a jeci 🙄
uplne mi padaji oci jak jsem unavena, navic jsem Simovi pripalila obed na zitra a jeste mam po kuchyni rozsypanou ryzi, proste den B!!

takze to jdu zaspat a zitra papa 😉

saska.t
12. kvě 2009

ahojky kocky,

tak elli uz bola na deda lepsia, uz sa len mraci, neplace, zajtra ich vyslem s rodicmi von nech si trosku pospratam lebo uz je to katastrofa, mala ma celu pusu vyhadzanu aka je furt uslintana a vsetko do tej pusy cpe 😠 tak musim aj poumyvat a asi sa pustim aj do umyvania hraciek, uz som jej to napatlala bepanthenom 😀

eri ahoj a aky kocik? 😀

patricia1971
12. kvě 2009

kiss to je ok 🙂

eri aký kočík?????ten čo si chcela???? 🙂

berus tak oddychuj 🙂

sasi malá si na nich zvykne a potom jej zrazu odídu a bude za nimi smutná ☹

erika107
12. kvě 2009

no tak dnes tahame stafetu zacala som uspavat maleho o pol siedmej do siedmej nezaspal isiel na neho tato ani tak nezaspal o pol osmej si ku nemu lahla babicka aby spal do osmej nic ja som teraz lezala a este stale nespi tak idem do sprchy a spat snim lebo ma porazi

no a kocik sme kupili X-lander orandzovi zajtra vam hodim fotecky 🙂

tak bru nocku prajeme

patricia1971
12. kvě 2009

tak dobrú nocku všetkým,sama si tu písať nebudem ☹

saska.t
12. kvě 2009

tak urcite eri posli fotecky nech kuk

pati ja som tu 😉

patricia1971
12. kvě 2009

jeej sasi,ano???? no M potrebuje pc,tak mu ho dám a idem čumeť do tv 😉 tak pa zajtra 🙂

saska.t
12. kvě 2009

tak som nase zlaticko zasa pofotila tak urobte kuk na nasu velku slecnu 😉

patricia1971
13. kvě 2009

ahojte 🙂

sasi Ella je zlatá,pekné foto 🙂 ....chcem sa ťa opýtať,na poslednej, 7 foto je vidno,že máš pekne uložené veci v obývačke,tak voľne v tých skrinkách,to ti tam malá nelozí???? 🙂 no ja mám všetko už odložené,a keď nestihnem odložiť,tak mi to hneď malá výhádže....a to Paulínka a Erik mi nikdy nevyhadzovali veci,pri nich som mohla mať všetko na pôvodnom mieste,ale pri Lili j to strašné,to ide spať,tak 20 min.po nej upratujem 😠

saska.t
13. kvě 2009

ahojky,

pati tato strana obyvacky ju este nezaujima takze zatial ju vypratanu nemam ale aj to pride, dnes ti odfotim to auto a poslem 😉
Dedkovcov som prave poslala s malou von tak idem rychlo pospratat, zatial sa majte, pa 😀

patricia1971
13. kvě 2009

sasi tak to buď rada,že tam máš aspoň poriadok,to u nás je vždy ako po bombardovaní ☹ ja tiež teraz makám,glančím celý byt,ešte kúpeľňu a trošku šporák a mám čistučko,len zas dokedy ☹

tak pekný deň 🙂

daskak
13. kvě 2009

ahojte holky 🙂 🙂 ..
sasi: mala je krasna soferka 😀 😀 😎
pati: doverne to poznam ... Patko sa mi tiez nicoho ani nechytil.. a tento 😝 😝 😝 😝 ... je vsade
berus: aj dnes mate den B? zeby zuby??
eri, kiss: ahoooojte 😉 😉 😉

daskak
13. kvě 2009

babulky este otazocka. co myslite kedy je podla vas vhodny cas zacat s nocnikom??? /mna tu vsetci dookola uz trapia, ze uz je cas, a ze uz je velky... a bla bla../ 😒

erika107
13. kvě 2009

caaute babulky dnes je desny den bleee

zacalo sa to vcera vecer ked mi maly nechcel zaspat... v noci bol 2krat hore co sa uz dlho nestalo ... a potom
rano som isla s malym lekarke lebo od vcera ma 37,6 teploty a sople a troska pokaslieva...najskor nesiel autobus vynechal .... dosli sme k doktorke ta ma zjazdila ze preco som dosla prave dnes ze je poradna pre zdrave deti... a keby som vedela ze takym sposobom ho vysetri tak sa nato vykaslem a nikam nejdem.... pootm som cakala 45 minut na autobus domov...idem z lekarne pod stromami ma oseru vtaky....dojdem pred barak zistim ze som si nechala doma kluce a doma uz nikoho tak som musela ist ku mamine do roboty ... potom som isla varit vsetko bolo ok az kym som nesla scedit zemiaky polka mi popadala z hrnca takze ja dnes nic vazne uz nemozem chytit do ruk lebo vsetko pokazim... dnes sme mali ist na cvicenie ale nesli sme radsej aby mu ta teplotka neskocila este viacej ... zajtra ma caka tiez taky akcny den ideme k neurologicke na kontrolu

sasi: mala je rozkosna a ako krasne stoji uz na nozkach

uz mam aj navarene pre lL do roboty telaci gulas a knedlu a ja som si robila granatir nemam chut na maso ... malemu som urobila zeleninku, masko a cestovinku som zvedava ci bude papat ked je chorucky :(

erika107
13. kvě 2009

dasi: ja uz maleho davam sem tam sadnut na serblik a vytesujem sa ked sa mu podari cvrknut do neho 🙂

kisska
13. kvě 2009

Ahojte babulky,
sasi mala je straaasne zlata 😉 krasne fotecky

dasi ja si myslim, ze zacat mozes kedykolvek a urcite sa po istom case zacnete synchronizovat, vlastne ty sa naucis, kedy je cas, ze maly bude cikat a kakat. Ale myslim, ze skor ako v 2-2,5 rokoch dieta nepochopi, co od neho chces natolko, aby mohlo zostat bez plienky aj v noci a pocas spanku. Podla mna "nocnikovanie" skor je o vycviku rodicov, nie deti. Ale aj to je super, usetris na plienkach a ulavi sa kozticke na prdelke... S Adamom to tiez skusame asi od roka, ale mava dni, ked sa trafi/m a potom zase par dni takych, ze nie 😒

pati to ja by som tiez mala, ale nevidim v tom vyznam. Cely den nerobim nic ine, len zbieram po malom rozhadzane hracky, veci zo skriniek (najma dozy v kuchyni su oblubene 😉 ), dnes si zobral do parady aj topanky pod botnikom 😒 ... aspon aby som mala kade chodit

kisska
13. kvě 2009

eri - tak to ti nezavidim... je sice dnes 13teho, ale nie je piatok 😉 pekne sadkaj do kutika a pockaj do zajtra...
inak ked ta okandi vtak, tak vraj budes mat stastie, tak si daj aspon sportku

daskak
13. kvě 2009

no ved ja viem ze pomaly dalej zajde..... na narodky kupime nejaky pekny a zacneme.... ten co ma doma sa mu ale vobec nepaci...
eri: ty uz prosim ta dnes nic nerob 😉 😉 😉 .... vies ale takto si to odbijes naraz a zas budes mat nacas pokoj
kiss: asi je to zo zaciatku naozaj o tvojom trafeni.. 😉

este otazocka? od kedy podla vas deticky papkaju sami aj napr. polievocku??

kisska
13. kvě 2009

dasi opat - odkedy si ochotna tolerovat zprasenu(zaprasiatkovanu) kuchynu, prezliekanie dietata po kazdom jedle a mat navarene 2x (1x rozhadazne po zemi a druhy krat nakrmis dieta ty 😉 ). Ale je to nevyhnutnost, lebo babo sa to nauci jedine treningom, najlepsie je zacat kuskami chleba, ktore si babo dava same do ust, neskor roztlacene zemiaky so zeleninou kt. papa lyzickou, potom skusat coraz redsie kase (my teraz este skusame normalne huste vecerne ) a polievku by som si dala az na koniec... ta este obcas aj mne tecie po brade 😉 😀

patricia1971
13. kvě 2009

eri som sa nasmiala na tom tvojom príbehu 🙂 no máš debil deň,ale si to tak zlato napísala 😵 dúfam,že malému bude ok,že teploty prejdú a nepríde žiadna choroba 😵 a dnes už fakt nič nerob 😵

kiss ja ten bordel trpím,ale potom už musím upratovať,teraz sme v detskej,som tu vyupratovala a demolačná čata už začína,ale vonku prší,tak musím ostať doma,tak to bude zas len bordel,lebo hračky ju moc nebavia....teda knižky áno,to bude iný knihomol,len neviem po kom 😵

dasi my máme krásny šerbel,takú stoličku, tam sa vyciká a potom sa to dá vybrať a vyliať do záchoda...no dostali sme ho a je fakt super,len Lili má z neho panický strach,to keď ju tam posadím,tak vreští......ale ja začnem až keď bude teplo,ale to príde samé,aj pri deťoch som skúšala a museli na to prísť sami,a to mali skoro 2 roky,takže ja z toho nejako nestresujem 😵

saska.t
13. kvě 2009

ahojky,

kocky diky za pochvalu malej 😉
dasi- my uz trenujeme serbel tyzden ale este sme sa netrafili 😀
eri - vyloz nohy a dnes kasli na vsetko
kiss - peniazky uz dorazili, dakujem krasne za ochotu 😉

kisska
13. kvě 2009

sasi super, rado sa stalo 😉

babulky idem s pochvalit. Chrust sa nakoniec dohodol s kolegom (respektive sa nechal namotat 😀) na takuto dovlenku
http://www.ubytovanie-chorvatsko.com/index.php?...
je to sice 850km, ale slubili, ze pojdu s nami a ze budu stat rovnakocasto ako my... som zvedava pokial im to vydrzi, ale vyzera to uzasne. Dedinka by mala byt kludna, ale divocina je len 4km v Makarskej 😉 . Akurat mi prosim poradte, ako mam najlepsie vyriesit cca 12 hodinovu cestu autom s malym. Urcite pojdeme v noci, aby sme sa vyhli horucave. Ale aj tak maly nevydrzi cely cas spat v autosedacke, tak ako ho "premiestnovat", ale hlavne ide o bezpecnost. A nemozeme vziat so sebou ani psicu, tak ta pojde na tyzden na dovolenku k babke 😉

kisska
13. kvě 2009

pati inak maleho na nocnikovani najviac bavi splachovanie obsahu do zachoda 😉

patricia1971
13. kvě 2009

kiss no vyzerá to krásne 🙂 a cesta záleží od dieťaťa,ja som s Pauli bola v Chorv.keď mala 10 mes.,ale ona v noci spala celú noc v aute a potom v pohode sedela v sedačke,takže s ňou sa dobre cestovalo......zato s Lili by som nešla nikde,stačil mi teraz víkend,to sme išli len 65 km k svokrovcom,tak sedela v sedačke 30 min.,potom vrešťala,tk som si musela sadnúť do zadu k nej a držať ju daščích 30 min.na rukách,to len skákala po mne....z Lili som na nervy čo sa týka cestovania,pretože aj syn mi vždy vydržal pekne sedieť,aj Paulínka pekne sedela no a Lili,to je des,to mám strach s ňou aj cestovať do Tatier......takže ak ti malý vydrží v sedačke,tak máš to vyhrané,ak nie,no je to ťažké,ide aj o bezpečnosť,to je jasné a neviem aké sú zákony v Chorv.či musí byť dieťa v sedačke alebo nie,na to si daj pozro,lebo pokuta môže byť pekne mastná.....ja na SK riskujem to,že sedím niekedy s ňou vzadu /no bolo to 2x/,tiež sa mi to nepáčilo kvôli bezečnosti,ale bola to nutnosť a kašlala som na všetko....takže je to len na tebe,čo urobíš v prípade,že by už nevydržal sedieť a nemohli by ste stáť niekde....ale neboj, veď to zvládnete,bude vám tam super.....a keď večer okolo 20 hod.vypadnete,terz sú už samé dialnice,tak tam budete šup šup... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru