Debata o všem a o ničem. Přidejte se
Ahojky vitam vas 😉
Stručné shrnutí
- Ucpaný nos u kojenců lze řešit nosní odsávačkou a párou z vařící vody s velkým množstvím soli (např. vařící vodu do umyvadla, ručník přes hlavu a nadechovat páru), a při prořezávání zoubků pomáhá studené kousátko.
- Příkrmy rodiče obvykle dávají tak, že dopoledne podávají ovocné pyré, k obědu zeleninu s masem a kaše se zavádějí spíše jako odpolední svačina (uvedeno jako cca 1–2× týdně); rýžová kaše může podle zkušeností zapékat stolici.
- Pokud kojení nevyjde, v diskuzi rodiče jako náhradu uváděli umělé mléko Nutrilon a hotové kojenecké nápoje (např. AlNatury), přičemž lahve a dudlíky se doporučuje sterilizovat; při zácpě pomáhal ředěný Hipp švestkový nápoj.
Nejčastější otázky
Q: Jak ulevit ucpanému nosu u kojence?
A: Použijte nosní odsávačku (odsávačka) a opatrně nosní kapky, protože v diskuzi rodiče zmiňovali riziko závislosti; jako domácí prostředek doporučovali páru z vařící vody s velkým množstvím soli (vařící voda do umyvadla, ručník přes hlavu) a studené kousátko pro uklidnění při prořezávání zubů.
Q: Kdy a jak začít s příkrmy a kašemi?
A: V diskuzi rodiče popisovali model: dopoledne ovocné pyré, oběd zelenina+s maso, a kaše zařazovat spíše jako odpolední svačinu 1–2× týdně; rýžovou kaši uvádějí jako častou příčinu zácpy a doporučují pozorovat stolici.
Q: Co pomáhá při zácpě u miminka?
A: Více rodičů doporučilo Hipp švestkový nápoj (švestkové stavy od Hipp), ředěný převařenou vodou, a obecně ovocné pyré jako opatření proti zácpě.
Q: Co dát místo kojení, když kojení nevyjde?
A: Rodiče přecházeli na umělé mléko Nutrilon; zmiňovaly se také hotové lahvičky/nápoje (uvedeno AlNatury) a nutnost sterilizace lahví a dudlíků.
Q: Jak odstranit zápach cibule z lednice?
A: Doporučený postup je vyčistit chladničku roztokem octu a vody a pořídit pohlcovač pachů do lednice.
Závěry z diskuze
Shoda
- Nosní odsávačka a párové inhalace (vařící voda + hodně soli) pomáhají ucpanému nosu u kojenců.
- Hipp švestkový nápoj fungoval u více rodičů jako prostředek proti zácpě.
- Pokud kojení selže, běžnou náhradou v praxi je přechod na komerční kojenecké mléko (Nutrilon) a sterilizace lahví.
Sporné názory
- Někteří rodiče zdůrazňují, že se mají snažit kojit co nejdéle, zatímco jiní považují přechod na UM (Nutrilon) za plně přijatelnou volbu.
- Názor na rýžovou kaši se liší: někteří ji doporučují jako zaváděcí kaši, jiní ji viní z ucpávání stolice a radí opatrnost.
Otevřené otázky
- Kdy je optimální přesně začít s různými typy kaší (rýžová vs pohanková) u konkrétního dítěte bez rizika zácpy?
- Jaká antikoncepce po porodu je pro kojící/nekojící matku bezpečnější volba (tabletky vs vnitromaternicové tělísko)?
Zmíněné značky a firmy
Hipp, Nutrilon, Leros, Next, AlNatury, Chikita, Metro, Tatralandia
Zmíněné produkty a metody
nosní kapky, nosní odsávačka (odsávačka), parní inhalace s vařící vodou a solí, studené kousátko, Hipp švestkový nápoj, Hipp fenyklový čaj, Leros sáčkové čaje, Nutrilon, sterilizace lahví a dudlíků, rýžová kaše, pohanka, pseno, příkrmy (zelenina+maso, ovocné pyré), 90denní dieta, vnitromaternicové tělísko (spirála), octový roztok pro čištění lednice, pohlcovač pachů do lednice
Místa a osoby
Košice, Bratislava, Ivanka pri Dunaji, Liptov, Tatralandia, Žiarska dolina, Piešťany, Štúrovo, Donovaly, Horná Mariková, Považská Bystrica, Brémy, Brno, Nitra, Michalovce, Anglicko (UK)
jaaaj sasi, tak to keby mi hrozíla vecera, by som hrala ofucanu kazdy vecer... alebo aspon raz do tyzdna... mne moj drahy v poslednej dobe robi extra super kavicku - kapucino domace a je uuuplne mnam, dokonca dnes mi uz robil aj bezkofeinove (boooze, zase tehu dieta 😒 ) a ano som nezbadala, kym mi nepovedal...
dasi, idete do cirkusu k nam? aj my sa chystame.. teda aspon pozriet zverinec 😀 😉
Didi kde ste boli - niekde pri vas? muselo byt super...
jaaj inak babule poradte - susedom vcera menili okna, co by bolo super, zvladli to za jeden den bez extra bordelu a hluku... az na to, ze ked bol dnes drahy na zahrade, tak zistil, ze si dali vymenit aj sklobetonovu (take tie sklenene stvroce, co sa pred 30timi rokmi davali do barakov - ako presklene steny) stenu, ktora bola spolocna s nasim dvorom/plotom. Ale pani "majstri" ju menili tak, ze zvnutra vytlkali sklo na nas dvor na travnik, kde zostalo kopec skla - od velkych kusov az po miniaturne kusocky. Nedali si pod to ziadnu plachtu ani nic, takze mam dvor plny skla. Sused slubil, ze to uprace, ale neviem si predstavit ako? Da sa to nejak povysavat z trvanika alebo nieco? Uz som povedala, ze dam cely dvor zrotovatorovat... aspon budeme moct dat aj novy travnik... len teraz na dvor nemozem pustit ani maleho, ani psa... 😒
kiss 😀 no tiez som uz nad tym rozmyslala 😀 ze budem fucanda 😅
no velke kusy pozbierate a male sup ho vysavacom, uz som to robila a nieco to vysalo ale potrebujes stary vysavac ktory ti nebude luto ak sa mu nieco stane vyhodit 😕
no tu prsi uz 4 dni a mne je z toho uz zle a mam ponorkovu nemoc z toho ze som len doma a mala tiez 😝
no gali som skoro pri mori a to je ako u vas 😀
ja som povedala ze to bude baba 😀 nech je do partie lebo s dievcatkom som v nasej partii len ja a pata 😀 kiss ake mate meno pre dievca???
sasi sak barborku, staci kuk nick 😀
hej a vy mate more pri vas?/ ci si robis srandu, ha??
a berus je kde? ci ona uz vikenduje nie??
kiss a drobec aky oblek ma, jaky elegan 😀
a chce ti byt v tej trojkolke?? my sme malemu k roku kupili, som zvedava, ci sa ujme, pri malej sa ujala, ona bola leniva az az 😅
gali - aha som sa nekukla .. ano mam more 80 km od nas takze ziadna sranda 😉 a dakujeme za pochvalu...
aj thomi je uz velky chlap 🙂
beru je chora...
ahojte 🙂 🙂 no včera som nevládla,bolo stále jačandovanie ☹
didi dakujem za gratulaciu 🙂 aj my gratulujeme Thomaskovi a ináč pekné foto od mora....kde ste to boli???? 😵
sasi ako dopadla večera a udobrovanie???? 🙂
dasi ahoj 🙂
beru, eri kde ste????
pati ahoj,
vecera bola dobra, udobrovanie zacalo hadkou a vysvetlovanim si veci co kto pos.... 😀 a nakoniec sme spolocne dopozerali film a uz bolo v poho ....
dnes seka dobrotu a jacanda stale jaci...
ahoj sasi,no moja jačanda je vonku s M už asi hodku,tak normálne neviem,čo mám robiť,lebo navarené a upratené mám 🙂 ale ked pôjde spať,tak budem žehliť,lebo dnes nikam nejdeme ☹ ja so ráno už revala od nervou,lebo od 6 hod.tiež len jačala,ale stále,také som mala nervy,že ma musel počuť asi celý dom,ako som na nu nakričala,no je to des 😝
kiss to je otrasné s tým sklom,mna by asi piclo,hlavne kvôli deťom ☹
Ahojte babulky, ako vikendite? Pati aj u nas by sa zislo upratat... Sme sa predchvilou vratili z nakupou, tak sa vytesujem. Kupili sme malemu topanko-tenisky z protetiky a gumenne sandalky do vody, dokopy za 25€, tak sa vytesujem. Videla som aj bazen so strieskou u Dracika, ale bol o stovku drahsi, tka este uvidim, na bud. tyzden budem asi v BA, tak potom uvidim, ktory kupim
gali dakujem - som poziciavala oblecik specialne kvoli Velkej noci 😉 A trojkolku? O zo zaciatku sa mu celkom pacila, ale teraz ked vie, ze v nej ide tam, kam chce mama ho to uz nebavi. Uz ju pouzivam len namiesto kocika, ked ideme na dlhsie von, aby som ho nemusela vlacit na rukach. MOzno este potom neskor, ked dociahne na pedale a bude sa moct sam vozit 😉
kiss aj moja mama videla v dráčiku tie bazény,ale sú tamm o dosť drahšie,v tejto KIKE je to super cena 😵my ideme von, muž bol s Ňou už vonku,ale zaspala mu na 15 min.,to bolo pred 14 hod. a teraz mi nechce už spať tak neviem,ako to vydrťíme do večera,asi ju budem musieť dať spať aj o 19 hod. 😝 a ja upratujem stále a tu v kuse bordel,tá malá stihne narozvláčať 😒no ideme von,síce tu fúka ako besné 😝tak pekný dník a večer kuk 😵 😵 😵
Ahojky 😉
tak my sme boli cele popoludnie vonku takze mala odpadla ale mam zly pocit ze noc bude strasna a väcsinou ma ten pocit neklame ☹
Mala mi zacala vecer odmietat mlieko tak som zvedava co vymyslim ...
Dnes tu bude asi mrtvo tak pojdem kuk TV..
tak sa majte krasne ale urcite este nakuknem 😉
bre ranko babulky
tak ja som tu par dni nebola lebo bola u nas kamoska zo ziliny a potom vcera sme boli u svokrovcoch hodku xixix a potom sme bolil na Tyrsovom mala tam DM-ka akciu boli tam skupiny rozne atrakcie pre decka ale take troska vacsie a este tam bola aj akcia na fotoknihy mam na ne 10 eur zlavu tak sa musim dotoho pustit a urobit malemu a nam svadobnu ... a taktiez sme si mohli dat vyvolat fotky zadara :o)) potom sme sa troska poprechadzali pri dunaji a isli domov bolo fajn a ani som netusila ze ta plaz pri dunaji je taka fajna ... nezmenime babulky radsej miesto nasho stretka a nedame to na tu plaz? decka sa tam mozu zahrat v piesku a je tam velmi prijemne .o)) co poviete?
kiss: co to tu citam??? budete mat drobceka tak to gratulujmee a prajeme aby prebehlo cele tehu v poriadku :o))
sasi: neboj to byva raz zacas take ponorkove ochorenie v manzelstve aj my ho mame niekedy .o)) ale ako to pride tak to aj odíde... ktore more mas na mysli?
pati: perfektny bazen ste kupili asi skocime aj my do kika a kupime drobcovi a premyslam ze mu donho kupim aj tie gulicky ked bude chladnejsie moze sa tam snimi hrat .o))
didi: thomaskovi prajeme vsetko naj naj k narodeninkam .o))
ahojte 🙂
no nejako nestíham,u nás stále jačanda,takže nervy mám v riti,.....dnes sme boli kúpiť koleso,také pre úplne malé detičky,také klasické žlte,som ho mala aj pri deťoch a v Dráčiku ho mali za 4 EUR,tak už máme výbavu na leto 😵
eri ja som včera zabudla na tú akciu,až večer ma to napadlo ☹ ale Lili aj tak v kuse revala,tekže neviemako by sme to tam zvládli....a bazén máme v obývačke a malá sa v om stále hrá......zajtra jej ho asi šupnem na balkon a dám teplú vodu,uvidím,ved hlásia teplo a ja mám ešte j balkon zasklený,takže tam teplo bude a ona bude mať aspon zábavu 😀
no moji idú za chvíľu len do vane,dnes jačanda spala poobede len pol hodku,tak snad okolo 20 hod.zaspí,no uvidím 😵
caf pati: nas uz konecne spinka aj on cele dni len vyhukuje ideme v aute tak zacne kričať a nie a nie prestat :( az ma z toho boli hlava 😠 potom sa unavi a pred cielom zaspi tak ma poraza :( ... dnes som dala maleho prvykrat do piesku hodim fotky :O)) ... a kam chodievate v BA k vode? ktora je taka najcistejsia? lebo ja sa nekupem takze taketo veci ani netusim
eri chodím s mamou na Kuchajdu 😉moja mama má aj gynekologické problémy a jediná voda,ktorá jej nič nerobí je na Kuchajde,takže ja som sa tam tiež vždy kúpala,aj 2 dni pre pôrodom a nikdy mi nič nebolo 😵ale chodíme aj na Košairiská,tak je super voda,ale sama tam nechodím a cez víkendy sme v lete vždy u svokra, tam je bazén 😵ale Lili budem nosiť na Kuchajdu jej bazén a aj vodu v bandaske,pre istotu,budem teda chodiť nabalená, že bazén, 2 deky, uteráky,bandaska s vodou....no nejako to snád zvládnem...a minulý rok tam bolo vstupné zadara pre mamičku s kočíkom,tak som aspo ušetrila,lebo pýtaj nehorázne vstupné všade, a to ked ideme 5ti,tak len za vstupné by som nechala 6 EUR a to je dosť,lebo ked to prerátam na viacej dní,tak je to iná pálka...... 😵
no ja som pocula o kuchajde ze su tam tie sinice alebo ako sa to vola... a na zlate budem mat vstup volny ked bude na brake kamoska tak potom ak by si chcela ist tak moeze ist tam 🙂 ... ja sa do plaviek veru tento rok ani neobleciem lebo vyzeram desne dnes pri pohlade do zrkadla mi ostalo zle ...
eri ved aj to riešia o Kuchajde každý rok,ale všetký jazerá v BA s rovnaké,humusné a špinavé ☹ ale to ja riešim len teraz v júni,lebo už cez prázdniny sme u svokra a tam viem aká je voda v bazéne 😵a máme to zadara a hlavne výdeme z domu von v šlapkách a je pokoj 😵jeje,ja tak závidím všetkým,čo majú domček 😵....ale ak vybavíš zlaté,tak pôjdem,ja som tam mávala zadara vstup,od môjho otca,ale už nemám ☹ved sa dohodneme a niekde vybehneme 😵 😵
eri super foto,malý je zlatý....a to bol v pohode v piesku????? nejedol ho???? ja mám z toho strach,ale už tiež musím skúsiť aj piesok 😵
no jasne dohodneme sa a mozeme niekedy skocit ja ot mam blizsko stoji mi tam bus :o))
no v poho nepapal ho praveze sa cudoval co to je :o)) ... no a tiez som sa tomu branila ale ved potrebuje skusat aj nove veci .o))
oky idem kukat finale lats dance :o)) tak zajtra pokecame babulky tesim sa
ok,tak pekné pozeranie 🙂 pa zajtra 😵
a kde ste všetky?????? nejako to tu flákate!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠

dasi tak to vam uprimne zavidim a ja by som isla strasne mi momentalne chyba slovensko ☹
zatial to hram ze som nastvana ale ak bude mily tak polavim aj veceru mi chysta 😀
som zvedava ci dnes niekto dorazi....