Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

erika107
18. čer 2009

a ako robis to pseno? ja som ho uz kupila ale neviem to najst v prikrmoch kde ste o tom pisali :o(( a zelene fazulky mu rozmixujes? alebo on uz dokaze papat aj nemixnute?

beruska2x
autor
18. čer 2009

Sima taky spinka, jsme byli venku, na pisku, na vlak koukat, byla tu babi tak padl jak podtatej 😀 uuuplne grogy...

uz ma L tu novou praci???

jinak tady prodavaji drzkovou polivku mrazenou a do ni pridam 2 strouzky cesneku a lzicku majoranky a je lepsi jak domaci ale jen od jedny firmy... 😉

ja ryzovnik i zemlovku delam ale ne casto ale moc to nemusim ale R jo... 😉 ale uz se tesim na boruvky na ty chodim moc rada, letos jich bude hafo a babi z nich dela senza kynuty knedliky 😀

beruska2x
autor
18. čer 2009

pseno pridam k masu a zelenine jako kazdou jinou prilohu a uvarim, stejne tak fazolky, ja mu to jeste mixuju ale uz min, nechavam mu tam kousky zeleniny i masicka ale malinky, on tema 2ma zubama 😅

treba banan mu mackam vidlickou a vlocky jen nabobtnale... proste jak co...

erika107
18. čer 2009

nie nema este novu robotu ale ked ma volno tak chodi na fusky aby sme mali viacej koruniek :o)

juuuj ani mi nehovor o knedlickoch mi robime tvarohove knedlicky a tie su tiez perfekne :o)) ... u nas su boruvky moc drahe takze si davame jahody :o)) alebo slivky

beruska2x
autor
18. čer 2009

to pseno proplachnu asi 3x v horke vode a varim jako zeleninu, chvilku ono se to rozpadne na takove vlocky 😉 Sima to ma docela rad ale to on i pohanku a skoro vsechno, treba testoviny miluje ale ryzi teda nemusi 😵

erika107
18. čer 2009

a mam to pseno hned na zaciatku dat alebo az neskor?

patricia1971
18. čer 2009

ahojte moje, vy varíte 🙂 🙂 🙂

ináš berus moja svokra robí super zelí,ale ona to robí,že osmahne cibulku,potom tam šupne med, dátam červenú kapustu a aj normálnu kyslú kapustu a dochutí.......ja robím tak ako písala eri,ale šupnem aj trošku octu,abz bola sladko kyslá 🙂

moje neviem,či ešte prídem,jačanda celý dën a to spala doobeda a aj poobede len 30 min.,tak som na nervy,ale už pojde do vane s M a potom dúfam už zaspí,lebo ja už nevládzem 😵

tak píšte a ja vás dočítam 😵

beruska2x
autor
18. čer 2009

n u nas rostou zadoco v lese 😀 natrhame a dam si je pak jeste do pytlicku do mrazaku a mame na kolac nebo knedliky i v zime i do ryzovniku je davam, to R miluje ale trhat to ne 😠 tak bude aspon hlidat Simu 😀

ty tvarohovy knedlicky bych chtela zkusit udelat taky a pak jen prelit zahourem z jahod nebo boruvek manm, me uz tecou sliny ☹

beruska2x
autor
18. čer 2009

ahojky pari priiijd 😉

a to dela normal zeli a kysele najednou nebo blbe chapu 😅

beruska2x
autor
18. čer 2009

eri ja kdyz to varim s kurecim a zeleninou tak to davam najednou ale ted to hovezi uvarim zvlast a pak pridam pseno a fazolky a dovarim tak cca 10 minut

patricia1971
18. čer 2009

áno, dá najskor dusit to červené a potom tam šupne aj kyselé,je to také chutné,ale nás je tam vtedy dost,ináč sa neoplatí kupovat aj teké a také zelí 🙂 joooj a vz sa bavíte lne o jedle a ja som hladná ako neviem čo ☹ ☹ ☹

ale možno na chvílu prídem 😵

erika107
18. čer 2009

ahojcek pati: tak to ti veru nezavidim ... hadam rychlo zaspinka ked bola ujacana cely den ...

berus dakujem za to pseno musim niekedy vyskusat ale tearz mu nevarim lebo ledva zie sklenicku hippky nema to vyznam vyvarat a testovat teraz neake nove veci

a robis mi riadne chute s tymi knedlickami ja budem zatjra robit bryndzove hlausky moc si nane L chutna :o))

beruska2x
autor
18. čer 2009

no prave jsem zvedava co budu delat s hlavkou zeli kdyz to ji sam 😲 asi udelam zelnackum potom nebo ho bude chroupat misto vecere 😝

erika107
18. čer 2009

berus: ved ked lubis kapustove fliacky tak ho zuzitkujes alebo mozes urobit vepro knedlo zeli :o))

beruska2x
autor
18. čer 2009

je halusky s bryndzou miluju 😉 ale delam jen ty z pytliku 😅

jinak jsem uz vcera dala Simo k svace toustovy chlebik s maslickem, odkrojila mu kurku a na kosticky a jak supal 😉

beruska2x
autor
18. čer 2009

no to vis po kachne budu delat knedlo zelo vepro a neprojdeme za tyden dverma ne? to pak bude tak rizoto se zeleninou.. 😀

neco vymyslim .. hlavne uvidim co zitra koupim treba budou mit jen kysele a bude to 😀 😝

erika107
18. čer 2009

ja robim domace halusky a ked ostanu supnem do mrazaku a basta :o))

mne maly nechce ani rohlik ani chleba nic :o(( a dokonca ani masielko ked si oblizol z rozka maslo tvaril sa ako keby neviem co papal trdlo prichadza o vela :o))

erika107
18. čer 2009

taka som ostala hladna idem si aspon po jogurt

beruska2x
autor
18. čer 2009

fakt?, to Sima se po rohliku sape ale musi byt 100% cerstvy a stejne je vetsina rozzuzlana a rozdrobena mimo 😅 aspon ti setri uklid 😎

erika107
18. čer 2009

no tak to hej je setrnny :o)) na maminku :o)) a ked ma chrumky tak to je zapatlany az po usi teraz mu ich ani nemozem davat lebo ma kiahne aj na tvaricke a drhnut ho vodou nemozem ... mame zakazane kupanie takze len tak plienockou ho utieram ziadna vyhra chudatko

beruska2x
autor
18. čer 2009

ty jo to si radsi nepredstavuju, chudat, to Sima by se bez vany zblaznil ☹ ale je to snad na chvilku jak dlouho to trva 10 dni??

erika107
18. čer 2009

povedala ze nemalo by sa to mocit kym nebudu chrasticky lebo by mu to dlho trvalo tak 2 tt minimalne

daskak
18. čer 2009

ahojte dievcata 😉 😉
eri: aj ja dakujem za recept na kapustu 😉 😉 zajtra idem robit pecene mako,knedlu a kapustu... prvy krat v zivote 😲 😲 ... neboj kiahne postupne ustupia a bude dobre... ja z nich mamobavy..patko doteraz nemal a ani moj M. ... tak sa ich desim
berus: pati: 😀 😀

beruska2x
autor
18. čer 2009

uj tak to je pro prcky dlouhe 😅 to ja ho davam do umyvadla treba ted 2x denne, ma trosku prujem kvuli zubum ze se to neoplati ani utirat jinak 😀

beruska2x
autor
18. čer 2009

dasi ahojky 😉

ja mam na nestovice desne vzpominky, bylo mi asi 12, jela jsem na tabor v lete a druhy den uz domu s nestovkama , bylo desny horko a ja doma v posteli, zatemnino 🙄 no jak v base 😝 fuuuj

erika107
18. čer 2009

no ved prave idu tepla a prcek sa nemoze kupat chudatko moje :o(( a to sme kupili bazenik ze sa bude cvachtat na balkone prdlajz :o(( ...

ahojcek dasi... neni zaco ... tak to bude horsie pre M ked ich este nemal dospelaci to znasaju horsie

erika107
18. čer 2009

ja som dostala kiahne v den mojho prijimania tak som tam nemohla ist a isla som az o mesiac tak ma to sralo lebo som isla zo starsimi

beruska2x
autor
18. čer 2009

jee eri neboj tepla budou SNAD cely leto jeste, si bazenek uzije azazaz 😉

no ja videt dospeliho chlapa s nestovickama a pri jejich "nemocnosti" (auau rymicka) tak asi pojdu smichy 😀 😀 to bych je zavrela spolu do pokoje at hrajou pexeso 😀 😀 😀

daskak
18. čer 2009

no veru: dospely chlap a choroba to je cistapohroma... 😝 😝 😝 😝 ale odkedy ma M videl16 hod. rodit v kontrakciach ako svina tak sa tak strasne nestazije 😀 😀 😝

erika107
18. čer 2009

a myslis ze by ich to dlho bavilo? k tomu este neaky poldecacik aby sa rychlejsie vyhadzali by bodol :o))

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru