Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

beruska2x
autor
23. říj 2009

pati pekne si to uzij, hod starosti ze hlavu a pekne si zatanci a doufam ze pak das foto do placu 😀 😉

holky Sima se naucil frkat.. sice ne do kapesniku 😀 ale vyfrkne nudli 😉 to mam radost...

ja uz mam umyte nadobi a az se vzbudi tak pofrcim..

zuzi.. no to je mlada babi teda 😲 no s tim varenim je to vsude stejne, ja uz si vybrala i na vanoce co budu delat tak to musim pomalu dat do kupy...

tak se mejte papa

pancake
23. říj 2009

ved mna tu aj slaha, neboj. 😠

kisska
23. říj 2009

zuzi - my ked sme si brali hypo tak sme kombinovali: spotrebny uver sme vrazili na stavebko - tam sme dostali raz taku sumu ako stavebny uver s najlepsim urokom a este plus hypoteku(ale to bolo v case, ked sme obaja pracovali a nemali sme babo - spotrebak sme splatili za 3 roky a potom uz len stavebko a hypo...). Ale ked mate ako zaklad byt, tak by sa vam oplatilo len to stavebko - stale ma najlepsi urok, ale ani hypoteky nie su zle. Spotrebaky a americky hypo (ktore nie su viazane na ucel pouzitia) maju podla mna sialene vysoke uroky. My sme mali v Unicredite a boli sme max. spokojni. Ale asi zalezi od banky, kde mate ucty, tam budete stale najlepsi klienti. Ale obcas sa to oplati pobehat, hlavne ked teraz ku koncu roka budu nahanat klientov.
Podla mna si treba sadnut, spocitat, kolko mesacne mozete platit aj v pripade, ze by sa zadarilo druhe babo a podla toho hladat. Inak odporucam spolahnut sa na obmedzenia banky, ze ti splatka nesmie robit viac ako urcite percento z mesacnych vydavkov, lebo aj ked sa vam teraz zda, ze by ste sa vedeli este uskromnit, tak je to naozaj o hubu a banku uz potom nebude zaujimat, ze nemate z coho zit. 😒
Neviem, ci si sledovala spravy, ale EU navrhuje, aby banky nedavali hypoteky viac ako 40% hodnoty nehnutelnosti, takze ak to dostanu prikazom, asi by bolo dobre poponahlat sa aspon do konca roka.

pancake
23. říj 2009

berus papa 😅

kisska
23. říj 2009

berus paaa 😉

pancake
23. říj 2009

kiss to nemoze prejst taky zakon. ved by ludia nedostavali hypoteky. stat by si sam sebe uskodil. nemyslis?

ja mam stavebne, ale uz ho mam asi 8 rokov a mam tam len 50tisic. stale mi chodia dopisy ze tam mam prist, ale nemam kedy. uz som tam asi 5 rokov nedala ani korunu. 😔 😔 😔 😔
asi by som tam mala zajst. ale kedy?? 😕 😕

pancake
23. říj 2009

potrebovala by som nejakeho poradcu. aby som co najmenej preplatila. ja som taky ,,bankovy uradnik,,
ved vies kisska..... 😔 😔 😔
mna by okradol aj moj maly 🙄

kisska
23. říj 2009

zuzi - ta suma staci na to, aby si dostala stav. uver 100tis., aj ked platis uroky aj z "tvojich" penazi, ale stale sa to pri uroku okolo 4,5% oplati. Aspon to vies rychlo splatit a nepreplacas to velmi. Pre mna je vzdy najtazsie zistit, kolko penazi este potrebujem na zariadenie a konecne upravy - lebo ked mam milion, tak ma to stoji milion a ked 100tis.,tak ma to stoji zase len tolko... a ked sa vyskytne nieco neocakavane (co sa vzdy vyskytne), tak nemam ziadnu rezervu 😒
Skoc na peniaze.sk, tam sa obcas vyskytnu hodnotenia a porovnavania produktov... a neboj za par tyzdnov budes macher 😉

pancake
23. říj 2009

uf nesiel mi chvilu konik...koniec sveta!!!

pancake
23. říj 2009

kisska nemam velmi vela casu surfovat po nete, len ked maly spi teraz cez obed a potom zase vecer ked zaspi robime sestricku.... 😀 😀 😀 😀

pancake
23. říj 2009

kiss myslis ze by mi tam niekto odpovedal aj na moje otazky? idem tam kuk. ale isto tam bude nuda a vratim sa sem. 😀

pancake
23. říj 2009

tak som sa dostala po hlavnu stranku a necham to pre P. ked sa vrati z prace. nech sa aj on stara, no nie?

kisska
23. říj 2009

tiez som uz bola v panike 😀
jaaaj vy ste taki usilovni 😎 😎 😀 a mas pravdu, nech sa aj Pali niecom priuci. A zase urcite najdes najakeho nezavisleho financneho poradcu, ktori ti bude vediet poradit 😉

pancake
23. říj 2009

cez net tazko. 😠
ale nevadi.
uz sa mi zobudil maly, zase durch dolafotany, tak ho musim ist prebalit a dat mu obed. dnes mame qinou so spenatom a kuracim maskom. to spraska za minutu a potom mu dam asi nasu rajcinovu polievku so syrom. ta mu vcera tiez chutila.
tak sa lucim.papa babule
zajtra som tu ako na koni.
🙂 😵

pancake
23. říj 2009

este perlicka: minuta bez dozoru a maly si otvoril sudocrem napchal si ho do pusy, vsetko zaspinil aj sedacku a spat ho zatvoril. teraz sa robi ze on nic on muzikant a to nebol on. 😔 😔 😔 😔

kisska
23. říj 2009

😀 😀 😀 😀 aspon nebude mat v puse zapareniny 😀 😀 😀

saska.t
23. říj 2009

ty brdo vy ste to s tou sestrickou zuzi zobrali nejak vazne 😀 a kedy chcete ist na SK? pozri na kiss ako sa snazili o sestricku a dnes uz nema rozhodne ploche brusko urcite 😀 😀

mne tece furt len z nosu a vyhybam sa malej ale vobec to nechape a ako na just chce len na ruky a hrdlo mi tiez ide odpadnut ☹

pancake
23. říj 2009

saska o sestricke sme rokovali a hlasovali, no a vyslo nam ze musi byt. ved by samkovi bolo smutno. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
osobne by mi stacilo jedno dieta, lebo uz teraz viem ze aj to jedno ma dokaze vycerpat na 100%.
ale potom aj tej lasky ked budu dve, bude dvojnasobna. na to sa tesim.
viem ze je to vela starosti, strachu, nervy, penazi a k tomu chceme hypoteku ale seriem na to.
som tu na to aby po mne nieco ostalo. nebudem sediet na cinziaku a jedno dieta mi bude sediet pred telkou, ked mozem mat dom a 2 deti mi mozu sediet v kaluzi na zahrade. 😎 😎 😎

saska.t
24. říj 2009

zuzi jasne tiez to tak beriem ale na druhe dieta som este nedospela 😅 a neviem ci dospejem ale D uz dospel tak asi sa tomu casom nevyhnem ale teraz sa mi to zda este skoro 😀

pancake
24. říj 2009

caute. idem hned aj spat, lebo maly mi akurat zaspal, no a vcera som si lupla flasu vina a teraz ma boli hlava ako kona.p. je v praci a idem si lahnut lebo sa citim 😝 a bola som rano na takych vypredajoch. v mojej poslednej praci sme robili s oblecenim. a ked zabudli nasit vysacky s cenou, alebo velkostou tak to sa dava na bok a raz za dva tyzdne su vypredaje pre zamestnancov a mozu si to kupit. daju ti taky velky sacok co sa dava do kosa a mozes si don nahadzat co chces a kolko chces. no ja sa tam chodim realizovat 😀 😀 😀 😀 za 2 sacky zaplatim 25libier a mam handier a handier. teraz mali vela veci pre dievcatka tak som pobrala aj to. ved ked bude zase chlapec, tak to popredavam kamoskam. no uz idem spat. 😔

pisem az v pondelok.pa

kisska
25. říj 2009

Ahojte babulky, tak ako po vikende?
pati ako bolo na stuskovej? Ci este teraz sa davas dokopy? 😉

zuzi tak taky nakup by som si vedela uzit. 😀 Ja som uz nebola na poriadnych nakupoch ani nepamatam 😒

My sme mali celkom fajn vikend - vcera sme prepadli babku v nitre, vyzrali sme ju a este sme aj dostali nabaleny obed na dnes 😕 . Dnes bolo nadherne pocasie, tak sme si to uzili - cely den sme s drahym upratovali a potom som ho s malym vyhnala na zahradu a ja som pokracovala v glancovani doma. Poobede sme si dali kavu a babkinu bananovo-cokoladovu tortu na slniecku na balkone... no jednoducho pohoda 😉 Uz davno nebolo take prijemne pocasie a aj u nas taka dobra nalada 😀 Dokonca ani Adamko to nepokazil a je na zozranie... 🙂

saska.t
26. říj 2009

Ahojky kocky,

tak ako po vikende, ja este stale ko sople so mna razia neuveritelnym sposobom, no mala je este stale ok tak snad to uz nechyti ju dopujem vitaminmi ako debil.
Inak vikend kludny a chorlavy takze nic nove, zajtra uz chvalabohu sestra odchadza mam jej uz plne zuby 😠
takze pekny dnik pa....

powerka01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
patricia1971
26. říj 2009

ahojte moje, vobec nestíham,lebo ešte som si od kamošky požičala super knihu,tak musím aj čítať 😵

no sasi, ja som na tom podobne,lenže moja choroba mi prepukla do herpesov v nose a všetko ma strašne bolí 😢 😢 😢 no Lili je v pohode, je zlatá, ale v noci je to strašné, to dosť mrnčí a pije čaj,ale zas má v puske nejaké tie afty,tak som z toho na nervy,tak jej to natieram,ale papá celkom dobre,len nie výživy a jogurty,tie nechce,takže fičíme na chlebíku so syrom,to milujem,obed je v pohode 🙂

no baby,na stuškovej bolo super,som sa nažrala,aj dosť popila vínka,aj tancovala,no zábava bola superská ale ten moj syn nevie vobec tancovať,také drievko na parkete...ale mali super program aj zábavu...domov sme s M prišli o 3tej ráno,to išiel odviesť ešte moju mamu domov a o tej som už fičala s Lili,takže unevená som bola riadne....o 15tej sme išli k spolužiačke,sa tak 4 stretávame aj s rodinami,tak bolo super,no večer som odpadla ako kabela...no bol to super víkend,len somprežratá ako svina a ledva sa vtrepem do rifli 😵 😵 😵

no idem rýchlo čítať,kým malá spí 😵 😵 😵 😵pekný deň všetkým 😵 😵 😵

pancake
26. říj 2009

kisska asi je nieco dobre vo vzduchu, lebo aj moj maly je ako medik uz treti den. ani nepipne. 😵 😵 😵 😵

saska tak si si ju uzila,co? uz nech pride az o rok. 😠 ale hadam to nebolo take zle. len teraz sa ti to zda. zajtra ked uz budes sama doma tak ti bude chybat. aspon ti rychlejsie cas isiel, no nie?

patricia viem si tu paradu zivo predstavit 😀 😀 😀 ja som ju sice mala pred 14timi rokmi /bozeeeee tak davno?? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 / ale pamatam si to ako vcera.
a ze mlady netancuje... no boze, ked bude mat tolko rokov co ty, tak bude, neboj. 😵 😀

kisska
26. říj 2009

pati co dobre citas? Ja som naposledy mala pozicanu Andreu Coddington - Mal to byt nadherny zivot - skvela knizka polku som sa prelehlila a druhu som prerevala. Chystam sa ze precitam este par veci z Evitapressu. Viem si predstavit tu zabavku, mas aj fotky?

pancake
26. říj 2009

no ja romany nemozem, lebo ja placem od prvej strany. som taka precitlivela po tom porode ze az... 😔

kiss ahoj. 😉

pati veru tak , posli fotky. 😀

kisska
26. říj 2009

zuzi a to pockaj, ked budes znovu tehu. Vcera som pozerala Mesto Anjelov, uz somto videla milionkrat a zase som bulila, ale tak, ze maly na mn apozeral, ze co sa dej 😉 Ozaj, ako pokracujete s domcekom? Ako ste sa dohodli s Palim?

pancake
26. říj 2009

kiss poslala som tam sesternicu ta co bola v telke. uz som vam o nej pisala.povedala ze je velmi maly. lebo aj s 1.poschodim je to len 120m stvorcovych. ale najviac zle je na tom to, ze je to pri hlavnej ceste a je tam dost hlucno. oni byvaju na dedine, to je ine ale aj tak povedali ze ten hluk je dost silny. rozpravali sa aj s majitelom, dalo by sa aj spustit z ceny. na 3 a pol miliona ale P. povedal ze to nechce. tak hladame dalej.
nevadi ved mame cas. dufam ze este na nieco narazime. hladam a surfujem dalej. len je toho u nas naozaj velmi malo. mozno 3 domy za rok. teda v takomto stave. staru haraburdu nechcem.

saska.t
26. říj 2009

zuzi - no uzila aj tak bola stale prec, to len vecer prisli vytocila ma a isla som spat 😀 ale ten jej Neal ma s malou genialny vztah, dnes sa s nou uz 2 hodky hraje no parada 😀 bodaj by si mala pravdu ze nech sa objavi az za rok ale v decembri na vianoce tu je opät cela familia pricestuje 😉

pati - tak to ste sa ale museli mat... herpesmi u nas nikto chvalabohu netrpi takze v poho ale nezavidim to lili musi to dost boliet, inak noci su tez katastrofa, mala opät vstava na mlieko a potom nechce spat, ako bola chora tak spavala cast noci u nas v posteli a teraz sa trepe len k nam a jaci ale az v noci, zaspava v pohodke sama ale po 2 je vzdy cirkus 😠

kiss - ja pri takych filmoch tiez bulim a to ani nie som tehu 😀 , ja milujem citat od robina cooka detektivky z nemocnicneho prostredia a dokonca teraz som citala o tal. mafii v minulosti a tiez to bola parada, harleqinkam sa vyhybam,to by som nic neurobila iba vzdychala ze aj ja cheeeem!!!! 😎 Drahy by ma kopol do zadku 😅 😅

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru