Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

pancake
2. lis 2009

kiss vidis to ma nenapadlo dat do neho ceresne. ja som robila tiez dva, ale preto ze sa zjedli za jeden den. vcera som zase robila s domacimi cernicami co som v lete nazbierala v zahrade. organic!!!!!! 😀 😀 😀 😀
no a je zase po nom. vcera sme mali navstevu a aj teraz zase kamoska tu bola. a nemam nic. 😔

ale som tu ceresne v uk veru nevidela zavarane. iba cerstve.

kiss ak chces kludni si prid nakupit. izbu mame volnu. len si kukaj letenky cez Ryanair lebo sky europe uz nelietaju. aj tak mali drahe letenky ako hovado.

berus ja by som taku chripku potrebovala. aspon by som trosku zhodila. 😠

pati ja si myslim ze su to zuby. moj nema teploty ale zato serie ako rus... 🙄 🙄 kazde dieta je individualne.no a tvoja lili asi bude mat teplotky. 😠

beruska2x
autor
2. lis 2009

zuzi no neboj snedla jsem pulku rohliku za 2 dny, hlad mam ale bojim se 😅

pancake
2. lis 2009

to by som potrebovala ja..... 😠 😠

saska.t
2. lis 2009

ahoj holky 😀

pati no to mas smolu zasa, chuda lili stale len chora,ale radsej chod k doki nech nieco nezanedbate 😅 a drzim palce k skoremu uzdraveniu, mala u nas uz ok ja este trosku, ale vyzera to tak ze to po 5 tyz. odznieva 😉

kiss- neboj to je len tehu sklerozu, tiez som nou trpela neuveritelnym sposobom, nakoniec za mnou chodil D a kontroloval, ci nevyhorime alebo nas nevykradnu v zasade som nechavala terasky otvorene dokoran 😀

zuzi aj my seriem od rana do vecera, dnes som uvarila pre malu strasnu kombinaciu ryza mrkva mäsko a trosku porku, ked ju toto nezapecie tak uz fakt neviem a poobede dostane olovrant banan 😀

beru - no to ti nezavidim 😕 aj ja by som sa bala nieco do seba dat, no ale aspon pochdnes a precistis crevo 😀 😀

inak vcera sme malu nemohli uspat dali sme ju o pol 8 spat a ona plakala do 9 vobec netusim co jej bolo, ci sme tam boli alebo nie (v izbe) stale plakala, ani mojkanie nepomohlo, neviem co sa deje s tym jej spankom vzdy stacilo polozit do postielky dat pusu rozlucit sa a krasne spala, ale zasa nevstava v noci na mlieko ale az rano tak uz naozaj neviem, ale mohlo by to uz skoncit a vratit sa do normalu 😠

pancake
2. lis 2009

saska malej je smutno. aj my sme toto mali. vzali sme si ho k sebe do postele a asi dva tyzdne tak bolo. nenaucil sa zase sam spava ako predtym.neboj. len ju nenechavaj samu. je jej iba smutno a citi sa sama. toto obdobie prejde za chvilocku. 😉 😉

banan mame kazdy den, ale nepomaha. to je jedine ovocie ktore mi zje. a aj tak srackuje a srackuje.....

a vcera som prisla na to ze maly lubi rajciny. musim ich nakrajat na mesiaciky a dat supu a jadierka prec a maly mi zje celu rajcinu. som vytesena.prva cerstva zelenina co zje sam od seba. 🙂 🙂 🙂
uvarenu lubi a aj presnidavky ale cerstve ani za boha. 😠

pancake
2. lis 2009

saska v akom si meste? teraz jedna mamicka sa nastahovala do Bonnu v nemecku. 🙂 z juloviek.

saska.t
2. lis 2009

zuzi mala ked sa nadranom zobudi uz ostava s nami v posteli, ale zeby smutok tak zrazu??? neboj ja ju nikdy nenechavam samu ale vcera nezabralo ani mojkanie 🙄

jj rajciny aj my papkame na mesiaciky a zijem v Bremen, Bonn je velmi daleko odo mna 😅

Ideme nakupovat, tak pekny den a vecer sa zastavim 😉

pancake
2. lis 2009

zavidim. ja chcem ist zajtra prvy krat bez maleho, len musim dohodnut detaily s p. a ci vobec bude suhlasit ked nepracujem a nemame prachy nazvys. 😠 😠 😠

saska.t
2. lis 2009

jaj zuzi tiez teraz nemame na zvys ale potrebovala som plienky gel na pranie a take dost velke veci a vsetko mali v akcii tak to trebalo vyuzit 😉

kisska
2. lis 2009

Ahojte babulky, my dnes den pohoda. Prvy krat som posielala balik na dobierku, tak dufam, ze dorazi v poriadku a teta bude spokojna...
aj ja by som isla na nakupy... no nehrozi. Prasule nie su, ani keby drahy suhlasil. Este zajtra budem potrebovat 40€ na 4D UZV, co si chceme dat poriadne skontrolovat babulku, ze je v poriadku... Baby neviem si pomoct, ale ja mam stale pocit, ze cakam dvojicky... dokonca teraz v poslednej Mame a ja som citala o tete, co jej to potvrdili az v 30.tt a mala rovnake priznaky ako ja 😕 😅

pancake
2. lis 2009

kisska neprehanaj. 😀 😀 😀 😀

to sa ti iba zda. nebud sebecka a posli to druhe dievcatko mne. 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵

saska.t
2. lis 2009

kiss - jeejda a mate nejake dvojicky v rodine??? 😀 no ved zajtra uvidis ci najdu 2 bambulky 😀 uz teraz sa tesim na spravu od teba 😉

patricia1971
2. lis 2009

ahojte 🙂

kiss no paráda 🙂 🙂 🙂 🙂

sasi to bývaš až tak daleko???? nie je to prístavné mesto????

kisska
2. lis 2009

pancake - dobre, ak tam nahodou budu dve, jednu ti vo februari poslem 😉 😀 😀
sasi nastastie nemame, ale vies ako je to.... jeden nikdy nevie....vies, momentalne mi nic nie je, nic ma neboli, tak si musim nieco vymysliet, aby som si mohla robit starosti 😎 a nebite tehulu 😅

saska.t
2. lis 2009

kiss 😀

pati ano byvam asi 80 km od pristavov je to medzi hamburgom a hanovrom 😉

tak dieta je ulozene, muza som ostrihala vsetkych okupala a den je za nami 😀 aj so psami som na bicykli bola, takze som vlastne dnes vsetko splnila 🙂

pancake
2. lis 2009

tak u nas je este len 8:20 a moj P. uz spi a zuby umyte. 😝 ze je unaveny. a ja sa nudim ako pes. 😔

kisska
2. lis 2009

sasi si sikulka 😉

pancake
2. lis 2009

ja som za to dnes ani prstom nepohla. kamoska bola u mna rano na kavu, nevarila som, mali sme od vcera a poobede sme boli s malym vonku a kupila som si na slovensko antik. smetny kos do kupelky za 6£. tak sa vytesujem. postupne by som si kazdy tyzden chcela kupit nieco co doma nemam, lebo tu je to fakt za facku.
no a pred dvoma hodkami tu bol kamos, potreboval poradit ohladom formularov z UK na SVK. tak sme hladali na nete.... a kecali.
no a zajtra spravim tie gulky v rajcinovej omacke, len neviem ....

kisska saska.... mam br. maso. nemam to lacne, kde je velky podiel tuku ale to drahsie. /u nas su len 2 druhy/
ale problem je v tom, ze je bravcove. mozem to dat malemu? ten kamos mi doniesol knedlu z ciech a chcem ju dat zajtra k tomu. maly miluje rajcinovu polievku ale neviem ci moze mlete bravcove.
obycajne varene br. maso a pomixovane papa uz od 10 mesiaca ale mlete este nikdy. 😕 😕 😕

pancake
2. lis 2009

ja neviem preco tak vela toho pisem 😔 😔 😔

este potrebujem odpoved na otazku: co robite s detmi aby vas drzali vonku za ruku. moj sa ma ani nedotkne. cesta, necesta- chodnik nechodnik on sam a krizom krazom. nedaj boh aby som sa ho dotkla. co mam robit? ved s nim nemozem ani ist von. len pred dom??? 😕 😕

kisska
2. lis 2009

zuzi myslim, ze kludne mozes dat aj mlete bravcove. Ja by som mu ho mozno pomiesala s uvarenou ryzou ako ked robis plnenu papriku, aby to nebolo tolko masa a s omackou a knedlou sa mu budu robit gule aj za usami 😎
A ako prinutit maleho aby sa ta drzal za ruku? No nijako... Adam sa ma chyti len ked sa blizi niekto, kto sa mu chce prihovorit a on si spomenie, ze by sa mal hanbit, alebo uz je vybehany a unaveny, tak sa necha viest za rucicku... a za chvilu sa pyta hopi na ruky. Inak naozaj chodim jedine po miestach, kde je bezpecne, aby takto pobehoval, kde nehrozi, aby mi par krokmi vybehol na cestu 😕

pancake
2. lis 2009

kiss ja presne tak isto. pokial idem iba po nasej ulici /byvam na konci slepej/ tak je dobre. ale dnes som chcela ist aj na hlavnu a to maly ako utrhnuty z retaze 😠

to mas pravdu ze sa mu budu robit gule za usami. rajcinove lubi vsetko. 🙂 je presne po mne.

a ma vysypanu celu bradicku. slinta ako bernardin a natieram mu to x krat denne aj v noci a nic. nechce sa mi ist k doktorovi. na vecer mu to az mokva. do rana sa to upravi a poobede zase vyskocia tie pupaciky. 😔 😔 😔

mukky
2. lis 2009

ahojte baby,fiiiiha tak tu som uz teda riaaadne dlho nebola 😕

saska.t
3. lis 2009

Ahojky kocky

tak i noc katastrofa, mala sa zobudila o 23,30 a do pol 2 bola hore na striedacku jacala,spievala, brblala a nakoniec zaspala tak som spala u nej nech sa aspon D vyspi no a o 6,30 uz bola zasa hore ☹

zuzi- davam aj mlete bravcove takze problem by som v tom urcite nevidela 😉 a nemozes si kupit na maleho tie traky s voditkom??? aspon budes mat istotu ze sa nesupne pod auto, tiez nad tym uvazujem ked chcu byt taky samostatni 😀 mala sa ma tiez drzi len vtedy, ked k nej ide niekto cudzi a tvari sa ze sa boji, ale vcera v nakupnom centre isla snad ku kazdemu a pistala od radosti na vianocnu vyzdobu az sme z nej vsetci nechapali 😀 😀 😀

baby davate med???
ostatne kocky ahojte 😀 😀
mukky 😉

mukky
3. lis 2009

saska ahoj,obcas vas citavam v prikrmoch,ani sa mi verit nechce ze tolko casu uz ubehlo ked sme im zacinali davat prve prikrmy,nie?
ja med budem davat od troch rokov

saska.t
3. lis 2009

jaaaj mukky to boli casy 😀 velmi davne 😀
no ak si dobre pamätam vy ste alergici alebo mate predpoklad, ja by som rada v zime zaradila med mam domaci cisty a ako prevencia sa mi zda dobry, no stale este pochybujem 😅

mukky
3. lis 2009

davam link o mede a to co tam pisali ma zarazilo az toto som o nom nevedela takze nebudem pokusat a dam az od 3 rokov
sladkeho ma dost v ovoci takze ja osobne mu sladke nechcem davat a ano dobre si pamatas 😎

http://www.alinka.sk/c/nevhodne-potraviny-pre-d...

pancake
3. lis 2009

nie je med ako med. to co kupite v obchode su iba chabe napodobeniny a myslim ze to s medom nema nic spolocne.
ale ja nedavam. a asi ani tak skoro nebudem. az po troch rokoch a aj to iba domaci kvalitny.

idem si precitat ten link co je tu.

saska a tie traky mi pripadaju ako keby som mala psa a nie dieta. hanbila by som sa ich mat, radsej budeme labzovat iba po ulici. tu to maju skoro vsetky lenive matky ale ja radsej popobehnem. 😠

pancake
3. lis 2009

no nic nove som sa nedozvedela. takze toho sa drzim. akurat tie citrusy mi ani maly nechce, skusala som raz, tak aj to dodrzujeme. ale jahodovy jogurt kupujem v pohode. zase tam tolko tych jahod neni. 😀 😅

pancake
3. lis 2009

saska a ja si myslim ze ziadnu prevenciu neptrebuje mala. vsetko ma v umelom mlieku. vsetky vitaminy a vlastne vsetko co potrebuje. ak ti vypije aspon 4deci mlieka denne,tak by malo byt vsetko ok.
ja nedavam ani homeopatika, ani doplnkove vitaminy, proste nic. a maly este chory nebol. klop klop.

saska.t
3. lis 2009

zuzi - kde by pila 4 dcl UM blaznis? jedine UM co vypije je skoro rano 240 ml a okrem toho v ich veku uz nepotrebuju tolko UM kedze papaju ine mliecne vyrobky 😉
co sa tyka citrusov sa mi to zda prehnane, jahody sme este nemali kedze v obdobi rastu bola mala este malicka a najblizsie obd. rastu jahod uz bude mat 2 roky, citrusy nepapame len preto ze ich mala este nechce ale uz mala 2 mes. mandarinky, no zatial tomu neprisla na chut, je vela veci, ktore odb. prehanaju a hlavne je vela nepotvr. vyskumov taakze jednam podla zdraveho selskeho rozumu to by som nemohla ani rajciny davat je to presne taky isty alergen ako citrusy...vsetko do roka som dodrzala takze je cas pomalicky zavadzat aj alerg. potraviny, samozrejme keby sme boli alergici tak idem omnoho opatrnejsie...

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru