Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

pancake
3. lis 2009

no moj maly vyije rao no osmej 240 ml mlieka, na obed pred spanim 100 mlieka a vecer pred spanim 150 mleka. vzdy pred spanim mu davam v postielke a on si tak dudka. 😵 😵

saska.t
3. lis 2009

kocky mam otazku ucite este nieco svoje deticky??? my uz totiz vieme snad vsetko dostupne, ako robia zvieratka atd. pozna vsetky moje pokyny, rozumie naozaj vsetkemu a mam pocit ze "mamina" sa zacina nudit lebo jej babatko dospelo a uci sa iducky zivotom 😅 tak ak vas nieco napadne co by sme sa mohli naucit dajte tip, inak budem plakat ze ma uz mala nepotrebuje ☹ 🙄

mukky
3. lis 2009

saska moj rozumie tiez takmer vsetkemu,vie ukazat niektore veci v knizke asle rozpravat a opakovat velmi nechce sa stale zasmeje 😕 ale par mesiacov opakuje stale dookola jednu vetu TA KDE JE? 😀 😀
a mama povie,a tusim na vtacika vtata a este nieco k tomu prida 😀
ale je betar a sibal riadny za to no a hyperaktivny behun,idem pokukat tvoje foto

ja davam iba biele jogurty 9 alebo 10 % tuku a obcas maslo na chlebik,syry nedavam,a kyslomliecne nejake potraviny uz chcem popozerat ze co by bolo vhodne a neochutene,co davate vy?

um mi vypije rano 240 a vecer 240,kojila som 13,5 mesiaca ale sa mi odstavil ☹ zacal mi trieskat po didach a smiat sa 🙄 😀

mukky
3. lis 2009

sas zlata je malicka,uz aka velka slecna 😉
my sme tiez chodili plavat koli chrbatiku a teraz uz od leta opravuju bazen 🙄 a mame tam este zaplatene nejake vstupy tak hadam uz si pohnu

beruska2x
autor
3. lis 2009

holky ja vas vubec nestiham, uz mi je dobre aspon to...
Sima je jak rizena strela, chodi po byte sam, drzet se nechce a lita.. bojim se ze nalitne na futra nebo neco tak litam porad za nim, navic jak ho necham osamote tak neco provede... rabuje skrinky, nadobi a tak... steluje PC, satelit, DVD, no raubir za vsechny prachy 😀 😀 😀

dneska tu navic byl bracha na obed, pak navsteva a mam toho dost.. ted jdu zehlit
jeste kouknu zatim papa

saska.t
3. lis 2009

mukky - dakujem mala je fakt uzasna a rozumna, slova uz opakuje celkom slusne aj ked po svojom 😀 plavat sme chodili, ale teraz ako je zima tak vynechavam, mala mi ostala 1x v zivote chora a dost ma to vylakalo aj ked nic vazne len prechladnutie ale trvalo to 5 tyz. a to je naozaj dost takze opät zacneme az na jar ked bude chladnejsie
kyslomliecne davam tiez plnotucne zatial len biele jogurty a mozes lucinu, cottage, acidko to sme na SK vsetko odskusali a malej chutilo len cottage jej moc nejde ale nesilim to 😉 tavene syry vobec nedavam ale tvrde obcas ano

beru no ahoooj ty aj zijes??? no viem o com rozmyslal tiez lietam za malou ako blazon ale aj tak vzdy nieco stihne vymysliet...

saska.t
3. lis 2009

chcela som napisat teplejsie 😀 mukky maly je fakt chutnucky a ake ma dlhe vlasky 😀

beruska2x
autor
3. lis 2009

jojo to ziju 😉 jen jak mi nebylo dobre tak jsem byla k.o. vecer vzdycky...

zitra jdeme na navstevu tak Sima bude mit aspon spolecnost, R ma nocni tak jsem na nej cely den sama 😝

patricia1971
3. lis 2009

ahojte moje, no ja vás tiež nestíham ☹

no Lili chytila nejaký vírus odo mňa, kvoli tom herpesu čo mám v nose,fasa....a jasné,že jej idú tie dve stoličky a doki povedala že to má strašné....tak zas trčíme doma ☹ ☹ ☹

no idem vás rýchlo dočítať a snáď ešte prídem,moji sú ešte vo vani 🙂

patricia1971
3. lis 2009

jeej sasi,no aj dvojča bolo v noci asi dve hodky hore,asi sú telepaticky prepojené 🙂 🙂 🙂 🙂

bers ako????

no kde ste všetky?????? 😕 😕 😕

beruska2x
autor
3. lis 2009

ja jsem dozehlila, jdu poklidit borcus v kluchyni a uvarit Simovi testoviny se sunkou, smetanovou omsckou a zeleninou.. uplne mi dochazeji napady na vareni jak pro nej tak pro nas ☹

pati to mate taky pekne 😢 chudacek Lili... ty zuby jsou svinstvo to je desny...

beruska2x
autor
3. lis 2009

podivej jak pisu 😒 je ze me debil 😝 😀

patricia1971
3. lis 2009

berus to ako varíš???? no Lili teraz nič nechce jesť a chúďa už nemá ani hlas,len tiež neviem,čo jej mám variť ☹

jo zuby sú hnusné,sstále len bolia ☹ načo nám vôbec rastú,že???

beruska2x
autor
3. lis 2009

uvarim testoviny, zeleninu mrazenou, tu jen necham projit varem - treba hrasek, kukurici, karotku, co mas doma... pak na jemno nastrouham sunku a trosku bujonku a pridam to se zeleninou do smetany a necham projit varem a naliju na testovky.. syr nedavam pac se to tahne a Sima to neukouse 😉

beruska2x
autor
3. lis 2009

zuby?? prece na kachnicku a vanocni cukrovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

saska.t
3. lis 2009

jejda pati vy to ale mate 😅 , no dvojca prave odpadlo tak som zvedava do akej nocnej hodiny jej to vydrzi, lebo dnes spala velmi slusne poobede aj mamina si pri nej schrupla-dospavala som noc 😀 a potom sme sli na 40 min. von lebo je tu zima ako svina a fuka tak len chvilocku

beru nie si sama tiez mi dochadzaju napady, stale jeme vsetci dookola to iste 😅 uz neviem co by som vymyslela

patricia1971
3. lis 2009

berus dobrý nápad,msím to uvariť aj ja,také ešte nejedla 🙂 no jasné,na kachničku,mňam,dnes mama robila lokše,už len kachna chýba 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
sasi ahojky 🙂

patricia1971
3. lis 2009

kde ste???? tak ja padám,sama si tu písať nebudem 😢 😢 😢 😢 😢

saska.t
3. lis 2009

ja som tuuuuuuuuuu

saska.t
3. lis 2009

juj tak asi ste uz vsetky prec tak idem aj ja pa... ☹

beruska2x
autor
3. lis 2009

hm tak pozde... 😖 R sel do prace tak jsem se loucila...

dobrou noc tedy 😉

kisska
3. lis 2009

Ahojte, no pozeram, ze tu uz asi nikto 😒 tak aspon podam hlasenie 😉

V Ziharci (Panu Bohu za chrbtom) dnes snezilo, neuveritelne, ale maly sa z toho vytesoval, aj ked sa to hned topilo, tak zostalo akurat blato a zima. Tak tatino hned nabehol na zimne gumy, ze treba vymenit, tak mu Adam pri tom asistoval... no pomocnik najvacsi, keby ste ho videli s klucom v ruke, ktory ho prevazuje, ale bude buchat do pneumatik jak stary majster... 😀 😀 😀 no smiala som sa velmi... Pokial mi ho tato potom nepriniesol domov s tym, ze maly spadol pod auto (nastastie stojace a uz nie na zdvihaku)a je komplet cely zaje..babrany... no jak automechanik, ale okrem ruk, aj teplaty, bundu, capicu, cierna smuha na lici... no komplet vsetko, hlavne, ze je spokojny 🙄 😕
Poobede sme zbehli k babine do NR, prisiel tam za nami aj moj bracho s 3-tyzdnovym babom. Tak som sa vytesovala, trosku som potrenovala pestovanie drobceka. Je straaasne zlaty, aj ked trosku uplakany. Otestovali sme aj Adama, vobec nie je ziarlivy, ked som ho mala na rukach, akurat straaasne plakal, ked odchadzali. Inak ho aj chvilku mojkal a pusinkoval, ale pototm zacal vymyslat, tak sme ich museli oddelit 😎 pre istotu.
No a nakoniec sme nechali Adama u babiny a isli sme do kina - na 4D uzv a bolo super. Ujo doki nasiel kavove zrnko na prvy krat... ale aby mohol skontrolovat tvaricku, tak nepomohlo ani stuchanie, ani moje prevalovanie sa a nakoniec ani skakanie... Jednoducho bola ochotna ukazat len jeden koniec 😉 😀 Stale sa schovavala za rucicky a pridala si aj pupocnik, takze nakoniec sme hoooorko tazko poskladali tvaricku, ze z jedneho uhla oci, celo, z druheho nostek a nakoniec aj pusinku. Ale celkovo je v poriadku, vsetky organy su v norme, akurat, ze na velkost vyzera byt male babo, akurat stehennu kost ma na opacnom konci normy, takze vyzera, ze z nej bude nohata babulka 😀 😅 zeby konecne kraska k nam do rodiny? Alebo aspon s dobrou postavou 😕 Tak tato sa uz tesi 😎
Takze raaadost velika, dobru nocku krasky 🙂

beruska2x
autor
3. lis 2009

kiss moc moc moc moc blahopreju 😉 😉 😉 😉 😉 ty jo ti to skoro zavidim, ze ti to tak vyslo, ja chci tak svoji princeznu 😀 😀 😀 😀

ja se R ptala a pry az zavelim ze chci druhe tak jde na to 😉 ...

super ze mate vse o.k. a jste zdravi.. a velikostne neboj ja mela 49cm a 2,55kg a dneska by to do me nikdo nerekl 😉

kisska
3. lis 2009

jaj a este aby som nezabudla - citrusy som uz otestovala ako vsetky nove potraviny asi pred 2 mesiacmi - dokonca Adamovi aj chutia pomarance aj pomelo, mandarinky som zatial dobre nezhohnala.
Med som mu uz tiez dala, ked bol prechladnuty do caju - mam tiez domace zdroje, takze sa nebojim, je to pasterizovany kvalitny med. Ostatne alergeny nedavam, nejak nie je dovod, ani prilezitost. Akurat este ryby davam, ale len file. Ale Adam nema ziadne predpoklady na potravinove alergie, a aj tak skusam po troche a opatrne, ako vsetky nove potraviny 😉
U nas UM nepijeme vobec - ficime na jogurtoch (smotanove ovocne, minimalne 1 denne), zerve, Adamovi tiez cottage nechuti, tvrde syry, vynimocne som uz dala aj karicku, a na acidku - plnotucnom, niekedy ochutene, inokedy nie. Ale naposledy som uz kupila litrovu flasu a maly ju spratal za 3 dni 😉 . Minule som mala urobene kakao z obyc mlieka a maly tolko otravoval, ze som mu dala nakoniec ochutnat... ale povedal blue a bola som vybavena 😉 😀

A ci sa ucime nieco? Kolo kolo mlynske... kujem, kujem podkovicku...opakujeme si basnicky z plavania... vie napodobnit vsetky zvieratka, ktore vydavaju nejaky zvuk a vidava ich nazivo+ tigra, leva. Pomenuje ludi okolo - ujo, teta, mama, tato, baba, dedo, babo. Ku kyvaniu na rozlucku uz pridava aj "papa ujo" pekne sa rozluci, samozrejme ked ma naladu... a ked ju ma, tak sa mu pusa nezastavi ☹ Precita mi v knizke alebo v casopise, co robi babo/teta/ujo - haci(sedi), haha(spinka), mnam, mnam(papa), bueeee(place)... a tak, stale nieco nove 😀 Najvacsia zabava poslednych par dni je kreslenie a plastelina...

saska.t
4. lis 2009

ahoj kocky

kiss - no gratulujem ku krasnej bambulke a vidis ze je len jedna, urcite by uz druhu nasiel 😀

beru - vies ze aj ja som uz povolnejsia k druhemu prckovi? by som nikdy neverila ze toto raz poviem ale urcite nie skor ako za rok 😉

kocky potrebuje psychicku podporu inak sa zrutim, mala nam uplne prestala spat v noci uz tyzden... vcera som ju o 19,45 ulozila vsetko bolo ok no uz o 22,00 bola hore a plakala tak som isla k nej a hladkala ju hodinu kym sa neukludnila a nezaspala no o 1,00 uz bola opät hore tak sme jej dali mlieko... No okolo 4,00 bola opät hore tak sme ju vzali k nam do postele ale aj tak knurala az do 7,00 a ja uz som z nevyspatia aj s drahym na nervy sme nervozni a zaciname sa samozrejme hadat. Ja viem ze su to najskor zuby ale aby nespala v kuse ani 2 hodky???? 😅 uz fakt neviem ☹
Dnes mame prsavo tak asi budeme len doma akurat tato chce ist pozriet stromcek sme sa rozhodli ze ideme do kvalit. umeleho doteraz sme mali vzdy zivy v kvetinaci som myslela vzdy ze nam ostane a on chudak do dalsich vianoc skapal a vzdy sme dosli na to, ze mu zle utali korene, tak ideme kuk ci mame pekne 😀

patricia1971
4. lis 2009

kiss to je perfektné a ako píše saska,vidíš,je tam len jedna kočka do partie 🙂 🙂 🙂

sasi no dvojčatá sa nezaprú,Lili robí to isté,tiež ž vyše týždna,je v noci aj dve hodky hore,no nám to prepklo ale do choroby a do stoličiek....táto noc desná,spala síce až do 8.15,ale so mnou v posteli a mrnčala od bolesti snáď celú noc a vypil aj málo čaju v noci,ale bolo to strašné.....nemá vôbec hlas,je úplne zachrípnutá,takže zajtra ideme na kontolu a určite je zas nasadí antibiotiká,no ja sa vám už ani nevládzem sťažovať......asi si cez obed lahnem s ňou

pekný deň všetkým

kisska
4. lis 2009

Ahojte babulky, dakujem 😉 tiez som rada, ze ujo doki nasiel len jednu 😉 Chuda, tak ju ponatriasal, aby ukazala tvaricku, ze druha by jej urcite vyliezla spoza chrbta a ukazali shi-shi 😀

sasi a skusali ste si ju dat do postele medzi seba hned od zaciatku? Myslim, ze obaja ste uz v stave ist spat o osmej vecer, tak to skuste. Alebo aspon po prvom zobudeni okolo tej desiatej... Nemyslim, ze by ste potom mali problem odvykat ju... teraz je dolezitejsie, aby zacala spinkat celu noc, lebo to nerobi dobre ani jej - je potom tiez unavena, mrzuta a nachylnejsia na choroby... Len kvoli tomu, aby ste sa vyspali aspon par dni a potom skusite, ci sa nevyspi aj u seba v postielke... Je mi vazne luto, ze vam neviem pomoct.... ☹
pati pre teba detto - ale ty aspon vies, cim to je,ked je mala chora...

patricia1971
4. lis 2009

kiss áno, u nás je to určite chorobou, i keď v noci zvykla mrnčať,ale spala ďalje,dala som jej dudel alebo trošku čaju a bolo,ale teraz normálne sa tam dve hodky mrví a nespí,potom na ňu aj skríknej,nech si lahne a spí,jasné,že počúvne,ale za chvílu sa mrví zas.....no strašné,pri tých dvoch starších som to nezažila,tí spávali od malička celé noci 😵 😵 😵

baby ináč dnes má Pauli 10 rokov,takto už bola na svete, narodila sa ráno o 7.30,takže si tak spomínam,aké to bolo 😵 😵 😵 😵

pancake
4. lis 2009

pata akurat ti to pozeram v pase ze tam mas vykricnik. paulinke gratulujeme k narodkam 😵 😵 😵

kisska tak skoda ze su to neni dvojicky. mohla som mat dievcatko bez roboty 😀 😀 😀 musim si spravit sama. 😠

saska asi to bude v niecom inom. nie je chora? neboli ju nic? zuby to sa mi akosi nezda. nesniva sa jej nieco zle?
skuste si ju dat medzi seba v noci a nad ranom ju zase vrat do postielky. aby zaspavala vecer vo svojej a aj rano sa zobudlia vo svojej. len v strede noci ked spi tak si ju dajte k sebe. a uvidis ci ti bude plakat.ak ano, tak ju nieco boli. mozno uska alebo co.... fakt neviem. vyskusaj hlavne zistit ci neplace od bolesti.
moj maly aj ked mapalenu cikulku tak si ju nechytal a iba plakal. a ja som za boha nevedela preco. 😢

kisska
4. lis 2009

pati gratulujeme Paulinke 😉 , ze 10 rokov, to uz je tazdka kocica 😎 😎 😎 . A zase Lili musi byt ina, ved to by si sa nudila, nie? ... Vtipkujem. Adam tiez v poslednej dobe ked vecer vymysla so zaspavanim, tak 1x idem k nemu, pohladkam, dam dudlik, mozn opopestuje, zalezi, ci len vykrikuje, alebo aj place... ale 2x uz sa ho ani nechytim, len nakazem aby si pekne lahol, dam mu dudel a odchadzam.. a sranda, ze to niekedy funguje...
Akurat dnes nadranom sa budil s placom a krikom, ze "babo nieeeeee". Tak to vyzera, ze vcera toho frajera viac hral, nez citil naozaj... no som zvedava, co povie, ked mu malu naozaj donesiem domov....

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru