Debata o všem a o ničem. Přidejte se

beruska2x
21. únor 2009

Ahojky vitam vas 😉

saska.t
11. lis 2009

kiss tiez som alergicka na slnko ale uz ked idem k moru davam si predpisovat tabletky a funguje to!!! 😀

daskak
11. lis 2009

ahojte dievcata 😀 😀 ..
ako sa mi mate???
ja som sa stratila klebo mangel si musel vziat moj PC do prace 😝 😝 😝 😝 ...
booooze som si pripadala ako odrezana od sveta..

co mate nove???

kiss ako sa drzkas???

joooj sa vytesujem ze uz mozem s vami pokvakat

krasny den 🙂

saska.t
11. lis 2009

daska ahoj a ty aj zijes??? 😅 asi som v soku 😀 ale som rada ze si opät s nami 😉

patricia1971
11. lis 2009

ahojte 🙂

daska no konečne!!!!!!!ahoj!!!!! 🙂 🙂 🙂

sasi choď radšej k doki 😒

zuzi a to prečo idete na SK????? ja by som asi nešla....budete to tu mať lepšie????? 😕 😕 😕

berus,kiss,eri 🙂

daskak
11. lis 2009

zijem dievcata moje, lenmangel zakladal novu s.r.o. tak nutne potreboval moj OC v praci, ale uz ho mam domat tak uz som tu 😀 😀
nestiham docitavat.. sasi co sa deje ze ta patka posiela k doktorke?

a ako sa maju deticky???

saska.t
11. lis 2009

dasi vyhodili sa mi akesi flaky po dekolte a postupuje to dalej 😝 mal ok az na zuby a to ze v noci poriadne nespi ale inak vsetko ok odusu lieta po byte 😉

pati pojdem aj ma to zacina svrbiet ☹ a ako oslava??? uspech?

patricia1971
11. lis 2009

dasi aj moja malá ok, stále jačí v noci,ale zvykám si už, cez deň je celkom ok 🙂

sasi oslava super,dnes ešte prídu svokrovci a od M sestra,nejako včera nestíhali,ale teším sa,lebo vonku leje,tak aspoň tu budú s Lili poobede....no kamoška máva takéto lišaje keď začínajú kúriť v byte,vtedy sa takto vyhádže na ten suchý vzduch,ale potom jej to prejde...no ale radšej choď 🙂

kisska
11. lis 2009

jeeeeej dasi, super, super, tesime sa, odkaz drahemu, ze na toto musi byt zakon. Takto odrezat manzelku od sveta, ved to je uz skoro ako tyranie 😠 😠 😠 . Dufam, ze ti za to dal nejaku kompenzaciu 😉

my sme v pohodke, rastieme do krasy. Adam je skvely, skoro kazdy den povie nove slovo. Dokonca uz zacal pouzivat aj suhlasne prikyvovanie(nasmiali by ste sa ako si ide vyklbit krk, len aby bolo vidiet to ANO, ANO) a dnes rano aj povedal ciste ANO, tak uz sa snad nebudeme tolko hadat 😉
Akurat je zlozitejsie ho zivit ako satit ☹ . Boze je normalne aby 20mesacne dieta na ranajky zjedlo cely jogurt s vlockami, k tomu krajec chleba so syrom a zeleninou a zapil to salkou caju? Co bude jest, ked bude mat 3, 5...15 rokov? 🙄

patricia1971
11. lis 2009

kiss buď rada,že ti tak papá,to u nás presný opak,musím ju naháňať s jedlom a to tiež toho moc nezje 🙂

kisska
11. lis 2009

pati, poziciam ti kusok... 😉 je sice pravda, ze potom cez den je uz ukludnenejsi a vecer neje skoro nic, ale tie rana su strasidelne 😲 😉 aj ked ked nad tym tak rozmyslam, keby sa najedol aj vecer normalne, tak by rano nebol jak male vlca... a este ked aj vstava neskoro... K ranajkam sa malokedy dostane pred pol desiatou 😉
Pati skusala si ako dlho vydrzi, ked ju nebudes nahanat? Ale s komplet obmedzenym pristupom k dzobkaniu... kedy za tebou pride sama, ze je hladna?
Ja som Adama nahanala len raz a to som si povedala, ze taku este nehrali, aby som ho ja nutila jest. Ja mam stale traumu, aby neskoncil ako ja, ked jedlo bolo odmena, za komplet vylizany tanier som bola pochvalena a musela som sediet za tanierom, kym som nezjedla kolko mi nalozili... Dnes mam 15-20kg nadvahu aj mimo tehotenstva, zaludok jak hroch a jedlo jednou z priorit 😒 . Tak som si povedala dost, jedava len tolko, kolko mu chuti, kedy mu chuti a postupne si urobil rezim, takze to aj je skoro pravidelne... Ale akonahle sa zacne s jedlom hrat, odchadza od stola, ak chce jest, musi si prist sadnut, alebo aspon do kuchyne, ked uz nesedime nikto za stolom. Ak mu nechuti, co navarim (aj take sa obcas stane), skusim neskor nieco ine, ale ziadne nutenie nehrozi... 😉

pancake
11. lis 2009

kiss ja to mam presne tak isto. nenutim maleho. on ked uz nechce, tak vypluje a viem ze skoncil. ci sa hra, alebo mu nechuti to je jeho vec. nedostane ine. musi si pockat na dalsi chod. 😉
vobec nie je hladny, lebo ten dalsi chod nezje o nic viac ako normalne. dnes mi nezjedol ranajky. a teraz pred spanim vypil 4ku mlieka tak ako kazdy den. len proste nebol hladny. kasu som vyhodila a teraz dostane az obed. ked sa zobudi za 2 hodiny.
teda ak ho pri vas stihnem dovarit. 😝 😝 😔 😔

mna tiez ako dieta nutili jest. ale potom som zacala plakavat a vtedy mi mama zacala nakladat iba tolko kolko som chcela. stala som pri nej a kricala som dost.
ale tiez som musela vsetko dojest. lebo som si tolko nakazala. 😝 😝 😝 😝 preto nechcem ani ja maleho nutit. ved jedlo je iba na to aby sme prezili....
a pre mna je to potesienie najvacsie na svete. ja vzdy ked sa nudim, tak len rozmyslam ze co by som zjedla, alebo co by som mohla navarit..... a mam na to aj zosity a tam si to zapisujem. dalsi papier mam na chladicke a tam si tiez napisem o mam kupit aby som si dane jedlo mohla navarit. 😔 😔 😔
nic ine ma nebavi viac, ako rozmyslat nad receptami. 😔 😔 😔 😢 😢

pancake
11. lis 2009

tak som vas docitala a my zase frcime na vyprazanych mandliach.
ked mame navstevu, alebo oslavu, alebo nejake sviatky tak P. ich robi slavnostne sam. a ked su este take teple,tak su ,,smrt v priamom prenose,, 😀 😀 😀 😀

patricia1971
11. lis 2009

no asi sme všetky rovnaké v tom jedení 🙂 🙂 🙂 ja tiež myslím len na jedlo,čo dobré navarím.... 😀 😀 😀 😀

ja ju nenútim jesť a ona keď nechce,zakýve hlavou ne,ne,ne a nedám do nej nič..no tie staršie dve som nikdy nenaháňala,tie pekne papali v stoličke,aj Lili bola na to naučená,ale odkedy mala tie afty v puske,tak je to desné....ona by vydržala bez jedla aj celý deň a zobkať jej nedávam nič...ona ráno zje rohlík s niečim,to je okolo 8 hod. a obeduje až o 13 tej,takže musím byť aj hladná,ale to tiež nechce,ale keď ochutná,tak už začne papať,jasné,že obeduje v stoličke....aj čaj jej cez deň obmedzujem,flaša je schovaná a dávam len sem tam...a fakt cez deň nič iné neje,žiadne blbosti,ani vonkuu jej nič nedávam,ako kedysi tie chrumky,teraz nemá nič a vydrží.....ale že moja svokra bola takáto,nič nejedla ako malá a teraz je ako tank.......no ja do jedla nikoho nenútim,aj mi je niekedy tak blbé,že napr,cez víkend neobedujeme všetci spolu,ale u nás je to iné, Erik vstane o 11tej,hodí raňajky, takže obed o 15tej,ja raňajky o 8mej a obed o 12tej,to už odpadávam od hladu....ale do jedla ani mna nikdy nenútili,takže to nerobím,len Lili je iná a keď chcem ráno,aby ten chlebík spapala,tak jej ho dávam a chodím za ňou 😵 😵 😵 😵 no som sa ale rozpísala 😵 😵 😵

kisska
11. lis 2009

zuzi 😀 😀 😀 predo mna tak svokor cez vikend postavil pistacie... no koniec sveta... ja viem,preco ich nekupujem 😉

Akurat mam dnes nejaky divny stav... Mam doma straaasny (ale vazne strasny) bordel, tak som chytila do ruky vysavac a obehla som byt... ale tak som sa pritom nasrala, lebo blato na chodbe v tomto pocasi je nieco tolerovatelne... ale ked najdem centimetrovu vrstvu prachu malemu pod postielkou, ked tam Chrust pred necelym tyzdnom (mal) vysaval ma vazne nasralo. A to mi potom nechybalo vela, aby som si tak porozmyslala a zistila, ze MM v poslednej dobe toho doma vela nerobi... Ja viem, ze chodi roboty, ale aj vecer, ked sa hra s malym potrebuje "backup" odo mna, takze ja sa nemozem pustit len tak do upratovania. Okrem toho,ze vecer uz mam toho aj ja dost. Ale vcera som vynasala maleho plienky v dvoch vreciach, ktore nemal kto vyniest, obyc smeti su na tom rovnako, druhe vrece troni na smetiaku, lebo ich nema kto vziat do kontajnera. Blato na chodbe je od nedele, ale povysavat som si musela sama, aby som ho mohla umyt (inak by som na jednu chodbu 2x3,5m musela menit vodu aspon 2x) a to som uz Chrusta prosila, aby povysaval... Teraz bude mat 4 dni volno cez vikend, ale 2 z toho ma naplanovane akcie s kolegami a kamosmi... Tak som si povedala dost. Maly bude v nedelu u babiny, tak si komplet upracem a v pondelok ked si pojdem pre neho, skocim ku kadernicke a na kozmetiku. Budu ma robit ucnice, tak to bude stat par supiek a nemoze povedat pol slova. Normalne mi je do revu, ked som si uvedomila, ze MM v poslednej dobe na nas dost serie ☹

saska.t
11. lis 2009

tak aj ja myslim len na zradlo, ale ja mam vzdy len take obdobia niekedy nejem skoro nic...
malu tiez nenutim ale v stolicke ju jednoducho nenakrmim a je schopna nejest v nej aj cely den, takze bud sedi na gauci v obyvke a tak papa alebo na kuchynskej linke a ja pritom zohrievam jedlo nam 😀 podstatne je ze uz pri jedeni nebeha 😉

kisska
11. lis 2009

sasi skus jej dat nejaky "podritnik" na normalnu velkacsku stolicku, aby dociahla na stol a moze jedavat normalne za stolom s vami. Adam na tom fici posledne dva tyzdne a je to ohromna zabava, ked sa ma sam vystverat na stolicku a usadit sa 😉
Inak toto ja mam najhorsie na jesen... robim si zasoby na zimu a vtedy by som zrala aj piliny 😒

esteze vas mam, hned myslim na nieco ine... 😔

daskak
11. lis 2009

waaaw ste sa rozpisali... 🙂
no nas David s jedenim ok, nastastie aj so spankom.. ale strasne sa mi zopsul v jedenim Patko.. 😝 😝 😝 sialene sialene vymysla.. to stipe, tam je cibula, to nelubim a pod. uz som chvilkami z neho na nervy 😠 😠 😠

kiss: 🙂 kompenzacia este vraj len bude tak som zvedava.. zlato to su chlapi.. aj unas doma to je tak ze sa vsetci spoliehaju na to co urobil ja.. reps. ze vsetko urobim ja a potom sa cudujme svete ze maminka je stale unavena.. no neviete preco???
inak aj moj drobec na ranajky jedava jogurt s vlockami/to je ocinkova robota, lebo to je aj on aj patko/ a potom so mnou este roztek alebo vianocku

sasi: no tak to chod aby sa ti z toho nevyklul nejaky ekem..

pati: 🙂

saska.t
11. lis 2009

kiss ked jej dam podritnik vylezie na stol a nechce dole 😀 takze o to sa uz ani nepokusam 😅 urcite ju to casom prejde tak to neriesim...

pancake
11. lis 2009

kisska klud..... to su hormony.... to prejde. vyhukaj sa na nom a neries to.
jednoducho aj ty musis varit. aj ked sa ti nechce, a chrust teda tiez musi smeti vynasat. ci sa mu chce alebo nie.
😠

pancake
11. lis 2009

moj tiez nemoze jest za stolom. to by sme mali povylievane vsetko.on tiez neposedi ani za svet a splha sa nam po stole.
iba v stolicke a priputany. a ked mu nahodou pustim k tomu telku tak ani nevie ako zje 300g.obeda. 😢 😢
a ked ho to chcem odnaucit /aby pri telke nejedol/ tak ukazuje prstom na telku a potom spravi ruckami prosim..
/sucha si dlane o seba/
to ked nieco strasne chce, tak tak prosi. napriklad este ked mu mam pustit toho hippika na laptope. 😠

pancake
11. lis 2009

boze baby tak som dufala ze tu nebudete, lebo potrebujem obalit file. 😠
no co, p. si musi pockat na obed az ked pride tak ho dorobim. 😀 😀 😀

kisska
11. lis 2009

zuzi no kto by mu odolal? 😀 😀 😀
ja viem, ze hormony, ale uz mi to leze na nervy sa stale na ne stale vyhovarat, ked zrazu trvam na niecom, co od neho chcem... Uz ked ma zrazu prejde trpezlivost a naozaj hulakam, tak to zvaluje na hormony, ako keby som nemala narok sa nastvat, ked nieco neurobi... 😠 😠 😠
A tymi akciami ma tiez stve, nejde o to, ze chce niekam ist... len v poslednej dobe su to akcie, kam nemozem ist aj ja, tak len trcim doma s malym. V sobotu ide na BMW roadshow - vyblaznit sa na BMW terenakoch, povodne som tiez chcela ist, ale potom sme usudili, ze ja uz musim jazdit opatrne, takze je skoda minut jazdu na shishmanie, ked on s kamosom sa mozu ist vyblbnut a v nedelu oslavuje jeho kolega narodky a tiez som myslela, ze pojdu aj s polovickami, ale jeden z nich nechce zobrat svoju stihacku, tak zostavame doma vsetky... Viem, ze je to zhoda okolnosti, ale ples sme tiez zrusili, lebo tam nejde nikto z kolegov, ktorych poznam aj ja...

A mna to uz doma nebavi, hlavne ked je take pocasie, ze na cokolvek potrebujem auto...

Dasi ako je u vas, vy uz urcite mate aj sneh, ze?

kisska
11. lis 2009

aj ja by som mala ist varit, ale svete neviem co 😒

pancake
11. lis 2009

no tak file je uz obalene... 😀

kiss, to ja mam zase doma tak, ze ja ho musim nutit ist von s kamosmi. on nechce. povie ze radsej bude s nami. 😠
vyhovuje mi to, ale zase ja som taka ze som rada v spolocnosti.lenze ja mam kamosku s ktorou sa denne navstevujeme. rano ked ona zavezie deti do skoly tak pride ku mne na kavu. a poobede v ramci prechadzky som u nej zase ja nasackovana. 😀 uz som sa aj naucila pri nej pit kavu ktoru z duse nenavidim. 😠

a ked pridu pre neho chalani, tak on povie ze nejde, a nakoniec ja vyzeram ako ta hajtra co ho nechce pustit. lebo chalani si myslia ze to nejde koli mne. 😠

pancake
11. lis 2009

mne zase lezie na nervy to, ze kam idem idem s malym. ked je v kociku /v obchodoch/ tak reve ze tam nechce byt. to mam nervy
a ked som na navsteve, tak musim stale za nim lietat aby nieco nezjedol,nerozbil..... a nedokazem sa ani poriadne napit. aj vcera mi spravila caj kamoska a ani som sa ho nedotkla. 😝

tak som raz spravila to, ze som vecer o osmej ulozila maleho, staremu som doniesla dvdcka nech pozera a ja som isla k susede na vino. vypili sme sedmicku cerveneho a o 11. som bola doma. 😀

rozmyslam ze este raz by som to mala spravit. bol to super pocit ked nemusis striehnut na dieta a kludne sa mozes porozpravat. 😀

pancake
11. lis 2009

kiss ja uz som na nervy z toho co budem varit. stale sa stazujem ze na toto nemam chut, na toto nemam chut....
no proste nic mi nesmakuje.
tak minam teraz to co mi dlho stoji v skrinkach. file je tam uz 2 mesiace, a mam k tomu cibulovy salat, a
fazulu tam mam uz minimalne pol roka. a je to vybavene.
a pozajtra zase spenatovy privarok alebo polievku, lebo ten je v mrazaku uz tiez pekne dlho. 🙄 🙄 🙄

pancake
11. lis 2009

ja ti napisem co jeme najcastejsie my:

sekana so zemiakovym privarkom
sote maso s lecom a ryzou
spagety s ml. masom
cestoviny so sunkou,hraskom a smotanou
gulky v rajcinovej omacke
placky,
granadir s kys.uhorkou
zapekeny karfiol alebo brokolica
kotlikovy gulas
segedin
a potom take mlete maso so sterilizovanou mrkvou a hraskom a na tom zemiakova kasa. je to v janskej mise a je to mnamka. vola sa to Chepard pie.
francuzke
rizoto

no a zo sladkeho ja nerobim lebo to nelubim. to uz potom spravim hrncekovy kolac a p. ma na 4 dni 😀

beruska2x
autor
11. lis 2009

ahojte holky, doctu vas vecer ted jeste smazim bramboraky, navic volal bracha ze prijde zitra na obed a pak s nim sjedu nakoupit veci na peceni na cukrovi tak jich delam hafo....
a protoze jsem pako tak je strouham ruco, zadny robot se mi nelibil a pak jsem na to uz zapomela 😝
budu to smazit tk do pulnoci 😖

Sima ma kasel a rymu samo ze sirup ani kapky nechce, to jsou boje jak blazen, navic jsem mu koupila jeste vitaminy tak to uz me primo nenavidi...

daskak
11. lis 2009

kiss: predstav si ze u nas uz 4 den v kuse prsi 😝 😝 😝 😝 .. uplna hruuuza.. po snehu ani chyru ani slychu... na depku.... ani von sa neda ist lebo bol aj sialeny vietor...

zuzi: super typy 😉 😉

daskak
11. lis 2009

berus ahooooj 🙂
chudacik moj.. pozdrav ho od nas... 🙂

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru