Deprese nebo nevím ..

katanovobran
27. dub 2021

Ahoj holky,potrebuju se vykecat jelikož sem na vše úplně sama.Připadám si tak strašně sama ..všichni lidi z mého okolí ať už je to máma,táta kamarádi ci přítel mě využívají jen když sem jin to hodí když mám problémy já všichni mi ukážou akorát tak zada ..vždycky si říkám ze už nikdy pro nikoho nic dělat nebudu protože na mě se taky kazdej vyprdne ale stejně mi to nedá jdu a pomohu znovu,cítím se tak strašně moc sama ..nejmilovanejsi osoba kterou sem měla mi v loni odešla to byla babicka která me vychovavala ..mám problémy s otěhotněním mám velmi nízkou sliznici takže beru gynprodyl po kteeem mi není zrovna dobře,o o jedno dítě jsme už přišli mimodeloznim otehotnenim jenže po tom jakou podporu předvádí můj chlap si ani nejsem jistá zda s nim to dítě chci,moje problémy semnou nechce resit má svoje kvůli práci a tohle je pro nej pritez po každé když to začneme rozebírat se akorát pohadame.. moje máma mi řekne ses mlada nějakou to zvládneš problémy má každý ,kamarádka je těhotná a sem tam jdeme pokecat ale taky ji nechci zatěžovat svými problémy. I když ona se ani moc nenechá když nemá čas tak ho proste nemá a já bych potřebovala nejakej hnací motor do života..vzdy se mi lidi v mem okolí ozvou jen když potrebuji pomoct někam odvézt nebo vyslechnout ...nechci politovat ale poradit jak se mám nastartovat a začít žít naučit se byt sama za sebe a nespoléhal na to ze mi vždycky někdo pomuze a pak byt zklamana ze ne ..poradte prosím jestli ste někdy bylo v podobne situaci jak z ni ven.

lidija1234
27. dub 2021

@katanovobran měla jsem to hodně podobně. Pokud si nejsi jistá , že sním chceš dítě tak ho sním neměj. Zkus změnit směr života, najít si novou práci nové kamarády, koníček atd.... S kamarádama jsem to měla stejně, když oni potřebovali tak já byla vrba, když jsem potřebovala já nikdo tu pro mě nebyl....a řešení? Začala jsem online podnikat a poznala skvělé lidi, konečně vím jaké je to mít pravé přátelství🍀 dělám to co mě neskutečně baví a napnuje, zaměřila jsem se víc na sebe co chci na sobě změnit v čem se chci zlepšit a šla jsem do sebe. Našla jsem si hodného kluka a začala si sebe vážit a naučila se říkat lidem NE. Musím říct že poslední rok se mi skvěle daří❤ naučila jsem se mít ráda sama sebe a vážit si sebe 🙂 Za mě je důležité aby ty ses začala mít ráda a dala sebe na první místo a to dobré potom k sobě bude přitahovat 🙂🍀

katanovobran
autor
27. dub 2021

@lidija1234 to se nádherně čte,klobouk dolu jste strašně silná ..já na sebe vůbec nemyslím,vůbec.Vždycky dávám spis lidi na první místo než sebe mám proste pocit ze kdybych nepomohla tak by se zhroutil svět ale ve finále to vyjde na stejno i když pomohu nikdo si to nepamatuje,vám to strašně moc přeju ať se vám daří je krasne tohle poslouchat a Dekuju za sílu ❤️

amazonkajanik
27. dub 2021

@katanovobran v prvé řadě musím říct, že mě po gynprodylu bylo taky zle. A když je člověku špatně, těžko hledá duševní rovnováhu. Jinak to, že druzí hledají tvé pochopení, ale pro tebe jej nemají, to už je dnes takový standart,bohužel. Naučila jsem se žít se svými pocity a ventiluji je v přírodě, nebo v kreativní práci. Ale víc venku. Když si člověk dá procházku, všímá si každého detailu a do toho si dá pořádně do těla, tak večer padne a není čas na depku.

katanovobran
autor
27. dub 2021

@amazonkajanik nad tím sem taky uvažovala ze to začnu vybijet sportem,jenže vše sama,já se potrebuju hecnout a ne sw litovat to nechci chci se na to nasrat a ukázat všem ze se obejdu bez nich

lidija1234
27. dub 2021

@katanovobran mě fakt hrozně pomohlo začít poslouchat podcasty, miluji Elišku Nekolnou a to jak převzala za svůj život zodpovědnost a fakt se krásně poslouchá vždy pouštím když ráno jedu do práce 🙂 jako celkově mě motivační podcasty hodně pomohly 🙂🍀

urtica
27. dub 2021

Řekla bych, že přímo o depresi nejde, ale rozhodně bych vyhledala pomoc psychoteraputa - jednak - nějakou podporu a pomoc určitě potřebuješ - neboj se o ni říct a za druhé - myslím, že ve hře budou i nějaké Tvé podvědomé programy. Sport je fajn a může Ti zlepšit náladu, ale samotný problém nevyřeší.

katanovobran
autor
27. dub 2021

@urtica on je problém v tom ze sem 6 let žila s manipulátorem a psychickým občas i fyzickým tyranem a já asbolutne neznám svou hodnotu neumím odhadnout kdy za věci mohu já a kdy ne ..

amazonkajanik
27. dub 2021

@katanovobran ty se nemáš "nasrat" doslova, ale prostě se hecnout a jít! Nech svět za sebou a jdi,kam tě nohy ponesou! Vnímej přírodu, tu její energii! Já třeba už vytoužené dítě mám, ale ten neklid v duši, je hrozný. Čekám na okamžik, kdy čapnu batoh a půjdu. Třeba jen 30km, ale půjdu ...
Občas večer,když malý spí, vezmu cubu, sluchátka do uší a ač jako rocker, pustím si klavírní kompozice.to je relax!

konidana
27. dub 2021

@katanovobran fakt doporucuji psychoterapii. Pomuze ti se zvednout, nabrat sebevedomi, vazit si sama sebe. Bez zabran se vykecas cloveku ktery te i bude umet nasmerovat tam kam potrebujes. A ten sport a prirodu k tomu🙂

katanovobran
autor
27. dub 2021

@konidana ano,už sem se rozhodla teď jen najít nějakého dobrého 😊
Holky Dekuju moc vážím si vás ❤️

zelenaesmolda
27. dub 2021

@katanovobran
chodis k psychologovi?

amazonkajanik
27. dub 2021

@katanovobran nejsi v tom sama, byť ti to tak připadá! Třeba za sebe mohu říct, že jsem povahou extrovert, ale časem jsem se naučila žít sama se sebou. I když se dostanu do společnosti, kde tzv vybleju co mám na.jazyku, tak ve své podstatě jedu svůj vnitřní svět. A jsem relativně spokojená. Už mi byla taky nabízena psychoterapie po průšvihu, ale bylo mi dáno za pravdu, že se můžu "vykecat i u piva"

urtica
27. dub 2021

@katanovobran Znám to, i když jsem s takovým člověkem žila "jen" rok. O to víc si myslím, že potřebuješ školenou podporu - abys našla svůj střed, naučila si vážit sama sebe a uměla se za sebe postavit.

katanovobran
autor
27. dub 2021

@zelenaesmolda nechodím ale rada bych

levandule_k
27. dub 2021

@katanovobran
Přemýšlela jsi nad hormonální jógou? (Někomu to pomůže k otěhotnění.)

Psycholog je fajn volba, klidně si najdi na youtube nějaká videa z oblasti osobního rozvoje, nebo zapátrej po nějaké knížce. (Sice tě to nespasí, ale každá maličkost, co tě inspiruje, ukáže jiný pohled je fajn.)

katanovobran
autor
27. dub 2021

@levandule_k určitě poslouchám i firstclass ten mi taky hodně dává,v každém příběhu mi přijde ze se najdu