Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

krembonzur
2. pro 2008

tan-prejde to-ja jsem taky o mimi prisla-stalo se to jeste pred Jenikem...casem se to urovnala, i kdyz je fakt, ze stejne si obcas vzpomenu... ☹ ale tak je to se vsim...
cim vic vis, tak zjistujes, ze nic nevis...otazka teda je, jestli ma smysl hledat a zjistovat, jestli to neuvrhuje do stale vetsi prazdnoty... 😉 nevim...

j.a.n.u.s.
autor
3. pro 2008

Dobre ranko holky...
...konecne jsem se dostala k me vytouzene knize Koncept kontinua...rikam vam...to by se melo fasovat s tehotenskou prukazkou! Jsou tam pasaze po kterych bych se zfackovala...a to si myslim, ze jsem dost jela podle me intuice! 😨

sisa88
3. pro 2008

Ahojte.
janus- som zvedava aky budes mat na tu knihu nazor po precitani ....mna to oslovilo- po tom co ste to tu na zaciatku niekedy pred mesiacom rozoberali a tak som kupila pre istotu 3kusy naraz asi pred mesiacom ( pre sestru a znamu a seba)- ja sa rychlo zapalim a nadchnem) ale ked som to zacala citat, tak som bola trosku sklamana. je to vytrhnute z kontextu podla mna - resp. je to vsetko krasne idealne, ale to by sme sa vsetci museli vydat niekam do juznej ameriky alebo najlepsie 200rokov dozadu a myslim,ze toto je tiez jeden z tych extremnych nazorov- treba zit realne tu a prisposobit sa prostediu ktore mame, lebo si myslim,ze aj deti treba vychovavat zdravo s "mierou" vo vsetkom, ziadny extrem nie je dobry..som hrozne zvedava, co ta zaujme najviac, (pravu povediac, ja som to este nedocitala).....urcite ju pre zaujimavost docitam aj ja a verim ,ze tam budu pasaze ktore budu praktikovatelne v nasich podmienkach, aj ked si myslim, ze jeden zivot/dieta ovplyvnuje tak mnoho dalsich premennych...ze mam niekedy skor pocit, ze to nakoniec je vsetko uz aj tak niekde vopred napisane, nech robis co robis🙂)) 😎 pekny vecer vsetkym!

androna
4. pro 2008

janusko knizka KK je krasna ale nepacil sa mi styl akym bola napisana.jedine co ma bavilo bolo to rozpravanie o indianoch.ale akonahle autorka utocila na cely svet ze nenosene deti 24h denne su uplne v prd.... tak to ma hnevalo.to sme potom snad vsetci nie okrem tych indianov.ja som teda praktikovala to intuitivne rodicovstvo i bez tej knizky.tu som citala az neskor.to sa mi teda viac pacila knizka
deti jsou hoste co hledaji cestu.ta je vlastne navodom jak aplikovat KK v nasej civilizaci.

tannawe
4. pro 2008

Jednoho dne zemřeli náhle oba synové rabína. Jeho choť nechtěla vyrušovat manžela ve studiu a zatajila mu těžkou ránu osudu.
Když však na večer přišel ze školy domů, pravila šetrně k němu: Milý mistře...chci ti předložit právní otázku. Co udělám, když se žádá od mne náhle mi propůjčený majetek, který jsem obdržela již dávno a pokládala ho za svůj??
Bez reptání musíš jej odevzdat! Odvětil manžel.
Tu přivedla jej moudrá žena do pokoje, kde leželi na marách synové. Ihned porozuměl jí mistr a oddal se svému osudu.
Děti jsou jako drahokami propůjčené nám k radosti, ale nenáleží nám...náleží jen sami sobě a bohu... 😵

sisa88
4. pro 2008

ahojte
tann- nadhera.

grisgot
4. pro 2008

Ahoooojky! Mystické zážitky? Skvělý deja-vu..úterý večer, připravuji Štěpánkovi Sunar, podívám se na lenici, na sporák, ohlédnu se na Štěpánka..už jsem to zažila, víte co..a najednou mi proběhne v hlavě obraz, jak jsme se Štěpánkem v nemocnici a cítím na psou úzkost. Říkám si..už jsem z té operace asi hotová. A pak už to šlo ráz na ráz..dávám Štěpánkovi Sunar, nechce ho..říkám si, to je fakt divný..sahám mu na čelo..aha..jdu ho změřit..38,6..bezva..horečka po operaci..nic moc..balím ho a jedeme na pohotovost. Uff..jsem v šoku..většinou když mám deja-vu tak jen "cítím", že už se to stalo..ale rozhoně nevidím do budoucnosti.. ☹
Štěpí má od toho večera stále 39..ničím to nejde dolu..Paralen, Nurofen, zábaly..nic.. ☹
Na pohotovosti prohlásili, že chirurgicky je v pořádku, na pediatrii na něm taky ni nenašli. Je prý úplně zdravý..ha! Zdravý????? ☹

tannawe
4. pro 2008

grisi...to je zvlastni...Stepi asi vi proc tu horecku ma. Nas maly je taky nejaky "precitlivele podrazdeny" ci co poslednich par dni...manzel vcera ten zaludecni zachvat, ze jsem myslela, ze je to jeho posledni hodinka, no proste celkove si rikam...sakra to je nejaka blba karma? Co jsem komu zase kde rekla nebo nerekla, udelala nebo neudelala? Uz mi z toho zacina mirne receno trochu jebat...

😀

Vcera jsme s manzelem tak lezeli v posteli,nez ho vystehoval maly, ktery mel tak kolem 39 teplotu...,a rozhodli jsme se raz na raz stuj co stuj zacit na jare stavet. Proste typicka nase haluz...ale najednou to z nas obou tak vyplinulo,jak nas to tady ubiji takze jdeme vesele do dluhu a nic uz nas asi nezastavi. Musime poslouchat svoje srdce a rika nam, pryyyycccc!
A jeste jedna vec...Zaky v noci horecku, brecel proste strasne moc, uplne bylo videt jak mu to uz vadi, ze se citi tak bidne a pak jak byl u me, tak se pritulil, ja jsem ho hladila, povidala jsem mu a najednou on rika:
"Maminko, tamhle...GMOOOK /pro nezasvecene, Nekonecny pribeh - gmok - vlk, ktery prinasi smrt a zlo a chce zabit Atreye - hlavniho hrdinu/" a zacal mluvit uplne haluze, proste jsem chvilema sama nestihala co se to deje a pak jsem ho videla...byl tam...proste gmok...fakt chutovka nejvetsi. Jsem nemohla do rana spat...pak jsem tady sedela, rychle Rabi Nachman a uz jsem jela...doted jsem takova divna, jeste ze za hodku valime s detma na Mikulase k Radovi do prace...no masaze nehorazny... 😠 😠

j.a.n.u.s.
autor
4. pro 2008

tan...co na to rict?!?
gris...dostane se z toho!

Cozpak to nevidite holky? Deje se to...neco se deje a je to cim dal tim vice znat...nechci se rozepisovat...jen snad tohle...El je znovu "fajna"-rozhazene spani, nervni-jinak klidne dite..., Monty se divne chova uz od rana, chodi s ocasem pod dupou-strach...

Jiste jste ve zpravach slysely...otres v Karvine…malem mi rano vypadla mala z ruk jak moc to bylo silne…hrnecek mi skakal po stole…docela dost husty…

A zase se mi deje to, ze PC prestava pracovat v me přítomnosti…tiskarna bez duvodu netiskne, mizi soubory, vypina se net…uz se mi to delo kdysi…rikam vam, ze se stane něco velkého!

tannawe
4. pro 2008

janusko...je to fakt silene, clovek si pripada jak v bubnu od pracky vid? Kdy to nekdo vypne?
Uplne me mrazi a obchazi me nevysvetlitelny strach a v podstate zbytecne obavy, protoze jinak jsem nastavena na zivotni optimismus. Nechapu to...
dneska mas ordinaci vid? To je fajn, clovek vypne a tak nejak nemusi pri tom serialu na nic ale vubec na nic myslet!
Snad dnesni noc bude lepsi, jsem byla jak po rane palici cely den...o tom otresu toho moc nevim? To bylo zemetreseni?? Jdu kouknout na net na zpravy...zatim pusy!!

krembonzur
4. pro 2008

zdravim holky, uplne z jineho soudku-veselejsi-aspon pro me-dneska, po prichodu z vanocniho vecirku z prace-cca pred 7 vecer jsme byli uz doma, tak jsme nasli dudlik-Jenik ho nikdy nechtel, ted ho nechce dat z pusy, a jak dopadlo nase klasicke uspavani u prsu?lezeli jsme vedle sebe a Jenik usnul s dudlik-ani nechtel moje prsicko-jsem HOTOVA!!!!vim, ze dudlik taky neni nic moc uzasnyho, ale aspon vim, ze je schopny usnout doma i jinak, nez u prsicka 😅 janusko, ja to cetla rano na netu-to je maso, nejdrive minuly tyden nebo kdy to bylo a to mi rikala kamaradka, ze to jeji bracha citil i v havirove, ale v jine casti, nez bydlim ja...tan a gris-snad budou deti zitra lepsi!!vcera jsem koukala na moji tlustou reckou svatbu-tam doporucuji na vsechno OKENU-tak by nebylo spatne to nekdy vyzkouset 😉 (ale ne na detech...)...

kacka79
4. pro 2008

Ahoj holky, tak dneska jsem se zase přesvědčila, jak je Fífa na mě napojený 🙂 Mám virozu, nemůžu ani vylézt z pelechu, bolí mě všechno.. a Fíla je už od včerejška jako vyměněný, nelítá po bytě a nosí mi do postele jablíčka 😵 On prostě pochopil že jsem úplně KO a chová se příkladně, až je mi ho líto.. Dneska s tátou vyrazili na výlet a tam prý "zlobil" a řádil ale doma je zase příkladně hodný.. 😵

krembonzur
4. pro 2008

kacka,ahoj, me jenicek rano vzdycky prinese bryle-vi, ze jsem bez ganz slepa 🙂 ...
tan-taky doufam, ze budem stavet nebo aspon pujdem do bytu, ktery bude mit mistnost navic...takhle sice vlastnim pulku rodinneho domu,ale je to celkem k nicemu ☹

androna
4. pro 2008

ahoj dievcata.
gris rychle sa z toho dostante. 😵
tan bez nekam do prirody,ta ti pomoze.oni sa deju veci a budu sa diat veci.a bude hur 😲
krem to s tym dudlikom to je super. 😎
kacko to deticky citia, ja viem ze funguje na maleho ked uz fakt nemozem a potrebujem odpocivat tak si lahnem na zem medzi jeho hracky a on bude zlatucky a bude si hrat sam.
janusko myslela som na vas ked som citala o tom zemetraseni u vas. 😵

tannawe
5. pro 2008

Dobre rano...tak malej jeste spinka, manzel vyrazil na kontrolu na chirurgii, tak tady mam jen pomocnicka Ellinku a pes si hloda svoji kosticku /tedy pote co zdrtila jednu roztomilou svatebni hracku pro decka...mrska jedna! 🙄 /
takze dalo by se rict, ze celkem veget...ale je tu jedno velke ale...noc byla opravdu narocna. Manzel uz si radeji rozbil tabor v obyvaku jeste nez jsme sli vubec spat a udelal dobre. Zaky mysacek muj milowanej mel v noci urcite kolem 39 a zase se noril do nejakych halucinaci a dokonce, kdyz jsem sla v noci na zachod tak se proste probudil, rozbrecel se, chytil me zaruku a musel jit proste se mnou! Tak jsem ho pak chovala, rikala jsem mu o jednom andelovi a jak uz rano bude lepsi a od te doby pomerne spinka a ted rano se neprobudil ani kdyz uz vsichni litame a mluvime normalne nahlas...
Ale co me dostalo tedy nejvic byl tenhle zvlastni sen:...jsme s Radimem na dovolene v Thajsku, tak nejak si tam uzivame pohodu, z nicehoz nic na me prijdou nejake porodni bolesti, tak se rozhodujeme co budeme delat. Ja chci rodit sama, doma, v klidu...Radim vola nejake doktory,je jich tam hodne, ale nakonec vsichni odchazi a ja zustavam v takove tiche cervene mistnosti. Polehavam si a je mi nesmirne mirumilovno. Najednou citim, ze se klube hlavicka, nepanikarim, jen tise zpivam takovou nadhernou pisen a mimi se tlaci ven skoro samo...vubec to neboli, jen citim nesmirnou lehkost toho okamziku a rikam si aha, tak takhle je to mineno...jako bych neco pochopila, coz jsem zaroven hned zapomnela 😠 a pak mam u sebe nadhernou holcicku!! A probudim se...
😅
No vubec jsem to nestihla, ale musim si ho hned zapsat, jsem totiz zvedava, co jako ma naznacovat. My jsme totiz byli presvedceni, ze budeme mit jeste jednoho hosicka - taky Samy utocil cely rok az to dopadlo jak to dopadlo... ☹ a ted sen z rodu idealnich a dokonalych...no...takze u me tak...
Mejte co nejklidnejsi patek, ja musim dneska vyprat, uklidit pradlo, sbalit veci na hory a hlavne dat nejak do kupy Zakyho... 🙂

j.a.n.u.s.
autor
5. pro 2008

tan...zajimavy sen, uvidis co na to budoucnost...ta cervena barva tam hraje roli!

U nas noc velmi, velmi zvlastni...sli jsme spat bylo 23:15...usinala jsem no, tezce...najednou koukam a nademnou neco jako elipsovity talir...takovy ...mlhovina (neni to to prave slovo)...prilitlo neco nademne a koukalo to na me a Elishku, ktera spi vedle me... nemela jsem strach...no mela, ale ne tak strach, jako jsem se lekla...vzbudila jsem Petu a rvu, videl jsi to????? Videl jsi to??? Srdce mi tluce jako prase, zacinaji se mi potit dlane...bojim se a lapam po dechu...rikam do ticha:" Uz nas nechte, chceme spat..."...Peta se me ptal co to bylo jako? Nechce se mi v ten moment o tom mluvit, vedela jsem v noci presne co to bylo....ted si nemuuuuzu zaboha vzpomenout...jen vim, ze to nebylo negativni, ale lekla jsem se a mam mrazeni v zadech kdyz si na to vzpomenu!

Nez jsem sla spat, prosila jsem v duchu tatku, jestli chce prijit at prijde, ale at se mi neukazuje...ze se nebojim, ale nechci ho videt. Nevim, jestli to byl on...spise ne...vcera to byl tyden od jeho smrti.

Predevcirem vecer sedela mamka sama doma u telky, v ruce ovladac...najednou Monty zvedl hlavu a mamku "tatka" chytil za ruku...prisel se asi rozloucit...

jo tan...jeste jsem si vzpomela...to co popisujes
-Uplne me mrazi a obchazi me nevysvetlitelny strach a v podstate zbytecne obavy, protoze jinak jsem nastavena na zivotni optimismus. Nechapu to...-popisujes muj vnitrek!!!!!

hezky den....

j.a.n.u.s.
autor
5. pro 2008

tan...kam jedete na hory?

tannawe
5. pro 2008

jan...jedeme do Orlickych hor...
tedy clovek uz ztraci pri tech nasich zazitcich slova vid??? 😖 😎

j.a.n.u.s.
autor
7. pro 2008

Elishka dnes poprve sama pustila dvd!!! A spravne! Sikulka 🙂

tanus...ty tu mas nejstarsi ditka...kdyz se najedly sladkeho (jestli se najedly sladkeho 😉 ), nemely posleze problemy se spankem? Elishka se nejakym zahadnym zpusobem (?) u babicky dostala ke sladkostem (lentilky, kinder vajco, buchta...)...byl Mikulas...a pak sebou v noci mlela...tak jestli to nema nejakou spojitost...

Jinak holky, jak se mate? Co noveho???

krembonzur
7. pro 2008

zdravim vsechny-my se mame ok, sice ja jsem opet vice unavena nez odpocata-oslavy 65 a 70 narozenin manzelovych rodicu-ufufuf...jeste ted je mi blbe z toho jidla 🙄 🙂 , janus-myslim, ze je to normalni, ja jsem ted parkart dala jenovi lentilky-spal teda normalne, za to nemohl na zachod-byl nejak ucpany...takze si myslim, ze je to normalni.... 🙂 ja teda jenovi semtam nejaky strudl nebo to co upecu jednou za rok dam a kinder cokoladu nechce, za to lentilky a slunecnice v barevne cokosce -tak to muze, ji to ze zeme jako pes...desbes...nevim, kde to videl, protoze i vilik ji z misky... 😠

tannawe
7. pro 2008

Ahoj devcatka...tak jsme zpatky v Praze maticce milowane...
janusko: no to si pis, ze kdyz se dite dostane k umelemu cukru tak je zle, je dokazane, ze podporuje hyperaktivitu /proto me zarazilo treba i jen to, ze kremik koji a miluje sladke...nic ve zlem, ja kojila dva mesice...vite jak, takze o tom nic nevim, ale znam ucinky cukru... 😉 /
Ja hrozne nerada vidim, kdyz se deti laduji sladkostmi, protoze cukr je jed pro dospeleho tak natoz pro dite! Kdyz zkusite vyradit cukr z jidelnicku tak uvidite jake se budou dit veci...takze s cukrem opravdu opatrne, ne nadarmo se v 18. stol. prodaval jen v lekarnach na predpis...je to proste jed a to se nezmeni ani kdyz je ve sladkostech nebo v caji...takze janusko, tim, ze ji porad jeste kojis tak ma ten nejprirozenejsi cukr a to mlecny cukr, jiny nepotrebuje! A vezmi si kolik cukru je treba v cokoladove figurce...deti to nabusi energii a nevedi pak co s ni, vlastne jim to podrazdi nervy a byvaji nekdy dost k nesneseni - Ella kdyz snedla cokoladu tak pak treba hodinu dve jen behala! Do padnuti! Proste to potrebovala ze sebe nejak dostat...
U deti je nekdy obecne docela problem dodrzet zdravou skladbu stravy - maji strasne malo ovoce a zeleniny, zadnou vlakninu - jen prazdne kalorie! To mi prijde strasne, kdyz si vezmeme, ze si zakladaji na zdravy zaklad pro cely zivot, to pak muze clovek kojit do aleluja, ale jak deti nejedi zdrave tak se ten vyznam podle me zacne radikalne stirat.
Pritom uz existuje spousta vybornych kucharek pro deti...no to jsem se jen zamyslela.
Dneska nejsem nejak v dobre nalade, takze tak... 😒

krembonzur
7. pro 2008

cauky, akce reakce...ja jsem nikdy tak sladke nejedla, jak jim ted...proste me to decko strasne vysava, i kdyz to na postave neni videt...jak jsem uz kdysi psala, snazila jsem se to uplne omezit, ale to znamenalo to, ze jsem jedla za 4 a stejne jsem byla vyrizena...proste to nefungovalo...to neni nejaka vymluva, ale fakt, proste zkusila jsem to omezit, nefungovala jsem vubec a protoze jsem v podstate porad s malym sama a fungovat musim, tak jsem zacala opet sladky jist, ale je fakt ten, ze mam v tom vykyvy...nekdy vice nekdy meni... v anglii jsem mela jako aupair na starost kluka a ten byl hyperaktivni a ta moje lady mela knizku-teda ona uz to v te dobe mela vychytane, kde ty ecka spatne jsou a kde ne, a jeli jsme podle toho...takze kdyz srovnam sveho mrnouse a jeho, tak my jsme klidasove-nejvic je zavisly na prsicku a mamince... 😒 ja myslim, ze vseho s mirou...jen je to nekdy holt tezke odhadnout...

krembonzur
7. pro 2008

nebo me spise napadlo-postizena husa nejvic kejha 😀 , holky, nemate nejake dobre-chutne recepty pro deti nebo tan primo nejake knizky?me prijde, ze varim porad stejne nudne...diky 😉

androna
7. pro 2008

ahoj slniecka 😎
Tan dufam ze ste si uzili hory a ze pomohli.
Janusko Dany mi pusti sam cd.ale on pritom sa snazi to i rozobrat na suciastky takze som to radsej schovala.
Tan s tym cukrom suhlasim je to pre deti zbytocny doping.ale suhlasim i s krembonzur,ze kojenie je fyzicky tak vycerpavajuce ze to bez energie pre nas maminy fakt nejde.aby ma nevysal a zo mna vsetko, som si rada osladila meltu ci vitakavu.
Janusko rozhodne vela sladkosti ma vplyv na hyperaktivitu deti.myslim ale ze ti rozne farbiva a ecka su horsie nez kusok kvalitnej cokolady.
krembonzur ja teda recepty pre deti nemam ale upravila som varenie pre nas tak aby to mohol jest i maly.s tymi sladkostami a nevhodnou stravou sa ale tazko bojuje na navstevach. 😠

tannawe
8. pro 2008

ahojky...kremik,mam spousty receptu a i knizek: namatkou vybiram treba...
- Annabel Karmelova - Varime pro kojence a predskolaky nebo Anne Wilsonova - Varime pro mensi i vetsi deti.
Vyhdou obou knizek je, ze obsahuji recepty vhodne pro ty nejmensi deti pri odstavovani az po rodinne obedy...jinak ja varim podle zasadotvorne kucharky - Varime zdrave pri prekyseleni organizmu, podle Jamieho Olivera /segra je v Anglii takze me zasobuje - mam uz snad vsechny dily a dekuju, ze jsem chodila jako mala na jazykovou skolu 😀 / a cim vic clovek vari pomoci kucharek tim lepe dokaze odhadnout jake chute se k sobe hodi a tim padem i experimentovat.
S tou energii to chapu, je to potreba prazdnych kalorii, ktere vam dodavaji prave tu ztracenou energii. Ale vazne...zamyslete se pak nad stavem sveho organismu po dvouletem kojeni! Jaka je asi zasoba mineralu a vitaminu ve vasich vlastnich kostech, pokozce atd.? A to nemluvim o stavu vnitrnich organu...nechci mentorovat, jen opravdu vim jak nevyvazena stava muze pusobit na vasi psychiku, na to jake mate vlasy, plet atd. Takze to jen na okraj - existuji i zdravejsi varianty "sladkeho" nez susenky a cokolady - treba susene bio ovoce je nabusene jeste k tomu treba prirodnim betakarotenem, draslikem atd. Ja proste ty sladkosti fakt nechapu, protoze vam hlavne ubiraji vas vlastni vapnik, takze ridnuti kosti je jen jedna z mnoha variant. Ono telo dlooooho jede na dluh a pak jednoho dne uz je prekyseleni tak markantni, ze se projevi treba prave rakovinou.
Ale to uz jsem se rozepsala az moc...

Ale jinak kremik neni potreba sladke uplne vyradit, touha po sladkem proste znamena nevyvazene jin a jang v jidle. Kazdy to ma s jidlem jinak... 😉 A jidlo ma byt hlavne radost, ale porad je tady poucka Jsem to co jim... 😕
Treba devcata ve vlaknu pusty a syrova strava na tom hooodne ujizdeji - z extremu do extremu - ale zivot je hlavne o rovnovaze ne?? 🙂 🙂 🙂

sisa88
8. pro 2008

ahojte..tak po dlhej dobe sa pridavam aj ja...
tak moja lady zacala liezt ( to co do noviniek), klasika dozadu,ale to je prvy posun, pretoze som bola schopna 1x varit🙂 doteraz som vsetko robila v rychlosti s nou a toto jedine sa teda nedalo.takze ma zabavu a zacina sa to fakt menit, aj ked noci podobne..
co sa stravy tyka:
tan- SUHLAS. ja kojim, a poviem ti, ze ked som sa "prezrala" ( inak sa to neda nazvat) sladkym- vypila som napr celu konzervu salca ( hnus- sla som piect kolace asi pred 4 mesiacmi), tak mala nespala ani sekundu- mas prvadu- mozes kojit do aleluja , ale chudak dieta..a zazracne ked som sa stravovala podla citu aintuice- tvaroh, zelenina, ovoce, tmavy chleb ( my sa tak v podstate s muzom stravujeme- maso len raz za cas, ziadne udeniny, sunky atd atd)- tak mala pohoda.toto bolo fakt vyskusane- vela sladkosti- des v noci.
ja si teda sladke dam, ale nesmiem to prehnat-vsetko s mierou, ale to je asi jedine co si teda dam- aj to len cokoladu, ale je to asi v norme, lebo zvysok jem teda velmi zdravo- pohanka, kuskus atd..
a mozem potvrdit. asi pred 5 rokmi, som jedla kadeco- ako to klasicky clovek ktory je v robote od vidim fo nevidim, same kavy,strava mimo domova atd atd a bola som furt chora, imunita nula , proste hruza.same tucne jedla, nepravidelnost, plesnive syry,sunky atd atd...pred 3rokmi som radikalne zmenila jedalnicek- ako som stretla svojho muza hehe- a co sa nestalo- bola som odvtedy OK. podotykam, nadvahu som nemala ani predtym ani potom - takze bolo to vyslevene len zlou stravou!!
takze absolutny suhlas- povedz mi co jes, a ja ti poviem aky si...nieco na tom bude.

krembonzur- a neskusala si prestat s kojenim? maly ma uz cez rok, tak uz mozno by aj stacilo, nie? mozno by si paradoxne mala viac energie a mohla sa venovat mozno v strave aj sebe,,ja len sa skusam nahlas zamysliet.
ja teda kojim tiez ako slon- ved som uz "vydojila" 9 kg ( "mala " ma 11,5kg a narodila sa 3kg) a prave uberam a snazim sa od minuleho tyzdna len rano a vecer...ono je to predsa len zataz a zase ked uz baby papa, tak si myslim,ze ten vapnik schyta z doh=brych jogurtov, syrov atd atd....a psychika je dolezita. lebo kojit je sice super krasna zalezitost- nidky na to nezabudnem, ale ak "kojicka "sama o sebe nie je v pohode psychickej, tak to je v mlieku tak ci onak.

pekny vecer vsetkym.

krembonzur
10. pro 2008

holky zdravim,hlasim prvni 2 upecene plechy-co se tvari jako vanilkove rohlicky 🙂 byla to sranda, ja valela a "tvorila"rohliky a jena prichazel a bral se jeste neupecene z plechu-takze to byl boj 😝 ale zvladli jsme to a jeste linecke a konec-pecem jen tak pro to,abychom pekli, kdyz jsou ty vanoce...jeste se musim napsat, ze uz 3 dny si vecer nedavam svou klasickou decku vinka-teda s tim jsem zacala, az byl malemu rok a neco, predtim nic-nechapu, jak jsem to mohla prezit cele tehot. a jeste ten rok, ale slo to... no a taky jsem omezila sladke,davam si tak 3 piskoty a raciolky s jabkem a skorici a taky to jde, jen nevim, kluk je vice cipernejsi nez predtim-neda se uondat...ale kazdopadne se to da-kdyz jsem to zkousela kdysi, tak jsem fakt kolabovala...jeste upresnim, ja jsem zas toho sladkeho nejedla tak moc, ale vice, nez za normalniho stavu-tak tatranku denne...takze to tak na upresneni... 🙂 holky, kde jste????jeste novinku, chystame se s jenou po novem roce do prahy za segrou-uz se tesim....

j.a.n.u.s.
autor
10. pro 2008

Ja taky nevim, kde Elina bere tolik enregy! To uz sladke fakt nemela! A spala jen hodinu odpoledne! A Chodi spat 22:15!!!!!!!!! Kde jsou ty casy, ze v osm uz jsem si nalivala svou decku! Mrne chrnelo...a kojila jsem az kolem 2:30....Ted??? Padam na hubu, potrebuju time for myself...hadame se s Petrem, snazim se fakt PREZIVAT dny...mamka mi hodne pomaha, ale nevim jak dal...nechci prestat kojit, jen ty pricucy mi vadi! Fakt jsem ready do nejake poradny! Zacinam byt agresivnejsi... ☹

Kdyz odstavim od mlika...nebyl by problem, to by ji nedonutilo prestat jen sosat! Tam je brutalni navyk vzit ten cicek jen tak do pusy! Zacina to byt problem, nevim kam se obratit! Mozna existuje nejaka PORADNA, aby mi teda poradily nejaky figl na malou...trebas si obvazat na den prsa a nedat, proste nedat! Mozna existuje nejaka rada...nejaka blbost, co mi tedkom nedojde, a je jednoducha...laktacni poradnu jsem zkousela...baba si vzala tuzku a papir a delala si poznamky, kurna, byla jsem vice informovana nez ona!!! Zastydla minulost! Horka linka kojeni? Pcheee, asi smula na stary zensky! Nic nevedela, koktala mi tam a furt mi tlacila predpotopni nazory...pepr, citron, odjezd...atd., no nevim v dnesni dobe toto!

Takze asi tak ladies.

j.a.n.u.s.
autor
10. pro 2008

Sorry za zmatene psani...ale presne to vyjadruje jak se citim 😒