Deti ví, co my jsme už zapomněly

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Mozna, jste si uz stacily vsimnout, ze vase mrne dela veci, ktere jste mu predtim neukazovaly, nebo nemelo to od koho okopirovat...

Chodime hodne do parku a je tam spousta stromu a travy. Elishka sla k jednomu stromu, pohladila ho a nahla k nemu tvar...po te se oddalila, sundala si cepici a normalne se k nemu nalepila, v ocich mela takovy ten vyraz spokojenosti (jako treba pri kojeni)...udelala moja moja, tulila se k tomu stromu...pak mu jeste dala pusu a sla dal.
Ja taky chodim cerpat energy do lesa...ale u me to nikdy nevidela.
Anebo si casto leha do travy, ale ma sve oblibene mista...a zase si sundava cepici...

Deti maji schopnosti, ktere my zapomely s rustem do dospelosti. Mimo to, ze maji schopnost videt andely a vily...maji taky schopnost citit energie lidi a zvirat. Proto bychom nemeli sve dite nutit dat nekomu pusinku...jak uz se to delava, ze?

A co potom teprve telepatie????

Byl na navsteve jeji otec (anglican), El si hrala a on v anglictine rika, ze by to byla ted dobra fotka...Elishka anglicky neumi...a prece se zvedla a prinesla z jineho pokoje fotak!!!!! V te dobe mela rok a 2 mesice....citila nase myslenky?

Vsechny deti maji schopnosti, je jen na nas...jestli si jich vsimneme 🙂

marinka
11. pro 2008

Tannawe, to je úžasný sen!! 😵 Určitě to tak bude, jak jsi to cítila..

tannawe
11. pro 2008

Jen jsem si ted vzpomnela - znate film "Jak prichazeji sny?" - ??

Držitelé Cen Akademie Robin Williams a Cuba Godding jr. se vydávají na nadpřirozenou cestu za hranice smrtelnosti v obrazově úchvatném filmu, na který nezapomenete. Chris Nielsen (Williams) se i poté, co umírá při nehodě, pokouší zůstat nablízku své krásné manželce Annie (Annabella Sciorra). Za asistence ducha - rádce (Gooding, Jr.) se začíná přizpůsobovat nové situaci v prostředí, které lze popsat jako nebeské. Ale když si jeho nešťastná žena vezme vlastní život, je odsouzena k věčnému zatracení. Chris si přísahá, že jí najde, aby mohli věčnost sdílet společně. Ale zachránit duši od takového strašlivého osudu se dosud nikomu nepodařilo. S pomocí svého nebeského přítele čeká Chrise ta nejnebezpečnější a nejdrásavější cesta jeho života i toho, co je po něm: pátrání po nesmrtelné

Oficiální text distributora:
Vypravěčem podivného příběhu je lékař Chris, který se po smrti při autohavárii ocitá nejdříve ve zvláštním stavu mezi skutečnosti a nicotou a posléze přichází do pozoruhodného světa, vytvořeného jeho vlastními představami, vzpomínkami a sny. Chris sleduje z dálky milovanou manželku Annii a marně se snaží ulehčit ji utrpení. Manželé totiž přišli už dříve, při jiné autohavárii o dvě děti a překonali těžkou krizi. Annie spáchá sebevraždu. Chris, který se mezitím setkal s dětmi se pro ni vydává do pekla, odkud se mu ji podaří zachránit. Rodina se konečně shledá ve vysněném světě. Příběh však nekončí, protože je možná reinkarnace...

Nejak jsem si ted na nej vzpomnela...my totiz s manzelem vzdycky na silvestra az usnou deti /po oslave narozenin Elcinky a prochazce.../ vyndame nejaky takovy film a koukame a u toho popijime, ladujeme sve milowane "prasarnicky" a je nam tak nejak dobre...a minuly silvestr jsme prave koukali nejdriv na Splachnutyho /to je animovane pro deti, ale je to desna legrace..../no a pak tady na tu "rasarnu" a oba jsme pak breceli a dlouho se objimali.... 😵 😅

Tenhle rok jsem bohuzel odhalila sve vanocni prekvapeni pri uklidu, manzel mi koupil Nebe nad Berlinem a jeste nejakeho Tarkovskeho, takze se moc tesim na "silvaka" az si zasedneme ke sklince sampanskeho a budeme zase jen my dva... 😔 a bude to magie

A tenhle film fakt stoji za to! Je totiz tak hluboky a nadherne zpracovany, ze cloveka uplne mrazi...

sisa88
11. pro 2008

Marinka - vitaj!!!vsetci sa stale hladame- ved zivot je cesta a v pohybe 😎 , ale jedno je iste tu sa nestratis 😝 - tak sa tu cit ako doma 😀

krembonzur
11. pro 2008

zdravim marinku! 🙂
tan-nedavno jsem otci objednavala knizku i dvd-jak prichazeji sny-pro jeho staro novou pritelkyni-jak jsem psala, oni spolu chodili pred 40 lety, pak se museli rozejit, otec pak pres 30 let zil s mou mamkou-ta necekane zemrela na akut. leukemii- otec se z toho pres 4 roky hrabal-skoncil pro neho svet, zivot-hnus-a najednou, jeho prvni laska mu na podzim zavolala-a jsou zas spolu-otec ozil-na muj vkus az moc-ja jsem strasne rada, ze neni sam, ale to byste museli zazit to,co tady bylo ty 4 hnusne roky a to co je ted-ja to proste nechapu...ale tim jsem nechtela zatezovat...kazdopadne kniha i dvd je doma-ja film kdysi videla-je uzasny....
tan, tve tchyne je mi lito-protoze pomoc ji asi nemuzete, ja jsem se o to pokousela 4 roky a ted,kdyz uz je pan tvorstva v pohode, jsem se dozvedela, ze jsem se ani jednou nezeptala,jak se ma, jak se mu dari., jak se citi...(chodila jsem domu kazdy den za nim-zustal na baraku sam, pak jsem to predelali a nastehovali se do spodniho patra-v podstate, aby nebyl sam...a ja jsem se nikdy nezeptala-proc bych to delala?kdyz jsem videla, jak mu je???!!!!no proste no comment...od te doby se ve me spousta veci zmenila-chovani k nemu, postoj k nemu - zklamal me, ublizil mi...no comment

krembonzur
11. pro 2008

holky, prominte za tak dlouhy prispevek a asi uplne mimo misu, ale potrebovala jsem to dotat ven... 😔 diky za pochopeni mona

sisa88
11. pro 2008

kremik- len pis...boli ta to lebo je to najblizsi- to trapi stale najviac......ale vies ako sa hovori, rodicov s suredencov "si nevyberame" aspon teda nie vedome 😀
mne sa to stalo parkrat s ludmi, ale po skusenostiach to uz clovek nejako neriesi, berie to ako to je a hlavne kazdu tu situaciu snazim sa brat s pokorou a s tym, ze nie kazdy je na tej "istej chapacej urovni a v danom okamihu nie na tej istej urovni zrelosti dane pochopit a nasledne vyhodnotit a este sa aj podla toho spravat" a preto sme tak obcas sklamani, ked to co my myslime, sa nam nevrati s odozvou aku my cakame....... clovek zaslepeny vidi inou optikou ( teraz napr. tvoj otec) a jemu to neskor dojde, ved vies ako to v zivote je..takze sa snaz zachovat svoj pokoj, zi si ako to najlepsie vies - podla najlepsieho vedomia a svedomia 😝 a odmien sa dockas, aj za to co si pre neho urobila ( ja viem ze si to nerobila preto)...jemu to este bude luto raz a ty mas predsa z toho dobry pocit, ze si niekomu zufalemu tak dlho pomahala, ze? mna toto napriklad naplna.aj ked si ten dotycny momentlane pomoc neuvedomuje, mna stale naplni ten pocit, ze som pomohla a ono sa to vrati....a aj tym ludom raz dojde. 😀 ved koname dobro pre dobro same... 😀
a teraz ma ale napadlo to uzasne co tu minule niekto vykopiroval o pomoci- nie vzdy ma byt "pomahane"- aby to clovke dokonale pochopil a poucil sa - inak sa situacia zopakuje - ale jasne ze to neplati na tvoj pripad, v tom case to tvoj otec zjavne potreboval ako sol....

j.a.n.u.s.
autor
11. pro 2008

tan...ja videla neco podobneho, ale nepamatuji si nazev, ani herce...bylo to uz moc davno

Mlady clovek odjel od rodicu "do sveta" a zabil se v aute, prisel do nebe kde se zilo normalne a byly tam i "nove" duse a on se do jedne zamiloval, ale prisel jeji cas narozeni se do tela...ale oni se tak hrozne milovali, ze furt chodil za Bohem aby ho taky uz "pustil" na Zemi...jenze jeste neprisel jeho cas...a on byl smutny a smutny a Buh se ustrnul a nechal ho se narodit taky, ale pod podminkou, ze se musi NAJIT s tou holcinou do svych triceti let na te Zemi teda...ona se narodila bohatym rodicum v USA, on se flakal a myslim byl skladate v Evropel...no kazdy z jine socialni tridy...a trvalo fakt tricet let...presne popsany beh jejich zivotu...milionkrat si byli na blizku, ale nevideli se...prochazeli kolem sebe, jeli v buse spolu, nic...
Az v den tricatych narozenin sli po rusnem New Yorku (tusim) a potkali se pri prechazeni vozovky a bylo tam spousta lidi a najednou se na sebe podivali a vsude byla zare a jakoby velky tresk...a konec filmu! Brecela jsem jak zelva....moc hezky film, skoda, ze nevim nazev... 😉

sisa88
11. pro 2008

janus- super- spomen si !!!
tan - mas ten film na dvd?

j.a.n.u.s.
autor
11. pro 2008

taky bych o nej mela zajem,,,tanusko,,,pohledej zpusob jak se k nam dostat...ja stejne vim, ze se sejdem, proste to tam je!

sisa88
11. pro 2008

andrea-aj na tom filmcity stoji 199🙂ale diky aj tak

androna
11. pro 2008

silvi ja som reagovala na tu slovensku stranku.sme to robili naraz.vyzera to dobre asi objednam.

sisa88
11. pro 2008

andrea- jasne 😀 ja uz to mam objedane, zaplatene0n tesim sa!!uz len supat malu tak, aby som pozerala konecne 1krat film heheheh!!!!!

androna
11. pro 2008

no my sme si s manzelom uzili pozeranie filmu az teraz a to cez obed ked spi.vecer si to nemozme vychutnat pretoze to je spalne pocut.

sisa88
11. pro 2008

andr- dufam,ze si to vylustila pomne, pisem rychlo, lebo klasika 10 veci nara...takze som tym myslela- ze len uspat Elinu- aby som to mohla pozerat..a inac objednala som cez bonton, lebo filmcity chce registraciu a na to nemam teraz cas 😲

androna
11. pro 2008

ja tiez u toho peciem spenatovy kolac a cerstve pecivo.a dalo sa to supat pochopit. 😀

krembonzur
11. pro 2008

ja jsem to kupovala taky v bontonlandu...ale je to uz pres mesic...sisa diky, ja od neho nic nechci, nechci aby mi dekoval nebo mi byl za neco vdecny, ale to jsem necekala...ja uz po nem v podstate nic nechci...aspon tedy ted jsem vk takovem stavu, kdy jsem rada, ze ho cely den nevidim...achjo...jde o tu rychlost, a jeho styl...jeste mi vycetl, ze tady 4 roky nikoho neprivedl...ale nikdo mu prece nezakazoval si nekoho privest...ja tu jeho pani mam celkem rada, nic proti ni nemam-krom koureni v dome a peceni masa v silenem mnozstvi tuku 🙂 , ale otec, co je s ni, neni on-je to ona, on pije caje, protoze je pije ona, on ji herbalife, protoze ho ji ona, je mi jasne, ze te vzdy formuje ten, s kym zijes, ale co je moc, to je moc....az se mi chce smat...prijde mi to smesne ☹ 🙂

sisa88
11. pro 2008

kremik- aspon mas fun🙂)).,...to musi byt pecka pozerat na zamilovaneho zblbnuteho oca🙂)))

krembonzur
11. pro 2008

jojo, sisa, o fun tu neni nouze-ja to vzdycky vecer vypravim muzi-pac ten neni cele dny doma a s tatu se odjakziva nemusi, takze ma takovy zdravy odstup... 🙂 ja jsem mu nejdriv fandila, ale ted je mi to ganz sum a fuk, tesim se, az se odsud odstehuju a budem fungovat sami- i kdyz je mi lito psa, pac tu bude vecne sam a honzy, ktery si zas se psem docela rad hraje...ale treba mi ho otec bude vozit ke me domu na hlidani-budu delat au pair psovi-stejne ho uz delam 2 roky, tak proc to menit, ze? 😀

marinka
11. pro 2008

Holky, děkuju moc za přivítání 😵
Nemám teď moc čas, manžílek pracuje z domu, tak okupuje pc..
Filmek znám a mám ho moc ráda 😵

androna
11. pro 2008

marinka ja som ta samozrejme privitat zabudla.to je tak ked som u peca a u pocitaca na striedacku. 😀 tak vitaj.

marinka
11. pro 2008

Androna, to neva a díky 😵 Máš moc pěkného chlapečka, ty vlásky 😵

tannawe
11. pro 2008

Devcatka...no jasne, mame ho na dvd...ted zrovna moji milackove koukaji na Limonadoveho Joa...ladujou popcron a ovocicko a ja mam trochu volno. Dneska jsme si byli pohrat v Intersparu, takze jsme tam nakonec byli asi dve a pul hodiny, byla to moc velka legrace, deti mely vzruso akorat jsem pak s nima stala v zacpe skoro 3/4 hodiny nez jsme se prokousali ze Sterbohol na Vysocany...a hlavne Zaky mi usnul v kocarku, tak jsme si sly s Elcinkou sednout na nealko koktejl a zmrzlinku, ja jsem pokoupila jeste nejake ty blbustky a vylozene jsem si to uzivala...hlavne kvuli malemu, ze bylo videt jak uplne zari a zladoval celou rybu i se zeleninou k veceri, tak jsem prozivala nirvanu!! 😀
Me staci fakt malo... 😎 ,jen uz se tesim az mi skonci to "sestinedeli" 😖 a budu se moc celkove jaksi pritulit k manzelikovi...no pockame si 😝

kremik: tchyne sla nakonec na leceni, vylecila se, po case si nasla pritele - ktery nas ovsem nesnasi, no porad bylo a je asi co resit...ale co me tesi nejvic, ze od te doby co jsme se vzali tak jsme se oba nejak vic uklidnili, proste to tam je! Ta svatba, hlavne tim jak jsme si ji udelali byla fakt magie /muzete juknout na...http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID... /

No Janusko...kdyz budeme u tchyne tak je to do Karvine dve a pul hodiny...z Prahy skoro pet... ☹ ,ale muzu naplanovat tematicky vylet, na jare uz se da jet nekam pod stan, najdu nejaky kempik a setkani muze probehnout.
Nic neni nemozne tannaaaaweeee 🙂 🙂

krembonzur
11. pro 2008

tan-tak to je good-az na to, ze vas nesnasi...to je zivot... 😠 😒 ...
my jsme sli dneska do obchodu-norm. chuzi cca 5min-nam to trvalo s jenikem asi 35min-potkali jsme kocoura mikese a psa-nelinku a dalisho psa-goldie a pak slepice a kohouta-no bylo to fakt na dlouho.. 🙂 ale jenik se rozplyval...vecer dokonce zas po dlouhe dobe dal tatkovi pusu-dycky dela, ze mu ji chce dat, ale pak uhne...potvur maly...no a potom nas uplne dostal-zacal skakat, jako kdyz delas hop-kdo neskace neni cech, uplne jsme zirali, jakto, ze to umi a ho to tak strasne bavilo a nas taky ho sledovat 🙂 vypadal u toho jako kozlik matej-tak lehce potrefene skakal, jako kozlik.... 😉
jdu se kouknout na tu vasi svatbu!! 🙂 nez uplne odpadnu...

krembonzur
11. pro 2008

tan-mooooc hezke a romanticke!!!!!!!!!!!!!!

tannawe
11. pro 2008

kremik...tak to diketz! taky jsem se u toho dojimala, uz ponekolikate. Malej usnul, tak manzel jde parit football managera a ja jdu odpadnout, ale jeste musim pomlatit trochu tu domacnost, nejak mi to prerusta pres hlavu /pes a deti nadelaji bordelu jak cela ceta rozsevacu...uf uf/no manzel uz tady "slinta" tak valim...papa
jo a jan, nac jsi se ptala na ta znamenka 😨 😨 ?

krembonzur
11. pro 2008

tan-neni zac-fakt pekne-kazdy nema hezkou svatbu-to si rekneme uprimne 😉
to me taky zajima-ta znamenka...
u domacnosti mi nemluv...jeste ze existujou skrine....tam se toho schova-nez se to vyzehli... 😵
provedla jsem dalsi vanocni vyzdobu-uplne nenasilne-nasla jsem na zahrade jmeli-dala do vazy s vodou a ozdobila figurkama a dala do predsine-at na to maly nesaha-pac je to jedovate-ale docela hezke.... 😔
holky night night