• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

9. června 2011 
chodily ste taky na šípky?
14. led 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zbierali, chodili sme zbierat , byliny, alebo sme ich nosili do skomly, a aj zber papiera si pamatate...?
14. led 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ale byliny jsme nezbíraly jen šípky a papír
14. led 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
do skoly, nie skomly.. :grinning:
14. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
pamatate sie gulicky, co sme hravali??take hlinene ci ake to boli, ked sa podarilo boli aj sklenene!
a samolepkove albumy od vymyslu sveta?
14. led 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka no jasně
14. led 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zber znamok a vymena, alebo zo zuvaciek, atie zahranicne obaly so zuvaciek mali najvatssiu cenu....
14. led 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
to si já nepamatuju ty zahraniční obaly ze žvíkaček
14. led 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nebolo ich vela, len ti, privilegovani mali pristup, moj spoluziak mal otca kamionistu , tak ten mu nosil a my sme sa vsetci vrhali ako divi, na vsetko co mu doniesola a drzali ako najvatsi poklad... :grinning:
14. led 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super téma,hrozně ráda na tuhle dobu vzpomínám.To bylo překrásné dětství.Moji rodiče pracovali na hotelu a pamatuju si jak nám němci vozili tekutá růžová a modrá mýdla.Táta sbíral plechovky,odznáčky a zapalovače :grinning: A taky si pamatuju jak tam němci přijeli dvoupatrovým neoplánem a my se do něj šli podívat.To byl zážitek a mamka byla hotová že jí v něm udělali kafe z automatu :grinning:
joo a taky si pamatuju na jukebox na desky co tam byl v baru,házela se do něj koruna :dizzy_face:
14. led 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne gulicky...teraz uz hadam ani nie su
a tiez sme sedeli pri radiach a pocuvali,kedy daju nejaku zahranicnu pesnicku a uz sa aj nahravalo...
a hviezdicky pred filmom si pamatate?....dohromady nic,len cmuky cmuk a trosku nahe rameno ci noha a detom a mladezi nepristupne...
14. led 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka ja si pamatam na Kuku-ruku keksi a v nich boli samolepky co sa lepili do albumu
14. led 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tie kekesy nepamatam :frowning2:

ale este si spominam na take damske sandalky, ci lodicky z plastu, take rozne farby a boli take otvorene...neviem to opisat :sweat_smile: ale boli hnus
14. led 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
sandaly korkace, kazda zena ich mala.... :grinning:
14. led 2009 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ironia je ze zmrzlina stala 1sk.....teraz sa to vracia ale 1eur :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuruku bolo dobre, aj taka pesnicka bola k tomu tusim v reklame
14. led 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a už jste vzpomínaly na šumák?
14. led 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuruku šťastie nové,chrumkavé aj kakaové

http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=407981 :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tie keksy si nepamatam, ale pamatam piskoty, dlhe, v takej zltej krabici s dievcatkom a chlapcekom :slight_smile:
14. led 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej plastove topkanky, ja som tiez mala a jedna sa mi utopila v jazere...lebo som myslela, ze ked je plastova tak bude plavat...viete aka som bola vtedy smutna? :frowning2:
este ma napadlo Am-dam-des a taka kovova lienka na zotrvacnik :grinning:
14. led 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mate este doma Diapozitiv na premietanie filmov? my este u nasich a plnu krabicu rozpravok....namiesto dnesnych DVD :grinning:

este spominam na termosky s ruckou a pumpovacom, to bol nenormalny hit
http://retro-misa.cz/co-se-zmenilo/predmety-denni-potreby/289-termoska/
14. led 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze, mne sa toho zrazu vybavuje.....

pohar so zenou v plavkach, a ked sa tam naliala voda, plavky zmizli...to bol vrchol erotiky, moj otec s bratom nad nim stravili hodiny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ukana tu termosku este mame doma a aj spiralu na ohrev vody :grinning:

inak reklama na Etu ma normalne dojima :dizzy_face:
14. led 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzidr normalne si ma tou pesnickou vratila do detstva.A stale mi je smutno ze susedom poslali za album osusku a nam nic.Do teraz vidim ako im vysela na balkone :frowning2:
14. led 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ukana o pohari neviem, ale viem ze boli aj take pera, kde sa zena vyzliekala...to bol hit u nas v skole, chalani boli hotovi :grinning:
14. led 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj,veru niet nad nase komunisticke veci,,vtedy sa nam zilo,mi tiez mame este hracky po nas ,mama ich odkladala pre vnucata,auticka mame tie stare volgy,a sanitky,premietacku a vselijake spolocenske hry,knizky,este aj pametnicky co sme si davali kreslit spoluziackam, :grinning: niektore z veci nosia este aj moje deti,a prsiplaste a gumacky,a plno plno veci co mama odlozila,je mi to trochu smiesne ked vidim napr:tricko alebo sveter co nosil brat ,tak maju moje decka,,ale boli kvalitne,a teraz tiez moderne,este aj moj maly ,kozeny kociarik na babiky, ma ten najmladsi,, :grinning: vtedy nam bolo hej,,
14. led 2009 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si zasa pamatam peri co malo vo vnutri tejutinu a daco v nej plavalo ked sa perom otocilo ale uz neviem co

a este aj tu rusku akoze nintendo hru kde sa chytali vajcia a neskor chobotnica chytala potapacov

a este elektronicku nasobilku

a klobucik hop a mikado

a jogurt Danko najlepsi na svete
14. led 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
bianca tak my jsme měli vlka co chytá vajíčka :grinning: Jé to bylo super,vždycky jsme se o to s bráchou prali :grinning:
14. led 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kloboucku hop ma este stale segra aj premietacku

ja som asi strelena ale pred rokom som si zohnala CD 60 70 80 a 90 roky od Hany Zagorovej nasi ju pocuvali a ja ju mam rada dodnes

gulickove pero
14. led 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slunicko552,tu hru jsme měli i my a tatka ji dokonce ted našel,tak si hrají kluci a fungujeee :grinning: :grinning: jen jsem vyšla ze cviku,musím se zlepšit nebo mě děti porazí :grinning: :grinning:

Edita33,kožený kočárek na panenky-po mě-jsem ted dávala dceři od kamarádky.Je v super stavu,jak říkáš,dnešní věci nic nevydrží,hned se něco odlomí nebo tak,ale za nás,to byla kvalita :wink: :grinning:
Jsem v tom malém kočárku vozila ségru po balkoně,jsme od sebe o 5 let a ona byla drobná,tak se tam vešla i s peřinkou :grinning: :grinning:
14. led 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek