• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dětství v 70-80 tých letech. Na co rádi vzpomínáte?

9. června 2011 
Já jsem dostala nedávno mail s tou hrou,tak jsem hrála jak drak :grinning: Kočárek mám u našich na půdě,ale holčičku nemáme nikdo :sweat_smile: No prckovi se určo bude líbit :grinning:
14. led 2009 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Petrahy,promítačky máme ještě dvě,jednu po nás a druhou po manžovi :sweat_smile: asi projdu u našich hůru a ještě zalovím v krabicích :grinning:
Byla i taková panenka jak miminko,celkem odpovídala i velikost,tu ještě máme taky :grinning:
Jejda,my jsme jak nějaké sběratelství :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale hodně hraček po nás jsem tady dala holkám od kamarádek,holt mám kluky a ty panenky a kuchynky neberou,jen na chvilku :sweat_smile: :sweat_smile:
14. led 2009 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
a chodili sme na branne, a mali sme tie super chlebniky, s ktorych trcala ta plastova flasa. a ta kalkulacka, pero a hodinky k tomu. My sme mali biele, a so segrou sme si striedali tie hodinky. Ale potom sme uz mali paradne digitalky, aj svietili. Ked sa stlacil gombik. A botasky nad clenky a ktomu kriklave opasky.
14. led 2009 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Slunicko,ten mail přišel i mě,hned jsem se vrátila do dětství a pak tatka tu hru našel doma :wink:
14. led 2009 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, já si připadám jak stará rašple :grinning: Sice mi není zas tolik, ale asi mám pamatováka. Anebo nám spousta věcí zůstala i poté. :grinning: Když tak koukám na ty retro obrázky, tak hodně toho jsme ještě celkem nedávno měli doma a něco máme ještě teď, bývá to kvalitnější než to co se dá koupit dneska.
Pamatuju si šuměnky, ty jsme kupovali ve velkém za pár halířů, mlíko v pytlíku a byl k tomu takový plastový stojan, my měli růžový. S bráchou jsme sbírali žvýkačky, byly v něm nálepky s Alfem, ale to bylo asi už později. Já jsem teda ještě stihla chodit do jiskřiček v 1.třídě, a pak byl šlus. dlouhá léta jsme se ale ještě učili ze starých učebnic, kde se v čítance každé druhé děcko jmenovalo Gríša, Voloďa, Nataša apod. Četli jsme Čuka a Geka a Odvážnou školačku.
A pamatuju si ještě na průvody, v listopadu k VŘSR, s lampionky a v květnu s mávátky na tyčce, to mě bavilo. A na nástěnkách byly šeříky a holubice míru.
Hry vlk a vajíčko a pod. si pamatuju, ale neměla jsem je, na to nebylo. Ale kočárek mám dodnes. A mlýnek na kafe taky ještě máme, takový oranžový, dělá děsný kravál.
Sice jsem většinu uvědomělého dětství a dospívání prožila až v 90.letech, ale taky na to vzpomínám a připadá mi to jak doba kamenná. Nebyly mobily, většina lidí ani neměla telefon. Když jsem napsala na lístek, jdu tam a tam s tím a tím a asi v tolik přijdu, tak to tak bylo a nikdo mě nemusel kontrolovat. Když jsme se ve škole s kamarádkou domluvily, že půjdem ven, tak se to muselo dodržet, nebylo jak dát vědět změnu. Psaly se mnohem víc dopisy. Nebyly počítače, v telce skoro nic, lítali jsme po venku, seděli na lavičkách, prostě jsme byli s kamarády fyzicky spolu (ne na chatu). Hráli jsme hry s balonem a Adame vstávej kolik je hodin a Cukr káva limonáda čaj rum bum (nebo tak nějak), pod stromama jsme si s holkama dělaly pokojíčky, s klukama lezly po stromech...nebyly prachy, nebyly možnosti, ale byla sranda.
14. led 2009 ve 12:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som mala nadherne strikovane saticky biele s ruzovymi margaretkami, neskor suknicky vsetky na tracky a aj kruhovu sukna ta sa ale tocila a vsetko bolo vidno :sweat_smile:
14. led 2009 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
to boli uzasne casy, pamatam si na kokosovu tycinku Aramis, podpultove lentilky, kavenky, dlhe piskoty... Do kina sme chodili za 4 - 6 Kcs :grinning:
14. led 2009 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak si pamatuju jak jsme stáli frontu na Vinetua :grinning:
14. led 2009 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som chodila do speváckeho zboru a najkrajšia pesnička,ktorú sme spievali sa mi veeelmi páčila bola Pamätá zem,Lenina pamätá zem :grinning: :grinning: :grinning: A spievali sme ju na rodičku,doma som očakávala pochvaly a čudovala som sa prečo sda mama ide ušúlať :grinning: :grinning: a boli sme aj v pionierskej lastovičke :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som tiež chodila celá vyštrikovaná,mama mala pletací stroj :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
já chodila do jisker a chodily jsme čistit potok do lesa
a Nezválka si pamatuju a Letadélko Káně :slight_smile:
a sukně pletené jsem měla od babičky, svetry od mamky a vždycky jsem byla kočka, pač svetřík pod zadek, na rozeppínání, žlutej a pošitej zlatýma knoflíčkama ve tvaru korunek, nikdo neměl
14. led 2009 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
na co vsetko sme boli hrdeeeeeee :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja nezabudnem ako som dostala prve digitalky, krstna robila vtedy v byvalom Priore na kamennom namesti a tam ich nejako zohnala, no to boloradosti, ked ani v triede skoro nikto nemal..... :grinning:
14. led 2009 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Andělka,ted jsi mě ještě víc rozjasnila,co všechno bylo :sweat_smile: jj,cukr,káva,limonáda...to jsme se nahrávali a skákali panáka,ale ten se skáče i ted.
A vystřihovací panenka a oblečky na ni,to byla paráda.Pořád jsme se segrou chtěly domeček pro barbíny,nebyly peníze,tak nám tatka na vánoce domeček udělal,byl suprovní i s nábytkem a koberečky,záclonky,,,,to zas dala dokupy mamka.Jsme si hodně vyhrály.
Ted jsem si zkoušela koupit sojovou tyčinku,co bývala dřív a ee,za nás to byla mnamka.
Taky nejsem nijak stará,ale v 1.třídě jsme ještě říkali soužko učitelko :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
.....mna este napadlo,ked 1.krat za komancov prislo do zelovocov kivi,a zelovociarka to predavala po 7Kčs/kg,to bola sranda,lebo to malo byt za kus... :grinning:
14. led 2009 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: tak to by se dneska nemohlo stát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2009 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ozaj nam este aj mama sila. Tak sme mali vzdy to iste so segrou. Hlavne letne sukne, na to sa kupil kusok latok a bolo dost pre obe. Akurat som nenosila elastaky, lebo som mala moc chude nohy.
Ale najviac ma bavil turisticky kruzok :wink: .
14. led 2009 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
elasťáky fialové, to jsem nosila v 15letech na disco :grinning:
a takové malé čokoládky ledové byly, jsou i teď,ale ne tak dobrooučké

a my jsme si chodili sednout před místní konzum na nvé, dřevěné sedačky se stolem a seděli jsme samo na stole :sunglasses:
a s tetou(kamarádkou mamky) jsem hrála denně badminton a jezdily jsme túry na kolech

a pedro :dizzy_face: a žlutá limonáda :grinning:
14. led 2009 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj a pamatujete si holky vitacit a sumaky jo a ten malej jeleni luj?byl ruzovej ale obal to uz si moc nepamatuju. :slight_smile:
14. led 2009 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Skurinka,jj pamatuju.
A ještě byl sifon,a jak se měnily do toho ty bombičky,to byla sranda :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
chodili sme na letny amfiteater zbierat flasky od malinovky a vratili sme ich do obchodu a dostali sme za ne drobaky
a turisticky kruzok jej to bola parada ja som chodila este aj na sachovy
14. led 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
sifon, jelení lůj, vitacit, šumák, jo jo, to bylo :grinning: :grinning: :grinning:
to už jsme tak staré? :grinning: nebo si jen dobře pamatujem :grinning:
14. led 2009 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Sylvar,máme super paměť :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: my přece nestárneme :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ale my sifon používáme i teď a bombičky se prodávají za 15kč. :grinning: MM miluje staré věci. dcera si čte na WC barbánka.
14. led 2009 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
normalne som zacala mat obavy ze som stara ked som pozerala ake sme mali volakedy koruny, my sme prezili predsa stare ceskoslovenske, nove ceskoslovenske, slovenske a teraz ze Euro? A pamätate na 5 haliernik? :slight_smile:
14. led 2009 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jo jo :wink:
14. led 2009 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ja jsem porad mlada :grinning: :grinning: :grinning: devcata a co moda.priznej te se ktera nosila elastaky s krajeckou?....ja mela patery bily a cerny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
skurinka,ted se začínají nosit nějaké podobné,nemáš i ted?? :grinning: :grinning:
14. led 2009 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
já měla bez kraječky, krajka mi přišla trapná :grinning: :grinning: :grinning:
ale teď se nosí, to je fakt
14. led 2009 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
neeeeeeeeeeee ani jedny.kdyz to vidim na tech holcinach se musim smat vubec se me to nelibi :sunglasses:
14. led 2009 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek