Divné chování manžela. Mohl to způsobit stres?

15. srp 2022

Můj manžel se už asi dva týdny chová divně. Měl silné psychické vypětí, a obávám se, zda se mu něco nestalo s hlavou. Hlavně odpoledne a večer se z ničeho nic tváří jako by byl pod vlivem alkoholu (který ale nepije), někdy hůř mluví (jako když mluví opilci), má záchvaty vzteku kvůli kravinám (třeba začne dělat šílené scény že mu soused dal auto na "jeho" místo). Začíná ale i zapomínat, včera jsme se bavili v autě jestli něco koupíme, a on že ne, ať nerozměňujeme kvůli maličkosti dvoutisícovku. Tak jsem mu připomněla že ji rozměnil už ráno. A on že teda zajede k obchodu. Po dvou minutách se ho ptám proč neodbočil, že chceme do toho obchodu. A on zase, že abysme nerozměňovali tu dvoutisícovku. Během dvou minut zapoměl co jsme se bavili 😯 Dneska začal mluvit doma že něco děláme celý život, přitom to není pravda, děláme to jinak, ale on si trvá na svém že já jsem blázen, že on má pravdu. Když jsem mu řekla že se mi jeho chování zdá divný, nadává mi že já jsem cvok, že on je normální, a že ho obviňuju že chlastá (přitom mu říkám že se jen tváří jak pod vlivem, ne že pije). Myslíte že obrovským stresem se mu něco v hlavě mohlo změnit?

filomena86
16. srp 2022

Ahoj …Nechci malovat čerta na zeď ale ze stresu klidně mohl prodělat lehkou mrtvičku a podle toho co píšeš mi to přijde dost pravděpodobné.Nebo se mu mohla rozjet epilepsie forma petit mal -zahleděni a přitom má záchvat a potom je zmatený ,muže mít verbální problém s řečí a malátnost .Syn je epileptik a taky má občas tyhle stavy takže bych zavolala jeho doktorce ,řekla ji to a objednala 🙂 Řekla bych mu to večer před termínem a tím ho přitlačila ke zdi ,přeji vám ať vše dobře dopadne 🙂

gitix
16. srp 2022

Být tebou, zajdu za jeho obvoďákem a řeknu mu, co jsi tu psala a hlavně zdůrazni, že k doktorovi jít nechce a že se o něj bojíš. Třeba se půjde s jeho doktorem domluvit, aby mu udělal kompletní prohlídku. Muž bude vědět pouze to, že má mít nějakou standardní prohlídku a doktor ho zkontroluje a případně někam pošle a ty jsi z obliga. Vzhledem k tomu, že má deprese kvůli rodině a tak tak ho rozhodně netlač rozvodem, bylo by to ještě horší. Je to typickej chlap, má svoji hrdost, prostě ho obejdi, protože jinak bude mít pocit, že ho někam tlačíš a čím víc bide mít tyhle pocity, tím víc se zatvrdí. Tohle je z mého pohledu nejlepší řešení. Jen varuji, pospěš si-před minutou bylo pozdě. Pokud je to něco vážného, může to být jak horší, tak i trvalé. Připadá mi, že to jsou malé mrtvičky, které mu zjizví mozek a tahle proměna pak může být nevratná. Kamarádce se něco podobného stalo ☹️

autor
16. srp 2022

Dneska byl celý den normální, tak uvidíme jak to bude pokračovat. Každopádně děkuju všem za rady 🙂

helach
17. srp 2022

Určitě je vhodné zajít co nejdřív k lékaři. Nechci strašit, ale podobně se projevoval u známého nádor na mozku.

vitezove
17. srp 2022

Já bych doporučila to říct nějakému jeho kamarádovi a ať mu to řekne kamarád. Oni ti chlapi od ženských to špatně přijímají, ale když řekne kámoš, tak by to mohl vzít líp...

malsinka
18. srp 2022

A co ho vylákat k doktoru tím, že by dělal doprovod tobě? Řekla bych mu, že musíš na vyšetření ty a že potřebuješ, aby tě odvezl nebo něco podobného. A prostě by doktor vyšetřit jeho.

zlataberta
18. srp 2022

Zapomínat může od začínající deprese, pokud měl nějaké psychické vypětí.....ALE....mám kolegu, který se ze dne na den začal chovat divně a zapomněl i věci, které jsem spolu pravidelně řešili, nebo místa, kam jsme chodili....měl nádor na mozku....nechci tě vyděsit, ale asi se něco děje, když to přišlo tak náhle....objednej manžela určitě na neurologii a bylo by dobré, kdyby jsi neurologovi popsala jeho stavy....čím dřív, tím líp, držím pěsti🍀

jankavranova
18. srp 2022

Chtělo by to doktora, lékařská poradna on-line podle mě nemá smysl, max.ti napíší, že máte navšítvit lékaře. Mě stejně jako @te_reza napadlo nádorové bujení, které se může projevovat náhlou změnou chování, často agresí, kterou popisuješ. Ale taky nemusí... Myslím, že bez toho lékařskýho vyšetření to nepůjde... Všimli i toho i ostatní, nebo se tak chová jen doma? (rodina) Bylo by asi fajn se nějak, pokud to jde, domluvit s rodinou abyste ho přesvědčili k návštěvě lékaře s tím, že hele, maximálně nám řeknou, že je vše v pořádku, ale aspoň budeme vědět... Nicméně vím, jak moc je těžké někoho na nějaký vyšetření dokopat a někdy to prostě nejde... Držím palce, aby to hlavně nebylo nic vážného.

zlatik1
18. srp 2022

Já také přidám svůj názor.. tedy i vlastní zkušenost s bývalým manželem. Takto hned po svatbě ( stres na svatbě a po ní) během 14 dní byl skoro stejný jako ten váš manžel .. nikam jsme ho nedostala, přestal chodit do práce a ještě se mu přidali halucinace .. skončil s schizofrenii a my u soudu, pak jsme se dozvěděla,že se neléčil a skočil z mostu.. vše prý od stresu .. tak pozor na to a rychle k dr

autor
18. srp 2022

@zlatik1 To je strašný 😟

zlatik1
18. srp 2022

Jo strašný to je a bylo .. moc o tom už nechci psát.. musela jsme se nechat rozvést a na řadu doktorů si toho moc nevšímát, jinak bych se musela jít léčit sama. On nechtěl tak nechtěl .. je to 10 let pro mě uzavřena záležitost, děti jsme naštěstí neměli teď mám 2 a jsem někde jinde

autor
18. srp 2022

@zlatik1 Tak to jsi měla fajn, že v tom nebyly děti. My máme jedno. Každopádně teď je normální už 3.den tak uvidíme.

zlatik1
18. srp 2022

Jo já jsme děti chtěla, bylo mi 28, ale ještě je nemáme.. záleží jestli on chce něco řešit, ale alespoň by toho doktora měl vyhledat.. i kdyby pak remcal a ty bys to měla na talíři, ale měli byste jistotu,že to nic není.. zkus tohle

vitezove
18. srp 2022

Myslím si, že je reálná šance, že to bylo jen fakt přemírou stresu. Prostě ono když je toho na mozek moc, tak se prostě tak jako trochu "vypne". Tím že vypadává ta paměť a takové věci. Často se to stává třeba přetíženým matkám ale samozřejmě i třeba manažerům a tak. Najednou si musí všechno psát, i když do té doby nemuseli a tak. Zároveň jak je člověk unavený, tak je pořád tak nějak mimo. Pořád kouká do blba a tak. Myslím, že si tělo prostě trochu odpočine, zrelaxuje... vlastně jako mikrospánek. Prostě už to tělo neuneslo dál a tak si dalo pauzu, když si jí člověk nedal sám.

galatea_a
5. zář 2022

Jak to s manželem vypadá?

autor
5. zář 2022

@galatea_a Dobře. Chová se normálně, tak snad to bude dobrý.

galatea_a
5. zář 2022

To je dobře. 🙂

autor
5. zář 2022

@galatea_a Teď se spíš bojím aby mě ze stresu nehráblo 🙄

galatea_a
5. zář 2022
autor
5. zář 2022

@galatea_a 🙂