• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dokonalost versus realita. Jak vše zvládnout?

23. listopadu 2015 
a navic jakmile to tam behem dne nahazim tak to okamzite vytaha zpatky :grinning:
24. lis 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
a když se tak rozhlídnete kolem sebe není to nakonec doopravdy jedinej "bordel" kterej vidíte? Nakonec na tom určitě nejsme tak špatně...
24. lis 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja netvrdim ze jsem na tom spatne, jako spinu doma nemam a hracky a upatlanej sklenenej stul neresim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. lis 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame detsky suplicky, ve kterych ma roztrizeny mensi hracky jako jsou kosticky apod. a to vetsi tak nejak porovnany kolem..
kdyz se rozhlidnu, tak v podstate jediny co se vali kde nema jsou knizky, ktery si ted doprohlizel a hromadka obleceni na zehleni (jeste cekam az doschne zbytek) :grinning:
su spokojena :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. lis 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já musím říct že mám natolik hodné dítě že zvládám vše - úklid,vaření i péči o dítě.
Vstávám ráno v 7h, malá dostane mlíčko (od včerejška nekojím), pak dělá blbiny u mě v posteli,já mezitím vstanu,převleču se, umyju se, namaluju se,upravím si vlasy, malou šoupnu do postýlky protože začne být protivná a chce ještě spát.Spí pak do půl 10, já mezitím uvařím (vařím na 2 dny), pokud vařit nemusím tak pouklízím (prach,vytřu,pomyju nádobí,umyju koupelnu a wc,zkrátka co je třeba).Jak se malá vzbudí dostane svačinu a já se nasnídám, pak jí převleču, dám hračky a ona si většinou hraje sama, nemusím jí stát za zadkem, já mezitím povysávám (vysávám denně,máme psa).Pak jí obleču a jdeme na 2h ven,u toho si rovnou vyřídím nákupy,poštu,úřady, prostě co je třeba a nebo se jen tak procházíme, vezmu i psa s sebou.
Kolem 13h máme oběd, to jíme společně, po obědě jde malá většinou na 2h spát, a já dělám co potřebuju (pokud jsem ráno vařila tak odpoledne pouklízím, pokud mám uklizeno tak buď odpočívám u telky,pc, nebo se učím na přijímačky na VŠ). Jak se malá vzbudí dostane sváču,pak si hrajem spolu, říkám jí říkanky, stavíme kostky (já stavím a ona mi je boří :grinning: ) atd. V 18h dostane večeři, kolem 19h jdeme koupat, pak dostane mlíčko a většinou do té 20h už je v postýlce a spí. A my s manžou koukáme na telku nebo si jen tak povídáme,.....Spát chodím kolem 21:30...

Hračky s enám tu moc neválí,prostě když jí něco přestane bavit tak to hned schovám a dám jí něco jiného co jí zaujme. Jídlo má taky zásadně v židličce :wink:
24. lis 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
misicka no veru ja by som to tiez tak chcela sa napr okupat ked maly spi..ale tym sa spusti total hlucny boiler a maleho by to zobudilo :frowning2: to iste s pustanim vody v kuchyni.. :angry:

jejda ako skoro chodis spavat! to si muzika moc neuzijes ci ano? my chodime spat tak o 22.30-23.00 s tym ze maly je uz o 19.00 v posteli ale je pravda ze len veceriame okolo 19.30 :grinning: mam rada ked jem v klude nie narychlo pomedzi hento a tamto! :pensive:
24. lis 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
My chodíme tak brzy spát ale to nezmanená že hned usneme :grinning: :grinning: :grinning: Ale manža většinou usne dřív jak já,chodí do práce na 6:30 a domů příjde až po 18h takže toho má za ten den taky dost :unamused: Popravdě já teď v těhu na nějaké sexuální hrátky ani moc náladu nemám :confounded:

No ale aby si něko nemyslel že jsem nějaký puntičkář, ježííš to vůbec, prádlo na žehlení se mi tu válí už 14 dní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak snad dneska u Ordinace to zvládnu vyžehlit :grinning:

Rimmel - s tím bojlerem to je naprd, znám to,taky nemůžu dělat nic u čeho je kravál, takže vysávám jedině když je malá vzhůru...
24. lis 2009 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi přijde že jedno dítě je pohoda...stačí si rozvrhnout celý týden a každý den udělat něco..např pondělí podlaha, úterý vaříš příkrmy, středa koupelna, čtvrtek veget, pátek zase příkrmy a podlaha, sobota veget a neděle koupelna.... :sweat_smile: do toho se ještě vtěsná vaření pro manžu, občasné žehlení, jednou za 3 týdny vytřu prach, vyperu povlečení.. :sweat_smile:
akorát si toto nedokážu představit při dvou a více dětech..to už pak klobouk dolů všem kdo to zvládají.
24. lis 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Meleri - no to jsem taky zvědavá jak to se dvěma budu zvládat,ale to vám napíšu v květnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale co,když to stíhat nebudu tak se z toho nezhroutím,hlavně aby byly spokojené dětičky :wink:
24. lis 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
misicko!
jo! :slight_smile: se mi líbilo jak to psala Beruska, však je to jenom dočasné, hold pořádek musí jít stranou....ale myslím že snad i při těch dvou dětech se to dá aby bylo decentně uklizeno.. :slight_smile:
24. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no pozor zase to nechapej ze je dobre zit ve svincuku to ne :wink: jen myslim tim zmirneni - ze okna nemeju 1x mesicne ale 1x za pul roku, ze neresim upatlanej stul nebo hracky v obyvaku nebo pohozeny casopisy ale jako cisto to ano :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
je nejvic udelam kdyz dam maleyho mamce na vikend - tak 1 za 3 mesice na "poradny" uklid ale jako prelajsknout prach, vysat, vytrit to zvladam s nim a nadobi myju a varim a pecu hot vecer kdyz spi :slight_smile: :sweat_smile:
24. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nechci si stěžovat ale,
syn 20m, od mala velmi aktivní, z postýlky začal v roce vylízat jakkoli to šlo takže postýlka nefunguje, vstáváme když se zadaří v 6,30 se starším, dříve nemůžu i kdybych chtěla, jakmila šustne peřina je vzhůru a vstává takže kontra produktivní :frowning2: dostane mlíko do postýlky, starší vstane, obleče se já hned chystám oblečení pro malého, jak dojí převlékám, pak stelu všem postele a hned větrám, odcházíme dolů, kuchyně společná s babi a dědou, oba kluci přes koupelnu, umeju sebe i mladšího, rovnou nachystám pastu staršímu, starší chystá tácky na stůl, dělám snídani, ohřívám čaj ( je uvařený od večera) všichni snídáme, dělám svačinu a pití do školy staršímu, odcházíme do školy všichni nebo jde starší sám, pokud se mu povede rychle se najíst a vše zvládnout, když to jde tak honem sesbírám prádlo nebo honem žehlím když kluci jí, starší je loudal tak i 25 minut. kdyžtak vezu do školy autem je to pěšky rychlé chůze 20-25 minut dojdu domů děláme co jde, někdy začnu vařit, někdy to nejde, kolem 9 jdeme ven, asi na hodinu a půl, vrátíme se a dostane malý polívku nebo kaši a jde spát, musím s ním jinak je schopen vylíst i 20x z postýky a samo je po spaní, cca za půl hodiny usne, někdy se povede odejít někdy hůř, když spí dovařím oběd nebo honem něco dalšího , prádlo do pračky nebo něco rychlého honem vytřít nebo tak, v postýlce spí tak 1 hodinu když je kalamita nacpu do kočárku a tam spí hned a hlavně na vzduchu i dvě hodiny pod oknem a já opět honička cokoliv je potřeba. Babi s dědou dělají většinou venku a já doma. Pak bud jedu pro staršího do školy autem,nebo dojde sám nebo s kočárkem, jak se menší vzbudí svačina, starší dojde domů taky svačina, pak ukoly se starším, 2x týdně fotbal, a je hnedle 5-6hodin, po 6 se koupe menší, po něm hned větší, dělám večeři, chystám termosku na večerní mlíko a starší čte, mladší se tulí a pak jde do hajan, opět až půl hodiny usínání, někdy odpadnu taky. Mladší špatně spí takže někdy i 4x za noc vzhůru :frowning2: večer doháním co se dá ale manžel hudruje at zhasnu a neprudím. Kromě horní části domu obstarávám i spodní patro babičce a dědečkovi. Nějak nevím jak ještě mezi tím uklízet, manžel přijde z práce a jde makat ven, topení, kolem auta, zahrady co babi a děda nezvládnou. a jen podotýkám že mladší leze od 13 m po žebřících, utíká zdatně, všechny schody, ploty, nářadí i vše ostatní, naposledy vlezl do králíkárny a ještě se tam zavřel. :frowning2: nějak mě už nenapadá jak v tom najít systém aby to nějak fungovalo :frowning2:
Babi a děda už hlídat vzhledem jeho zdatnosti nezvládají :frowning2: je velký uspěch když malýho nacpu dědovi do kočárku na půlhodinovou procházku tak jednou týdně. Nějak nevím jak z toho ven.
23. lis 2015 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek