"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

gustinovi
7. únor 2011

tak laky na zdobení jakékoliv, buď se dají koupit rovnou dobičky, ty mají úzký štětec a jsou v menším balení jak obyč velké laky a nebo stačí obyč lak a koupit si zdobící štětce, tak ase to se to dá taky řešit, ale já používám zdobičky. Jinak lak může být jakýkoliv, jinak nevím jaký prášek máš na mysli.
jinak k těm gelům a třpitkám, tak já mám top gel, tu trojku a spoustu třpitek, tak si to pak zvlášť míchám, výjde to levněji, protože samostatné třpitky se pohybují kolem 15,- tak když chci např. francii neprůhlednou ze třpitek, tak tam tu část nehtu namočím, do těch třpitek a dám pak do lampy. tak jsou např. dělány ty nehty co jsem tu dávala ty modrozelené, to je dělaná francie čistě ze třpitek. jinak když to chci jen jemně ty třpitky, např. tím trochu přetřít celý nehet, tak si vezmu na štětec trochu gelu a namočím ho do třpitek..

krista
8. únor 2011

@gustinovi mě vyšel gel na 39,- takže mě to vyšlo dobře bych řekla 😉 když jsem si to míchala často mi zbytečně zbylo.

@kovik laky kupuju u vietnamců asi 10ml za 19,- ty s tenkým štětečkem na zdobení 🙂 a jsou fajn 🙂 ten prášek jsem zatím nanášela jen jednou a dopadlo to tak že jsem měla každý nehet jiný 😅

Včera jsem si zkoušela nový nehty, ale děti zlobily a já stihla jen dva 😝 takže prima 😅

krista
8. únor 2011

tak jsem zrovna testovala destičku a jsem nadšenááá 🙂

kovik
8. únor 2011

@gustinovi - myslela jsem prach , v těch ampulkách . Ono je asi lepší koupit rovnou lak se střpitkama

@krista - super dobrá kombinace

krista
8. únor 2011

@kovik já koukám že to na tom neni vidět 😅 já mám glitterový gel a v tom jsou takový čárky ještě černý 😅 takže nic no 😝 já mám těch ampulek hodně, ale fakt mi to s tím nejde 😅 možná časem, chci jít na ten kurz tak už aby to bylo 🙂

baradolezal
9. únor 2011

Holky... kdo vi o sikovne a cenove dostupne nehtarce v Ostrave???
Ja jsem si nehtiky delala doma, ale ted, s mimcem jsem rada za kazdou minutku sveho casu, tak bych si chtela na nejakou dobu nechat rucicky pekne hyckat 🙂
Dejte mi tipa... prosiiim 😀

krista
10. únor 2011

@baradolezal tak to bohužel nevím, snad se někdo ozve, co jsem si všimla tak na MMB bývá hodně inzerátů a neni to právě ani drahý, našla jsem tam jednu maminku z Ostravy, abych jí nedělala reklamu poslala bych ti to do IP jestli chceš, možná jich tam bude i víc 🙂

gustinovi
10. únor 2011

@baradolezal tak já doporučuji nas adrese www.nehty-design.cz je tam prodejna nehtového materiálu a taky tam se dělají nehty. Dělá to paní co i školí rekvalifikační kurzy a dělá krásné nehty.Za mě můžu doporučit, jinak já jsem z Havířova tak nikoho jiného v OV neznám.

kovik
11. únor 2011

@gustinovi
@krista

holky co je vlastně tohle , nepíšou popis

2gr Glue Medium (Pink) Tube

gustinovi
12. únor 2011

@kovik to je lepidlo

petka28
12. únor 2011

@baradolezal já chodila v OV k této slečně dělá krásné nehty http://l-studio.cz/ koukni do galerie, sice není nejlevnější pak jsem šla k levnější paní ale ty už nestály za nic, tak jsem si před 4 dny nakoupila vše a nehtím doma přidávám mé první výtvory:D

baradolezal
12. únor 2011

@petka28 Moc moc dekuji za tip!!! Navic bydlim defakto pres ulici 🙂 asi se tam mrknu! a navic... co jsem porovnavala ceny, neprijde mi vubec kapku drazsi!!! V salonech jsem videla nove nehty i za 800 kc!

krista
12. únor 2011

@gustinovi tak jsem udělala objednávku u té pani jak jsi mi doporučovala, ale psala mi že má jen Bonding místo toho Base ale ty jsi psala že Bonding ti dělal odchlipy, tak snad to bude dobrý 😖 😅

@petka28 krásné první výtvory 😵

Cena za ty nehty v OV mi přijde taky slušná, já dávala za doplnění 400,- a nebylo to nikde v salonu... 😉

gustinovi
12. únor 2011

@krista mě nedržel Building to je hustší stavějící gel používá se na C oblouk je to druhá fáze
a bonding a base je vesměs to stejné, je to ve třífázovém ta první fáze

se nám trochu zaměnily ty názvy, bonding a building

krista
12. únor 2011

@gustinovi aha 😕 😅 ty jsi psala Bonding v těch předchozích příspěvcích 😉 tak jsem si na to dávala bacha 😉 tak snad mi držet bude, už se na to těším 🙂 akorát z těch 4g asi moc nehtů nebude 😅 na to moje patlání 🤐

krista
12. únor 2011

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli někdo nezkoušel akrygel? Docela mě to zaujalo, jestli mi nebudou ty nehty pořádně držet... ráda bych aby držely + - 4 týdny.

petka28
12. únor 2011

@baradolezal tak to jsem ráda že jsem pomohla dělá je fakt krásné 😉

gustinovi
12. únor 2011

@krista omlouvám se, už jsem si to přečetla na té 6. stránce, jsem ale pako, hlavně že ho tam srovnávám s profigelem který je jako duhá fáze, bonding a base je jednička tan drží, dvojka je profi gel, klar rose a building no a trojka je top

krista
13. únor 2011

@gustinovi dobrý 😅 já jsem to psala pani, že s tímhle gelem nemá známá dobrou zkušenost a ona hned na mě že to jí mají lidi říkat, že se snaží vybrat ty nejlepší, tak jsem jí teď taky poslala omluvný e-mail... ani jsem se nezeptala jak dlouho trvá dodání, nevzpomínáš si?

gustinovi
13. únor 2011

@krista mě to poslala hned, jak ji přišly peníze takže tak 2-3dny a má skvělé jednání, kupovala jsem si u ní i bezvýpotkový lesk na zkoušku to 4ml balení, říkala že ho má, že mi ho pošle s ostatníma věcma co jsem k tomu chtěla, tak já jsem to hned zaplatila no a pak mi psala, že se mooooc omlouvá, že 4ml nemá že jako omluvu a bonus mi pošle 15ml balení. Takže fakt super jednání, nezlobyla by jsem se kdyby jsem musela počkat a nebo kdyby mi zpět poslala peníze za ten gel, ale nepočítala jsem s stím, že mi dá větší balení. Fakt skvělé jednání

gustinovi
13. únor 2011

jinak te bezvýpotkový je taky svělý, krásně se leskne a je tvrdý, ale nevýhodou je teď v zimě, že praská, ale to vesměws všechny bezpýpotkové při nízkých teplotách pak praskají, už odzkooušeno na kamarádce, do 2dnů 2 na povrchu prasklé, tak musím počkat až se oteplí, tak snad na jaře

krista
13. únor 2011

@gustinovi no tak to jsem ještě nezažila aby mi někdo dal takhle navíc, naopak jsem zažila spíš že mě obrali 😅 to je fakt super, no už se nemůžu dočkat, já to budu platit po víkendu a pak jsem pryč, no tak uvidíme jestli tu na mě nebude čekat balíček až se vrátím, to by mě fakt potěšilo 😵 budu si muset udělat nové nehtíky, protože tohle mi vůbec nedrží 🙄 😝
To vůbec neznám ten bezvýpotkový, slyším to prvně 🙂 Liší se to nějak zásadně? Asi se nestírá výpotek 😅 a ještě v něčem? 🙂

gustinovi
13. únor 2011

@krista noc se neliší jen se opravdu nestírá výpotek a oproti těm co mám normálně wse více leskne, protože nívm čím to je, ale když si setřu výpotek tak pak ty nehty se úplně nelesknou, trochu zmatní a někdy se mi i poškrábe ten vrchní gel, takže nevypají úplně 100% nááádherně a po zkoušce bezvýpotkového se blýskají jak psí kulky a asi tím že je i tvrdší tak se tak rychle nepoškrábou, já jsem s bezvýpotkovým více spokojena, více se mi líbí ten lesk, ale jak jsem psala, nevýhodou je ta zima a praskání jak to udělalo kamarádce, já jsem ho měla jen na jedné ruce a neudělalo mi to, pravda že kamarádka chodí bez rukavic a ruce jak příjde má zmrzlé jak žáda a já mám pořád ruce v kapsách pěkně v teplíčku

krista
14. únor 2011

@gustinovi no tak to zní lákavě 😵 uvidím jak mi to půjde a třeba na léto by se hodil 😵 koukala jsem na nějaké fotky nehtů s Buschem a vypadají parádně, taky se krásně blýskají tak jsem zvědavá jestli budu někdy taky tak šikovná 🙂

kovik
15. únor 2011

@gustinovi - aha, takže lepidlo na tipy 😀

Jinak jsem si koupila nějaký laky s tenkým štětečkem, už vím kde na ně.
posílám foto, ale stále jen dělané lakem , gelík na mě čeká až v červnu, kdy jsem si o něj řekla jako dáreček

taky si píšu bezvýpotkový. Tady to u nás nabízejí v salonu a k tomu je napsáno právě, že je pevnější neodchlipuje se a nepraská

krista
15. únor 2011

@kovik moc pěkný, mě přijdou pro tebe ty gelový skoro až zbytečný když máš takhle hezký svoje nehty, ale chápu, to asi jednou člověk umyje nádobí a je po tom ne 😅 teď je prý i nějaká novinka na trhu lak-gel na ten jsem zvědavá až se to bude víc prodávat 🙂

kovik
15. únor 2011

@krista - proto jsem zjišťovala jak moc si je zničím, se trochu bojím
a i když jsem měla drahé laky, stejně se mi to slouplo.

krista
15. únor 2011

@kovik já si myslím, že když se dělá kvalitně tak se zase tak ty nehty nezničí 🙂 já je měla teda od pár lidí nekvalitně co jsem později zjistila, to se dalo jednoduše poznat 😖 teď jak si je dělám sama, když mi nehet upadne tak je pod tím celkem OK.

kovik
15. únor 2011

@krista 😀 😀 😀 není nad to udělat si to sama, víš čím a když se to nepovede, nemusíš být naštvaná za vyhozené peníze

já to teda nejdřív zkusím na segře, švagrové a někoho ještě seženu

krista
15. únor 2011

@kovik no přesně tak 🙂 já jsem posera zkoušet na ostatních hrozně se bojím že by se mi to nepovedlo, já vlastně zjistila že neumím dělat nehet proti sobě 😲 já si to dělám tak že ruku mám volně před sebou, prstama od sebe nebo jak to povědět abychom se chápaly 😅 a nedávno jsem kámošce jen přelakovávala nehet a celkem jsem měla problém 😅 budu kdyžtak trénovat na manželovi, ale ten mi prý propůjčí jen nehty na nohách a ty si může nechat 😀 😀 😀