"Domácí" gelové nehty. Stačí mi jednofázový 10 g gel?

kaa
12. říj 2008

Chtěla jsem poprosit o radu ty, které si dělají nehty doma. Už 8 let chodím na nehty, a teď jsem změnila práci, už nemám moc času jezdit na úpravu, takže jsem se rozhodla dělat nehty doma, za ty roky už to mám nakoukané, ale samozřejmě je něco jiného dívat se a dělat.
Počáteční investice je kolem 2000,-, ale potřebuju vědět, jestli mi stačí pro začátek na zkušenou jednofázový 10g gel a kolik z toho udělám nehtů. Za každou radu děkuji.

kaa
autor
12. říj 2008

A jaký štětec použít, jestli plochý nebo kočičí jazýček, chtěla bych, aby byl použitelný i na modeláž i na francouzskou manikúru.

sisstin
12. říj 2008

kaa: mrkni na www.nehtovamodelaz.cz 😉 záleží, jak jsi zručná, já bych do toho teda nešla..páč jsem levá ja čtyři 😅 nejtěžší bude, aby sis nalepila tip jak máš..a neměla pod tím bubliny 😕

laola
12. říj 2008

Kaa, pro začátek si kup menší balení gelu. Nejlepší je vyzkoušet, co Ti vyhovuje. Já třeba gel mít vůbec nemůžu, nedrží mi, takže si dělám porcelánové.
Na gel používám štětec přírodní plochý, na akryl nebo porcelán-přír. kulatý.

poletucha
12. říj 2008

kaa- ja byt tebou,udelam si nekde kurz. Taky jsem se po asi sesti letech noseni gelovych nehtu rozhodla,ze si je zacnu delat sama...nakoupila si pocatecni vybaveni (vyslo me teda asi na 5000)...no ale byla to katastrofa! a to jsem si byla jista,ze mam vsechno okoukany atd. Jenze zalezi na kvalite materialu,no a hlavne nez si na sobe nacvicis techniku taky potrva. Ja si zaplatila kurz, trval tyden od rana do vecera...a super 😵

kaa
autor
12. říj 2008

Díky holky, já teda našla na netu stejný gel jako používá moje nehtová, k-nails, tak snad to půjde, o tom kurzu jsem uvažovala, jen ten čas nemám, ale snad se skulinka najde, když budu moc chtít.

ivousek
12. říj 2008

Já jsem byla na nehteh jednou už je to,ale 6 let.Dlouho jsem nic neřešila a pak mě napadlo co takhle si je dělat sama doma-takže nic okoukaného jsem neměla jen to co jsem si přečetla na netu a nehty mám super chce to jen trpělivost a zručnost.
Gel používám tenhle http://obchod.cosmetic-lada.cz/zbozi/478-l6-uv-...
lampu http://obchod.cosmetic-lada.cz/zbozi/721-uv-lam... je super dělá si 2 vrstvy a stačí po 2 miutách a štětec se tady asi někdo zasměje,ale nejvíce mě vyhovuje normální kulatý štětec z papíráku a trochu jsem si ho sama poopravila/ostříhala/
pilníky a tipy si kupuji taky tady,a jsem spokojená.

laola
12. říj 2008

Ivoušku, jak často si nehty děláš?

ivousek
12. říj 2008

Doplňovačku tak po 3 týdnech někdy se mi stane hodně na malíčkách že mě upadne tak potom musím dát nový 😝

sisstin
12. říj 2008

kámoška si děla nehty doma..ale docela síla..ty svoje pod gelem má nechutně zničený, vůbec ji to nedrží...já bych do toho fakt nešla..pokud bych neměla aspon ten kurz 😕

sisstin
12. říj 2008

jo..a vyjde ji to mnohem dráž, než když já chodim jednou za měsíc za 500 doplnění 😕

ivousek
12. říj 2008

No tak nevím teda čím to lepí já používám lepidlo Ebelin z DM drží fajně (akorát já jsem taková rýpalenka)takže jak jsem psala malíčky sem tam upadou nebo svoje nehty mám dost okousané takže to nemá na čem držet 😝 A nechápu jak ji to muže vyjít dráž vždyť toho gelu se tam dáva trošinku 😲
Nedrží ji tip a nebo ten gel? Gel se musí rolovat od bříška,ale nesmí se dotýkat té kůžičky jinak se tam dostane vzduch a pak to nedrží. Na netu je plno návodů jak to dělat, aby to bylo dobře.

sisstin
12. říj 2008

ivousek: ona si to totiž furt rejpe...jak může...takže pod těma tipama už snad nemá ani svoje nehty..jen takový ohlodky 😕 takže si to furt opravuje..no docela děs 😒

já bych si to sama udělat neuměla..jsem fakt tele...radši si odsedim hodinu a půl v klidu 😎

sylvar
12. říj 2008

já chodím na úpravu co 18dní, jinak jsou nehezké, strašně rychle mi rostou a stojí mě to kolem 560,- 😝

sisstin
12. říj 2008

sylvar: a zhoršily se ti nehty po porodu? 😕 Já dřív chodila i jednou za 6-8týdnů, páč nebyl kvůli práci čas..a v poho..a ted jdu každý 3-4týdny..a většinou mi aspon jeden chybí...prostě ty moje nehty se brutálně drolí... 😕 já už nevim, co s tim 😖

laola
12. říj 2008

Nehty se pod gelem zničí vždycky. Nikdy po potažení a následném sundání um. nehtů nebudou nehty takové jako před procedurou...
Já jsem si začala nehty dělat sama, protože jsem si většinou do týdne od návštěvy nehtařky nehet urazila a prostě jsem nesnesla chodit jak debil s devíti dl. nehtama 😀 Takže takhle (když už se něco stane) si nehet sama opravím a jsem v klidu.

sisstin
12. říj 2008

laola: já před těhu měla nehty i pod gelem super, ..ale ted 😒

laola
12. říj 2008

Jo, tak už to vidím... Když si to odrýpává a různě strhává, tak je jasný, že jsou ty nehty ještě v horším stavu než jen po gelu...

sisstin
12. říj 2008

jinak na tom www.nehtovamodelaz.cz maj slušnej e-shop..ale nevim, jestli neprodávaj jenom profi manikérkám 😕

laola
12. říj 2008

Jj, Siss, hormonální změny...

sisstin
12. říj 2008

laola: no začla jsem hned po porodu brát HA...předtím jsem ji nebrala...tak už mě taky napadlo, jestli to nebude tím 😕

laola
12. říj 2008

Sto pro to tvrdit nemůžu, ale může to být způsobené tím. Švagrové v těhotenství nehty držely perfektně a po porodu jí stejný typ materiálu nedržel... Zkus třeba změnit gel-na každýho platí něco jinýho 😉

sylvar
12. říj 2008

mám nehty úplně v poho, ještě se mi nikdy neurval,ale nemám gelové,ale pryskyřicové 😲

sisstin
12. říj 2008

laola: právě jsem zkusila snad už 4druhy gelů..a furt to samý 😒

laola
12. říj 2008

Siss, tak jedině ještě zkusit acryl, porcelán nebo tu pryskyřici...

kometka5
12. říj 2008

Siss, já mám taky někdy období, kdy se mi lámou, odlupujou od mých nehtů, je to hormonálně, nejhorší jsem to měla celý těhotenství, to jsem si dělala nehty každých 14dní. je fakt, že před těhu jsem si dělala nehty i za 6týdnů, teď většinou po 4týdnech.
co ti na to řekla tvoje nehtařka?

Jinak je pravda, že samo když nalepíš tip a pak ho sundáš, tak máš vlastní nehet poškozený, proto se doporučuje nechat tip odrůst.
🙂

Ivoušku, gel se může rolovat jak to komu vyhovuje, ale máš pravdum neměl by se dotýkat kůžiček kvůli pozdějšímu odlupování... 🙂

Kaa, asi bych ti opravdu doporučila napřed ten kurz. je něco jiného to mít odkoukané a dělat to. na kurzu tě poradí i spousta vychytávek, jak pilovat (aby jsi se nepropilovala skrz), jak nejlépe nanášet gel, i jaký gel je nejlepší.
ale dělat nehty jsou hodně o praxi. já jsem ze začátku nenechala mojí mamču bez nových nehtů, trénovala jsem každý večer a je to opravdu o praxi.

Jinak já osobně používám štětec na francii plochý, na gel pak trochu širší, malinko do špičky (taky jsem si to upravovala podle sebe). 😉

a počáteční výdaje 2000,-? to je docela dost málo a zkušenost mi dala za pravdu, že raději připlatím a drží než opačně. 🙂

kaa
autor
12. říj 2008

Kometko, já jsem našla na netu lampu čtyřzářivkovou za 1000,-, gely si koupím jen po 10g, ať vyzkouším tj. 2ks za 340,-, tipy taky malé balení za 100,-, primer za 200,-, štětec 100,-, pilníky a bloky jsou malé položky do 50,-, lihový čistič taky jen malé balení za 60,-, a lepidlo za pár kaček, a to mám myslím vše, co potřebuji jako základ.
A ty gely jsou ty, co používá moje nehtová, značka k-nails, a našla jsem to v netovém obchodě, kde mají potřeby jen pro nehtovou modeláž. Tak teď nevím, úplně jste mně znejistily 😒
Na ten kurz bych šla, musím pohledat, kde co v Ostravě je, ale zatím jsem si chtěla poradit sama. Je mi jasné, že to není tak lehké jak to vypadá 🙂 , i když by to bylo super.

kaa
autor
12. říj 2008

ivousek, díky za tip, tak snad jako ty to zvládnu taky 🙂

jinak na nehty chodím 8 let a vždy držely, pokud jsem si je někde neurazila nebo nezavřela do šuplíku, držely i když jsem brala HA i teď, když neberu a pod umělými ty moje nejsou tak moc zničené, kontroluju to jednou za čas, když jdu na komplet nové.

holky, jste někdo profi nebo jen "domácí" nehtařky?

kometka5
12. říj 2008

já jsem profi.... 🙂

jestli můžu poradit, tak primer sice mám, ale na svoje nehty je nepoužívám, tolik se mi nemastí, a koliv wattová je ta lampa? za 1000,- to zní opravdu jako klump...máš nějaký odkaz?
taky štetec bych doporučila 2x, protože když to budeš používat na francii i na gel, tak nikdy nevyčistíš ten štetec tak dobře, aby v gelu nebylo trošku toho bílýho.
a tipy za 100,-? kolik jich tam je? hodně na nich záleží jako i na tom, jak je nalepíš...halvně bez bublin, což psala už Siss, je to opravdu o cviku...

laola
12. říj 2008

Já jsem domácí kutil s kurzem 🙂

kaa
autor
12. říj 2008

jj kometko, děkuju, odkaz je www.upravenenehty.cz/produkty/ , měla by to být čtyřzářivková, 36W, a těch tipů je 100, 10ks od každé velikosti, zvládám je nalepit bez bublin, když mi nějaký upadl, a bylo daleko do doplnění, tak jsem si aspoň takhle vypomohla, za tu dobu už mám praxi 🙂 , většinou to bylo dobře a moje nehtová jen upravila tvar a dala svůj gel. Jinak ostatní věci jsem našla na www.wzsystem.cz (gely, tipy, primer, pilníky).
laola- to já budu pat a mat než budu mít ten kurz 🙂