Domácí žehlení - jakou si určit cenu ?

ahojcau
29. srp 2018

Ahoj dohodla jsem se s jednou pani ze ji budu zehlit pradlo. Pani mi uz privezla kos s pradlem ( zadna hromada tak normalni kos pradla ) jsou tam asi 5x povleceni a asi 8 panskych kosil.
Jakou si mam rict cenu ? Jak to pocitat ? Od hodiny to nechci (pani mi to priveze domu a pak zas odveze )
Ale vubec nevim jak to pocitat kolik si rict..kdyz mi priste zase priveze vrchovatej kos ...
Poradte

terka2018
29. srp 2018

Tak za tohle bych si asi vzala 200kc.

budilinka
29. srp 2018

@ahojcau Mně to vychází 1 košile dle prumerne rychlosti jejiho vyzehleni na 14,- Kc 😉

helen_h
29. srp 2018

A tušíš, za jak dlouho toto vyžehlíš? Za hodinu??

lti
29. srp 2018

V Praze je za jednu kosili 50 kc.

konidana
29. srp 2018

Chtěla jsem napsat cca 20Kč za kus (1košile nebo 1x povlečení) a vidím že jsem v průměru🙂

klartes
29. srp 2018

@ahojcau Co jsem kde viděla inzerát, tak jsem viděla koš za 150 kč.

budilinka
29. srp 2018

@lti Mazec...

zuzekk
29. srp 2018

@lti to kdybych brala od manžela.... (!)

alicie_k
29. srp 2018

Moje sousedka žehlila za 500,- velký vrchovatý koš. Vozila si to ale sama tam i zpět.

sarrita
30. srp 2018

Kousek od nás paní žehlí kus za 20,- Kč. 😉

astyna
31. srp 2018

Tak ono ponožky nejde účtovat jako povlečení, kterého je velký kus a zabere dost času, když to navíc i rovnáš a žehlíš z obou stran. Za povlečení bych si klidně vzala 50 Kč, za košili podobně - třeba 35 Kč, tam není jen tvůj čas, ale i elektřina a voda do napařovačky. Podle mě se to ale nevyplatí. Hlavně dávej cenu předem, at se pak nehandrkuješ u vyžehleného a nebereš jen za "hubičku".

bbn
31. srp 2018

Já žehlila 100/hod nebo pradelní koš za 200,- a bylo mi jedno, jestli je tam košile nebo povlečení. Paradoxně, já radši zehlim košile než povlečení. Střední Čechy

hedviga2
31. srp 2018

ja žehlím na hodiny. Stopnem si čas, ked sa dotknem koša a ked skončím. Každý kusok je iný.

zelenaesmolda
31. srp 2018

Ja bych se podivala co za to uctuji ostatni a nastavila cenu podobne,inzeraty urcite na netu najdes.Nebo se podivej na ceniky cistiren ktere to nabizeji a jdi s cenou niz

zuzekk
31. srp 2018

Mně připadá nejrozumnější cena ta kus- jako klientovi by mi bylo jedno, jestli hodláš žehlit půl dne nebo hodinu, každá je jinak rychlá. A předem si můžu spočítat, kolik to bude stát. Je jasné, že uterky se žehli jinak než košile atd.
Nebo případně na váhu, každý koš je jinak plný, velký, naskládaný.

merope
1. zář 2018

Já bych si zpočátku spočítala, jak dlouho to trvá (případně jak dlouho trvá to povlečení, košile) a pak už měla odhad a dá se říct cena. Ale já bych se tedy žehlením neuživila, jsem hrozně pomalá.