Domeček v Praze/u Prahy. Máte tip, kde se dobře bydlí a líbí se vám prostředí?

kevi1
22. únor 2021

Ahojky, kde v Prahe alebo pri Prahe máte domček a páči sa vám okolie/prostredie? 🙂 Ideálne, aby sa tam dalo niečo stavať, prípadne aspoň kúpiť. Premýšľame nad domčekom a lokalitou, samozrejme najviac sa mi páčia vilky na Orechovke, ale na to nemáme ako inak 🙂) takže asi skôr nejaké okrajové štvrte, prípadne za Prahou. Nejaké typy, kde sa pekne býva, je občianska vybavenosť, rozumná doprava? Ďakujem dopredu za typy a skúsenosti.

zelenaesmolda
22. únor 2021

@kevi1 co vesnice okolo Benesova?Mnichovice,Strancice,Mirosovice?

journals
22. únor 2021

Ted se zrovna cerstve stehujeme. Je to uplne jednoduche. Zalezi na penezich. Podle toho muzete vybirat dostupnost, vybavenost, vzdalenost od Prahy.

konidana
22. únor 2021

@zelenaesmolda to jsou strašný díry... zastavěný údolí u dálnice... děkuji nechci. I když pozemky u Prahy budou vždy v nějakých takovýchto satelitech ... Já bych asi spíš koukala po nějakých starších čtvrtích na okraji Prahy - Ďáblice, Ořech, ... (jsou stovky možností) - zhodnotila dostupnoust na metro. Ale jakýkoli domek v Praze bude (podle mného naprosto laického odhadu člověka, který o tom nemá páru) aspoň 10 mega a víc. Možná to začne až na 15, 20 .... fakt netuším...

hojda
22. únor 2021

Hodně domků se staví v Nehvizdech, ale je to opravdu velký satelit.

kevi1
autor
22. únor 2021

@journals no tak samozrejme ze zalezi na nasich financnych moznostiach, nie som blba asi 🙂 ale tie nemame zle. Na vilu na orechovke to nie je, ale na to aby som dochadzala hodinu do prahy a byvala niekto na placke pri dialnici.. to si radsej priplatim. Ja som rodeny Bratislavcan, manzel je z FM a zijeme niekolko rokov na prahe 4, prahe 10, alebo 6 ale vzdy v bytoch, takze proste nemame tie baracky tak prejdeme a zaujimalo ma, kde sa ludom dobre byva, co sa tyka aj okolia.

kevi1
autor
22. únor 2021

@hojda no tam sme boli, to je humus. Prave v takom prostredi byvat nechce, to radsej byt v peknej stvrti v meste jak byvate teraz 🙂 satelit postaveny na poli pri skladoch je fakt nieco, co ma bohuzial nelaka, ale je to dnes dost popularne lebo je to dostupne na stavbu :(

kevi1
autor
22. únor 2021

@konidana ano, bude to viac ako 10. Za 10 toho moc clovek vylozene s adresou "Praha" nekupi.

journals
22. únor 2021

@kevi1 jde o to, ze uz i ta mestecka s dobrou dostupnosti Prahy jsou uz dost draha. Domky tu bezne stoji 10 mega+
Jakou mate financni predstavu?

kevi1
autor
22. únor 2021

@journals nemame uplne predstavu, lebo prave zalezi na lokalite. Skor hladame lokalitu a trebars vytypujeme viac miest a uvidime, co z toho bude pre nas financne dostupne. Co stoja baraky vieme, takze sme pripraveny. Ale zalezi na tom, ci vobec najdeme miesto, ktore sa nam paci, lebo by sme radi stavali, co je skoro nemozne vzhladom na uzemky plan. Manzel inak modeluje predikovanie cien nehnutelnosti, takze vieme, co to kde stoji, ale boli sme sa na par miestach pozriet a vacsina satelitnych mesteciek ma tak vydesila, ze som sa dost zatla na byvanie v byte. Preto skor hladam nejake typy na pekne lokality a ceny neriesim. Financie sa u nas poddaju 😀 nie sme miliardari, ale zase berieme to tak ze lacnejsie to uz nebude a barak je nadlho, takze investicia do nasho zivota a konfortu a aj financne sa to vrati ze 🙂

hojda
22. únor 2021

@kevi1 A chcete pozemek, nebo starší dům na rekonstrukci, nebo postavený nový dům?

journals
22. únor 2021

@kevi1 tak jestli vas ceny nepali tak bych si ujasnila jestli chces bydlet v Praze nebo mimo ni a pak hledala podle obcanske vybavenosti. Nejdriv bych si ujasnila co a za kolik, pak hledala. Jinak budete mit asi tezke porizeni. To je asi prvni krok. Protoze hledat kdyz nevis co a kde moc nejde

konidana
22. únor 2021

nebo vytipovat baráky co jsou k mání a pak vybírat mezi tím...

kevi1
autor
22. únor 2021

@hojda manzel by chcel idealne stavat, ale pozemok jedine uz so stavebnym povolenim, iank je to zaseknute na par rokov. Nebranime sa ale ani domku na rekonstrukciu, je to narocne totiz na vyber, nie je vela pozemkov.

galatea_a
22. únor 2021

@kevi1 Podívej se na Roztoky u Prahy a nebo Říčany 🙂

hojda
22. únor 2021

@kevi1 tady v okolí Říčansko si lidé často kupují chatičky a předělávají na domy, ale stará zanedbaná chatička za 5 mega.

konidana
22. únor 2021

@kevi1 no nevím, já si myslím, že stavět v Praze , a ještě k tomu na pozemku se stavebním povolením, je skoro sci-fi. Náhodou se takový může vynořit, ale rozhodně si nebudete moct vybírat...

kevi1
autor
22. únor 2021

@journals no ved prave preto sa pytam na lokality, ktore sa ludom pacia. Mam pocit, ze sme na uplne inej vlne 🙂 mne to pride uplne logicky postup - naco si vysnivam, ze chcem pozemok 1000m2, dvojposchodovy barak na Prahe 4 a novostavbu kusok od Budejovickej, ked potom zistim, ze to nejde, lebo nic take tam neexistuje. Proste vyberame peknu lokalitu, co sa nam bude pacit a podla toho sa rozhodneme, ci tam nieco postavime, kupime a zrekonstuujeme, alebo pojdeme do nejakej postavenej novostavby, alebo si povieme ok, toto stoji 60+ milionov a teda nam to natera nevyhovuje. Ale naco mi bude mat presnu predstavu, ked neviem kde a tym padom neviem, ci je to realne. Ja by som chcela idealne stavat, ale nebranim sa nicomu. Proste sa do Prahy co sa lokality barakov tyka nevyznam, tak som chcela vediet, kde sa ludom dobre byva. V Bratislave viem oblasti, tak sa mi lahsie hlada, ale ja som v Prahe zila len v relativnom centre v byte a nikto z nasich znamych v baraku v prahe nebyva, tak sa proste zaujimam, kde sa ludom dobre byva.

prezdivka
22. únor 2021

Bydleli jsme v Roztokách a moc se nám tam líbilo. I v Úněticích si to umim představit. Taky Radotín třeba, Říčany, Hlubočepy...

kevi1
autor
22. únor 2021

@konidana ano, uplne suhlasim, je to scifi a necakam ze sa to podari 🙂 preto sa zaujimam o to, kde ludia byvaju a kde sa im dobre byva. Mne pride, ze na konovi sa uz len utoci na tupost ludi, pritom proste som polozila uplne nevinnu otazku a blba tiez nie som, viem ako na tom trh v Prahe je :( ale chodit od safla do pavla po satelitnych mesteckam nie je top, tak som proste normalne chcela vediet, ake su pekne lokality na byvanie a ak sa tam niekto stahoval posledne roky a da sa tam nieco kupit/stavat, tka o to lepsie.

kevi1
autor
22. únor 2021

@galatea_a
@prezdivka dakujem dievcata, pozriem tie roztoky 🙂

prezdivka
22. únor 2021

@kevi1 Rozto se poslední léta rozrůstaj hodně, ale i přes to je to jednak pár min. na Kulaťák a jednak Tichý údolí je pecka (s restaurací U Lasíků apod.) ;)
Btw. maj i FB stránky, tam občas člověk chytí nějakou nabídku prodeje.

kevi1
autor
22. únor 2021

@prezdivka mne brat hovoril, ze mu tam byva kamoska a nemoze sa stazovat. Takze to tam idem skuknut, ked aj tu pisete ze je to pekne byvanie🙂 Rozrasta sa to vsade, preto sa aj bojim, ze ked nekupime najblizsiu dobu, tak si o nejakom "peknom mieste blizko prahy" mozeme nechat len zdat.

prezdivka
22. únor 2021

@kevi1 jak říkám - byli jsme tam fakt spokojení. Je to i kousek k řece, přívozem do Klecan a na kole až do Kralup nebo do zoo ;) Já jezdila na kole do kanceláře v Hloubětíně ;)

kevi1
autor
22. únor 2021

@prezdivka a dokonca pozeram na to, ze si byvanie v roztokach celkom aj mozeme dovolit 🙂 tak dik za typ, my mame centrum zaujmov momentalne na budejovickej a na smichove, ale praca ani skolka nie su na 10 rokov, byvanie ano, ze... a tiche udoli je krasne, to mas pravdu

mumisa
22. únor 2021

Šla bych jižním směrem na Jesenici a pak podle finančních možností - čím dál od Prahy, tím levnější.. Kamenice, Jílové u Prahy, případně okolní menší vesničky.

lentilka3
22. únor 2021

Roztoky u Prahy nebo Suchdol je boží, žiju tu od narození. Je to Praha 6, ale cítíš se tu jak na vesnici.. je to tu krásný.

kevi1
autor
22. únor 2021

@mumisa jilove u prahy je krasne mestecko. Boli sme tak rok a pol dozadu na prechajde a velmi pekne, obavame sa trochu dostupnosti do prahy

kevi1
autor
22. únor 2021

@lentilka3 pozreim aj suchdol, dakujem 🙂

hojda
22. únor 2021

@kevi1 Ještě zvažte, že jste si jistí, že je dům pro vás to pravé, protože bydlet v domě je úplně něco jiného než v bytě. Má to svoje výhody, ale i nevýhody. Dost lidí z Prahy mám dům, jako cíl, ale nakonec nejsou spokojení a město jim chybí. Četla jsem tvůj článek a trošku se obávám, že jste spíše městský typ.

fifina86
22. únor 2021

@prezdivka jee, U Lasiku a pivovar, tam je to paradni ;)