Dřevostavba - máte někdo, stavíte?

saina
12. lis 2014

Dobrý večer maminky,
obracím se na Vás s dotazem, zda některá bydlíte v dřevostavbě nebo momentálně stavíte ?
S přítelem bychom rádi domeček, zaujali nás celkem ,,nízké,, ceny právě u těch dřevostaveb, ale furt váháme . Bohužel nikdo z našich známých dřevostavbu nevlastní a tak nemáme kde čerpat zkušenosti a poznatky.
Snad se mi poštěstí tady .
Děkuji za všechny názory a rady a přeji pěkný zbytek večera, dne. Šárka 🙂

sisinka74
13. lis 2014

@saina prave se chystam e zacit, plan byla drevostavba,hlavne kvuli rychlosti, jenze cena ve finale az tak nizka neni,pokud si vyberes kvalitni firmu. Tak zase premyslime o cihle,ktera sice trva dele, ale zase bychom usetrili,protoze zname kvalitni zedniky. Zdivo je zdivo...radeji bych sla do toho,ale nakonec nevim,jak se rozhodnem.

frantiska85
13. lis 2014

Máme Rýmařov. Nova 101. Jsme spokojení.

pabka
13. lis 2014

@saina ahoj, my drevostavbu mame, bydlime v ni uz 4 roky. Cena je opravdu nizsi, nez zdeny dum, ale manzel rika, ze uz by do drevostavby nesel... Na pohled nas dum vypada jako zdeny, ale je fakt, ze rozdily trochu poznat jsou. Vice se mlzi okna, takze stale je treba hodne vetrat a topit. Jinak se objevi plisen. Kdyz je doma teplo a vyvetra se, je hned chladno a naopak, zkratka ten dum neudrzi teplotu. Jine rozdily nevidim, ale manzel porad trochu nadava, ze jsme do ni jit nemeli... Zeptam se ho proc vlastne 🙂 me to prijde v pohode..

barborka09
13. lis 2014

@saina Nemám ani dřevostavbu ani zděný dům takže ze zkušeností vlastní nemůžu hodnotit. Ale dneska se dřevostavba říká všemu co není zděné. Většinou to jsou stavby které tvoří nějaké desky a jsou vycpané buďto polystyrenem nebo minerální vatou. Takže budete žít v podstatě v něčem co se dřevem nemá skoro nic společného, jenom se tomu říká "dřevostavba" protože to není zděné. Je to rychle postavené to každopádně oproti zděnému domu. Cenově nevím, nikdy jsem nesrovnávala. Pracuji v oblasti vytápění RD a sama bych si dřevostavbu nepostavila, volila bych kvalitní obvodové zdivo z cihel které bych nemusela ani zateplovat abych zbytek života nestrávila v polystyrenové krabici. Takže za mne ne, ale jak říkám nemám ani jeden z těchto domu. Hlavně když už si dřevostavbu zvolíte nezapomeňte na rekuperaci, jinak dopadnete špatně. Když to nebudeš nuceně větrat budeš mít problémy o kterých píše pabka. A taková plíseň na izolaci kterou ani nemusíš vidět protože je jakoby v tom obvodovém zdivu není nic moc pro vaše zdraví. Takže určitě zvážit zdali mít o něco levnější dřevostavbu, nebo dražší zděný dům.

pabka
13. lis 2014

Ps. Koukni tady na Modrou strechu, tam je spousta diskusi k tematu a i ruzne reference na firmy. Nam to pri stavbe hodne pomohlo.
Jinak s tou polystyrenovou krabici bych to nevidela zas tak dramaticky 🙂 ale fakt je, ze zdeny dum je asi ve finale lepsi... Ikdyz ani drevostavbu bych uplne nezatracovala a neodepisovala... Rikam, po 4 letech nemame sebemensi problem a alespon v nejake mire se musi vetrat kazdy barak. Aspon mame doma cerstvy vzduch 🙂

saina
autor
13. lis 2014

Děkuji za názory , abych řekla, já těm materiálům vůbec nerozumím ... 😀
Je jasný, že cihla je cihla a kámen je kámen .. asi to chce najít i nějakou firmu, který staví zděné domy, přítel by to asi sám nepostavil 😀
Ách, jak já bych chtěla baráček se zahradou 😔

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannak56
25. pro 2014
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

Veriiseek, prosím vás, s jakou firmou jste dřevostavbu stavěli? A mohu se zeptat, na jakou cenu se vám stavba vyšpahala, kolik vás v ní bydlí? Bratranec s rodinou - zatím 3 člennou, ale brzy 4 člennou - totiž uvažují o dřevostavbě, chtěli by se v příštím roce stěhovat. Teď jim právě jedna z firem nabídla rozestavěnou dřevostavbu, ale mě se zdá za 3 mil. skutečně předražená, na to, že uvnitře není nic zařízené..

veriseek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannak56
30. pro 2014
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

Veriiseek, děkuji za informace. Topení máte opravdu za pěknou cenu, to my protopíme mnohem víc... Dala jsem odkaz bratránkovi, ta rozestavěná dřevostavba, kterou jim nabízí mi opravdu přijde předražená... A ještě poslední dotaz, to jste si také nechali postavit tu montovanou dřevostavbu, že jste měli tak rychle postaveno? Díky za odpověď!

vali1
30. pro 2014

Ahoj, připojím se s názorem. My jsme nastěhovaní v dřevostavbě 2 měsíce, a jsme spokojení. Díky tepelnému čerpadlu protopíme 12 ročně a je to i s teplou vodou, máme teď při těch mrazech 24 stupňů.Větrat je potřeba, ale aspoň máme čestvý vzduch. Za mě ANO, ale daleko víc se zaměřit na kvalitní firmu, naši známí přišli o 1 mil.-firma je vytunelovala...

jannak56
31. pro 2014
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

vali1, to topení mě vážně těší. Také díky za názor, vybíráme pečlivě, ale pravda, že to není jednoduché. Ale připravit mě někdo při stavbě o 1 mil., to bych se asi neznala...

jarkapeter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannak56
5. únor 2015
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

jarkapeter. Výborně, také děkuji za názor. Člověk by očekával takové jednání jako samozřejmé, ale jak vidím, je to vážně unikátní a stojí za obdiv. 🙂

lenyk1
18. únor 2015
Uživatel lenyk1 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenyk1.

My také bydlíme půl roku v dřevostavbě. Hlavním důvodem byly finance. Jsme moc spokojeni. Stavěli jsme s firmou Dřevostavby my home s.r.o. Žádné problémy s nimi nebyly.

petrsrbb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzanasimova
20. únor 2015

My máme chatu 6x7 m a manžel taky prská ,že by do toho už nešel.Že je to sice rychle postavený ,ale pořád s tím je práce.Natírat každý 4 roky celou chatu.Vypadá to krásně a přes léto je to úžasné ,ale do baráku bych určitě nešla ani já.S topením je to tak že sice hned je teplo a jakmile přestanete topit je to za chvíli vychladlé a je zima.Velké problémy jsme měli s okny než se pořádně zaizolovali .Neustále nějakou štvírkou zatékalo pokud hodně pršelo a foukal do toho vítr.Teď jsme už vychytali 🙂 a je to v pořádku.
Takže na chatu třeba ale na bydlení Vám to nedoporučuji.Zuzka

vali1
23. únor 2015

@jannak56
řešila jsem už druhé svoje bydlení předtím novostavba-byt, Další pro bratra, který žije v Londýně a tady si řešil bydlení na pozděj, naposledy dřevostavba, nastěhovali jsme cca. před 4 měs. a jestli to mám shrnout, tak následovně.

1.Dřevostavbu poručím, ale je pravda, že kdybychom nepospíchali a měli víc peněz, tak jdu do zděného, ale to bychom museli mít peníze i nadále, protože náklady v dřevostavbě s tep. čerpadlem jsou nesrovnatelné, myšleno pro dřevostavbu.
2. Chce to reference na firmu a to ne jen pouze na netu, zavede-li Vás firma k rodině, která už bydlí, běžte se jich zeptat poté i bez přítomností firmy. Já např. naši fa doporučím, ale bokem se mi jednodušeji říká, že jsem jim šlapala preventivně po krku, aby dodrželi časový plán a co jsem si před podpisem smlouvy vydupala za slevy.
3.Se smlouvou vždy k právníkovi. Nejspíš zaplatíte 5000 Kč, ale ti naši zmiňovaní známí, co přišli o 1 mil. se k vůli tomu asi dost mlátili do hlavy.
4. Sebelepší smlouva nezajistí případnou vymahatelnost, zákony jsou u nás krátké, takže jsme zase u referencí. JEDEN DŮM NESTAČÍ.
5. Příliš levná nabídka je podezřelá.
6. Nepodplatitelný a dobrý dozor je vždy potřeba. Zaplatili jsme 45 tis., ale cca. stejné peníze nám ušetřil,. když si fa říkala za nadstandardy.
7. A to už je kapitola sama o sobě- slušná fa dodrží předem ujednanou částku ve smlouvě a neřekne postupně, že tento proces např. je nutný, ale není omylem zahrnut ve smlouvě.
8. Ale to už mluvím o tom, že je potřeba aby se na smlouvu před podíval nejen právník, ale i nezávislý stavebník či šikovný dozor.
Přeju ať se vše vydaří na 1 a jste v domě spokojení.

jannak56
26. únor 2015
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

@zuzanasimova
Takže pokud tomu dobře rozumím, nechali jste si postavit dřevostavbu jako chatový domek, vyloženě využívaný jenom v létě? Protože nevím, jestli si plně rozumíme, také vlastníme chalupu ze dřeva, ve které se dokonce nedá v zimě přebývat vůbec, jaká je tam zima a určitě by se nevytopila. Ale myslela jsem klasické dřevostavby, které se nyní staví jako obytné domky. 🙂

jannak56
26. únor 2015
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

@vali1
Teda, to je koukám spoustu starostí. Doufala jsem. Asi teda naivně, že mi třeba bude hodně dlouho trvat vybrat dobrou firmu, ale že jim pak po celou dobu stavby budu muset šlapat po krku, zařídit navíc právníka a stavební dozor, to koukám bude potřebovat ještě více sil, než jsem si myslela. Mohu se ještě zeptat, jakou firmu a proč jste si nakonec vybrali? Díky moc!

wahu
27. únor 2015

@saina Do montované dřevostavby typu rychlokvaška bych určitě nešla.. Ono je sice fajn, že s tepelným čerpadle protopíš 12.000, ale pořizovací náklady na TČ jsou třeba 500.000. To už raději cihlu. My žijeme ve srubu a už nikdy bych v ničem jiném nežila. Protopíme taky 10.000, ale veškeré pořizovací náklady na zařízení topného systému - v našem případě krbu - byly do cca 50.000. Dům si žije vlastním životem, nepotřebuje žádné řízené větrání apod.. Určitě to ale není dům, do kterého se nastěhuješ za půl roku, chce svůj čas.. Jinak také doporučuji modrou střechu..

wahu
27. únor 2015

@jarkapeter Je zvláštní, že jsi se 13. ledna zaregistrovala a 13. ledna taky přidala svůj první a poslední příspěvek na MK.

Holky, pozor na taková doporučení, nemohu samozřejmě nic tvrdit, ale toto ve mě evokuje, že si firma najímá lidi, kteří tímto způsobem šíří reklamu.. Doporučení ano, ale vždy si ověřte i v reálu, nejen virtuálně..

vali1
27. únor 2015

@wahu
u nás je to jinak. Máme tepelné čerpadlo voda- vzduch, ne to vrtem, to by stálo opravdu hodně a do toho bychom z fin. důvodů ani jít nemohli. Náklady na naše stálo cca. 150 000 Kč. Přičemž nám 100 tis. fa odečetla, to byla jejich akce, věděli, že obcházíme více firem a polohou jsme pro ně byli zajímaví zákazníci.
Mimochodem jsem si vyhádala i vyřízení s. povolení zdarma. No je fakt, že ke konci mě majitel firmy určitě za můj přístup nenáviděl. Za to skákání po krku myslím. Ale je fakt, že stavěli kvalitně, potvrzuje náš dozor, ale organizačně to zmáknuté moc neměli. Já už měla podepsanou smlouvu s nájemníky do bytu a finišovalo se už za přítomnosti, kdy jsme byli nastěhovaní. Tak jsem jim strhla 3 týdny, kdy jsme bydleli bez vnitřních dveří, které oni pozdě objednali. Majitel lapal po dechu, když jsem mu to oznámila, že mu to strhnu.

vali1
27. únor 2015

@jannak56 firma se jmenuje Ekodomy Rudolf, jsou na trhu už 15 let a dostali jsme od nich i návrh a celý projekt zdarma, dokonce nám šitý na míru, takže žádný katalogový. Jo a zapomněla jsem napsat, aby ve smlouvě bylo tzv. zádržné. Např. 100 až 200 tis. po předaní domu bez vad a nedodělků!

majaelka
28. únor 2015

Ahoj holky, my sice bydlíme v paneláku (domeček se zahradou je můj velký sen...), ale kamarádka bydlí už asi 3 roky v dřevostavbě a mají to tam fakt krááásný - pokaždé, když tam jsem ji to bydlení závidím. V obýváku mají krb a říká, že jim ten krb vytopí celý barák (patrový) a prý ještě hodně ušetří. My třeba máme v bytě vlastní kotel a v zimě dokážeme protopit i 3-4 tisíce měsíčně a je to topení v baráku vyjde cca na 8 tisíc/rok říkala. Je pravda, že tam mají vždy teploučko a pohled na ten krb, když sedíš na gauči... fakt úžasný 🙂 🙂 Plíseň tam rozhodně žádnou nemají a problém s vlhkosti asi taky ne - nevím, neptala jsem se, ale taky si nikdy nestěžovala na nic co se tyče domečku, naopak jsou tam strašně spokojení jako rodinka i děti taky. Pamatuji si, že než začali stavět jeli se podívat na nějaký referenční dům a prej se hned taky zamilovali do toho krbu 🙂

jarkapeter
1. bře 2015

@wahu
zdravím. Vaša reakcia je pre nás zarážajúca- neviem čo je zvláštneho na tom, že sme sa 13 januára zaregistrovali a poslali príspevok. Registrovali sme sa preto, lebo sme sa chceli o našu skúsenosť podeliť z ostatnými.
Viac príspevkov nemáme, pretože nám jedna firma stavala komplet celý dom a iné firmy sme tu nemali, tak nemáme koho viac hodnotiť.
Tiež by sme si mohli myslieť a ostatných upozorniť na to, že Vám nejaká iná spoločnosť zaplatila za spochybnenie nášho príspevku.
V dnešnej dobe má každý možnosť dvihnúť telefón a zavolať, alebo si napísať mail- My sme mali dobrú skúsenosť, tak nevidíme na tom nič zlé, že sme sa registrovali a zhodnotili firmu Alfahaus.

To že tu nemáme viac príspevkov bude aj tým, že nemáme čas sedieť celý deň na internete a vyhľadávať a spochybňovať iné príspevky.

Jednoducho nech si každý urobý svoj názor.

Reakcia na:
Je zvláštní, že jsi se 13. ledna zaregistrovala a 13. ledna taky přidala svůj první a poslední příspěvek na MK.

Holky, pozor na taková doporučení, nemohu samozřejmě nic tvrdit, ale toto ve mě evokuje, že si firma najímá lidi, kteří tímto způsobem šíří reklamu.. Doporučení ano, ale vždy si ověřte i v reálu, nejen virtuálně..

jannak56
1. bře 2015
Uživatel jannak56 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jannak56.

Děkuji Vám všem za příspěvky do diskuze. Jistěže se nebudu řídit příspěvky v jedné diskuzi. Osobní kontakt je pro mě přednostní. Ale děkuji alespoň za tipy a doporučení, jsou mi tématy k přemýšlení a výběru.

beabela
15. srp 2016
Uživatel beabela je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od beabela.

Nám postavila firma dřevostavby Myhome. Doporučuju

sona15248
21. lis 2016
Uživatel sona15248 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sona15248.

My jsme si nechali dřevostavbu postavit od firmy Dřevostavby MY HOME. Delší dobu jsem pokukovali po různých firmách a nakonec a dobře vybrali tuto.

vali1
21. lis 2016

Tak je mi líto, uvedenou firmu výše, už nedoporučím. Údajně má finanční problémy a neplatí řemeslníkům, ještě že nemáme reklamace. ☹