Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

anta
6. pro 2008

Dobré raníčko, holčiny, zdá se, že MM dostal už rozum, dokonce i o tom jídle přemýšlel, jak přiznal a řekl, že jeho systém není dvakrát dobrý 😉
Jinak včera to bylo nějaký pekelný s malým, byli jsme první den po hexavakcíně a nemohl vůbec spát a plakal a plakal a pak nám přišly dvě ženský dělat odečet tepla a to se rozeřval jak na lesy a nebyl k uklidnění, ale pak k večeru se začal i smát, takže jsme na dobré cestě 🙂

e.k.t
autor
6. pro 2008

Jani tak to byla reakce a zklidní se to a bude klid 😉

anta
6. pro 2008

Já si to, Evi, též myslím, po té první to bylo úplně to samé, nemohl spinkat a jen plakal 😉 . Za to nám spal od 18,30 do 5,30 hod. to už se dlouho nestalo 🙂

e.k.t
autor
6. pro 2008

no my po první reakce druhý den, po druhé druhý a třetí a po třetí druhý až čtvrtý 😝

martinka79
6. pro 2008

Tak Ajni jsme ráda, že MM pochopil a je na dobré cestě k výchově s malým. U nás nikdy žádná reakce nebyla asi to děti snášejí dobře.
Jsme po obědě Mišák šel spát až po polévce dnes měl hovězí vývar a ještě na něj čeká rajská. Tu miluje. 😉
Nikolka tu bude mít opoledne návštěvu a já asi budu trochu relaxovat a studovat knihy. 🙂
Tak zatím krásné odpoledne.

anta
6. pro 2008

Tak my měli po první reakci dva dny, po druhé jeden, to bylo včera a uvidím, jak bude snášet tu třetí 😉
Marti, já jsem taky ráda, že se MM uklidnil 😀 😀

e.k.t
autor
6. pro 2008

Tak MM dorazil z výletu a uděláme si pohodičku, právě slupl boršč 😉

alenka83
6. pro 2008

ahoj holky, zdravím po delší době. My máme po oslavičce manžílka narozek, tak je tu už klídek. Máťa samozřejmě už dávno spinká🙂

My tedy neměli po očkování reakci žádnou, jsem zvědavá na 3. dánku, která bude 23.12., tak snad ten štědrý den nepropláče.

Jani, to je fajn, že manža to už začíná chápat, co je pro Honzulku to nej. Buď si malej vezme, když bude mít hlad a nebo né, to je jednoduchý, hlavně aby byl spokojenej a netrápilo ho něco. to je pak na nervy, neumím si to představit, že by Máťa plakal pořád, on jen vyjímečně, víceméně se pořád tlemí. I když se vzbudí třeba v 10 (chodí spát v půl 7 plus mínus), tak je v postýlce, prohlíží si prstíčky a po chvíli ho to znaví a zase chrupe. S tím, že ho tedy jen pohladím, ale nevyndavám z postýlky. Naštěstí Honzik mi do ničeho moc nemluví, jprotože s ním je jen o víkendu celý den a v podstatě nezná jeho rituály, chování, zvyky. Přes týden je prostě se mnou, tak se není čemu divit

e.k.t
autor
6. pro 2008

tak krásnou dobrou, plaveme do říše snů 😀

martinka79
7. pro 2008

Ahojky tak zdravím při neděli. 🙂
holky já mám problém s mišákem, on je přes den s tatínkem či jinými lidmi a je v klidu,ale přijde večer a konec. jen maminka. včera jsem ho uložila jako obvykle a kolem 22.hod jsem šla hafanem a on se probudil a tatínkovi tropil řev a vztek. já ho vzala dala do postele a byl klid. vůbec nevím jak na něj. s nikolkou to nebylo. nejhorší je, že nepláče jen se vzteká a nechat ho to nepomáhá on se jak nezničitelná střela. ☹ netuším jak na něj. závislák jeden noční.

anta
7. pro 2008

Dobré ranko, holčiny 😉
Marti, napadlo mě, jestli nemá období, kdy chce být víc s tebou?
Já jsem se rozhodla, že našemu Honýsovi udělám přítrž v kňourání, opět uvedu do provozu šátek, nedá se nic dělat, mám dojem, že Honýs mě nějak víc potřebuje mít u sebe a tak mu vyhovím 😉 Chtěla jsem se zeptat, zda některá též šátkujete? 🙂

martinka79
7. pro 2008

Já nešátkuji on by v tom Michal nevdržel, byl moc živý. ale já ho mám ráda u sebe. jen enchápu proč tak řve když nevídí večer mě, ale tátu kteréjho jinak celé dny pronásleduje, je-li doma. 5íká jen táta pápá nebo táta brm, pěkně mě to s....., že je to takový závislák. nevím jak na něj.

anta
7. pro 2008

Marti a já se ti přiznám, že jsem si myslela, že jen já tady řvu, že mám neustále nějaké problémy s malým a že vy všechny tady tu rodičovskou zvládáte naprosto bez problémů, všechny tady na mě tak působíte jako matky s přehledem a nadhledem, fakt. 😉

martinka79
7. pro 2008

Jani a já ti řeknu, že to není pravda. nevím jak holky, ale á totiž nejsme zvyklá nijak si stěžovat a mluvit o svých porblémech. vím, že mi je nikdo nevyřeší a nijak mi nepomůže a popravdě s Mišákem jsem už nešťastná. Dosti mě to štve a večer je por mě šílený. uložím ho ráda,ale když začne bulet tedy se vztekat pokud nedojdu já tak tedy nevím. ☹ je to mamínek, ale kdo to může vydržet.
Víš kolik mám porblémů a starostí........................................................ 😒

anta
7. pro 2008

Marti, tak já jsem zase typ člověka, který o těch problémech mluví, uleví se mi přitom, když mě vždy podržíte a ujistíte mě, že se vše jednou zlomí a že není tak zle, spoléhám na to, že mě pozdvihnete na duši a je fakt, že jste mě nikdy nezklamaly 😉 Nechci, aby to znělo, že házím své problémy na někoho jiného, to ani náhodou, ale z vašich rad vždy pro mě něco vyplyne, osvítí mě duch svatý a něco mě napadne a třeba je zase líp 😉

anta
7. pro 2008

Občas si stejně říkám, jak jsou ty děti děsně nevypočitatelný, něco jim přelítne přes nos nebo vleze do hlavy a ne a ne se uklidnit, achjo, je to fakt občas dost trápení ☹

paolin
7. pro 2008

ahoj holky!
Marti, to je zvire! tohle mi delal Vita a dela i Adamek. Ada si to uz krapet odvykl, ale kdyz se mu zachce, rve a rve, dokud neprijdu. on je zvykly, ze ho ukladam ke spanku cely den ja, tak se vecer divi, proc by to melo byt jinak. Vita huci dodnes. v uspavani se stridame a to je vzdy reci, ze jde s tatou! ale ma smulu. prijde mi, ze je to rytual. proste prnda a protestuje, ikdyz vi, ze si nepomuze. do roku se Vita ani nedal v noci hlidat. jakmile zjistil, ze tam nejsem, bylo zle a rval. no, je to tezky a blby,ale chce to vydrzet, ono je to prejde. u tebe jiste velmi brzy. Misak je sikula! 🙂 ted Adam zacal jecet, jakmile ho ulozim ke spanku. kolikrat ho musim unosit, vecer se treba i neda. tak ho necham a vydrzi i 3-4 hodiny vzhuru. hm, jeho problem..nalozim ho do kocaru a jdeme ven.
Jani v pohode? hm..spis to uz tak neresim. tedy-problemy resim stejne, jako ty. tim, ze o nich mluvim. ale neresim to, ze nezvladam. kolikrat jsem si to driv rikala, propadala panice, brecela, neverila si. pak jsem zjistila, ze si tim nepomuzu. ze je to proste nekdy boj a je to o "preziti". uz 100 let jsem nebyla bez deti. mam z toho depky, jak noha. kolikrat uz mam pocit, ze nemuzu dal a ze se sesypu. pak si ale uvedomim, ze Mirek je na tom podobne, jeste musi vydelavat a ridit firmu a ze mu to nemuzu udelat. tak to zkousnu a jde se dal. protoze vzdy muze byt i hur. ale pak vzdy bude lip 😉

paolin
7. pro 2008

dnes na nas Adam jen rve a rve. je protivny a je to s nim desny. my jsme svorne nachlazeni 😅 tak je to parada. nejak se nam tenhle vikend nevydaril. ted ale Ada chrni a Vita je u babi. tak chvile klidu 😉

anta
7. pro 2008

Paol - děkuji ti za názor, občas si připadám jako děsná máma, když mi tady malej děsně neustále vyvádí, ale utěšuji se tím, že za chvíli začne lézt, chodit a třeba už to bude lepší 😉

anta
7. pro 2008

A Paol - máš pravdu v tom, že já si sice manžovi postěžuji, jak je to občas příšerný, ale on to nemá o nic lehčí, takže jsme jak dva lvi v kleci. MM mi říkal na můj "návrh", že budu chlastat, že by z toho byl dost špatnej a že by si tuplem nevěděl rady, tak mu to taky nemůžu udělat 😀 😀
Přeji ti ty chvíle klidu, musí to být opravdu záhul se dvěma dětmi na krku, obzvlášť, když tvůj manža je věčně někde na cestách, to myslím, že se mám oproti tobě jak v nebíčku 😉

paolin
7. pro 2008

Jani, houbelec. kazda mame to svoje. co bych nezvladla ja, zase ty zvladnes levou zadni 😉
Mirek sice hodne jezdi, nemuze si vlastne vzit dovolenou, nikdo za nej praci neudela. na druhou stranu muze prijit do prace pozdeji, muze chodit s Adou plavat o pul jedne, muzu s klukama chodit za nim do kanclu.
blby je, ze matky se nikdo nepta, jestli svoje dite zvladne. matka to zvladnout musi a i zvladne. dokazeme prekonac cokoli, kdyz jde o nase dite. dokazeme obetovat sami sebe. tohle nikdo jiny nedokaze, nikdo jiny na to nema tolik sil. to nas vsechny stavi na pomyslny piedestal. vsechny jsme vlastne uzasne, skvele a musime na sebe byt i hrde 😉

anta
7. pro 2008

Díky Paol, že jsi mě uklidnila 😉 Hezký zbytek neděle vinšuji. Užívám klidu, dokud je tatin doma, pak celý týden mám tzv. po srandě 😉 🙂

e.k.t
autor
7. pro 2008

zase to bude bléééé strašně mi padá net vše posílám snad desetkrát než mi to odejde 😝

tak Joli je taky závislá, ale spinká pěkně 😉

martinka79
7. pro 2008

Krásný večer
Holky díky Vám moc jsme ráda, že sjte mi písly. Pavli je to pro mě nová věc víš a je porblém také v tom, že u niklky byl manžel doma skoro pořád a teď bohužel musí více makat. Jiná práce a hlavně ta stavba. ☹ je to náročné.
Jani je to s dětmi potíž, ale když vidím jak v 6-7letzech jsou naprosto samostatní tak to za tens tres a nervy stojí.

holky já dnes volala 155. manželovi se přitížilo a měl horčeky dokonce 40.5 a neklesly za celé odpoledne. zábal a nic. byla jsem až nešťastná úplně blouznil ze spánku. Nakonec jsem jim zavolala. byly moc moc ochotní, ale na příjezd to není jelikož ho max. odvezou do menocnice. Léky mi nemohou dovéz a ani recept nepíší. Takže jsme dostala instrukce jak postupovat co udělat a měla jsme zavola za 1hodinku. No byla to hrůza.
Míša malej chtěl spinkat jenže já musle pro Nikolku na tu besídku takže bylo po spánku, do toho hlídat manžela a venčit psa. Naštěstí Mišánek spinká od 18hod Nikolka asi před 10min. Michal leží. chodím mu měnit zábal a měřit ho a volám stále teploty do nemocnice. Oběhla jsme celý dům a sehnala si paraleny a brufeny jelikžo je všechny za víkend snědl. ☹ No je to šílené. úplně se o něj bojítm tedy teď. už snad ne.)
tak jdu žehlit věšet prádlo a sprchovat manžela tedy super nedělní večer. ☹
mějte se tu a zítra snad v lepší náladě.

hancas
7. pro 2008

AHOJKY PORADTE NĚKDO .MALÍ ROSTOU ZUBY A UŽ TŽDEN MÁ HROZNOU SRAJDU,NEVÍM CO S TÍM MÁM DĚLAT,DÍVAL LAKTOBACIL A TED JSEM DALA SMEKTU NA PRŮJEM.NEZNÁTE NĚKDO NĚJAKEJ DOBREJ TRIK,PRÚJEM JE TAKOVEJ ŽE TO PROTEČE I PŘES OBLEČENÍ ☹

martinka79
7. pro 2008

rýžový odvar a kaše z rýže. 🙂 švestky. ale pokud je to k zubům tak to se většinou uklidní samo.

hancas
7. pro 2008

RÝŽÁK MI DNES NEJEDLA AKDYÝ JSEM JI TO NACPALA TAK TO VYBLINKALA,ZAČALO TO JAK JÍ ZAŠALI RŮST ZUBY,TAK JSEM USOUDILA ŽE TO MÁ Z TOHO,MALEJ MĚL SRAJDU 2 DNY A TED DOBRÝ A ZUBY MU TAKY ROSTOU

martinka79
7. pro 2008

tak to ti neporadím jedině ty švestky a dr. 😉

alenka83
7. pro 2008

krásný večer vám přejeme ze zapadlého ústí.

Marti, to je hrozný, to ani paraleny nezabírají? A co tedy aby jel do nemocnice a aspoň by mu dali nějaké kapačky a antibiotika? Z čeho to má? To bych měla hroznej strach, může to být nebezpečný, tak snad se z toho hooodně rychle dostane a bude zase jako rybička! Myslíme na vás

Hancas, bohužel neporadím, nemám zatím s tím zkušensoti. Martas když měl průjem, tak sjem to vlasntě asi ani neřešila a zase se to zpravilo po nějakédobě.

Jani, někdy je lepší problém říct nahlas a ulevit si, než to dusit v sobě a pak vlasntě z toho může být pěkná depka jak fík. Nejen v manželství, patrnerství a nevím v čem ještě by se mělo právě hodně komunikovat a problémy, nejasnosti řešit hned. Taky, když jsem na dně, tak se snažím to říct manžovi, potřebuji prostě asi jen slyšet nějaká povzbuzující slova, že to jistě není tak strašný an to, aby mohlo být ještě hůř. Tak je to se vším, takže hlavu vzhůru, jsi báječná maminka a Honzík je určitě rád, že má právě tebe!!! Možná bych naše chlapečky na jeden den vyměnila. Vždy když se vzteká ( při oblékání a delších časových prodlevách venku) a nadávám, jakej je to nehoráznej vztekloun, ale podle toho co píšeš to asi není u nás tak hrozné.🙂

Jo a holky, už skoro lezeme. Dneska byl na kolínkách a pak se posadil. Už se dostane tam kam potřebuje hajzlik🙂

martinka79
7. pro 2008

Ali tak to bude veselo u Vás. u nás je to lepší. Mišák dostal teplotu do 38.7 a snad už bude klesat. já vše převlékla dala do sprchy připravila mu jídlo(upekli buchty) a zahnala do čisté postele. nepomáhali nám ani paraleny a to bral 2 (500) no nevím z čeho. Bu´d nějaká viroza nebo prostě nějaký bacil. No teď už ybch ho do nemocnice dostala, el předtím jako 2m 90kg chlapa nenarveš do auta anepojedu asi 20km. tak jsme raději volala. Bála jsem se aby neměl křeče. ☹ už bude sna djen líp. jdu na to žehlení. bléééééééééééééé