Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

anta
10. lis 2010

A Adámek měl nějakou dispozici ke špatným genům? To je trápení 😒

paolin
10. lis 2010

jako možné špatné geny v rodině? to ani nee. s tím mluvením by to mohla být nějaká neorolog porucha. nevím..jestli se mu naskočil nějaký špatný chromozom nebo taky tak? byl u porodu dost oběšený na pupečníku..nebo se rozmluví a bude 🙂 momentálně říká jen máma, táta, Bubu. vše ostatní nahrazuje zvuky. jako např: cokoliv kulatého nebo co se točí je "bllll", voda a tomu podobné je "pfll", vláčky a letadla jsou "šiši", dobroty "koko". spousta ostatních věcí je prostě "paba". jinak zvládá tak, to, tam, bác, blik, blé, au. takže jen citoslovce. ale rozumí. děti s větší poruchou mluvení většinou ani nerozumí, co jim dospělí říkají. teď má novinku - když konečně pochopím, co chtěl 😀 tak řekne "aháááá" 😀 něco jako - matko blbá, konečně ti to došlo 😀

paolin
10. lis 2010

jo, bravurně zvládá NE a ano je u něj hm 😉

anta
10. lis 2010

@paolin - tak hlavně, že si rozumíte 😉 To bude dobrý, uvidíš, oba kluky máš šikovný 🙂 Jjá byla předtím alergická na ty Honzíkovy skřeky místo mluvení, to bylo samý "e eeeeeeeeeeeee" a už mi to fakt vadilo. No a teď pořád zase mluví, těšila jsem se, až začne mluvit, ale takhle moc? No to je vidět, že jsem nevěděla, na co se těším, už mám vykecanou díru do hlavy 😀 😀 😀 To je pořád "a co to je toto" a pořád dokola, pomooooooc 😀 😀 😀

martinka79
10. lis 2010

@paolin Pavli hele ono to může fakt naskočit a nbeo to může být vývoj. dxydfázie či jiná porucha bych si zašla za nějkaou kapacitou na logo a psychologem...
co Laudová v Praze malý výlet do Prahy.. ona ne na vývoj řeči nejlepší...

paolin
10. lis 2010

Marti, naše logopedka na to řekla, že je hyperaktiv a není tedy divu, že nemluví. ale ta se mi moc nezdá. Vítek se začal s mluvením spíše zhoršovat, co jsme u ní. a myslíš, že by si na psychologii poradili s takhle extra aktivním dítětem? jako jestli by ho šlo vůbec diagnostikovat.

martinka79
10. lis 2010

@paolin jasná věc dobrý psycholog vždy... chce jen vědět kam a co obejdna se ke krejčířové a TÉ LOGO DO pRAHY A, EL ZKUSÍM TI OD KAMARÁDKY ZJISTIT NĚKOHO V BRNĚ. JO.
HYPERKRIPER je asi logopedka a jestli se Vítek zhoršuje tak rychle od ní pryč. ☹

paolin
10. lis 2010

Marti, tak to je fajn! hm, s logoped nevím ☹ Vítek říká, že rozdíl šiška a siska neslyší. začal motat pátý přes devátý 😒 jako když s ním cvičím, tak to ž, š, č a z, s, c říká hezky. ale samozřejmě to nepoužívá, když normálně mluví. dělá mu hodně problém "co". to mu bude asi trvat dlouho. kdyby ses zeptala na nějakou prima logopedku v Brně, byla bych moc ráda..

paolin
10. lis 2010

jinak jsme vybrali nějaké děti z DD, kterým pošleme dáreček. jsou tam i docela nenáročné dárky 🙂

paolin
10. lis 2010

pořád bojuju s Adámkem a odchodem z domu. neustálé každodenní scény a můžu slibovat hory doly, vysvětlovat, zlobit se..ale dokud nedostane chlapeček na hřídelku, násilým ho neobleču a nenaložím do kočáru, tak bychom prostě byli doma. před chvílí mi ztropil venku scénu "čepičkaů. najednou se rozhodl, že ji na chlavě nechce a pořád sundával. tak jsem se chvíli dohadovali, kdo z koho a pak dostal na prdku a bylo. to nasadí srdcervoucí řev - samozřejmě hraný a je vymalováno. nehne s ním, ani stádo kobyl. čupne na zem a šmitec. nepomůže, ani když k němu přijdu, prostě nic. tak jsme takhle nedávno s Vítkem postávali kus dál a sledovali Adamovu scénu a šla kolem maminka s komentářem "hrozný, takhle trápit dítě..". hm, bych ji opravdu přála, až tohle náhodou někdy bude řešit, aby kolem nešla stejná maminka kráva se stejnou poznámkou 🙄 holky, já si pořád ztěžuju, co? jenže já nevím, jak z toho ven ☹ to je takovej nápor na psychiku pořád dokola a ať se snažím sebevíc, řešení nevím.

martinka79
10. lis 2010

@paolin Pavli prima návrh přijeď nám zvednu ti náladu a od 6.12 budu sama s Niklkou vem kluky a hurá k nám dodpo bude pěkně sami v domečku a odpoledne společně odpočineš si...
hele matky jsou kravky všeobecně trakže na ně s.... a já tě chápu znám trochu jiné věci Michal není taky dokonalý a dokáže vytočit, že bych štípala polena bez sekyrky... 😀 😠
jj zeptám se na tu Logo. ale jinak k nám na diagnostiku by jsi mohla zajet. 😉

martinka79
10. lis 2010

udělala jsme debordelizaci svých oblečku a to je jich milion pryč... třeba ježiš něco nadělí.

anta
10. lis 2010

@paolin - Pavli, máš to teda kujva těžký, to já se přiznám, že nevím, jak bych to zvládala, mám štěstí, že Honzík je fakt dost kliďas, občas mám pocit, že by si nechal ode mě šlapat na kuří oka a ani by nehlesl, to je strašnej rozdíl, nějak nevím. Ale o to víc tě obdivuju, že to vůbec můžeš zvládat, achjo, je mi to líto, že to máš tak těžký ☹

anta
10. lis 2010

@paolin - jo a těch maminek kraviček dokonalých, prď na ně, bych jí taky okomentovala slovy "máte problém?" nebo "tak holt každej nemáme doma supermana a bůhví, co čeká vás" anebo bych jí řekla "helejte, koukejte na cestu, ať nezakopnete"😉 , jak se znám, tak bych si to líbit rozhodně nenechala, takový kravajzny vážně nesnáším, bůhví, co dělaj doma s miminem a budou mít kecy, nakopnout je, fakt 😠 😠 😠

martinka79
10. lis 2010

@anta asi tak nějak, JAni. pádíme do vany. Mám rýmu jak cep a celé tělo mě bolí... 😠 jinak doma jsou všichni Ok.

paolin
10. lis 2010

holky dík za rady! Jani, tahle se mi fakt zamlouvá 🙂 "tak holt každej nemáme doma supermana a bůhví, co čeká vás"
já jsem povahou takový debílek, co když se do něj někdo naveze, tak zůstane čučet jak puk a reakce žádná 😒 neumím se hádat nebo moc obhajovat. většinou mi v rozrušení okamžitě dojdou argumenty 😀
jako např dnes na té imuno - byli jsme objednaní na 9:40. Dorazili jsme, čekárna prázdná, sestřičky na evidenci jaksi neměli zájem nás "odbavit", tak jsme dobrou 1/4 hodinu čekali. já u okýnka evidence. načež dorazila maminka a nahrnula se hned k okýnku. takže mě předběhla a sestra nic..že jsem tam čekali jak trotly. no a maminku nakonec vzali před námi! no já byla naježená, jak...! Mirek říkal, že se s babou nemám dohadovat, že je to evidentně málo inteligentní stvoření a jen by na nás řvalo stupidní argumenty a že to za to nestojí. no mě by uřvala 100% 😀 já prostě nechápu, proč jsou lidi takový sobci!

Marti, že by zase pitomá chřipka či co?

anta
10. lis 2010

@paolin - bych tý mamince už u tý evidence řekla, že je výborný příklad pro děti, když takhle předbíhá a předběhnout bych se prostě nenechala 😉

paolin
10. lis 2010

já jsem na tohle fakt debílek 😉 musím jít více do sebe 😉
Jani, ty to doma nemáš vůbec jednoduchý. manžel v pr... práci, babičky v prd... daleko.. žádnej med.
mi nejde do hlavy, po kom ty děti jsou 😉 Mirek takový flegmatik, já jsem taky relativní poklidný typ 😉 je tedy fakt, že taková ta histerie a negativní energie bude asi od mýho taťky. ten tedy rozhodně není typ do nepohody. když má někdo problém, ještě mu víc zavaří. takže z čeho jsem utekla jako potomek, to budu mít nadosmrti od svých dětí 😀

martinka79
10. lis 2010

Pavli, někdo se hádá a anni nemá důvod a někdo prostě nevidí důvod proč se hádat a ti nejlepší si umí prostě bránit kdykoliv a jakkoliv. 🙂
mám kolegyni co je 100%konfliktní stále a za každé doby a nic se jí nelíbí... ☹

paolin
10. lis 2010

Marti, to ti asi dovede dokonale zlikvidovat prima náladu, co? 🙄

martinka79
10. lis 2010

@paolin no mě se celkem u pr.. ale dostává mě jak se šílená ajak se furt v něčem babrá a stále nespokojené akdyby padala zlatá vejce... 😀
Pavli já ráno dojdu kolem půlosmé do školy zavřu se ve třídě a max. vylezu na WC či něco vyřídt pokud je to nutné... a jinak až do půl dvanácté jsem ve třídě. 😀 😀 😀 takže ji mám u pr.. a, el ona s tále někomu něco mele a stále si něco vymýšlí no římák jí super chameleon...
mě řekne jak jsej férová, že ji těší, že se jí jdu zeptta a za dva dna se dovím díky svým asitentknám, že ji chci vyštípat z jejího místa... no prostě pipina

paolin
10. lis 2010

nu, jak se říká - nejhorší srážka je srážka z blbcem.. a když je ten blbec ještě podrazák, tak to fakt stojí za to 😠
a jinak v práci OK?

anta
10. lis 2010

Holky, tady se něco děje. Hasiči vytahovali do posledního patra jednoho baráku plošinu a pořád tam jsou, tady je to vážně dost akční 😕

martinka79
10. lis 2010

@anta Jani bože bože...snad bude vše v pohodě a nikomu se nic nestalo, třeba si jen zabouchli klíče a museli otevřít okno 😉
V práci docela prima legrace po pravdě jsem spokojená... a dělám práci ráda škoda, že nemůže za mnou do školy se pobavit mezi děti...

anta
10. lis 2010

Marti, to víš, jsem zpravodajka roku 😀 😀 No v tom baráku se už dělala jedna domovní prohlídka, pak se v ulici popral jeden asi zfetovanej kluk se slušným otcem od rodiny, kterýžto neváhal a feťáka zpacifikoval, tak jsem viděla na vlastní oko zatýkání, bydlíme v dobrém místě, stahují se tady feťáci a jiná hovádka boží 😝

martinka79
10. lis 2010

@anta Jani taky jsem bydlea v odobné části tzv, číst pro ty černé... a polovinu jsem z nich učila... 😀 😀 ale nakonec jsem s nimi bylas kamarádka (řadši)
no to je dobře aspoň víme jak se u vsá žije-jako jinde.

martinka79
10. lis 2010

pádím na kutě je fujík bolí svaly a kýchám a rýmuji... ☹

anta
10. lis 2010

Marti, dobrou noc a hezké sny a koukej se trošku vypotit - nejlépe na cizím těle, ale to by se asi TM nelíbilo spát ve třech a mačkat se, že? 😉 😀 😀 😀

e.k.t
autor
10. lis 2010

ahojky u nás se konečně spinká, já po večeři a taky hurá do vany, zítra na drápky a zase budu v jednom kole, klasika

e.k.t
autor
11. lis 2010

hmmm a budíček v 5 😝