Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

e.k.t
autor
6. led 2011

@anta Jani to je super, krásně se to poslouchá a hlavně si to opravdu zasloužíš tu pochvalu

e.k.t
autor
6. led 2011

@paolin Pavli nedejte se, to se nevyplácí 😉 vím své 😀 😀 😀 a skleroza si to nechce odnést potfora jedna 😉

paolin
6. led 2011

Evi a nevíš - když mám být v práci od 2.5. a prostě nemám kam dát dítě a nedají mi neplacené volno, tak dostanu výpověď dohodou? na odstupný asi mít nárok nebudu. já se na to vy.. pořád jsem počítala, že to nějak do září vyoslíme, ale když asi nebudou mít v září pro mě práci, tak to udělají tak, že musím nastoupit 2.5. a to já prostě nemůžu ☹ holt asi zkončím tak, že dostanu výpověď a budu bez peněz. odstupný by se mi sakra hodilo, abychom pokryly dobu bez rodičáku a třeba bych od září mohla na jiné místo. kouzelný bude, až mi nevezmou Adámka do školky a bude vymalováno kompletně 😀

e.k.t
autor
6. led 2011

Pavli nevím, švagrová se neměla kam vrátit, dali jí že místo zrušeno a dostala výpověď a 2 odstupné platy, tak nevím, pokud by práci v květnu měli a ty nenadstoupila, tak se obávám že by ti odstupný dát nemuseli, ale nepodepisuj výpověď dohodou, žádost o neplacené volno bys musela dát písemně a včas a to můžou a nemusí povolit. o umístění Adíka už bys měla být informovaná, tak snad, ale dohodu nepodepisuj, je tam o 10% snížení základu výměry podpory a ta z mateřské je fakt mizivá takže to vychází po 3 leté kolem 3000 a to by ještě snižovali 😝 😠

anta
6. led 2011

@paolin - no on MM jaksi nemá asi zrovna potřebu tak nějak přiložit ruku k dílu. Unavený z práce? Co mám říkat já? 😀 😀 😀 😀

anta
6. led 2011

Holčiny, něco na zamyšlenou:"Indové věří dle svého náboženství, že pokud nebudou vést asketický způsob života, tak se v dalším životě narodí jako ženy. Proto se, muži, chovejte k ženám uctivě a slušně, protože jsou to normální chlapi jako vy, ale ve výkonu trestu!" 😀 😀 😀

e.k.t
autor
6. led 2011

hi hi hi Jani válím se smíchem, to je bombááááá

anta
6. led 2011

@e.k.t - někdy mi připadá, že na tom něco bude, co? 😉

paolin
6. led 2011

no, ve výkonu trestu si připadám dost často 😀

paolin
6. led 2011

zítra ráno jdu na gyndu, tak snad to bude OK. nebyla jsem tam.. no od jara.

anta
6. led 2011

@paolin - bude neboj 😉 . Já taky chodím na kontroly jednou za rok 😉 🙂

paolin
6. led 2011

@anta Jani já vím. jenže naposled jsem u ní byla... 😔

anta
7. led 2011

@paolin - mě to pak napadlo,neboj, chápu 😔 😉

e.k.t
autor
7. led 2011

Dobré raníčko, tak gyndr no musím se objednat na preventivku 😝 a já tak nerada ☹

paolin
7. led 2011

ahoj holky! tak už to mám za sebou 😉 za týden budou výsledky, tak uvidíme 🙂

many
7. led 2011

ahojky holky 🙂

many
7. led 2011

holky jak je to s tou prací 😉 když přecházím z mateřské na mateřskou, tak mě musí zase vzít i po těch 6ti letech do práce nebo ne 😉 nerozumím tomu a už jsem měla smlouvu na neurčito 😉

many
7. led 2011

@paolin tak ať je vše ok 😉

paolin
7. led 2011

@many za zákona jsou povinni ti držet místo do 3.let dítěte. pak po dohodě ti můžou dát neplacené volno do 4.let dítěte. nebo výpověď. já ve 3 letech dítěte 100% nenastoupím. kam bych to dítě asi dala..a budu ráda, když mi ho vůbec v září vezmou do školky.

many
7. led 2011

@paolin to byla tenkrát moje svědkyně a našla se v Brně, byla na tom dost psychycky špatně, pak byla nějakou dobu na psychyně a pak už v létě v poho, ale našla si tam přítele o14 let staršího a ten je ještě horší případ jak ona ☹ chvíli spolu bydleli a měli problémy a skončila tam opět, teď je doma a čeká do března, že dostane asi důchod a pak se chce k tomu příteli zase nastěhovat, opět je sním ☹ takže se obávám, že jak spolu budou opět chvíli bydlet, tak tam skončí zase ☹ no takový nemoci jsou hrozný, díky za to , že jsme zdraví ☹

paolin
7. led 2011

@many Míši a jak se daří? 🙂

many
7. led 2011

@paolin já myslela, že mi ho do školky musí vzít když mám práci , takže nee ☹

e.k.t
autor
7. led 2011

Míšo pokud máš smlouvu na neurčito a hladce navazuje MD na RD tak do 3 let věku posledního dítěte, pokud nedojde z důvodu organizačních změn ke zrušení tvého původního místa. V takovém případě ti zaměstnavatel může, ale nemusí nabídnout jinou pozici

e.k.t
autor
7. led 2011

Míšo pokud máš smlouvu na neurčito a hladce navazuje MD na RD tak do 3 let věku posledního dítěte, pokud nedojde z důvodu organizačních změn ke zrušení tvého původního místa. V takovém případě ti zaměstnavatel může, ale nemusí nabídnout jinou pozici

e.k.t
autor
7. led 2011

nevím proč se to dalo dvakrát

many
7. led 2011

@paolin daří se dobře, akorát jsem poslední dobou jaksi hodně unavená a včera mě trošku postrašila ta doktorka, že mám mít víc klidný režim, že mám podrážděnou děluho a mohla bych se začínat otvírat 😖 naštěstí na ultrazvuku dobrý, ale varovala mě no a opět každý večer je mi zle od žaludku, ale asi tím, jak se bříško zvětšuje a žaludek už má asi taky míň místa 😀 nevím u Ladíka si to nepamatuju 🙂
no tak jsem ráno vydrhla pomalu koupelku, zametla byt a vytřela a dodělala nádobí a už padla, zachvíli si půjdeme už lehnout, už mě to bere 🙂 a raději budu víc ležet no 😖 jinak super, Lukášek tam řádí jak o život a už mi někdy i skáče tršku bříško 🙂 ale jak vezmu foťák, že ho natočím, tak přestane 😠 😀 zákon schválnosti, ale já ho jednou čapnu 😀

paolin
7. led 2011

@many no jak kde. v Brně je letos nový způsob přijímání do školek - jen podle data narození a tak nikdo netuší, jak to bude.. Adam se loni nedostal o dva body. letos by se určitě dostal. má hodně bodů za sourozence ve školce, za trvalé bydliště, věk a to že musím do práce. no, jestli potkám ředitelku, tak se jí zeptám. ale od května mi ho nevezmou, páč od února do Motýlků nastupuje nové dítě.

e.k.t
autor
7. led 2011

@many Míšo to je právě to že nemusí, jsou určité zvýhodňující záležitosti: vyšší věk, sourozenec v dané školce, místní příslušnost vyvinutost samostatnost.... no nejde si spočíst kolik vemou, taky to komplikují odklady a tím méně uvolněných míst...

paolin
7. led 2011

@many jo, to mi taky Mudr říkal, že mám rizikové těhu do 24.tt a musím ležet. ha hááá 😀 sama s Vítkem 😀 to jsem ho kolikrát i nesla.. doktoři to říkat musí. ale realita je jaksi někde jinde.

e.k.t
autor
7. led 2011

jé koukám Pájas už to píše nade mnou 😀

many
7. led 2011

@e.k.t taky se mi to stalo někdy, rychle za sebou klepneš 😉 jinak já si myslím, že nebudu mít problém, že mě vezme, dělala jsem teda dělnici a byl semnou spokojený, na Mikuláše jsem se potkali a už se ptal kdy příjdu 😀 tak jsem mu řekla, že to protahuju 😀 ale tam se směnuje, dělala jsem se dřevem, tak nevím, budu se snažit hledat něco jen na ranní, ale do kanclu se zase asi nedostanu, jak není praxe a známosti 😖 ale bavilo by mě dělat i někde ve skladě, vydávat zboží,...... 😉 a to prý je taky většinou na ranní 🙂 no mám další 3 roky čas, ale často mi to vrtá hlavou, jak to budeme zvládat, Ladík do školy a Lukáše do školky, oba zaráz poprvé 😖 nebo ho dám aspoň o rok později a budou spolu chvíi ve školce 😖 ..............