Drobečci z třetího trimestru

e.k.t
7. lis 2008

😉

Tak kočky a je to, pořád jsme se dohadovaly kdo, tak teda já 😀 😀 😀

e.k.t
autor
29. srp 2011

no náš dědeček říkal že nejlepší odpočinek od práce je změna práce a my v práci pracujeme převážně hlavou tak zahrádka to doplní, u ní se může hlava vypnout 😉

anta
29. srp 2011

Tak holčinky a mám dost. Dnes jsme všehovšudy byli s Honzíkem cca 3 hodiny doma, jinak jsme celý den prolítali venku 😀 😀 😀 Nohy mám dřevěné a hlavu ze sluníčka takřka děravou 😀 😀 😀
@e.k.t - tak tak 🙂

anta
29. srp 2011

Dneska jsem vcelku zírala, Honzík si hrál na pískovišti s jednou holčičkou, byla určo mladší (aby taky ne, že? 😀 😀 😀 ) a půjčil si od ní lopatičku, a světe, div se, holčička tu věc nějak chtěla, tak jí za to hned přisunul hrábě, aby holčička nestrádala, když vám řeknu, že si s ní na tom pískovišti vydržel hrát hodinu, tak tomu nebudete věřit 😀 😀 😀 Je fakt, že když je na pískovišti s mladším dítětem, tak má tendence se hned o něj starat, půjčuje mu bábovičky, vyloženě se lísá 😀 😀 😀

e.k.t
autor
29. srp 2011

Jani tak to je super, nebo jestli to není tím že to je holčička 😉

anta
29. srp 2011

@e.k.t - on se takhle ujímá všech mladších dětí, ale holčičky se mu obzvláště líbí, tak doufám, že se to nezmění 😀 😀 😀

martinka79
29. srp 2011

Ahojky holky dnes jsem jela do Prahy a potom ke kamarádce moc mě to unavilo... zítra do práce.🙂

anta
30. srp 2011

Ahoj holky, tak dítě dnes vstávalo až v sedm hodin. Mě popadl trošku smutek z toho, že mi končí rodičovská a že už s Honzíkem nebudu tak, jak jsem zvyklá, bude mi moc chybět, je fakt, že se občas rozčílím a podobně, ale i tak mi bude smutno 😅 😅 😅 Já vím, začne zase něco nového, ale to mi vysvětlujte, když jsem s harantem den co den 😀 😀 😀

e.k.t
autor
30. srp 2011

Jani ono to časem přejde, neboj, holt to bude další trochu jiná etapa života 😉

anta
30. srp 2011

@e.k.t - já vím, Evi, tak to víš, "válím" se doma 3,5 roku a najednou konec zvonec, hároš mi nebude řvát do ucha, ale bude na mě řvát šéfová, ba ne, si dělám legraci, ale jsem prostě na Honzu zvyklá a když s ním nejdu na ulici, tak mám pocit, že mi pořád něco chybí 😅 😅 😅 Ale zase se na něj budu těšit, víc si užiju i víkendy a určitě to bude fajn, ale teď to tak neberu ☹

e.k.t
autor
30. srp 2011

musím se smát, prej válíš hi hi hi

anta
30. srp 2011

@e.k.t - tak smutek už mě přešel a zase přemýšlím hlavou 😀 😀 😀 Když mě se chtělo strašně brečet, jen jsem se na Honzíka podívala, tak mi bylo do bréče. No dělám, jako bych ho měla dát někam do lágru, když mě tak přirostl k srdíčku, že jsem až nešťastná ☹ ☹ Ale na druhou stranu si myslím, že si na to "lepší" zvyknu velmi rychle 😀 😀 😀

anta
30. srp 2011

Tak na ukázku Honzíkovo veledílo. Pak pořád chodil a říkal "já se nemůžu vynadívat, já se nemůžu vynadívat, to je kráááása" a bylo vidět, že je na sebe moc pyšný 😀 😀 😀

anta
31. srp 2011

Ahoj holčinky, tak dneska dítě vzhůru od 5,45 hodin, je hodný a já pořád jen přemýšlím o té školce, už chci do toho říznout, ať mám klid, přece jen člověk je v tom poprvé, tak vůbec neví, co má čekat 😕

paolin
31. srp 2011

ahoj holky! tak jsme doma! dorazili jsme dnes ráno ve 3, tak jsme poněkud zpitomělí 😉
jinak dovolená jako vždy 😉 první tři dny jeli kluci na 150% než trochu zvolnili. moje malilinkatá představa, že si budou hrát v písku a my si lehce budeme polehávat u moře vzala rychle za své 😉 takže jsme zase lítali jak hadr na holi a Mirek prohlásil, že to není dovolená, ale trestný tábor 😀 nu, s klukama už to jinak nebude, moře bylo spíše pro ně než pro nás. jinak hotel moc hezký, klidný, moře moc krásný. lehce s kamínky a malinké vlny, mělká voda. supr pro děti. a odpoledne teplunké.. dám nějaké foto.
@anta Jani hm, mám stejné myšlenky... kdyby se Adámek do školky těšil, tak bych svoje pocity nějak zvládla. ale mám přesně ty, co píšeš a ještě plačícího Adámka, že nikam nejde.. ☹

anta
31. srp 2011

@paolin - tak Honza nepláče, ale ani se netěší, přijde mi, že nějak nereaguje či co 😅 😅 😅 Najednou je děsně přítulný, kdyby aspoň zlobil, tak by se mi tam dával mnohem lépe 😅 😅 😅

paolin
31. srp 2011

@anta Jani, on tam bude moc spokojený a nadšený. a ty si za chvíli zvykneš rychle taky. na tu "volnost" až moc rychle 😉 😉 však odpo budete spolu a víkendy taky 🙂 neboj ty se vlka nic.

anta
31. srp 2011

@paolin - kéž by tomu tak bylo a doufám, že joooo. 😉 Na jednu stranu je mi to líto, ale na druhou stranu si říkám, že jsem ráda, že se ho "zbavím", už mě občas zmáhá a představa dalšího roku s ním mě děsí víc než, že bude chodit do školky jako každé dítě v jeho věku - tedy skoro každé. Moje ségra Lenka Valinu do školky normální vůbec nedala a holce je 4,5 roku! Dává jí dvakrát týdně do školky, která stojí měsíčně 15.000,- Kč a to ještě k tomu jen od 9.00 - 13.00 hod, takže to holce asi moc nepomůže. Sama do práce nechodí, protože je to panička Windsorská a nemusí, teď jsou ještě k tomu v Anglii, takže holka do školky vlastně nechodí vůbec, mně to teda normální nepřijde. Holka ségře hrozně leze na nervy a přitom jí do školky nedá, vymluvila se na to, že jí nebude dávat do školky mezi cikánský děti 😝 😝 😝 Já v tom spíš vidím strach z toho jí do tý školky dávat, já ty obavy samo mám taky, ale abych dítě takhle izolovala, no tak to zase ne, jen ať se učí zmeťour 😀 😀 😀

paolin
31. srp 2011

@anta hm, tak to je fakt divnej přístup..taková nějaká póza jako já mám na placenou školku, tak do státní nic, ať ostatní vidí.. trocha ohledu na dítě by fakt neškodila..když si vezmu, jak moc Vítkovi pomohla školk a jak by asi vypadal, kdyby ho tam nevzali..pro Adámka to taky bude určitě zásadní změna. už jen kvůli té disfázii. jen to bude dost krušné, než si zvykne.. jestli mi ho nevrátí, páč nebude vůbec spolupracovat. nu, co už..

jinak se musím pochlubit..Vítek se naučil plavat! poslední den skoro večer, ale konečně! 😉

anta
31. srp 2011

@paolin - no je to naše Lenička a řeknu ti, že mi to její chování ohledně holky vůbec nevoní, občas si říkám, že je zralá na sociálku, ona totiž Valinu, nejen dle mého názoru, ale i dle názoru druhé ségry Žofkové, psychicky týrá. Jako je to divný, ona na ní fakt nemluví ani normálně, jen na ní řve, reaguje na ní podrážděně, no chudák ta Valina, ta jí zku--vila, jak mohla a to myslím vážně. Dělá z ní nafrfněnou kravičku a takové děti ostatní děti moc rády nemají. Myslím, že to na holku bude mít následky v sociální sféře, holka bude mít problém navázat normální kamarádství, bude si o sobě myslet díky přístupu její mámy, že je něco víc. Opravdu jí ten vstup do života znesnadňuje, jak může.

paolin
31. srp 2011

@anta chm..a tvoje mamka ségře nic neřekne? říkala jsi, že je u ní pečená vařená. mám kamošku, co mají tu "volnou výchovu". dokonce dceru chválili za to, když se někde prosadila agresivně a i třeba druhému dítěti ublížila. jak je šikovná, že si danou věc získala, ač násilím. teď začíná být ve školce nesnesitelná, nikdo si s ní nechce hrát. taková sebestředná a sobecká bytost. myslím, že jednak tohle musí být dané povahově a druhak když rodiče podporují a chování i vyvolávají..

anta
31. srp 2011

@paolin - máma se jí bojí, nikomu do rodiny stejně nekecá 😒 Ale co jsem se dověděla, tak Lenka je u mámy pořád, dokonce u ní i tři dny přespává, no chudák máma, já bych jí vyrazila natotata. 😝 No a to, co píšeš o té holčičce, čeká i Valinu, Lenka z ní dělá úplně génia, dokonce, když nám chodí pohledy od ní, tak je tam Valina jako podepsaná, aha, ona už umí ve čtyřech letech psát 😕 😀 😀 😀 Dělá z ní víc než je a ta holka asi dost trpí, léčí si na ní nějaké své komplexy 😝

paolin
31. srp 2011

@anta hm, tak to nezbývá, než doufat, že si to ta malá časem přebere sama a nenechá se od mamy zatlačit někam, kam by sama nechtěla..to je samozřejmě otázka až tak puberty a více..si pamatuju, jak strašně mě ovlivnila sestra a její komplexy. jednak je přenášela na mě a druhak to její ponižování mě bylo taky výživný..až můj první přítel mě konečně otevřel oči a pomohl mi být sama sebou. vláčela mě dost solidně, když si tak vzpomenu..to je u nás asi největší kámen úrazu. že mám svoji hlavu a ona už mě nemůže ovlivňovat. to se jí nelíbí ani trošku. takže nejsem k obrazu jejímu a jsem ta nejhorší pod sluncem. mám jiný životní styl - samozřejmě ten špatný, špatného manžela, já jsem ta nejhorší..je to dost síla, co dokáží ostatní udělat s životem jedince... já dělám ve výchově spoustu chyb. řvu na děti, jsem k Vítkovi nespravedlivá, dost často upřednostňuji Adámka..já vím..snažím se, co to dá - někdy teda míň..ale jak jsme tak pojezdili dovolené - dřív jsme jezdili spíše sami, páč s našimi dětmi se moc vydržet nedá 😉 tak jsem zjistila, že to nedělám až tak blbě. že to prostě až tak jinak nejde. před mořem jsem byla na prášky a vykládala jsem to kamošce a ona, že takové věci a situace vůbec nezná a neví, jak by to zvládala, mít třeba jen Adama.. třeba na tý dovči nebyly kupodivu problémy s oblečením, ale našel si jiný způsob deptání. je to fakt deptání, páč jinak se to nazvat nedá. prostě pohoda pohoda, ale jakmile jsme měli jít na jídlo, tak řev jak prase, že nikam nejde a scény.. to stejné potom že jdeme k moři. on řev, že k bazénu a pak zase k moři a prostě s ním nešlo hnout. vymýšlí si kraviny a ječí a zatvrdí se šmitec.. a nepomůže nic... hm, koukám, že jsem teda opustila topic a jsem myšlenkově mimo mísu 😀

paolin
31. srp 2011

před chvílí jsem se tu babrala v nějaké práci na PC a Mirek - proč to děláš? vždyť do uděláš zítra v práci! a já - ajo..mně to nedošlo.. nu, do školky máme nachystáno, Adam už spinká. ještě Vítek a já si dám pár panáků, abych tak nějak spala.. asi ale budu, když jsme dnes šli až kolem třetí - věe zlé je k něčemu dobré 😉

paolin
31. srp 2011

tak pár fotek 🙂

anta
31. srp 2011

@paolin - hele fotky jsou super, musím říi, že ti to tam na nich sluší a jak to, že máš prsa? 😀 😀 😀 Já se stydím vlézt do plavek kvůli tomu pravítku, co mám vepředu 😀 😀 😀 To, co jsi psala o sestře, tak to já prožívala taky, ale takto mě děsně ponižovala máma, slovo sebevědomí jsem neznala hooooodně dlouho 😔 No já tě taky obdivuji, že to co s těmi kluky vydržíš, je na titul pro Iron Maiden, musíte být s manželem hodně silné osobnosti. Adámkovi dejte jednu na prdel, zkouší, co si na vás může dovolit. Připomněla jsi mi, jak Vítek byl někde na tom školkovém výletě a tam sekal dobrotu a pak se vrátil a za hodinu se našel a začal vám dělat scény. Však klucí nejsou hloupí a ví, co na vás platí 😀 😀 😀 Tý jo, zítra jde Honzulín do světa, se po.. 😅 😅 😅 Jo a na zdraví 😉

anta
31. srp 2011

@paolin - jsem blbá, ale už nevím, kolik ti je, na té fotce, jak jsi sama v těch plavkách, vypadáš jak šestnáctka fakt 😵

paolin
31. srp 2011

@anta Jani jsem vybírala fotku, na které alespoň ňáky prsa jakž takž mám 😀 jinak fakt děs 😝 jak kovovej věšák.. jo jo děti zkouší...jen na Adama neplatí vůbec nic. s důsledností si můžu, tou ničeho nedosáhnu. v poslední době na něj funguje odvedení pozornosti nebo nalákání na něco jiného..ale to je vlastně ústupek. trochu v tom plavu, páč až tak nevím, co je způsobeno disfázií, co povahou a co je fakt jen vydírání.
jinak se po... spolu. je mi z toho ouzko sakrááááá 😀 😔

paolin
31. srp 2011

😀 šestnáctka jo? teda fakt dík!
hele a my dvě si dáme za úkol v nejbližších dnech.. kosmetiku, masáž, kadeřnici, nákupy, přečtění knížky, koukání do blba, mlsání čokolády a vůbec těch pár dní "volna" si užííít 😉

paolin
31. srp 2011

@anta Jani a čím myslíš, že to mamka měla? že jsi jí jakože způsobila nějakou újmu nebo či něco takového? to je strašný toto...

anta
31. srp 2011

@paolin - no fakt nekecám, vypadáš suprově, co by jiný za to daly vypadat takhle po dvou dětech, sím tě! 😉 U nás kupodivu platí, že "když něco neuděláš ty, Honzíku, neudělám pro tebe já nic a nebo, jestli si neuklidíš, nejdeme ven", dneska uklízel dvakrát, jednou u toho prohlásil "mámo, já to sám uklidím, jinak nejdeme ven" a podruhé říká "mámo, já už nemůžu uklízet, ona je to příšerná práááááce" 😀 😀 😀