Exmanžel mi vzal dítě. Prosím o finančnú pomoc

diana4
9. lis 2009

Kdo by mi pomohl finančně v nelehké životní situaci? Potřebuji peníze na advokáta v SRN. Prosím koukněte na tyto stránky http://www.maruskaskerikova.mypage.cz/. Jakékoliv dotazy odpovím na fórum na těchto stránkách. Moc děkuji za sebe a za mojí dceru Marušku.

beruska2x
9. lis 2009

ono zahrat na city je snadne ale kde je pravda?

kubaka
9. lis 2009

zastávám se berušky - jsem taky obezřetná na kauzy brnkající jiným matkám na city. Ze slušnosti jsem to ale nenapsala otevřeně.
Věřím ale, že zoufalá je. Zvlášť z toho, že dcera jednou chce k otci a podruhé k matce.

soanpe
9. lis 2009

no,jsem rozpačitá nad touto žádostí 😅
přijde mi,že se z MK stává místo,kde se škemrá o peníze.nic ve zlém,ale proč se dotyčná neobrátí na FOD atd? tam jí rádi poradí a pomůžou zadarmo
z nějakého důvodu nevěřim

bobulle
9. lis 2009

Už chápu, proč matky "unášejí" své děti a raději žijí jako štvanci, než aby čekaly na rozhodnutí soudu... 😔 😔 😔 😔
Malé Marušce držím pěsti, ať se co nejdřív dostane domů!!! 😔

giorgina
9. lis 2009

procitala jsem to v rychlosti, ale nechapu, proc chce pravnika v nemecku, rozhodl prece cesky soud.

mywiel
9. lis 2009

A nie su nejaké asociacie v CR na podporu matiek? My mame napr. poistenie a v tom je aj pravnicka poradna na rok, cize neplatim zatial nic ked potrebujem pravnika, nieco také nie je nejaka poradna kde netreba platit hned za pravnika? 😒

martimarti
9. lis 2009

Giorgi, já myslím, že právě protože je holčička už v Německu, český soud jí tam vydal, ale teď musí žádat soud německý, aby jí vydal zpět a na to nejspíš potřebuje právníka německého, který se orientuje v jejich zákonech, tak si to alespoň představuji já. Český soud k ní už nemůže, tam už nedosáhne.
Chudák dítě ☹

beruska2x
9. lis 2009

no pokud vim tak o diteti rozhoduje soud podle stat. prislusnosti ditete

giorgina
9. lis 2009

diky uz chapu.

giorgina
9. lis 2009

ja porad nepochopim, proc radeji nenechala v rodnem listu kolonku OTEC prazdnou. kde je vlastne biologicky otec?necht se do toho taky "opre". to je napinave.

mywiel
9. lis 2009

A nad tymto si nerozmyslala zrusit otcovstvo ako to ide? https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dsnadja
9. lis 2009

podla mňa sa netreba hneď stavať k veci negativne,beruška a ostatny,neviem ani ja prispieť peniazmi,ale netreba hneď niekoho podozrievať z toho že LEN brnka mamičkam na city,možno klame,ale možno, že nie a podla mňa nie....ale pri pozerani videa som si aj poplakala(a prosim nemusite prevracať oči),tak toto zažiť,ja by som asi zošalela,nechavať tam moje dieťa tomu debilovi,a može byť hociako dobry, ked Maruška chce byť pri mame, tak by tam mala byť,a ta sudkyňa,ta asi nie je normalna....treba zrušiť to otcovstvo,dokazať krvnymi testami,že maruška nie je jeho,a aj toto stoji peniaze ja viem.....lahke je rozumi rozdavať,prajem vam, aby sa tato absurdna situacia čim skôr vyriešila.....

beruska2x
10. lis 2009

ds... nejde o penize, kazdy rok davam na Adventni koncerty, Unicefu, kdyz je to na neco solidniho dam klidne ale tohle je az moc podezrele.. 😉
ziram kolik je jeste v dnesnim svete naivnich lidi 😕

antdem
10. lis 2009

to snáď nie je pravda...Ľudia majú nešťastie a iní si do nich doslova vytierajú nohy(boty) 😨 😨 Na svete existuje veľa podvodníkov, treba byť opatrný. Keď sa Vám to mnohým nezdá,tak tu aspoň zbytočne neubližujte. Ak môžte pomôžte, ak nie - nie. Ja osobne nemôžem prispieť, ale radšej by som si počkala na tu relaciu v TV....a tak komentovala konanie tejto ženy.

xsuzzi
10. lis 2009

beruska až moc podezřelej se tady zdá koukám každej kdo se snaží byť jen sehnat pro sebe pomoc nebo se na tomto fóru zeptá na něco co ostatním příjde nepochopitelné,ale,že by to tak opravdu mohlo být Tě nenapadlo?Zdá se Ti to podezřelé dobře,tak to,ale tady nikomu nevnucuj,nikdo na to není zvědavej řešit zda to je či není tak nebo tak.Tohle je fakt vopruz tady co nedokážou někteří z Vás vymyslet

antdem
10. lis 2009

už len toľko. Mám dcéru približne vo veku Marušky-ak by sa to stalo mne, tak hľadám tiež pomoc kde sa len dá....

martimarti
10. lis 2009

Beruško...pomalu brzdi 😉 pokud je někdo jak píšeš naivní, je to jen a jen jeho problém, ne? Za co tady tak plamenně bojuješ? Myslím, že většina z nás má mozek a umí si to, co čte, vyhodnotit sama.
Pokud má Diana takové problémy, jak píše, tak je mi to moc líto, já nevím, co bych dělala ☹ ☹ ☹

beruska2x
10. lis 2009

nebojuju za nic ale nechapu proc se do me navazi ze mam jiny racionalni nazor a nejsem dikybohu jedina... 😉 at kazdej dela jak mysli, ja uz se nedivim ze v cesku se podvodnikum dari 😖 nejen stare babicky jsou nepoucitelne.. 😀

martimarti
10. lis 2009

Já mám také jiný názor, ale v případě, že bych se mýlila, by to bylo trapné 😒 😒kdybych ho tady ventilovala. nevíme přece, zda toto je ten případ podvodu, nebo ano? Ty víš něco víc?
Ale mám špetku empatie, takže si dovedu dost dobře představit pocit matky, která bojuje o své dítě.

aurecon
10. lis 2009

Ale kdyby to byl podvod, tak proč by to dávala do televize?

bobulle
10. lis 2009

Tak osobně si myslím, že to podvod není...
jak už někdo psal... pokud bych byla zoufalá matka, tak bych zkusila také vše...

l26
10. lis 2009

holky,vy,co podezíráte a kritizujete,nechcete se trošku zklidnit?Diana založila téma s prosbou o pomoc a tady se ventiluje jen kritika a útok na ní,vdy co tomu nevěříte,proč sem neustále píšete,že berusko2x!!!!!!!!!!!
když už jí nedokážete psychicky podpořit,tak jí alespoň dál nenervujte!!!!!!!!!!!!!!!!!

mirka414
10. lis 2009

beruska2x myslim,ze uz si napisala dost..ak niekto chce a moze prispiet nech prispeje a pomoze a ak nie nech nesudi a ide trebars do inej temy...
diana4 drzim palceky.
a ver,ze ak to niekto zneuziva akoze pred vianocami tak ja verim,ze vsetko zle sa raz vrati a ak nie na sudenie je tu vyssia moc a tam sa budeme raz aj z dobreho a aj zo zleho vsetci spovedat.ja som raz prispela Majke na vozicek mala temu na mojasvadba a som rada,aj ked to bola mala kvapka v mori aj ta kvapocka pomohla na malinku suciastku do vozicka a tak sme postupne aj s inymi zienkami poskladali cely vozicek a Majkin zivot je o kusok lahsi a krajsi.
Majka sa nadherne zachovala a vzdy ci na vianoce si spomenie pohladnicou alebo milou spravickou do ip.

mywiel
10. lis 2009

Ved ked neverite nemusite prispiet penazne ona to aj napisala ze uvita aj radu, tak aspon poradte ak viete ak nie tak chodte do inej témy kritizovat, v dnesnom svete su ludia fakt bez srdca, ved nemusite hned otvarat penazenky ale srdce to nic nestoji nie? 😕 🙄 🤐

moniska24
10. lis 2009

celé sem to pročetla a jak píše mirka414 a mywiel a jiné je to jen na uvážení nás všech.......buď tomu věříme nebo né,ale rozhodně nebudu někoho špinit,když nevím 100% pravdu.............věřím,podobných situací už bylo,copak nekoukáte na tv-zprávy.............ráda bych pomohla....peníze jsem už přispěla trpaslig,neznám právníky,tak aspoň vlídným slovem a přáním ať všechno dopadne dobře 🙂

jen mám pocit,že když někdo potřebuje pomoct,nebo poradit,tak nick beruska2x je vždycky strašně kritická 😠 😖 ☹ 😒

mywiel
10. lis 2009

Diana napadla ma taka vec, ze ti ktori tu chcu penazne prispiet by sa mohli s tebou spojit video telefonicky napr. cez skype alebo googlemail? 😉

chlup
10. lis 2009

Tak nevím čím dřív začít,protože na těhle stránkách sem nová.Ale zaujala mě diskuze,co se týče Diany!Koukala sem i na Maruščiný stránky a je to moc smutný ☹ Je strašný pro Dianu a Marušku,když spolu nemůžou být!!Doufám že se jim co nejdříve dostane náký pomoci,aby byli spolu co nejdříve!!Hlavně Diano pevný nervy a at to vše co nejdříve dopadne.Co sem si vše v týhle diskuzi přečetla je smutný že náký dotyčný co se týče Diany,tak se jí snaží ještě víc nervovat,místo toho ji aspon podržet.Nemyslím penězma(sama bych přispěla,kdybych měla už jen kvůli Marušce),ale aspon tím slovem!To že se tu píše že video je asi rok starý mi nepříjde ani že si vymýšlí,já jí věřím.Každýho věc a každý má svůj ůsudek.Proto jestli můžu poprosit ty co jí dávaj ještě pod nohy,tak at si to nechaj pro sebe a nezatěžujou jí ještě takovýma kecama!!Taky bych v její situaci zkusila cokoliv,jde vidět že o Marušku bojuje a chce proto udělat maximum.Proto mě zarážejí hlavně připomínky berušky2x,sorry!!

samsie
10. lis 2009

Tak abych pravdu řekla, přijde mi to dost zvláštní a hned Vám napíšu proč. Je mi samozřejmě velmi líto Marušky a její rodiny, i jejich situace, ale tohle má i jiná řešení než jen prosit o peníze.... Jak už tu napsala spousta lidí, tak právníci jsou i zadarmo a to takzvaní EX-OFFO. Navíc i v německu platí, že pokud nemáte na právníka, bude Vám přidělen. Tak to je vždy. Hlavně když se ale na vše podíváte reálnýma očima, tato hrozná věc vznikla hlavně neznalostí zákonů a dalšími faktory, které lze ovlivnit. Navíc opět se něco takového ukazuje před vánoci... Nechci to nijak zveličovat a napadat, ale připomíná mi to kauzu, kde rodina, které ukradli auto pro postiženou dceru, měla vrátit několika tisícovou dotaci. Přijde mi to také jako totální blbost. Ale rodina, díky známým a kontaktům na media, tuhle věc zveřejnila a lidé začali posílat penízky. Jenže rodina je to na tom finančně velice dobře a tímto si ještě více polepšila. Přitom o pár kilometrů dál ležela v nemocnici holčička, kterou bez dostatku peněz na operaci, čeká smrt. A NEPOMOHL JÍ NIKDO, protože i když se rodiče několikrát snažili dostat se alespoň do novin, bylo to bez úspěchu. Nakonec jí vzala na milost jedna nadace, zřídili jí konto a teď se jen čeká, jak vše dopadne. Přijde mi dost hnusný a nemorální si říkat cizím lidem o peníze jen proto, že jsem v životě udělala nějakou chybu a ze svýho se mi to platit nechce. Ono je totiž pohodlnější sehnat peníze na právníka, než si zjišťovat, co udělat proto, abych ho mohla mít zadarmo. A nechápu, proč když už to někdo dělá, proč oslovuje zrovna ty nejpotřebnější. Jasně, je to hlavně proto, že ty mají soucit a srdce na správným místě. Ale proč neoslovit firmy? Podnikatele? Politiky?A co manžel, kolik má prací? Kolik prací máte Vy?
Nám po narození trojčátek taky není zrovna do smíchu... I když narážek na to, že musíme mít peněz jako šlupek je nepřeberné množství, ale na trojčátka beru stejně jako na jedno dítě (7600) a o nějakých přídvcích nemůže být ani řeč. Nabízeli nám finanční pomoc, ale odmítli jsme jí s tím, že je spousta lidí a dětí, kteří čekají na nákladné operace, bez nichž zemřou, tak ať raději pomohou jim. A taky to udělali. Manžel má dvě práce a doma není skoro vůbec. Nikdy mě ale nenapadlo, že si naší situaci budeme řešit ,,žebráním,, o peníze. Nikdy nepochopím, proč když máte tu možnost a nárok na obhájce zdarma, proč tu po ostatních chcete peníze a zatím někde umírá dítě, které je potřebuje daleko víc.
Nezávidím Vám Vaší situaci a je mi vás moc líto, ale to nic nemění na tom, že tohle mi přijde fakt vypočítavý a dost sobecký.
Vím, že mě tu spousta z Vás odsoudí, ale proč se na to nepodíváte reálně??? Určitě byste pro své děti také udělali maximum, ale udělali byste to i na úkor jiného???

filipal
10. lis 2009

chlup, zvlastne, ze len 1 prispevok mas a prave pri tejto teme.... ved pri temach matka, otec, rodina je plno prispevkov trpiacich zien...
prepac, ale teraz to uz aj na mna posobi nedoveryhodne a tiez by som bola obozretna