icon

Hádejme filmové hlášky

avatar
kacenka_82
10. lis 2009

Známe je všichni, používáme je v běžné mluvě, pojďme si s nimi zahrát. Dám hlášku a kdo uhádne, z kterého je filmu, dává tento úspěšný řešitel zase svou hlášku a tak pořád dál a dál a dál... 🙂 🙂 🙂
Může se jednat,jak o filmy,tak o seriály,fantazii se meze nekladou.
Jen prosím o takové hlášky,které se bezpečně uhádnou,děkuji!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 2034 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Diskusní hra „Hádejme filmové hlášky“ funguje tak, že uživatelky vkládají hlášky označené prefixem "NH:" a ostatní hádají film nebo seriál, případně dávají nápovědy (typ filmu, herec).
  • V diskuzi se kombinují české i zahraniční hlášky; účastnice doporučily u cizích hlášek připsat v závorce, že jde o cizí tvorbu, a zadavatelky žádaly potvrzení uhodnutí pro přehlednost.
  • V threadu se opakovaně objevují konkrétní tituly používané jako zdroj hlášek, např. Slunce, seno a pár facek; Pelíšky; Sněženky a machři; Vesničko má, středisková; Samotáři; a zahraniční tituly jako Pulp Fiction a How I Met Your Mother.


Nejčastější otázky

Q: Jak v diskusi označit novou hlášku, aby bylo jasné, že jde o zadání?
A: V této diskuzi se běžně používá prefix "NH:" před novou hláškou; organizátorky také vyzývaly, aby nové hlášky byly označeny pro lepší přehlednost (viz příspěvky s požadavkem na označování).

Q: Jak postupovat, když je hláška ze zahraničního filmu nebo seriálu?
A: Účastnice navrhovaly u cizích hlášek připsat v závorkách, že jde o cizí tvorbu nebo uvést jazyk/zdroj (přímý návrh: "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!").

Q: Jak zadávat nápovědu ke hlášce?
A: V threadu se doporučovalo přidat krátkou nápovědu typu "typ filmu" nebo "herec"; v jednom příspěvku bylo explicitně navrženo "hoď nápovědu (typ filmu, herce..)".

Q: Kde hledat titul podle úryvku hlášky, pokud ho neznám?
A: V diskuzi byl sdílen odkaz na databázi CSFD.cz jako zdroj pro ověření filmů a hlášek (např. odkaz na stránku filmu v jednom příspěvku).

Q: Jsou v takových hrách povoleny i hlášky z večerníčků a seriálů?
A: Ano, v threadu se objevily hlášky z večerníčků a seriálů, konkrétně zmínky o "Večerníček", "Jája a Pája", "Bob a Bobek" i seriálu "How I Met Your Mother".

Q: Jak zadavatelka potvrdí správné uhodnutí?
A: V diskuzi účastnice běžně potvrdily uhodnutí jednoduchým slovem nebo reakcí typu "uhodla" či "správně", a organizátorka opakovaně žádala potvrzení od zadavatelky pro přehlednost.

Závěry z diskuze

Shoda

  • "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!"
  • "Prosím o označování nových hlášek pro přehlednost a v případě uhádnutí, potvrzení zadavatelky."


Sporné názory

  • Některé účastnice preferovaly pouze české hlášky, zatímco jiné podporovaly zařazení i zahraničních hlášek s poznámkou v závorce.
  • Některé příspěvky kritizovaly tempo a opakování hlášek ("Ježiši tady je chaos"), zatímco jiní chválili téma jako zábavné a vhodné pro opakovanou hru.


Otevřené otázky

  • Jak formálně sjednotit pravidla označování (např. povinné "NH:", zápis cizích hlášek v závorce) tak, aby to respektovaly všichni účastníci?
  • Jak vytvořit a udržovat přehledný archiv již uhodnutých hlášek, aby se minimalizovalo opakování?
  • Jaké konkrétní zásady nápověd (délka, typ informace) budou považovány za vhodné a férové při hádání?


Zmíněné značky a firmy

CSFD.cz, U Pinkasů, Ano, šéfe, Večerníček, Futurama

Zmíněné produkty a metody

NH (značka nové hlášky), nápověda (typ filmu / jméno herce), označení cizích hlášek v závorkách, potvrzení uhodnutí ("uhodla"/"správně"), vyhledávání na CSFD.cz

Místa a osoby

Pelhřimov, Vizovice, Ivan Trojan, Vízner, Havelka, Audrey Hepburn, Terrence Hill, Vanilla Ice, Zdenda Pohlreich, Karel Černoch, U Pinkasů, CSFD.cz

avatar
kacenka_82
autor
9. čer 2010

NH:
Štěstí je jenom slzičku daleko!!!!! 🙂

avatar
madlina
9. čer 2010

kačenka : že by Shrek?

avatar
kacenka_82
autor
23. čer 2010

Madlina,jojo!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
binki
25. čer 2010

hezký článek o filmových hláškách z kreslených filmů pro děti http://www.rodina21.cz/pokrmy-pro-dusi/10-dulez...

avatar
kacenka_82
autor
18. črc 2010

NH:Malá hvězdička,velká hvězdička,malá hvězdička,velká hvězdička....

avatar
janca.k
20. črc 2010

super téma, u některých jsem se dost zasmála...
ale poslední teda nevím

přidávám dvě nové a hodně lehké
NH1: seš vtíravej jak Alpa
NH2: a kluci nezapomeňte...opilý řidič, veselý vrah 😀

avatar
lencza
20. črc 2010

NH1: Shrek
NH2: Bobule

avatar
lencza
20. črc 2010

@kacenka_82 něco mi to říká, ale nemůžu si vzpomenout, nápověda malá by nebyla?

avatar
kacenka_82
autor
21. črc 2010

Jo,tak taky je nějaká nápověda.Za mlhou hustou....... 🙂 🙂 🙂 🙂

avatar
kacenka_82
autor
21. črc 2010

@janca.k ,dík.Ale vlastně jsem jen odkoukala odjinud a tady jen založila,takže nemám žádné zásluhy. 😉

avatar
janca.k
21. črc 2010

@kacenka_82 jéé tak to je Rákosníček 😀
@lencza správně, jsem říkala, že je to lehké 😀

avatar
kacenka_82
autor
21. črc 2010

@janca.k ,jo,jo,jsem napověděla až moc 😀 😀 😀 😀

avatar
janeyzelvicka
21. črc 2010

NH: francouzi by měli být hostiteli leda tak při invazi.

avatar
jasekd
21. črc 2010

NH: Je to rebel!

avatar
lencza
21. črc 2010

@jasekd S čerty nejsou žerty

avatar
jasekd
21. črc 2010

@lencza jasne, to bylo lehke, ze 😉
@janeyzelvicka vubec netusim...

avatar
kacenka_82
autor
22. črc 2010

@janeyzelvicka ,je to ten nový film s Bolkem Polívkou???

avatar
janeyzelvicka
22. črc 2010

@kacenka_82 nene, není to český film 🙂

avatar
kacenka_82
autor
22. črc 2010

@janeyzelvicka ,tak nevím.Nemáš nějakou nápovědu?

avatar
janeyzelvicka
22. črc 2010

@kacenka_82 😉 hlavní roli tam hrál herec, co hraje mr. beana - rowan atkinson 🙂

avatar
malalusy
22. črc 2010

NH: Tyjo,dobrá muzika...co to je?...to je česká hymna,vole.

avatar
lencza
22. črc 2010

@malalusy Samotáři

avatar
malalusy
22. črc 2010

lencza: 🙂 jasně

avatar
lenkavano
22. črc 2010

@janeyzelvicka :Univerzální uklízečka?

avatar
janeyzelvicka
23. črc 2010

@lenkavano nee, další nápověda: hráli tam i john malkovich a natalie imbruglia

avatar
lencza
23. črc 2010

@janeyzelvicka Johny English

avatar
janeyzelvicka
23. črc 2010

přesně tak 😀

avatar
kacenka_82
autor
24. črc 2010

NH:Vskutku....

avatar
kaczka
24. črc 2010

@kacenka_82 Hvězdná brána seriál 😉

avatar
kacenka_82
autor
24. črc 2010

@kaczka ,výborně,jsem nečekala,že to někdo tak rychle uhádne.Asi jsi fanda jako já,co???

Strana