icon

Hádejme filmové hlášky

avatar
kacenka_82
10. lis 2009

Známe je všichni, používáme je v běžné mluvě, pojďme si s nimi zahrát. Dám hlášku a kdo uhádne, z kterého je filmu, dává tento úspěšný řešitel zase svou hlášku a tak pořád dál a dál a dál... 🙂 🙂 🙂
Může se jednat,jak o filmy,tak o seriály,fantazii se meze nekladou.
Jen prosím o takové hlášky,které se bezpečně uhádnou,děkuji!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 8. čer 2026 · 2034 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Diskusní hra „Hádejme filmové hlášky“ funguje tak, že uživatelky vkládají hlášky označené prefixem "NH:" a ostatní hádají film nebo seriál, případně dávají nápovědy (typ filmu, herec).
  • V diskuzi se kombinují české i zahraniční hlášky; účastnice doporučily u cizích hlášek připsat v závorce, že jde o cizí tvorbu, a zadavatelky žádaly potvrzení uhodnutí pro přehlednost.
  • V threadu se opakovaně objevují konkrétní tituly používané jako zdroj hlášek, např. Slunce, seno a pár facek; Pelíšky; Sněženky a machři; Vesničko má, středisková; Samotáři; a zahraniční tituly jako Pulp Fiction a How I Met Your Mother.


Nejčastější otázky

Q: Jak v diskusi označit novou hlášku, aby bylo jasné, že jde o zadání?
A: V této diskuzi se běžně používá prefix "NH:" před novou hláškou; organizátorky také vyzývaly, aby nové hlášky byly označeny pro lepší přehlednost (viz příspěvky s požadavkem na označování).

Q: Jak postupovat, když je hláška ze zahraničního filmu nebo seriálu?
A: Účastnice navrhovaly u cizích hlášek připsat v závorkách, že jde o cizí tvorbu nebo uvést jazyk/zdroj (přímý návrh: "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!").

Q: Jak zadávat nápovědu ke hlášce?
A: V threadu se doporučovalo přidat krátkou nápovědu typu "typ filmu" nebo "herec"; v jednom příspěvku bylo explicitně navrženo "hoď nápovědu (typ filmu, herce..)".

Q: Kde hledat titul podle úryvku hlášky, pokud ho neznám?
A: V diskuzi byl sdílen odkaz na databázi CSFD.cz jako zdroj pro ověření filmů a hlášek (např. odkaz na stránku filmu v jednom příspěvku).

Q: Jsou v takových hrách povoleny i hlášky z večerníčků a seriálů?
A: Ano, v threadu se objevily hlášky z večerníčků a seriálů, konkrétně zmínky o "Večerníček", "Jája a Pája", "Bob a Bobek" i seriálu "How I Met Your Mother".

Q: Jak zadavatelka potvrdí správné uhodnutí?
A: V diskuzi účastnice běžně potvrdily uhodnutí jednoduchým slovem nebo reakcí typu "uhodla" či "správně", a organizátorka opakovaně žádala potvrzení od zadavatelky pro přehlednost.

Závěry z diskuze

Shoda

  • "můžou být i cizí, ale můžem napsat do závorky, že se o cizí jedná!!"
  • "Prosím o označování nových hlášek pro přehlednost a v případě uhádnutí, potvrzení zadavatelky."


Sporné názory

  • Některé účastnice preferovaly pouze české hlášky, zatímco jiné podporovaly zařazení i zahraničních hlášek s poznámkou v závorce.
  • Některé příspěvky kritizovaly tempo a opakování hlášek ("Ježiši tady je chaos"), zatímco jiní chválili téma jako zábavné a vhodné pro opakovanou hru.


Otevřené otázky

  • Jak formálně sjednotit pravidla označování (např. povinné "NH:", zápis cizích hlášek v závorce) tak, aby to respektovaly všichni účastníci?
  • Jak vytvořit a udržovat přehledný archiv již uhodnutých hlášek, aby se minimalizovalo opakování?
  • Jaké konkrétní zásady nápověd (délka, typ informace) budou považovány za vhodné a férové při hádání?


Zmíněné značky a firmy

CSFD.cz, U Pinkasů, Ano, šéfe, Večerníček, Futurama

Zmíněné produkty a metody

NH (značka nové hlášky), nápověda (typ filmu / jméno herce), označení cizích hlášek v závorkách, potvrzení uhodnutí ("uhodla"/"správně"), vyhledávání na CSFD.cz

Místa a osoby

Pelhřimov, Vizovice, Ivan Trojan, Vízner, Havelka, Audrey Hepburn, Terrence Hill, Vanilla Ice, Zdenda Pohlreich, Karel Černoch, U Pinkasů, CSFD.cz

avatar
kaczka
24. črc 2010

@kacenka_82 No mě an to naučil koukat můj drahý a každý den to nahrávám,tkaže to znám skoro nazpaměť 😀

avatar
kacenka_82
autor
24. črc 2010

@kaczka ,já si pouštím díly na netu a můj drahý se kouká se mnou 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
kacenka_82
autor
26. črc 2010

NH:Černá kronika furt něco mele.

avatar
lencza
26. črc 2010

@kacenka_82 Ať žijí duchové

avatar
kacenka_82
autor
26. črc 2010

@lencza ,jojo,správně. 🙂

avatar
kacenka_82
autor
1. srp 2010

NH:...dobrý čásek na kilásek!

avatar
lencza
1. srp 2010

@kacenka_82 Červený trpaslík............super seriál 😀 😀 😀

avatar
kacenka_82
autor
1. srp 2010

@lencza ,zase správně 🙂

avatar
kacenka_82
autor
2. srp 2010

NH:....Hakuna ma tata..... 🙂

avatar
lenkavano
2. srp 2010

@kacenka_82

Lví král... 😉

avatar
kacenka_82
autor
2. srp 2010

@lenkavano ,výborně! 🙂

avatar
lenkavano
7. srp 2010

NH:Teda to je ale pěkkně rozzlobená vyhynulina..... 😝

avatar
lencza
9. srp 2010

není to evoluce?

avatar
lenkavano
9. srp 2010

leni není.... 🙂

avatar
evaje
9. srp 2010

a není to madagaskar?

avatar
kaczka
9. srp 2010

Ne je to tuším doba ledová 2 říkají to Manfrédovi

avatar
lenkavano
9. srp 2010

@kaczka kačenko nene dvoječka to není 😉 je to troječka s dinosaurama a říká to tam Manfréd své Ellí,když vidí rozzuřenou dinosauřici,které Sid ukradl vejce s mládatama. 😎 😀

avatar
kaczka
9. srp 2010

tak ale vím že to v některm bylo 😀

avatar
lenkavano
9. srp 2010

@kaczka 🙂

avatar
lenkavano
24. zář 2010

NH:"s mojí pičulínou jsme přežili tři režimy nenechám do ní řezat do holky moji zlatý......." 😎

avatar
rosslyn
24. zář 2010

@lenkavano Ženy v pokušení - Eliška Balcerová

avatar
lenkavano
24. zář 2010

@rosslyn jj správně 😉 😎

avatar
kacenka_82
autor
11. říj 2010

NH: Co jim mám říct???Že jsem nesmrtelný!!!

avatar
lenkavano
4. lis 2010

@kacenka_82 Zítra vstanu a opařím se čajem?

avatar
kacenka_82
autor
4. lis 2010

Ne,je to hilendr,ale neva 🙂

avatar
lenkavano
5. lis 2010

@kacenka_82 to ani neznám 😅

avatar
terinda
5. lis 2010

NH: Nikdy nepřerušuj holčičí bitku! 😉

avatar
janeyzelvicka
5. lis 2010

terinda, připomíná mi to How I met your mother 😅

avatar
kacenka_82
autor
5. lis 2010

@lenkavano ,já to možná špatně napsala.Hraje v tom Christopher Lambert a Sean Connery a správný název je Highlander,já si předtím nevzpomněla,jak se to správně píše.Moc hezký film,doporučuji! 🙂

avatar
lenkavano
5. lis 2010

@kacenka_82 jo tak to jo 😀 to znám 😉

Strana