Holky, už jste to někdy slyšely?🤣🤣🤣

jirinakuk
3. zář 2020

Holky už jste někdy slyšely, že má bývalý partner živit bývalou partnerku, kteří mají spolu dítě a nežijí spolu již 10 let.To vypadlo z jedné chytré paní, že jí to tvrdil právník a dokonce zpětně🤣🤣🤣

mzacikova
3. zář 2020

Byli manželé? Vyživovací povinnost může uložit soud, pokud by žena nebyla z nějakého důvodu schopna rodinu živit sama.
Jinak je to podle mě nesmysl.

amazonkajanik
3. zář 2020

@jirinakuk když nejsou sezdani,má žena právo na alimenty pro dítě a na sebe první dva roky. Jako bývalý manželé se může stát,že soud priklepne výživné i na exmanzelku

ai30
3. zář 2020

Pokud jí dluzi alimenty na ni, tak je muze vymahat i zpetne.

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@ai30 alimenty nedluží a hlavně alimenty je na výživné na dítě a ne na matku. Ale sranda je, že před X lety tvrdila, že syn není jeho a po více jak 9ti letech tvrdí opak. Nechápu chování některých matek😬

ai30
3. zář 2020

@jirinakuk Otec ditete ma vyzivovaci povinnost i na matku, v pripade potreby v těhotenství a potom do dvou let veku ditete.

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@amazonkajanik ano to je možné, ale on ani nevěděl a neví, že je to jeho dítě(testy rozhodnou). A po tolika letech se ozvat🤔alimenty ano(zpětně 3 roky), ale výživné na matku to je asi hloupost( jestli něco takového je tak to už musí být dávno promlčené, když dítěti je 9 let) teď je na RD s dalším dítětem a snad od toho má svého manžela, aby jí živil 🤦

miselinna
3. zář 2020

Ano, slyšela, a znám ten příklad i v praxi. Od kamarádky přítel platí na exmanželku taky nějaké "výživné", má to normálně uložené soudem.

ai30
3. zář 2020

@jirinakuk Tak ona evidentne vymysli, kde sehnat penize a napadlo ji toto, no 🙂 At se ale radeji partner poradi s pravnikem, idealne kdyby nasel nejaky dukaz o tom, ze mu tvrdila, ze dite neni jeho.

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@mzacikova přesně tak nesmysl😆 Manželé nebyli ani nebyli partneři a ani spolu nežili. A má jiného manžela se kterým má nejmladší dítě a je na RD tak to zkouší. Údajnému synovi je teď 9 let

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@ai30 jj s právníkem má již domluvenou schůzku. Důkazem je pouze jeho rodina a její bývalý partner ( prý má v rodném listě otec neznámý) Chudák dítě, když matka nechtěla, aby věděl kdo je otec😕
Mám také dceru z prvního manželství, ale s takovým stupidním jednáním jsem se ještě nesetkala.
Tohle je důkaz, že i matky dokážou být svině 😬

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@miselinna jak má staré dítě a žije exmanželka sama, že to finančně nezvládá?

jirinakuk
autor
3. zář 2020

Tohle jsem našla 😁

keksik002
3. zář 2020

Zalezi na spouste veci.. Ale možné to je

michaela1990xx
3. zář 2020

@jirinakuk výživné na matku opravdu existuje

amazonkajanik
3. zář 2020

@jirinakuk no jestli má jiného manžela,tak to je opravdu na něm. Ale jestli se prokáže,že dítě je jeho,může doplácet těch 9let nazpět,záleží na soudu

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@amazonkajanik nn zákonem daný jsou tři roky zpětně 😁

amazonkajanik
3. zář 2020

@jirinakuk jestli je to tak,i tak se jí to vyplatí. 3roky nazpět plus minimálně ještě dalších 9let

magdanaty
3. zář 2020

S dcerou žiju sama a manžel má taky soudně uložené platit výživné do rozvodu i na mě. Chodím do prace, ale prijem mam výrazně nižší než on a vše tahnu sama, zatímco on se o společně výdaje domácností dělí s přítelkyní. Dokud jsme manžele, máme právo na stejnou životní uroven🙂 bránil se tomu, nedal by mi ani korunu..ale má to soudně, takže musí. A mně těch pár tisícovek dost pomůže.

jirinakuk
autor
3. zář 2020

@magdanaty ano, ale jste manželé to je zase trochu jiné 😁

kmarie81
4. zář 2020

@jirinakuk jestli je znovu vdana, tak by jí měl živit její muž - jak moc zpětně má nárok na alimenty na sebe nevím. Co to zkusit obráceně - jestli se prokáže, že dítě je opravdu přítele, a nebo ještě předtím, jí pohrozit, že o dítě máte zájem a a v případě, že je partnera, budete chtít dítě svěřit do vlastní péčea ještě jí zažalujete, že tím že příteli zatajila zkutečnost, že je otcem mu upřela jeho práva na dítě a dítěti právo na otce - přece jen tich 9 let už jim opravdu nikdo nevrátí!

jirinakuk
autor
4. zář 2020

@kmarie81 co znám skutečnost tak jí nabízel, že půjde na testy a že se o ně postará, ale ona, že to není jeho dítě 😬 a není to jednou co to navrhoval, ale ona se asi bála, že bude mít zájem se s dítětem stýkat tak od toho dala ruce pryč. Podle mého názoru jí jde jen o prachy😤
Výživné na matku je možnost zažádat do 3 let věku dítěte jinak je doba promlčená i právník nám to potvrdil