Hyperaktivní a hysterické dítě

bylinka36
20. čer 2016

Maminky, je tu někdo s podobným dítkem jako mám já? Mám holčičku 7 a půl měsíce a musím říct, že je to vtělený ďáblík. Jsme s manželem oba už totálně vyřízení. Já vážm už jen 48 kg a bojím se, že to půjde ještě dolů. Naše dcerka je strašný rarach a vzteklounek. V noci se stále budí, v průměru tak 5x kvůli prdům, zubům a tak 5x na kojení. Do postele ji většinou dostaneme kolem deváté, ale pokaždé se strašným řevem, řve tak, že to musí být slyšet až na konec ulice. Vstává mezi 5 a 6 hodinou. Přes den spí momentálně 2x cca 30 až 60 minut, víc ani ťuk, jednou dopoledne a po druhé odpoledne a uspávání je stejné jako večer. Sedíme s ní na balóně a snažíme se ji donutit, aby se zklidnila, neotáčela se furt, neprohýbala do luku, přestala ječet jak kdyby ji někdo vraždil. Je pokaždé tak šíleně unavená, oči se jí samy zavírají, ale ona prostě nebude spát, ikdyby se měl svět zbořit. Trvá i hodinu než totálním vyčerpáním odpadne. Když je vzhůru je pořád v pohybu a pořád se vzteká, se vším tříská, když leží mlátí patičkama o zem, když pase je schopná bouchnout vztekem hlavou o zem. Přebalit ji je bojovka, na zemi mi utíká, tak ji dávám na přebalovák, kde mi vzteky hází věci co tam mám na zem, dnes mrštila krémem na opruzeniny takovou silou, že praskl kelímek. Než ji jen zalepím plenu trvá mi to i několik minut, protože pořád tou prdelí uhýbá, kope mě, prohýbá se do luku, do toho ječí až uši zaléhají, zabavování nepomáhá. Jsem už z toho totálně na prášky, nevyspáná, hubená tak, že prosvítám, velikost XS na mě visí. Teď navíc k lezení přidává zvedání o vše možné, prolézá židličkama, tak je věčně řev, že sebou práskne a bouchne se. Prakticky denně ji musím stříhat nehty, jinak se dokáže dodrábat na čele a obličeji až do krve, stačí jen lehká špička nehtíku a má na sobě během pár vteřin několik škrábanců. Do toho ji pořád trápí prdíky a zuby, máme už 6 kousků a další lezou. Prosím máte to taky tak někdo? Je to normální? Jestli se to brzo nezlepší půjdu si hodit mašli a to tu malou tak moc miluji a tak moc jsme si ji s manželem přáli 😖 ...

lamia
20. čer 2016

S tím spaním-takhle se chovaly me deti,pokud byly pretazene, v 7m ještě spaly 3x denně. Pretazene dítě se nemůže samo uklidnit,chce se mu hrozne spát a je mu spatne z únavy (myslím jako nepohoda)ale samo už se neuklidni. Po usnuti pak spí krátce,probudí se a jeci,protože není dobře vyslané. Tolik moje zkušenost. Co pomohlo? Dat spát při prvních projevech únavy, chce to pár dni pozorovat,do kdy je dítě ještě při hraní v pohodě a kdy už začíná pobrekavat, pak bych chovala,uklidnila a postupně dala spát, nebo šla s kočárkem,dala do šátku,dle toho,kde nejsnáze usne. Zvlášť drazdivejsi deti potřebují se spaním pomoct,samy od sebe to neumí,v 7m už spavaji pres den i v přibližně stejných casech,ale zase je dobre u nich ten režim nastavit dle jejich potřeb,ne dle toho,ze sousedka Pepík spí od 10 ráno (to nemyslím nijak zle, já poprvé taky nevěděla a chytala se všeho). U dcery, které byla hodně dráždivá,jsem potom při únavě dala do kočárku,ona chvíli koukala,pak ji to udrndalo a usnula,spala na ni nezvykle dlouho. Pak si režim sedl a spala zhruba v podobný čas a z kočárku přešla na klidně usínání i v postylce. Pokud jsem ji ale pretahla,dala spát pozdě,rvala jak protrzena a musela jsem ji uspat. Dítě v tomhle věku se už umí uklidnit a spát samo a mít režim,ale nesmí byt pretazene a predrazdene,potom potřebuje pomoc od rodičů (třeba se dospat po předčasném probuzeni se v kočárku,šátku, v nouzi nejvyšší i u prsu, další spaní pres den pak v případě ze jsem ho nechala pořádně dospat proběhlo v klidu a bez uspavani)

lamia
20. čer 2016

Omlouvam se za chyby, ted se mi tu chystají do postele deti už 4🙂.

karlajasmine
20. čer 2016

@bylinka36 co dostává za prikrmy? Není v nich cukr? Prochazky venku nepomůžou? Nebo jet do nového prostředí? Ale zní to jako efekt cukru nebo kofeinu

bylinka36
autor
20. čer 2016

@lamia ja poznam ty prvni priznaky, ale ona se uspani brani dokud neodpadne, driv nedokaze usnout, ikdybychom s manzelem delali stojky na hlave, proste se boji, ze ji neco utece, tak se snazi tu unavu premoct...

bylinka36
autor
20. čer 2016

@karlajasmine cukr nedostava, je po me atopik, tak si stravu u sebe i u ni prisne hlidam. Prochazky a ani zmena prostredi nepomaha, jede si porad svou. Jeste nedavno mi v kocarku rvala jak tarzan, ted uz v nem i chvilku vydrzi a dokonce kdyz jezdim i spi...

karlajasmine
20. čer 2016

@bylinka36 co třeba vážná hudba? Na to usnuti. A zkus být v klidu ty, užívat si to uspavani, věřit, že ti usne. Přes den se ji věnuj, kašli na domácí práce, dělej jen nejnutnější, nenech ji se nudit a vyvadet z frustrace. Mam 7,5 měsíčního syna a on je prostě napojeny na moji psychiku..když jsem v klidu já, tak i on.. Jakmile se nervuju tak on také.. Tak zkus rozpoznat, čím se hodíš do klidu ty.

bylinka36
autor
20. čer 2016

@karlajasmine ja si to snazim uzivat, ale kdyz vam dite cely den furt rve, vzteka se, odmita usnout, v noci spatne spi, tak to cloveku moc neprida. Uz jsem se silami na dne, muzu se pro ni rozkrajet a ona se na misto usmevu rozerve, mlati me ruckama, trha mi vlasy, zacinam se bat, ze je neco spatne

karlajasmine
20. čer 2016

@bylinka36 určitě je v pohodě 🙂 nerostou ji zoubky?

slimacikmia
20. čer 2016

No pride mi to ako zacarovany kruh, neupokoji sa, kym sa jej neupravi rezim spanku a spanok sa jej neda upravit, pretoze je nekludna z unavy...my sme to teda nemali taketo extremne, ale pomohlo, ked sme maleho nechali vyrevat. Doslova vyrevat, pretoze on strasne kroci pri placi :( bolo to pre vsetkych strasne narocne ( vratane susedov). Proste v noci sme sa s manzelom navzajom drzali v posteli a ja som plakala s nim, ale zvladli sme to. Trvalo to 2 noci nastastie, potom zacal pekne spat a upravil sa aj spanok cez den. Maly je spokojnejsi a kludnejsi. Zaspal krasne, lebo uz od narodenia mame rezim, ale budil sa v noci kazdu hodinu a uz sme nevedeli, co robit, tak sme to skusili...

karlajasmine
20. čer 2016

@bylinka36 ještě mě napadá není hladová? Můj syn se budí hodně v noci když málo ji přes den

peanutczt
20. čer 2016

Milá Bylinko, když to čtu říkám si že musíte popisovat moji malou. Je nám rok a 8 měsíců a teď Vás asi nepotěším, vzteklí jsme pořád, ale musím uznat, že pomalinku jak víc chápe a začíná mluvit se vzteká míň a míň. Spousty věcí si už nechá vysvětlit a příjmá i alternativy.
Na spaní Vám nic neporadím, u nás totiž nezabírá nic jinýho než nechat vyřvat :/ do roka jsem uspávala v kočárku a jak usla přenesla jsem jí do postýlky. Teď si s ní chodíme lehnout a křiku se nevyhneme, manžel jí uspí do 30 minut u mě je vzhůru do jedenácti (jak to ten chlap dělá dodnes nevím)
držím palce aby jste vše zvládli s úsměvem a brzy toto období bylo za vámi 🙂

nonnni
20. čer 2016

@bylinka36 me prijde strasne pretazena. Jak ji uspavate? Nezkousela jsi si ji navazat do satku? Z vlastni zkusenosti hodne deti v tomto veku tak usina, protoze jinak maji strasne moc prace, jsou prestimulovane a je to zacarovany kruh. Po uspani muzes odlozit.

tweetyy
20. čer 2016

Jako by jsi popisovala naši starší dceru 😖 Měla jsem z toho šílenou poporodní depresi ☹ U nás pomohlo nechat jí postupně v postýlce vybrečet...až se po cca dvou týdnech naučila sama usínat....byla tedy neskutečně vzteklá, ale pomohlo to! Zkrátka a jednoduše jsme jí museli naučit spát 😅 Jediný, kdy alespoň chvíli spala bylo v kočárku - ten musel být samozřejmně v pohybu...ale ne po rovný cestě, ale pěkně v lese přes kořeny...byla jsem servaná jako kůň, měla podváhu, problémy s příjmem potravy, protože mě nenechala ani najíst, záda v čudu ze skákání na balonu...
Museli jsme začít dodržovat přísný režim...na spánek, na jídlo....prostě na všechno - potom se přestala vztekat a začala být spokojená 😉
Každopádně má "vztekací" povahu dodnes 😒
Podle doktorky jí nic nescházelo a byla zdravé miminko....

urtica
20. čer 2016

Mně to připadá na zvýšenou dráždivost...jsme na tom podobně (že se jedná o dráždivost nám bylo řečeno v rehabilitačním stacionáři, nejsem si jistá, zda je obvoďačka schopna to zdiagnostikovat). Tam bohužel klasické postupy selhávají a chce to se obrnit především trpělivostí. Byla bych velmi opatrná s přijímáním názorů typu "Dítě toho věku by mělo...", je to fakt kus od kusu, daný vývojem, povahou a v neposlední řadě právě zmíněnou dráždivostí...S dozráváním nervového systému by se to mělo pomalu zlepšovat...hysterií bych to ale nenazývala.

horsiee
20. čer 2016

Co zkusit na to usínání bílý šum? Na youtube je toho spousty a za pokus nic nemáš, v nejhorším případě to bude stejné jako vždy. Z vysavače mi hrabe, ale třeba oceán, nebo ptáčci se nám líbí. A nebo takovou tu usínácí hračku co hraje a promítá na trop hvězdičky, ale s tim nemám zkušenost - jen se mi líbí 😊 každopádně přeji hodně ať se to zlepší, musí to být neuvěřitelně stresující i pro tu malou.

cica002
20. čer 2016

Takhle se chovala starsi dcera. Jak pise urtica,mela nezralou nervovovou soustavu a byla zvysene drazdiva. Nam pomohlo osekat podnety- poschovavat hracky,nechat 2-3 a po tydnu obmenit,v zadwmem pripade nechodit na nakup do supermarketu-prilis podnetu,nove veci a mista zavadet pozvolna,vyhodit Vigantol, hodne chovat a mazlit,pri prvnim naznaku zklidneni nastavit peveny rezim spanku a v postylce vyrobit hnizdecko,aby kolem sebe nemela moc volneho prostoru. Drzim pesti,u nas se zacalo vse zlepsovat kolem 10mesice,kdy zacala chodit kolem nabytku.

naomi6
21. čer 2016

@bylinka36 Ahoj, můžu tě uklidnit, tohle máme se synkem. Je děsně akční. Chodil už v devíti měsících - spíš lítal. Spal maximálně půl hodiny. Kojila jsem ho skoro do dvou let, budil se tak 5x za noc. Pak už jsem byla tak strašně unavená a vyhublá, že jsem ho musela odstavit. Ale dobrá zpráva je, že věkem se to zlepšuje. Je ale pořád dost hyperaktivní. Po obědě už nespí, jedině v autě. Je to ale číslo. Pořád v pohybu. Musím s ním chodit dvakrát denně ven, aby se vylítal. I tak usíná docela pozdě. A do toho máme ještě starší holčičku. Ta je naštěstí klidná, jinak bych to asi nedala 😀. Takže tak. Některé děti jsou prostě takové a nic moc se s tím dělat nedá. Držím palce a přeji pevné nervy. 😉

naomi6
21. čer 2016

@bylinka36 Jinak k tomu uspávání - já jsem ho uspávala kojením, takže v tohle neporadím. Usínal dobře a vztekat se začal až tak v roce a půl. Po odstavení pak jednu noc proplakal, ale pak už spal krásně. Držím palce. Ono se to časem upraví