II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
1. zář 2009

fakt tady je předražená a celkem dost
kruh mám s krtečkem :o)

no já jsem Rádu taky připravila na masáž hráze, ale nejdříve to zkusíme s pan.olejem a pokud to půjde atd tak si koupit ten z lékárny

berryl
1. zář 2009

kde jsi koupila přezůvky?

petule83
1. zář 2009

Já chci taky masáž hráze,ale pořád nevím kvůli výtokům 😖 Ale Tomáš chce masírovat po tom co jsem mu předvedla,jak se to má dělat 😀

berryl
1. zář 2009

no jo chlap, Ráda to taky chce strašně vyzkoušet 😀

petule83
1. zář 2009

Holky co vaříte?Mě to v poslední době nebaví,nejradši bych šla někam na oběd 😠

nika
autor
1. zář 2009

já to testnu taky nejdříve s tím slunečnicovým lékárenským, když už jsem ho koupila pro miminko. stál mně 100 ml. 40 kaček, je to na rozlévání, prodaj kolik kdo chce.

snad bude dobrej.

berryl já si koupila takové ty sandoše co se teď nosí takové ty plastové nazouváky. snad nebudou klouzat. vyzkouším na mokré podlaze doma jak budu vytírat.

já chodím totiž jen v korkových, zdravotích kvůli zádům.

co vařím petul - máme od včera kuřecí vývar a udělám zapečené těstoviny s kuřecím masem a brokolicí.

endie
1. zář 2009

já o tom ani neuvažuju, kvasinky jsou mé druhé já takže nechci riskovat a sama si tam nedosáhnu, už ted mám problém nazout si ponožky a obléct kalhoty 😀

berryl
1. zář 2009

niki a co tam všechno dáváš těstoviny, kuř,maso, brokolici, asi sýr,že? a dochucení?

jo jo vím, které botky

berryl
1. zář 2009

já mám hřibovou polévku a na druhé hovězí maso se zeleninou a brambor
no, ale už mám navařeno, taky se mi jinak nechce 😝

kaleilah
1. zář 2009

jé, vy jste ukecandy 🙂 já jsem používala na masáž hráze tu Weledu, ta velká lahvička stojí asi 200kč, a je toho zbytečně moc, dá se koupit asi za 40 kč malá v DM, ta stačila v pohodě. má to takovou zvláštní vůni, masírovala jsem i po porodu a vždycky si to spojuju s porodem 😵 😵 😵 😵 holky vy všechny nakupujete a já nemám vůbec nic 😕 Niko, nevíš jak to udu mít s rodičákem? Na PPM nemám nárok, takže až porodim tak hned po porodu budu brát rovnou rodičák na Adrianku?

nika
autor
1. zář 2009

většinou berryl udělám v pánvi maso s cibulkou, česnekem, třeba i slaninu, kořením - co je. spařím zvlášť brokolici, smíchám zaliju jak rozšlehaným vajíčkem v mléce, nebo zakysance posypu sýrem.

většinou to je " co dům a lednice dáááá"

nic jdu douklízet nákup a pak se jdu natáhnout včera toho bylo asi moc toho uklízení, do práce se pustím zase odpoledne.

nika
autor
1. zář 2009

kaleilah přesně nevím - pracuji trochu v jiném oboru, ale mě by to tak být, rodičák od dne porodu a vždy co vím se bere na nejmladší dítě v rodině. nejednodužší je zvednut tel a zavolat na státní sociální podporu a oni poradí. já neměla problém, jak jsem řešila souběh rodičáku a vybírání dovolené.

jinak dneska mám poslední den dovolené od zítra mateřskáááá

berryl
1. zář 2009

to máš teda dovolenou :o))))

nika
autor
1. zář 2009

berryl jak to myslíš? 😀

berryl
1. zář 2009

ty víš jak, máš ležet někde u moře a opalovat se

nika
autor
1. zář 2009

hm tak na to naštěstí nejsem. ale minulý týden jsem si to vynahradila.

neboj už se těším na příští jaro a léto, pěkně brusle, kolo, výšlapy po horách, to bude paráda.

berryl
1. zář 2009

ani nemluv, prcek už bude všechno krásně vnímat, taky se už moc těším

nika
autor
1. zář 2009

přesně tak. 🙂

berryl
1. zář 2009

tak jsem z5 z lékárny
koupila jsem si ten čaj z malinovníku nevíte od kdy se má pít? musím mrknout na net 😖

nika
autor
1. zář 2009

je vidíš ten jsem taky chtěla.

myslím od 34 35TT.

berryl
1. zář 2009

ty no nevím teď jsem přečetla plno diskusí a všude píšou něco jiného, někde, že se může pít celé těhu, někde že od 34tt a teď se v tom vyznej

jo a prý je dobré lněné semínko, prý se tím to mimčo obalí a lépe vyklouzne 😀 😀 😀

berryl
1. zář 2009

Pár tipů pro nastávající maminky:
Odpočívejte během dne, kdykoliv to jde, nejlépe s podloženýma nohama. V noci už nejspíše hůře spíte, a proto je odpočinek během dne důležitý.
Posilujte pánevní dno, můžete si koupit maliník a začít jej pít přibližně ve 32.tt –jeden šálek denně, působí při porodu proti nadměrnému krvácení a také zesiluje kontrakce (někdo doporučuje pít odvar z maliníku až od 36.tt, to se pak pijí 2 šálky denně). Stejnětak někdo radí lněné semínko – to prý zvyšuje sekreci hlenu a tím usnadní miminku průchod porodními cestami.

berryl
1. zář 2009

to je od jedné maminky:
maliník jsem pila od 34tt a ještě jsem užívala homeopatika od 38tt které připravují porodní cesty a usnadnují hojení (nebyla jsem šitá,ani natržená či nastřižená)

kde se dají sehnat ty homeopatika?

ahojky,homeopatika jsem kupovala normálně v lékarně jmenují se ARNICA MONTANA a připravují tělo na porod,v lékárně ti i na požádání dají leták tam je to podrobně napsáno a stojí kolem šedesáti korun.Dáda

endie
1. zář 2009

na to lněné semínko se taky chystám a ten maliník

http://www.sambaby.com/polozky-v-akci/23970-pov... zvažuju jestli si mám koupit to růžové 😕

kaleilah
1. zář 2009

Ahojte, tak jsem se vyspala, ale pěkně do protivna. Vzbudili mě děti, byly ufňukaný a to se vstává pěkně na nic 😒 Koukám že už začínáte poctivě přípravu na porod 😉 Malinník je super, mě hrozně chutnal, má chuť jako kopřivovej čaj, ale já zelený čaje miluju 🙂 pila jsem ho až od 36tt, všude radí něco jinýho.asi ty co mají trošku problémy tak by s ním měli začít později, ne teď.
Endie to povlečení je kouzelný, takový slaďounký 🙂

berryl
1. zář 2009

endie povlečení je krásné! Kalei já jsem se snažila taky usnout,ale marně ale jsem asi prespana z noci

kaleilah
1. zář 2009

Hodila jsem fotku pupíku z dneška 🙂 Dandulko kde jsi, snad jsi v pořádku, jak jsi dopadla na kontrole? odpoledne jsem na tebe myslela. Holky za dnešek se toho nakecalo jako za celý min.týden 😀

nika
autor
1. zář 2009

kalei to víš je potřeba kecat 🙂

jdu kuknout na to tvoje bříško. 🙂

já jsem vyklidila skříň ve které jsem měli věci a teď tam budou věci miminka 🙂

nika
autor
1. zář 2009

kalei krásné bříšenko, a příště se usměj, to ti sluší více 🙂 jsi tam nějaká zaraženáááá. jsi kočka.

nika
autor
1. zář 2009

a taky jsem vyprala potahy z autosedačky, jen jsem zjistila že nejdou uplně sundat pásy, tak ty jsem vydrhla v lavorku 🙂 a taky vyprala hrací deku kterou jsem podědili, sice ji ještě používat nebudeme ale nevadí bude připravená.