• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

17. listopadu 2009 
Ahoj blecho, můžeš. Kolik jsi těhu a odkud jsi?
kalei - má to být Ela, jenže manža zjistil že má mít svátek těsně před narozením tak držkuje že bude ochuzená o dárky atd.......... tak včera říkali jeho rodiče že jí máme dát 2 jména, Eliško jí budem říkat a nějaké kde je svátek třeba v březnu a to by slavila.
Holky nějak na mě dopadla ta dřina, bolí mě chodidla a nemám ani trochu síly něco dělat. Jdu do postele než začne zedník bourat.
berryl - dokud sedím tak je to dobrý, jak vstanu tak mám pocit že to břicho malou neunese, pořád mám tlak dolů. Na mámu se pantáta ptal (dělá v nemocnici) prý jí dávají léky na otok mozku, je to o malinko lepší ale prý nás nechce vidět. Ochrnutá je na půlku těla.
4. zář 2009 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj bleško :o)))))))))))))) Ty nám, ale brzo porodíš :astonished: tak jsem si vzala první probiotika tož jsem zvědavá, Ty je bereš jak dlouho???!!!

holky já měla nejhorší noc, lehla jsem si s manželem a nemohla jsem usnout, takhle jsem se trápila až do 3h, mezi tím jsem byla několikrát na wc a dokonce i v ledničce na sýr, dostala jsem hlad, ale co bylo šílené, tak ty křeče v žalůdku a teď nevím, ale asi to jsou poslíčci(já to nepoznám, ale co jiného by to bylo), hodně mi i trvdlo břicho, nejlépe mi bylo když jsem se postavila, takže jsem vstala a dívala se z okna jak prší, jsem hotová a to doslova, ale i teď když si lehnu, tak mám ty křeče z přestávkama pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc!!!

Dan to není špatný nápad s tím druhým jménem! už Ti nějaké šrotí v hlavě?
Dan to je šílené, maminky mi je strašně moc líto!!!
4. zář 2009 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
teda Berr Ty už chceš rodit? Ještě chvilku vydž.
4. zář 2009 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,tak já dnes spala úplně skvěle,při dešti se mi spí moc fajn :slight_smile:

Týnko teda to jsi měla blbou noc :confounded: No já dostala šílené poslíky než jsme šli spát,nějak po půlnoci.Šla jsem se vyčůrat a z toho záchodu jsem už myslela,že půjdu po čtyřech :confounded: Já nevím,jestli to jsou poslíčci teda,protože se mi to po několikati minutách neopakuje,prostě mě 1-2krát za den rozbolí břicho jako na ms a bolí u toho i záda.Trvá to pár minut.A taky to není úplně každý den.Tak já nevím.No taky bych to už nejradši měla za sebou,ale u nás to nejde,Vojta prostě musí do 12.října vydržet,pak už je to jedno...

Adel co noha?

Bleško vítej,napiš nám něco o sobě :slight_smile:

Dandulko je mi moc líto maminky,takže měla mozkovou příhodu? :confused: S tím jménem dobrý nápad :slight_smile:
4. zář 2009 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Petul noha pořát při stejném Sice mám pocit, že už bych na ní mohla došlápnout protože mě vůbec nebolí, ale raději neriskuju a počkám až do kontroly 17.9. radeji abych tam třeba něco nepošramotila a pak na to nemohla došlápnout kdoví jak dlouho. Pak už to snad pomalu půjde a do porodu to snad bude relativně dobré.
4. zář 2009 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
nazdar baby

dan: to je mi líto s maminkou :unamused:

berryl s tím spaním to máme stejne, ne a ne usnout a když už tak musím na wc takže noci o ničem, na wc chodím tak 3-4 za noc a vždycky v pravidelnou dobu :angry:
4. zář 2009 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Do 17.9.,to už máš za pár :wink: To už zvládneš co? :wink:
4. zář 2009 v 10:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Endie to mám taky taky teď už i 4x za noc na wc a to se snažím na večer už moc nepít

Peťul já myslím, že to jsou poslíčci, teď je už mám častěji, ale hlavně večer když ležím a jsem v klidu
4. zář 2009 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Petu to víš, že zvládnu. Vydržela jsem to už tak dlouho tak těch 13 dnů to už je maličkost. :slight_smile:
4. zář 2009 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky jsem na tom stejně, sice jsem spala od 10-6 ale 4x na záchod a vzala mě křeč do pravého boku a kyčle. Než se vyhrabu z postele...Už sem si nestihla lehnout, už je tu rámus. Jsem dneska úplně bez energie. Vydrhla jsem mikrovlnku a konvici (měli jsme kuchyn u garáže takže jsem si mákla, i když jsem uklízela tak to byl děs, každou chvilku někdo lezl dovnitř, hlavně malej, tak ten prach byl po 5 letech znát. Ted se vše blíská :slight_smile: ale jsem utahaná jak když jsem skládala uhlí. Nic mě nebaví. A bude hůř :wink: :wink:
4. zář 2009 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Dan já Tě obdivuji, mám jít uklidit skříň a vyžehlit prádlo a nejsem schopná se k tomu donutit!!! taky si půjdu lehnout, protože se mi zavírají oči :dizzy_face:
4. zář 2009 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Poslíčci:

Poprvé je popsal roku 1872 doktor John Braxton Hicks, odtud tedy jejich další pojmenování – Braxton Hicksovy kontrakce. Lze je zaznamenat už od 6. týdne těhotenství, i když většina žen je cítí až ve 2. a 3. trimestru. Tělo
se jimi připravuje k porodu, ale nedochází k žádnému rozšiřování děložního hrdla.

Jak je poznat?
- projevují se 20-30 sekundovým ztvrdnutím břicha
- netrvají dlouho, postupně slábnou
- když si dáte teplou sprchu nebo si lehnete a setrváte v klidu, kontrakce zeslábnou
- intervaly mezi kontrakcemi se nezkracují
- jsou obvykle méně bolestivé
- nedochází k dilataci děložního hrdla

Skutečné kontrakce
- jejich intenzita nepolevuje, naopak se stupňuje
- nezmírní se ani při změně polohy
- obvykle trvají 30 až 70 sekund
- jejich frekvence směrem k porodu stoupá
- mohou být doprovázeny i průjmem a zažívacími potížemi
- bolest se dá přirovnat ke křečím při menstruaci
- objevují se v pravidelných intervalech
- trvají déle

Co mají společného
- falešné i skutečné kontrakce můžete pociťovat v místě podbřišku, v dolní části zad, nebo dokonce mohou přecházet až do horních partií nohou

Další příznaky blížícího se porodu
- prasklá plodová voda
- stabilně otevřené děložní hrdlo
- pravidelné kontrakce
- odchod hlenové zátky, doprovázený výtokem malého množství červeného nebo hnědavého hlenu.
Tento jev se objevuje bezprostředně před porodem, ale může k němu dojít i několik týdnů předem.

Kdy jet do porodnice
- pokud kontrakce pokračují a objevují se přibližně v pětiminutových intervalech
- pokud během pravidelných kontrakcí dojde k prasknutí plodové vody
- objevuje se krvácení
- necítíte pohyby dítě
4. zář 2009 v 10:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Dandulko já tě taky obdivuju,taky se nemůžu k ničemu přinutit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Berryl děkujeme za podrobý popis :grinning: :wink:
4. zář 2009 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
je to tak hezky a srozumitelně popsané! Jinak já už ležím v pelíšku. Petul půjdeme v úterý omrknout tu Vítkovickou porodnici? Co dneska vařite?
4. zář 2009 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Týnko já se tě taky ptala :grinning: v IP :sweat_smile: Já určitě chci,zajímá mě to,i když tam nechci rodit,ale nikdy nevíš...Já dneska vařím kuře na paprice s těstovinama.
4. zář 2009 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jdu ve středu do Vítkovické nemocnice,
4. zář 2009 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
oni mají prohlídky ve středu
4. zář 2009 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
jo jo mají i ve středu,ale v úterý to máme s tou naší porodní asistentkou ona tam pracuje. Jinak jsem se snažila spát,ale marně :o( čučela jsem do zdi a nic jsem vyřízena,unavená vypadám jako zombie
4. zář 2009 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
aha tak nic jsme myslela že půjdu svama teda pokud by jste mě vzali ale tak nic půjdu sama
4. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Já dodělávám oběd a poslala jsem Toma pro nákup,odpoledne chci dělat rolády a potřebuju suroviny a poslední dobou ty obchody nesnáším,vždycky se mi tam jak naschvál udělá blbě :angry: Týnko já to taky mívám tak,chce se mi děsně spát,bolí oči,ale jak si lehnu,ne a ne zabrat :angry: Vem si ten dithiaden ne?
4. zář 2009 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
no já právě ten dithiaden moc brát nechci jsem pak hotová 2dny,to pak zase pořád spím,si nevyberes. Endie já si myslim,že se můžeš klidně přidat k nám!
4. zář 2009 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojki kočenky :slight_smile:
4. zář 2009 v 16:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj Niki
4. zář 2009 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojki Týnko, co je ti dneska líp?

já jsem z toho lítání unavená, ael bylo to skvělé.
4. zář 2009 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
no líp,průjem mám pořád,ale už ne jako včera a celou noc jsem nespala,ale jinak ok :o) a sehnala jsi všechno co jsi chtěla?
4. zář 2009 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
samo že ne, nedojela jsem do toho Möbelixu ale to neva, chtěla jsem tam kouknout na deky z mikrovlákna, ael to počká a v ikea neměli látku kterou jsem chtěla na závěsy v ložnici :angry: už jsem je chtěla mít o víkendu ušité.

jinak snad vše. koupila jsem si tu sadu košů k přebalováku jsou dobrý. dost velké.
4. zář 2009 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ale jinak to byl docela uspěšný den, hlavně v autě dole mám krabici - takovou velikou a v ní je kočárek :grinning:
4. zář 2009 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to je paráda, kočárek je důležitý :slight_smile:
4. zář 2009 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
přesně tak :slight_smile:
4. zář 2009 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
jdu se dívám na tv pěkný večer všem!
4. zář 2009 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek