II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

berryl
1. říj 2009

no nás taky dudlík mít nemůžeme, bleška třeba měla a dávala ho potajnu 🙂 kamošky taky 😀

berryl
1. říj 2009

tak to jsem Niki v klidu hlavně peníze ty mě zajímají, ten papír už není tak důležitý 😀

petule83
1. říj 2009

endie já to prdím,beru ho sebou kdyby moc řval,je to moje dítě tak co.Příjde sestra,tak mu ho vezmu.

nika
autor
1. říj 2009

endie to říkaj všude že se nesmí, ale je fkat že je lepší nemít, kvůli kojení, raději jak mimi brečí přikládat, a to nemám jen od PA ale i do kamarádek co maj miminka.
tak ho neberu. ale natajno ho holky brávaj.

nika
autor
1. říj 2009

berryl je důležitej potřebuješ ho pak při žádání o rodičovský příspěvek - 2,3, nebo 4 letej, oni si musí ověřit že můžeš žádat třeba o 2 letej, že máš dostatečný příjem atd. atd.

berryl
1. říj 2009

aha no tak to jsem zvědavá jestli dorazí, ale asi toho mají hodně, ale je dobré vědět, že mi má něco přijít

jo a ještě by mi měli proplatit 27dní dovolené, ale na to je ještě čas

zuzac01
1. říj 2009

To samé ji říkám pořád, že Niki? 😀

Jen jsem Vás přišla pozdravit a popřát hodně štěstí u porodu a ať jste všechny i s miminkama zdravé a brzo doma.
My nastupujeme v pondělí v 9 do porodnice a v úterý 6.10.2009 dopoledne se kluci narodí císařem! no je to masakr vědět to takhle dopředu 😅

berryl
1. říj 2009

zuzac to je paráda, že víš kdy a co a jak, žádný masakr!!! budu na Tebe a kluky moc myslet a držet palečky!!!

nika
autor
1. říj 2009

ahojki zuzi, ty jo budeš mít kluky u sebe, ty jo. pozdrav chlapa a pak se ozvi až se budeš cítit a budeš doma.
masakr to možná je,ale zase už víš kdy a můžeš se připravit. drž se a my budeme držet pěstičky ať je vše ok.

petule83
1. říj 2009

jé Zuzi ty už to máš za chvilku 🙂 A máš nádherné bříško!!!!!!!! 😵 Vůbec to nevpadá,že tam máš dvě mimi 😀 To je nádhera,tak hodně štěstíčka!!!!!!!!

nika
autor
1. říj 2009

holky jděte budu se červenat 🙂, berryl mi 35 dní těším es na to pak.

berryl
1. říj 2009

jo holky a to porodné se teda vyřizuje v místě bydliště na sociálce? budu muset do Havířova ach jo

nika
autor
1. říj 2009

berryl jo, je tam lhůta 1 rok od narození takže jestli na to nepospícháš tak není proš se honit.

dandulka1
1. říj 2009

zuzac - držím palečky, já jdu na císaře mezi 7-10.10. vůbec mi ty dny neutíkají 🙂

nika - účetní mi volala že marodním se dovolená krátí tak jestli souhlasím že mi dovolenou proplatí po těch 28.týdnech, ty se prý do toho počítají a tím mi jí nemusí krátit, protože jsem marodila od 1.4. tak bych moc nedostala. To je jasný že si počkám.

dandulka1
1. říj 2009

Já teda na porodné pospíchám 😀 😀 😀
U nás se dudlík taky nemůže, ale dávala jsem ho potají jen na noc abych se vyspala.

zuzac01
1. říj 2009

jéé moc děkuju, určitě se pak ozvu a dodám fotečky 🙂 no je to fakt za pár, mám plnou hlavu věcí, co ještě asi musím udělat, nebo bych měla udělat.... sranda 🙂 doufám, že vše půjde jak má a budeme brzo doma 🙂

a holky vy se držte a užívejte si poslední dny "klidu", pak už se nezastavíme, teda já určitě ně 😅

Petulko 🙂 - je to fakt, že když řeknu, že tam mám dva lumpy, tak se lidi diví, že nemám moc velké bříško. Taky se divím, vždycky jsem si myslela, že když budu těhu, tak budu jak tank 😀 ale už je to docela těžké, kluci měli naposledy odhadem 2,8 a 2,7kg, což se mi zdá hodně, ale i kdyby měli aspoň každý 2,5kg, tak přece jen je to jakoby 5kg jedno miminko......
A bříško jsem celé těhu mazala Avirilem olejíčkem a teď ke konci ještě během dne modrým mlékem Niveou a nějakým z Lorealu, ale prostě jen tak, ať je furt namazané, bo mě to někdy pne a svědí nebo co 🙂

nika
autor
1. říj 2009

dandul jo dovolená se krátí tak že za prvních 100 pracovních dní nemoci o 1/12 a pak za dalších 21 o další. tak pokud jsi marodila od 1.4 tak je to ...
kdy jsi nasutpovala na PPM?

nika
autor
1. říj 2009

berr myslím si dle trvaého pobytu nebo si zavolat zda to jde podat v ově?

zuzac01
1. říj 2009

Dandulko ty máš mimi otočené špatně? no mě ty dny stráááášně utíkají 😀

nika
autor
1. říj 2009

zuzi to ti věřím, ale i tak, vědět kdy je možná výhoda 😉

berryl
1. říj 2009

no já si to raději vyberu to porodné, než ho třeba sníží, člověk nikdy neví

berryl
1. říj 2009

tak u mě to bude jako u Dan já nastupovala na nemocenskou už 16.2.2009 😖

nika
autor
1. říj 2009

berryl jde to jednoduše spočítat. nebojte 100 pracovních dní je od 1.4 do 24.8 což je hodně.
tak Dan kdy jsi nastupovala na PPM ať to můžu dopočítat. kvůli tobě jsem i vytáhal diář z kabelky je tam plánovací kalendář ať to mám jednodužší.

zuzac01
1. říj 2009

jo NIki, v něčem to výhoda určitě je,vím kolik mám času, co stihnu zařídit a můžu si vše naplánovat to je fajn 🙂

No pomalu se loučím, ještě se tu ukážu, ale už mě zase bolí zadek z toho našeho blbého křesla u pc 🙄

Tak zatím pa kočendy, držte se, já si jdu opět lehnout 🙂

berryl
1. říj 2009

tak ok já nastupovala 16.2 na nemocenskou a ukončila jsem jí k 27.8.2009

berryl
1. říj 2009

zuzac pa 😅

nika
autor
1. říj 2009

berryl a kolik máte dovolené za rok nárok, 20 nebo 25 dní? pokud dvacet tak ti to zkrouhnou o 5 dní pokud 25 tak o šest asi. záleží kolik sis vybrala do nástupu na nemocenskou.

pak záleží kolik ti zbývá a do kdy máš PPM, jejda mi se nechce počítat.ael jdu na to.

nika
autor
1. říj 2009

zuz papa a drž se holka. budeš mít kluky u sebe.

berryl
1. říj 2009

25

zuzac01
1. říj 2009

pa 😉