II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
11. říj 2009

neboj to přežiješ, ikdyž kamarádka v loni rodila 29.10 a chodila do té doby v 3/4 kalhotech a podkolínkách, nechtěla si kupovat dlouhé těhu, byla trochu za exota.

blecha001
11. říj 2009

adel: no jasně, jsi holka šikovná 😉
kely,adel: já byla otevřena na 2cm asi 14dní.. i pak v den porodu i při kontrakcích až do odpoledne.. ono to je na přírodě jak si to zařídí.. já na vás budu moooc myslet a držet palečky 🙂 určo to zvládnete v pohodě.. jak jinak, že? přeji rychlý porod.
samozřejmě toto přeji všem co budou rodit ne jen vám dvěma.

no já holky už vytáhla dnes fusak jaká je zima.

nika
autor
11. říj 2009

to věřím bleško, zima je a bude hůř, opravdu má v týdnu sněžit.

blecha001
11. říj 2009

nika: brrr.. to je děs... v uterý bych chtěla jít na přednášku dítě od 0-1roku.. už jsem na tom byla a bylo to moc fajn... ale chtěla bych si něco zapsat .. co a jak dělat, když 🙂 no jenže nevím jak to sladím s kojením apod. 😒 je to na 1,5hod. Tak to vyjde že tam budu kojit, no snad to zvládnem.
A ve st máme další kontrolu, takjsem zvědavá, kolik už jsme přibraly, když jsem měla problémy s těma prsama a jak jsem měla horečky, malá byla spavá a moc nepapala... pak zas měla žravou..
a někdy tak hltá že nevím zda má hlad nebo jen tak hltá, že to má jako zakořeněno jako savec abych ji nepřepila a nezpůsobila ji tak koliku.

salikova
11. říj 2009

Ahojte holky!Dan,to je dobre,ze ses doma!Ale odpocivej taky trochu!Jinak k uz kojim!Prestehovali nas s malym na spolecnej pokoj..Sme dnes s manzou prebalovali,vazili,..Ja uz se ale tak strasne tesim dom!!

nika
autor
11. říj 2009

uvidíš třeba to zvládnete mezi kojením, pokud ti není příjemné někde kojit.
a myslím si že malá i přibrala. uvidíš brzo se to ustálí a budeš v pohodě za chvíli ti končí šestinedělí a zajedete do kolejí a bude to pohodička.
to nás to teprve čekááá 😉

nika
autor
11. říj 2009

sali gratuluij že jste s Filípkem spolu, uvidíš brzo vás pustí, hlevně aby malý papal jak má a tys měla mlíčko a to máš jak píšeš, gratuluji holky, a neboj brzo budeš doma, kde to bude lepší a lepší.

salikova
11. říj 2009

No,tukam tukam a zatim vse super.Filipek je andilek.Holky,a co endie?Nemate o ni zpravy?

blecha001
11. říj 2009

sali: se ti nedivim... taky jsem moc chtela domu.. kdy vas pusti a kde jsi rodila? v motole?

nika: no uvidime... no ja kojim s kloboučkama a na verejnosti jsem jeste nekojila, ale co by se dalo delat.
no já uz se na tu pohodičku těším 🙂 uz aby to bylo. Od zítřka uz tu nikoho mít nebudu, uz tu budem bojovat samy, tak jsem zvedava jak budem zvladat.

blecha001
11. říj 2009

tak ted mi tu usla na baloně, jsem tu tukala jednou rukou, tak jsem ji odložila do koše. Koukám za chvilu bude čas kojení.. tak jdu rychle pojíst

blecha001
11. říj 2009

tak já jdu koupat a kojit, tak zatím.. večer sem kouknu.. teda snad 😀

nika
autor
11. říj 2009

bleško zvládneš to 🙂 jsi šikovná maminka 🙂

adellaide03
11. říj 2009

No jo Niky hodím na sebe džíny zavážu je provázkem když je nedopnu a je to.
Blečko děkuju.
Já včera shlédla video k tom jak se má koupat mimi a pak taky o kojení a měla jsem depku z toho jak to zvládnu hlavně to koupání budu mít strach abych něco miminku něudělala ☹ Já vím, že se to člověk naučí, ale teď to prostě tak beru jsem hrozná

nika
autor
11. říj 2009

nebo gumička ta je taky řešení lepší než provázek 🙂

adel neboj to zvládneš, uvidíš 🙂 příroda pomůže.
i já mívám obavy, ale naštěstí máme v rodině a okolí dost dětí a koupala jsem ikdyž vlastní je jiné, si myslím že lepší. spíše najít tu správnou metodu a postupy. to se zajede a ustálí 🙂 neboj. nebudeš na to sama, v porodnici pomůžo a doma bude manžel nebo mamka uvidíš.

kukinek
11. říj 2009

Ahojte, se zase hlásím 🙂
Díky za alkoholickou podporu, byla jsem najezná až moc, klasický příklad, že 🙄 A jinak já jsem taky abstinent, takže úplně chápu tu vodku s džusem, já bych si včera dala fakt cokoliv. Ale stačilo mi to deci a dneska, když jsem to víno viděla, tak nechápu, že jsem ho mohla pít.
Jinak já koupila zavinovačku do autosedačky ap ak fusak emitex, ten co píšeš niko, přes mmb a je nádherný, úplně nový a krásně nám sedne ke kočárku. A je fajn, že jde ten spodek odepnout. A kombinézky mám taky.Akorát tedka manželovi pořád přibaluju do pytlíku, co ještě vezme, když se tak ochlazuje, tak at pak z porodnice dojeme v pohode.
Jinak já mám za sebou telou vanu, maliník, , svižnou procházku a nic. Jak jinak...
Do zimního se taky nevlezu, prostě to zapnu přes břicho, takže se navlíkám a pak na sebe hodím podzimní bundu a nemám ji zaplu, v manželových bundách jsem jak jelito, mám rukávy až na zem
A každý říká, ať jsme tedka ráda, že jsem ráda, a že to pak bude hrůza, ale každá se na mimčo těšíme a nemůžeme se dočkat, takže to asi nebude jiné 😵 😀

blecha001
11. říj 2009

niki: děkuji za podporu... no co mi zbývá, že? 😅 ale svým způsobem jsem ráda, že už jsme samy.. no víš jak.
jaké si to uděláme, takové to budeme mít.

adel: to ti pak ani nepřijde... taky jsem měla obavy před porodem, jaké to bude, jestli budu umět s malou manipulovat apod. ale jde to fakt nějako samo. V porodnici ti to ukážou a jak píše Niki, příroda je mocná čarodějka 😉
A u koupání ještě brečíme 😒 asi nemám takovou pevnou ruku jako táta no... a táta moc koupat nechce, bojí se.. ale já ho zase zapojím. Ted jsme tu měli babičky a dědy, tak se střídali... tak ted už sami no.

kuki: no já mám ted kolikrát chut i na panáka, po tom všem 😀 ale nedám si. I když jak jsem měla horečky a M. tu slavil s mým tatkou... tak jsem si šla cucnout... no musela jsem vypálit červa, no ne?
uplně mi připomínáš mě před termínem 😅 no co ti poradit...
no s mimčem je záhul, ale je to kráásné.. a když vidíš jaké na tebe hází ksichtíky, jak reaguje na tvůj hlas.. malá se za mnou i otáčí (asi cítí cisternu 😀 ) tak je to tak nááádherný pocit.. že toho drobečka tak miluješ, že jde vše stranou.Ale ten pocit jak se narodila jsem hned neměla.. asi až tak za 14dní.. po porodu jsem tomu nemohla furt uvěřit 😀

nika
autor
11. říj 2009

bleško věřím, udělá si to jak budeš potřebovat. 🙂

pěkný večer holky a pa

blecha001
11. říj 2009

niki: no prááávě... sice to bude záhul než si to zajedeme.. ale po zkušenostech s dvojčaty mé sestry zastávám názor, jedno dítě, žádné dítě... tak to holt musím zvládnout, no ne? No však zítra pokud nepadnu vám povykládám 😀
už jdeš do hajan?

tak já pomalu teda taky.. když tu nikdo nebude 😅 tak pěkný večer a pěkné sny. My kojící maminy bychom si mohly i v noci dopisovat co? 😅

blecha001
11. říj 2009

holky, nemáte nějaký odkaz kde bych našla pěkné dětské zlaté naušničky?

dandulka1
11. říj 2009

Ahoj holky. Malá mi ted vypila obě prsa, už se mi uzdravily. Připadám si jak cisterna. 🙂 Říkala jsem jí že si to vypila a na noc nebude mít nic 🙂 Je strašně hodná, jen jí a spí a mezi je tak 15 min. vzhůru. Jdu jí dát spát, papa zítra.

blecha001
11. říj 2009

dan: tak to je šikovná 🙂 já si připadám taky jako cisterna 😀 už mám po další várce kojení, tak snad to vydrží aspon 5hod.
nějak zase na mě něco leze 😠 tak tu popíjím echinaceový čajík a povalím do sprchy a do hajan.
tak taky pěknou dobrou noc

salikova
11. říj 2009

Tak ja sem doufala,ze nas pusti domu v utery a po dnesnim kojeni ted sem zpruzena.Doted pil 15 a tedka se skoro neprisal a jen 5.Tak doufam,ze nam doktor moc nevynada a ze se to spravi..Za chvilku jdu na to..

salikova
12. říj 2009

Tak hura,slava-v noci 15 a ted rano 30!Ale musim rict,ze se pro me kojeni stava druhym porodem-prsa pali a stipou!Mazu bepantenem.Holky,nemate na to nejakej figl?Cvik,obklad,...?

berryl
12. říj 2009

ahoj holky,já mám špatné bradavky a malý kloboucky nechce,trápila jsem tedy svoje prsa. Bolest při koleni šílená,pokřivené nohy,slzy v očích. Malému mlicko moje nestačí není zřejmě tak syté nevím jak to popsat. Byl po něm pořád hladový.Takže nakonec odstrikavam a to dostává pres den,nejdříve jsme mu dávali pres stříkačku a teď už z flašky a dostává přikrm bebu, je mi to líto,ale pořád plakal hlady a hubli jsme. Navíc nás každý večer trápí prdiky poradite mi něco? Vždycky placu jak ho vidím se trápit.

berryl
12. říj 2009

jinak mě bolí ta jizva,to síti Niki jak se jmenuje ta mastícka na rány? Pořád se totiž hýbu, vstavam k malému a jizva bolí. Malý je jinak strasne hodný, pořád spinka. Musím ho na jídlo budit jinak by prospal celou noc i den. Jo a ze všech věci co mám má jen 4ok jinak všechno moc veliké! Je malinký. Po jídle malý vždy usne a dělá ze spaní takové opičky a háze úsměvy. No je to naše láska největší. Tatínek,přebaluje,krmí,koupe dělá úplně všechno a moc ho to baví.

berryl
12. říj 2009

holky a já jsme přijeli domů tak jsme malého uložili do postýlky a pak mě Rada pořádně k sobě přitisknul a já začala brečet,všechno to ze mě spadlo. Musím se pochlubit,že jsem od Rádi dostala za Rišanka prstýnek z bílého zlata je nádherný. Od našich jsem dostala přívěsek srdíčko a Rišanek dostal čtyřlístek pro štěstí. Holky já mám tak úžasného chlapa! On mi tak pomáhá a stará se o nás u porodu byl špičkový i mudr ho pak chválil,že se to málo kdy vidí. Ach jsem tak šťastná jen at už vše přeboli 🙂 těhulky držte se!

dandulka1
12. říj 2009

Ahoj sali, už jsem se to s prsama naučila. Poradila mi jedna stará sestřička - před kojením se předklon do pravého úhlu a jak ti budou prsa viset dolů tak s nima bouchni párkrát o sebe, pak se narovnej a vezmi prso mezi obě dlaně a udělej mu válečky vodorovně i svisle. Pak si na prstech udělej písmeno ,,C,, - palec a ukazováček - a tím si chytni dvorec a malinko odstříkej. Těžko se to popisuje, kdyžtak se ptej. Prso nesmí být kolem dvorce tvrdé. Pokud ti tvrdnou a pálí tak ty cviky udělej ve sprše pod horkou vodou. Měla jsem prso jak kámen a zarudlé a je to pryč. Hlavně z něj dát prckovi pokaždé as¨pon trochu aby to postupně vytahal.

berryl - pila si dost? Slabé mlíko totiž neeexistuje, ptala jsem se, jen je důležité aby prcek vytáhl prso celé až na zadní mlíko, já dávala pít z obou a proto byla hladová, vypila z obou to přední a dál se nedostala. Jinak mi toho malého taky moc nemáme,¨dávám jí 44-50 vel. co jsem měla na panenku 🙂

Ty ksichtíky jsou super, Petr je z ní po.............. pořád mi děkuje.

dandulka1
12. říj 2009

Týnko Petr se taky stará. Sice pořád dělá na baráku ale pořád se chodí ptát jestli něco nepotřebuju, jestli chci něco pomoct, pořád mě chválí jak stíhám, je taky úžasnej. Nadává mi protože přes den nespím, pořád kontroluje co jím 🙂
Dneska kolem 4. přijede dětská doktorka. 😕

salikova
12. říj 2009

Je,dan,diky!Jdu to hned vyzkouset🙂Jinak cekam na dr.-maly ma zvyseme hodnoty na zloutenku,tak se bojim,aby si nas tu jeste nenechali.Zacinam tu z toho silet.A taky sem narazila na mimi,co celou noc breci a kdyz prestane,tak breci jeho mama.Sem se vubec nevyspala!Navic tu lije jak z konve.A styska se mi po nasem psovi!Manya rika,ze furt sleduje dvere..Ach jo!At nas zitra pusti!

kukinek
12. říj 2009

Ahojte holky,
já měla šílenou noc - dala sjem si, kravka, před spaním hrušky a celou noc jsem proseděla na posteli, jsem měla břicho jako kámen 🙄 Takže paráda. Nakonec jsem usnula v polosedě a jsem pěkně dolámaná...
blecha...no mě už asi není ani co poradit, malá prostě ven nepůjde a nepůjde..ale zítra jdu azse na poradnu, tak se zeptám, jak to tam vypadá, jsem zvědavá

dan..to jsi šikula, že to tak zvládáš, já právě včera přemýšlela, jeslti ty zimnice nemáš z toho,že dělaá plno věcí kolem, jak jsi spala,žes vyprala a tak. Prý se hodn maminek po porodu přecení, i dkyž dělají jenom pidi věci. Ale zase nevím, já asi taky měla potřebu udělat ještě i další věci, co jsou potřeba.

berr..s tím krmením si nedělej hlavu, hlavní je, že je malému dobře, prospívá a je spokojený.

sal..tak snad rada od dan zabere, s tím válčí hodně maminek, já si to tu čtu furt dokola,at si to zapamatuju, protoze pak nebudu moct v porodnici na net - ale jse mmarná 😅

A je fajn, že vám chlapi tak pomáhají, já jsem vzědavá an toho svého. říkal, že ivezme týden dovču, ale já byc hchtěla 14 dní - at je s náma co nejdéle, ale taky, at mu zbydou dny na vánoce.Tak to musíme pak spočítat.