II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
13. říj 2009

ahojki adel, venku je opravdu podzim, ale já ho mám moc ráda tak jsem spokojená. sice dneska je že by fakt psa nevyhnalo ale je to tak podzimek.

lehátko - já kupovala z mmb, dám ti odkaz jaké,

dandulka1
13. říj 2009

Ahoj kočky..
Tak ta 3 hodina ranní nám z těhotenství asi zůstala. Opět si chtěla od 3-4 povídat.

blecha - já si jí beru k sobě jen přes den když si chci odpočinout tak jí nakojím vleže v posteli a nechám jí usnout u sebe jako třeba dnes ráno když kluk vstával do školy nebo v noci když mě padají oči a ona má vyspáno. Jinak je v postýlce, ale mám její matraci ve výšce svojí a sundanou bočnici tak když je potřeba tak si vrchní polovinou těla nebo hlavou vlezu k ní takže je v postýlce zvyklá, já se jen odsunu, ale neřeším to, až tak kolem 3. měsíce jí nechám usínat bez uspávání. Vždyt ona chce být u maminky 🙂

Taky tu je zima, 5 stupnů.

adellaide03
13. říj 2009

Dan změň si profil vždyť už nejsem 39tt, ale máš dvě krásné dětičky 🙂
Niky mě podzim ani zima nevadí, ale letos to jsou strašné výkyvy telot.

petule83
13. říj 2009

Ahoj holky 🙂 Jupííííííííí,máme to!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 Už to máme černé na bílém a už nám to nikdo nevezme 😀 Holky já jsem tak ráda 🙂 Děkuju,že jste na mě myslely!!!!!!!!! 😉 A jak se máte,nikdo nerodí?
Tomáš šel do práce,ale hned jak dorazí,tak na něho skočím 😀 Chci rodit!!!!!!!! 😀

nika
autor
13. říj 2009

petuuuul huráááááááááááááááááááááááááááááá jsem moc ráda, opravdu jste si to zasloužili.
hele já chci taky rodit. 😀

nika
autor
13. říj 2009

jsou, holky i jsem dneska půstila topení, už jsme tu měli jen 18 stupňů v obýváku, v ložnici mi nevadí méně ale na pobyt tu jsem to na chvíli pustila.

chci jít vařit, svíčkovou, tak se to tu taky zahřeje. ale mi se tak nechcce, v noci jsem nemohla spát tak jsem šíleně unavená, to se mi nestává, ach jo.

blecha001
13. říj 2009

niki: jééé tak u tebe to je taky už na spadnutí, tak to budu držet taky pěstičky, pak dej nějako vědět 🙂 moooc budu na tebe myslet. Hlavně at se moc netrápíš a máš rychlý porod 😉
tak pak dej foto jaké máš to lehátko, je to fajn pomocník.. taky v něm mám ted malou.. ale zase kňourá, bobek malý.. já už nevím co ji chybí.

dan: no máš recht.. taky jsem včera byla utahaná a vzala si ji do postýlky, v noci spí sama v postýlce.. ale tak to vymakané s tou postýlkou nemáme 😒

jdu nakojit,.. hned pak pisnu jeste

kukinek
13. říj 2009

Tak se hlásím z5 z monitoru a nic nového - porodní cesty stále nepřipravené (někomu se prý připraví i minutu před porodem), břicho mi sice tvrdne, zha což mě mudra pochválila, ale na monitoru kontrakce žádné. Malá spala, tak ji musela sestra pošťouchat, aby se to natočilo. Jinak za týden přibrala a váží už 3150g (minulý týden 2850), odhad mudry je rázem z 3300 3500, takže to jde pěkně nahoru, budeme mít puclíka 😀 A já ho porodím, mě střelí 😕 Říkala jsem, že už dělám všechno, aby šla ven, teda kromě sexu a ona řekl,a že to je as imoje jediná možnost, tak na to budeme muset s manžou vlítnout - ale mc se nehrnu,jsem jak cisterna...

petul..gratuluju, teď už je to jasné, pojede to jako po másle. Malý ví, že už může ven, když ti tak pomáhal a nechtěl vylézt dřív, takže mu to vysvětli a bude to 😀

nik..taky mám ráda podzim, jsem si po cestě nasbírala i nějaké hezké lístky, ale jako fakt kosa..musím zatopit, snad ot sama zvládnu, máme nové kamna a já jsem holka za paneláku, tak snad nezmrzneme, i pes se mi tu klepe 😅

adel..to je dobré, že sis to domluvila, prý by se mělo počasí trochu umoudřit, tak uvidíme

kukinek
13. říj 2009

Jo a lehátko máme taky, takové to vibrační, tak jsem zvědavá.

Holky a nevíte něco o endie?Jestli už jsou doma něbo něco?

blecha001
13. říj 2009

tak jsem tu, zase mi usla u kojení.. holky, každý den je to s ní jiné, nevím jak udělat systém 😅 😒
tak jsem ji ted fikla do kočárku když tam tak pěkně spinká, ohřeju si oběd a obleču se a Petulku taky a vyrazíme do té zimy se projet.
jinak jsem měla jít dneska na přednášku dítě od 0-1roku a pro malý počet lidí byla přednáška zrušena. 😒 je to škoda, těšila jsem se, už jsem měla i vše připraveno. No tak to vyjde jindy.

petul: co máte černé na bílém?

kuki: no naše to byla taky jediná možnost a taky jsme do toho nešli 😉 a nic neboj.. holčičky mají menší hlavičku, tak to půjde dobře, neboj 🙂 a je lepší když je dítě větší.. to jsem taky zjistila.. má více síly a líp se přisaje 😉 tak aspon něco pozitivního ne? Tak se hlavně ničeho neboj, myslím na tebe. No však ještě nepřenášíš a malé je u tebe asi mooc dobře 🙂
endie doma není, ještě bojuje v porodnici, mají problém s kojením, ale snad už se to rozběhlo, ještě mi nepodala zprávu co řekli na vizitě, jsem jak na trní a furt na ně myslím. Doufám, že už je dneska pustí domů, moc bych jim to přála.

petule83
13. říj 2009

My už máme taky puštěné topení,ale v noci mi bylo děsné vedro,tak jsem i pootevřela okno.
Nikuš už se asi moc nevyspíme,budila jsem se v noci každou chvilku a na tvrdo jsem usla v sedm a v osm vstávala 😝

Kuki neboj,ještě máš čas,co my co máme týden do porodu? 😀 Já jdu na prohlídku zítra,tak snad si mě tam už nechají 😀 😅 😲

Bleško a neupraví se to až skončí šestinedělí?Už máte jen dva týdny a třeba potom bude malá klidnější.Hodně mamin říkalo,že jakmile skončilo šestinedělí,všechno se změnilo a pohoda 🙂

petule83
13. říj 2009

Bleško no my jsme měli ten problém s tím otcovstvím.Včera vypršela lhůta 300 od rozvodu a tudíž hned dneska jsme zašli na matriku a už máme papír,že otcem malého bude přítel a ponese jeho příjmení.Kdyby se Vojta narodil do těch 300 dní,otcem by byl můj exmanžel.Takže jsme na to čekali jako na smilování a teď už je vše o.k.Vojta se může narodit 🙂

blecha001
13. říj 2009

petule: myslíš? no tak jsem na to zvědavá... dneska i málo pije, jen ucucává ale co každou chvili kojím.. já nevím, třeba má jen žízeň.. ale nic neudělám 😒 nebo mám možná míň mlíka, nebo slabé.. nebo nevim co tak blbne potvůrka 😅
no někdo mi říkal, že po 6ti nedělí se dítě změní dost.. a někdy i k minusu 😀 tak se toho děsím 😀 ale třeba už bude více vnímat a bude to zase o něčem jiném. Ted ji ukazuju hračky a jen na to kouká nebo spíš tupě zírá 😀 asi je ještě moc brzo.. ale když nemůže zabrat, tak si s ní hraju.. ale je to kolikrát jak s němým, hluchým a slepým hihi...
no jsem asi nějaká už přetažená 😒
tak se jdu v rychlosti najíst, bo pak už neudělám zase nic.
a co máš černé na bílém? Asi mi něco uniklo a nemám moc času dočítat..

blecha001
13. říj 2009

petul: jéééé tak to GRATULUJÍÍÍÍÍ to je skvělá zpráva 🙂

blecha001
13. říj 2009

petul: počkej a to jako kdyby se malý narodil malý dříve, byť by otec byl přítel, tak by to bylo jako exmanžela? No to je děs ne? To by snad nešlo ne?

petule83
13. říj 2009

No,přesně tak.Takové jsou ty naše "logické" zákony 😠 Proto jsem teď pořád ležela a šetřila se,abych do včerejška neporodila.

kukinek
13. říj 2009

petul..hele, nemachruj tady s termínem,jo 😀 Já jsem taky říkala doktorce,ať si mě tam nechá a ona, že co by tam se mnou dělala 🙄

ble..to jsi mě trochu uklidnila s tou menší hlavou, jen aby to tak fakt bylo..a s tím režimeme to bude pravda, prý po šestinedělí jakoby mávnutím proutku je všechno jinak.

Jo jinak jsem ptala na porodku, tak Vítkovice jsou plné a fifky celkem v klídku,tak mi říkala sestra, at se podívám na Opavu, tak jsem zvědavá, jak dopadnem..

blecha001
13. říj 2009

petul: no to je fakt síla s těma zákonama... tak to vám strašně moooc přeji že to takto dopadlo 🙂

kuki: a nemůžeš se s ní domluvit na vyvolání? A tak ty máš ale ještě čas ne?
jen aby to nebylo k horšímu 😀 😀 😀 to by mě piclo 😀 no fakt.. větší děti mají vyvinutý lepší sací reflex, tak se spíš z toho raduj 😉
no tak snad když budeš rodit a někde přijedeš, tak tě musí vzít ne?

nevíte kde rodila sali?

petule83
13. říj 2009

Kuki vítkovice už jsou plné? 😕 Do háje,já na fifky nechci ☹

Sali rodila na Podolí ne?Ale nejsem si jistá!

kukinek
13. říj 2009

blecha..jasně, já mám ještě čas, na vyvolání to vůbec není a toho bych se bála, já se snažím o vypuzení takovýma bezpečnýma metodama a je mi jasné, že když nepůjde, tak prostě nepůjde 🙂 Hele, k horšímu to nepůjde, jenom si spolu dáte pár spurtů a bude to v klídku 😀 😀 A musejí mě vzít, pokud ale bude porodní nález takový, že bych nepřejela jinam. jinak ti to domluví jinde - prý tě nemůžou poslat, ať to zkusíš, ale ot místo ti musí domluvit oni.
jo a díky za info o endie, já si říkala,že je beztak drží v porodce..
A kde rodila nevím 😕

nika
autor
13. říj 2009

petul to se může změnit, neboj,

holky s tou Opavou to nevím já bych raději Frýdek, než opavu 🙂

petule83
13. říj 2009

Já pojedu asi Frýdek,když mě do Vítkovic nevezmou

kukinek
13. říj 2009

Já bych jela taky raději do frýdku. Ta sestra mi akorát říkala, že ta Opava je moc hezká, mají velkou kapacit ua jsou tam příjemní doktoři a hodně PA. Ale opava je trochu z ruky, takže taky frýdek

blecha001
13. říj 2009

petul: no to já nevím.. už jsem se ji ptala.. aspon, že tady mám spojence.. to je taková náhoda, bydlíme na stejném sidlišti 🙂

kuki: to je síla s těma porodnicema 😠 no abych pravdu řekla, příště bych šla taky asi do plánovaného 😅

holky, tak jsem zjistila, proč malé nevyhovovalo to lehátko.. protože nebylo dost měkké.. ted jsem ji tam dala dvě deky a pěkně si rochní... kdybych tak měla na malou manuál, to by bylo super 😀

kukinek
13. říj 2009

petul..no prý jsou plné, ale tak prý mají nejmenší kapacitu miminek říkala ta sestra, cca 25, což je fakt nic, na celou ostravu,že + to co naberou fifky

kukinek
13. říj 2009

blecha..pockej, tak vy jste to nakonec zaplatili?pak uz jsme o tom spolu nemluvily

dandulka1
13. říj 2009

blecha - nezoufej, malá je dnes co hodinu a půl vzhůru, pije jako ju a ne, taky nevím co se děje. Mám pořád kozy venku 😀 😀 ven nesmíme takže nic moc. Už od noci se takhle budí, cucne si a usne mi na ruce. Stihla jsem jen vydrbat koupelnu a uvařit. Možná je změna počasí. Jinak já mám to co Petul, kdybysme nestihli na matriku tak by malá měla příjmení po mně (tudíž bývalého manžela) zákony jsou na houby. Taky jsme to stihly jen tak tak.

petule83
13. říj 2009

No a jako je to na prd,ty začneš rodit a nemáš kam jet,Pokud ti prdne jen voda,tak do toho Frýdku v poho,ale pokud už máš bolestivé kontrakce,tak to je na nic 😖

Bleško já myslím,že by při porodu měl z každé maminy vylézt zároveň i manuál na její mimi 😀

nika
autor
13. říj 2009

k lehátku mám stejný typ jen jinou barvu - oranžové
z druhé ruky, hlavně jsem chtěla by šlo do lehu.

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26864302&tab=0

dandulka1
13. říj 2009

Akdybyste jí viděli, je totálně osypaná. Vůbec nevím z čeho. Doktorka mi včera řekla že se to zhorší a pak se to začne zlepšovat a měla pravdu, do rána vypadá jak opařená chudinka. Měla jsem jen skleničku vody s pomerančovou štávou ☹ tak asi z toho. Ta je ošklivý káčátko 🙂