II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

endie
17. kvě 2009

berryl tak to gratuluji k prvním kopanečkům 😀

tak konečně máme dodělanej balkon, nasazené truhlíky a hned to vypadá líp, manža dodělat poličky ve skříni, byly jsme na pouti manža koupil prckovy body nádherné s dinosauříčkem pak hodím foto, ten to víkend byl super 😀

dandulka1
18. kvě 2009

Ahoj holky,,,,,
Dneska mám docela fofr. Zalehla jsem k televizi že se budu po včerejšku válet, protože prší a přitom jsem zavolala k zubaři že potřebuju razítko do průkazky - mám přijet na 9, kluka jsem objednala na alergo - mám přijet v 1. Na oční se mi ani volat nechce 🙂 Já se tak těšila že si ještě chrupnu, jsem jak zmlácená ☹ Tak já teda jedu. Doufám že mi nebudou vrtat, toho se vždycky bojím ☹

salikova
18. kvě 2009

Ahoj!Tak hodne stesti u zubare,dan!Mne se k zubarce vubec nechce!Jinak koukam,ze se nam to tu rozrusta!Tak zdravim vsechny nove!A co se tyka pohybu-ja citim v brisku takove tepani uz asi tyden,ale zato dost casto.

adellaide03
18. kvě 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem tady nebyla, byla jsem na Slovensku na svatbě, bylo to bezva. Nejdřív se mi moc nechtělo, ale pak jsem šla, potřebovala jsem se odragovat od učení a taky z páteční zprávy. Volala jsem na výsledky triplů a sestřička říkala, že mi doporučují velký ultrazvuk v Olomoucí. Byla jsem z toho fakt hotová a jsem i teď. Jedu tam v pátek a strašně se bojím aby bylo miminko v pořádku.
A co vy holky jak se máte?
Berr to je krásné, že si cítila pohyby. Já mám taky někdy pocit večer že něco cítím, ale nedokážu přesně určit jestli to jsou pohyby nebo ne.
Dnadul hodně štěstí u zubáka.

nitenka
18. kvě 2009

adellaide03 neboj se velký ultrazvuk se dělá normálně já ho mám taky a je to pokoukáníčko ty testy z krve jsou hodně nepřesné.. Moje kamarádka měla nalez z krve na rožtep páteře a vyloučila ji to plodovka miminko je zdravé.Mě ten velký ultrazvuk delali k testum automatycky znam hodně mainek které měli tripl test špatný a plodovka vše vyloučila nevím proč ty testy jsou tak nepřesne a hodně maminek to vynervuje..
co zatím vím takvelký ultrazvuk dělají běžně a při velkém nalezu doporučí hned plodovku,pokud ti nic o plodovce neřekla tak si myslím že to je ok...drž se toho jsem se taky bála že ty testy jak jaou nepřesné mě vystesují do dalšího vyšetření.. držím palce

nitenka
18. kvě 2009

adellaide03 ještě pro klid dušičky já už velký ultrazvuk měla a testy jsem měla ok a také mi byl doporučen velký ultrazvuk jdu na něj 28.5 asi záleží na lékaři jak si te hlída neboj bude to v pořádku ja se na velký ultrazvuk těšim vem tam taku stojí to zato

dandulka1
18. kvě 2009

adel - neboj, mě taky vyšli špatně, zítra jedeme kvůli tomu 90 km na 3D utz a genetiku.
U zubaře dobrý, další ko v srpnu, těhotný mají nárok na častější. Holky dnes mi chutná. Poprve sladký, dala jsem si rohlík s paštikou, kafe a 5 malých oplatek.

endie
18. kvě 2009

nazdar baby jsem byla na poště a je tam tak dusnu že jsem spocená jak pjasatko a to mi je furt zima

petule83
18. kvě 2009

Ahoj holky,jak bylo o víkendu?Půjdu vás dočíst,jen vám musím něco napsat já.

U nás o víkendu nic moc V sobotu jsme byli na pohotovosti...v pátek večer mě bolelo břicho,ale né moc a trochu jsem začla špinit.Tak jsem to moc neřešila.V sobotu odpoledne jsem se šla vyčůrat a na papíře jsem měla krev(né špinění,jasnou krev).Hrozně jsem se vylekala,ale břicho mě bolelo jen trochu,tak jsem uvažovala,co mám udělat.Radila jsem se s Tomem a rozhodli jsme se,že raději zajedem na pohotovost.Na chodbě jsme potkali dvě sestry jak se vybavují,tak jsme zaklepali na dveře a nic.Až se ty dvě dobavily,tak sestra přišla a ptala se co se stalo,tak jsem jí to řekla,vzala mě dovnitř a řekla mi:"prosím vás,až to z vás bude valit a budete mít křeče,tak teprve pak přijeďte".No,první šok Změřila mi tlak,teplotu,vzala moč atd..a čekalo se na doktorku.Taky jsem zjistila,že jsem přijela bez průkazky z pojišťovny,doma jsem byla tak na nervy,že mi vypadla,jak jsem si chystala věci,takže to byl dalši problém.První se mě zeptala,proč jsem si v klidu nenachystala věci,kam jsem tak spěchala,tak jsem jí řekla že tady.Tak zakroutila hlavou.Druhý šok Pak se mě zeptala,jestli bych někomu něco v obchodě prodala,když nemá peníze,řekla jsem že né a ona na to,no tak vidíte(navazovala na tu kartičku).Třetí šok Přišla doktorka,řekla mi ať jdu do kabinky a ptala se mě,jestli ještě krvácím,tak jsem řekla že momentálně ne a ona prý,tak proč jste přijela?A já na to,že ale doma jsem měla na papíře krev a zlekla jsem se.Bylo na ní vidět,že je naštvaná.Ještě jsem jí řekla,že si zavádím na noc krém na mykozu co jsem dostala od doktora.Tak mě vyšetřila a řekla mi,že to mám z toho krému.Že jsem v pořádku,jsem uzavřená a ukázala mi mimčo,že je taky v pořádku.Napsala zprávu a nashle.Sestra se mě ptala,jestli mám ten krém užívat dál a já na ni že nevím,že mi doktorka nic neřekla,tak se jí šla zeptat a doktorka přišla a řekla mi,že to tam mám napsané v té zprávě.Takže jak jsem si přečetla,mám ho užívat dále.Takže asi tak.Přístup úžasný.... Krém používám dál,včera jsem ho dobrala a pořád špiním.Tak nevím Omlouvám se za tak dlouhý román,ale tohle vážně zkrátit nešlo

endie
18. kvě 2009

peti a kde jsi byla? to je teda přístup fakt 🙄 ale hlavně že jste oba v pořádku

dandulka1
18. kvě 2009

petule - to se snad nedá ani komentovat. Divím se že jsi jim něco neřekla. Asi bych udělala dusno, nepřišla si s průjmem ale s krvácením a do sebe nevidíš jestli je vše ok. Příště si na ně otevři pusu. Pořád chtějí přidat a někdy mají horší přístup než na veterině.
Ty bolesti jsou asi normální, už mě bolí břicho 2 dny a dnes v noci jsem byla čůrat a dostala jsem takové křeče že jsem sotva dolezla do postele.

nitenka
18. kvě 2009

petule tak to je fakt smutný.Já krvácela hodne na začátku silne a jezdila na pohotovost k Apolináři často vždy super přístup,jednou jsem jela taxíkem večer a taxikář mi vyprávěl že jeho žena krvácela taky a doktor byl na ně hnusnej asi jako na tebe pry co tam dělaj a tak.. kecala jsem tam se sestrou protože jsem dostala léky a píchala každý den až do 17tt tak jsem je tam hodně poznala a kecaly jsme a hodně se setkavají stím,že tehulky z pohotovosti vyhoděj já to nechápu..Já naopak u apolináře vždy byla uklidnovana a vždy mi řekli at dorazím vždy když budu potřebovat.. netrap se tim mysli na mimčo a na tohle zapomen.. vše je jen o lidech..hlavně že je mimnko v pořádku

endie
18. kvě 2009

dan: je normální že ted už jsem 4 dny necítila kopanečky? ☹

nitenka
18. kvě 2009

dadunko ty křeče mám taky a taky v noci po čůrání

endie
18. kvě 2009

díky

dandulka1
18. kvě 2009

Já měla naposledy ve středu a v pátek na utz sebou mlelo 🙂 někdy je nemusíš cítit i týden. Neboj. Může ležet zády, víš?

dandulka1
18. kvě 2009

Holky tak jsem koupila polohovací autosedačku s podvozkem, už je na cestě ke mně, tolik se těším.... 😀

endie
18. kvě 2009

to t ivěřím že už se tešíš 😀

dandulka1
18. kvě 2009

Dneska jsem uklízela a připravila jsem věci na přebrání, zítra se snad dozvím co to bude tak budu ve středu vyřazovat. 🙂 Ráno pršelo a ted jsem byla vysypat koš a je tam fakt dusno. Vůbec se mi nechce jet do města, ale musím, klukovi začala alergie a je vyřízený.

petule83
18. kvě 2009

Dandulko:já bych si za normálních okolností pusu otevřela,já jsem držkatá,ale já jsem byla tak vystresovaná a úplně mimo z toho jejich přístupu,že jsem se na nic nezmohla.Chtělo se mi jen brečet 🙄
Endie:byla jsem v Porubě na fakultce,ale s něčím podobným jsem tam byla už jednou,hned na začátku těhotenství a byla tam ta samá doktorka a byla úplně super.Tak nechápu 😖
Nit:a už máš všechno v pořádku?už nekrvácíš?

endie
18. kvě 2009

s tím dusnem ani nemluv , j ákteré je opořád zima sjem spocená až na dupě je na zdzchnutí dneska, bobek malej to si musí užívat , mám taky alergii a dneska sekaly trávu takže taky soplím

dandulka1
18. kvě 2009

No já jsem totální zmrzlík, oba mi doma v létě spí nahatý a já jsem schopná mít flanelový pyžamo 🙂
Já jsem taky ale rgik ale s přestávkama, kluk to ze mě vytáhl po porodu a měla jsem 8 let skoro klid takže nechodím ani do poradny ale letos začínám kýchat.
prcka pomlouvám a ted mě kopnul a jak jsem se lekla tak jsem málem vylila pití. Po 5 dnech.

nitenka
18. kvě 2009

petule už je to ok..já nemohla otehotnět měla jsem v 18 autonehodu a vnitřní zranění ledviny játra a tak za dva roky jsem otěhotněla ale o miminko jsem přišla v 3 měsíci na selhání ledvin pak už jsem neotěhotněla prošla jsem vše možné ale nic nenaznačovalo problém podle lékařu jsem byla uplně zdravá prošla jsema 4 ivf NEUSPĚŠNĚ u 5 pokusu jsem dostala hormony uplně jiné leky takové naplasti a miminko se na 5 pokus chytlo to jsem brala první tydny tehotenství jenže pak jsem měla hematomy celkem 3 a špinila musela jsem ležet pak jsem změnila gyndaře náhodou a ten si všiml že mám žluté oči a udělal testy a zjistil že nadledvinka neprodukuje dostatek progesteronu tak mi ho nasadil v injekcích a krvácení bylo fuč jen špinění z hematomů..leky jsem brala každý den až do 17tt ted je miminko vyživované placentou leky neberu a vše vypadá v pořádku ale začátek byl hroznej

nitenka
18. kvě 2009

krvácela jsem celkem 3 dny to tak silně že jsem nevěřila že se miminko udrží každej si myslel že je to z hematomů a naštěstí mě kámoška dokopala k tomuhle gyndaři nasadil injekce a ještě večer bylo krvácení fuč moc mu věřím je to fakt dobrej doktor nebýt jeho je možné že by se prcek neudržel..jedinej odhalil důvod neplodnosti že mi nadlevinka neprodukuje dost progesteronu prý další miminko za pomoci léku zvládnem bez IVF

salikova
18. kvě 2009

Petule:Tak s tou pohotovosti to je fakt sila!Ale hlavni je,ze jste v poradku.

berryl
18. kvě 2009

ahoj holky, tak jsem to dočetla a mám pusu otevřenou! To já jsem si prošla nemocnicema kdyz jsem měla nádor a musela jsem na operací, naučila jsem se všude rvat,už několikrát jsem sestřičce řekla,že tam je ona pro mě a ne já pro ní tak at se podle toho chová. No jo člověk se naučí. Petu hlavně že už nekrvacis! Sal a neboj vše bude v pořádku plivu na Tebe plno štěstícka!

petule83
18. kvě 2009

Holky je to mazec,fakt chtějí za to nehorázné prachy a ještě se k vám chovají takhle 😠
Nitenka:Ještě že už je vše v pořádku!Budeš mít krásné zdravé miminko 🙂
Berryl:ty jo nádor.... 😕 a dobrý?Jo a gratuluji k prvním kopanečkům! 🙂

Holky mě ta doktorka napsala do té zprávy pohyby plodu ++.Nevím co to znamená,ale já zatím žádné pohyby necítím 😀

berryl
18. kvě 2009

adel myslím na Tebe! Jo jo nádor, už je pryč a jsem zatím ok teda zaklepu to raději. Dneska jsem prckovi v tescu koupili ponožky a plenky měli v akci pampersky :e)

adellaide03
18. kvě 2009

Holky děkuju za podporu jste hodné. Mě to taky každý říká a vím z koníka, že spousta holek to tak měla. Ale víte jak to je člověk se pořát bojí. Nejdřív to bylo deset měsíců co se mi nedařilo otěhotnět, pak tohle, prostě člověk se bojí pořát to je jasné.
Jinak ohledně plodovky mi teda sestřička říkala, že kdyby jí chtěli vzít tak si to teda mám nechat, ale říkala, že věří, že to bude v pořátku. No musíme věřit.
Petul to co Ti v té nemocnici provedli je fakt děs, přístup jak blázen, já chápu, že toho mají dost, že tam třeba chodí lidi s blbostma, ale musí pochopit, že se my maminky o miminko bojíme a si to povolání zvolili jako poslání tak fakt nevím.