II. trimestr, zas o kus dál. Pridejte se

nika
29. dub 2009

🙂 tak jdeme na to ne, 😀

nika
autor
6. lis 2009

berryl jakou novorozeneckou mast??? já pouřívám bepanthen, naštěstí jen preventivně, maxi koupím sudokrém.

bepanthen používám i na ty škrábence co máme jak se derem v obličeji ad super se to hojí.

salikova
6. lis 2009

berryl: Myslíš dětskou mast, ne???
Filípek dudlíka miluje. Snažím se mu ho dávat co nejmíň, ael on ho prostě vyžaduje. Je úplně jak Megie ze Simpsonů 😵

berryl
6. lis 2009

je to mast která se prodává pouze v porubě v nemocnici v lékárně.
používá se v nemocnici u dětí na šestinedělí, je na opruzeniny prostě na dupku a stojí 30,- :o) všichni si ji moc chválí a je levnější než bepanth., nivea atd :o) můžu vám ji koupit a poslat

blecha001
6. lis 2009

berryl: no malý ví, co je pro něj nejlepší... dudlik od aventu je prý super 😉

tak ted dorazili naši z prochajdy, končím, pak pisnu papa

berryl
6. lis 2009

Co ještě můžeme udělat pro zvýšení tvorby mléka:

Pokud máme pocit, že má miminko málo mléka, podání umělé výživy v této situaci není řešením. Vznikl by tak skutečný problém s množstvím mléka, protože dokrmování umělou výživou vede k omezení sání dítěte a tím k nižší tvorbě mléka.

§ Snížené množství mléka může být způsobeno nesprávnou technikou kojení, která musí být opravena

§ Přikládejme dítě k prsu tak často, jak je to jen možné.

§ Při jednom krmení nabízejme dítěti oba prsy několikrát za sebou. Nechejme dítě sát z jednoho prsu, jak dlouho chce, než mu nabídneme druhý.

§ Děťátko krmíme, když je klidné, nejlépe v noci, děti ale kvůli kojení nebudíme.

§ Často si nahé dítě přivineme na své nahé tělo a dopřejeme mu tak bezprostřední kožní kontakt s maminkou. To vše má blahodárný účinek jak na dítě, tak na tvorbu mléka.

§ Na podporu tvorby mléka se podává homeopatický lék Urtica urens CH5 nebo CH9, D6 nebo D12, 2 – 3x denně 1 globuli, po dobu trvání potíží, avšak ne déle než týden. V žádném případě lék nepodáváme preventivně. Doručuji obrátit se na homeopatického lékaře, homeopatických léků na nedostatek mléka je celá řada a nejlépe je podat je individuálně.

§ Prsy jemně masírujeme a vyvoláváme tak uvolnění mléka - uvolňovací reflex.

§ Před kojením přiložíme na prsa teplý obklad.

§ Je-li to mamince příjemné, může si připravit teplou koupel, do které po napuštění vody nakape 2-3 kapky levandulového esenciálního oleje. Je možné též použít levandulová koupelová mléka.. Tato lázeň je vhodná pro psychické uklidnění. Vyrovnanost matky příznivě ovlivňuje tvorbu mléka.

§ Často si s děťátkem povídáme a díváme se na něj.

§ Poprosíme členy rodiny, aby nám v domácnosti pomohli a dopřejeme si klidu

§ Nevážíme děti, maminky to zbytečně znervózňuje a často je tato nejistota příčinou nedostatku mléka. Řiďte se tím, jestli je dítě čiperné, čilé, spokojené, jestli prospívá a jestli roste.

berryl
6. lis 2009

Stále více maminek se „pídí“ po informacích, jak by se měly živit během kojení. Zajímá je to jak kvůli sobě, tak kvůli děťátku.

Na první pohled se zdá, že o miminko nejde, to si z maminky vezme vše potřebné, ale málo se ví o tom, že nesprávná výživa mámy může dítěti přinést řadu zdravotních potíží.

A problémy kojících maminek jsou všeobecně známé – padání vlasů, zvýšená kazivost zubů, únava …

Podělím se s vámi o mé zkušenosti a rady, které dávám ženám, které za mnou přicházejí samy se sebou nebo se svými potomky.



Čeho by se měly kojící maminky ve výživě vyvarovat

1. Cizokrajné plodiny, které maminka zařazuje do jídelníčku, mohou vyvolat alergii i u dítěte, které je pouze kojeno. Nejezte proto citrusové plody, kiwi, ananas, cizokrajné ořechy.

2. Nejezte plodiny, které nezrají u nás nebo nemají právě svou přirozenou dobu zralosti. Mimo jiné jsou sklízeny nezralé nebo jsou vypěstované v nadměrně uměle hnojené půdě.

3. Nepijte velká množství mléka tak, jak se to běžně doporučuje. Také na ostatní mléčné výrobky, jako např. jogurty a sýry, by měly být maminky opatrné.

- Bílkovina beta-lactoglobulin, která je obsažena v průmyslově zpracovaném kravském mléce, může přecházet do mateřského mléka a dítě alergizovat. Projeví se to výrazným nadýmáním – kojeneckými kolikami nebo až přítomností krve ve stolici. Pokud se toto přihodí, jako první doporučuji vyřadit mléko a mléčné výrobky z jídelníčku maminky.

- Mléko obsahuje velké množství bílkovin, při jejichž zpracování v těle se spotřebovává vápník, hořčík a další důležité prvky. Pokud se mléko a mléčné výrobky konzumují ve velkém množství, dochází ke ztrátě vápníku ze zubů a kostí.

4. Nepijte 100% ovocné šťávy, zejména ne citrusové, mohou být příčinou opruzenin nebo nadýmání u dítěte.

5. Alespoň 2 – 3 měsíce buďte opatrné na zařazování luštěnin a nadýmavé zeleniny do jídelníčku. Mohou způsobovat bolestivé nadýmání u dítěte.

6. Pokud je to jen trochu možné, vzdejte se bílého cukru a všech pochoutek z něj připravených. Při zpracování cukru v těle se stejně jako je tomu u bílkovin, se spotřebovává vápník. Tento maminka při kojení ve zvýšené míře spotřebovává. Projevuje se to zvýšenou kazivostí zubů, padáním vlasů i celkovou únavou.

7. Nejezte jídla konzervovaná, instantní a s přídatnými látkami. Vaše dítě může po takovéto stravě matky začít trpět alergiemi, ekzémem.

8. Vyhýbejte se všem vitamínovým a multivitamínovým preparátům, mohou poškodit vás i vaše dítě. Dobrá, čerstvá, pestrá strava o jaké se dále zmiňuji plně postačí potřebám vašeho těla i vašeho miminka.

9. Maso a vejce v žádném případě nejezte denně. Naši předkové ze středních vrstev mívali maso 1x týdně, ti chudší jej neměli vůbec. Pokud máme potřebu jíst maso, opravdu jej jezme tak, jak to bylo dříve zvykem. Maso a vejce častěji konzumované představují velkou nálož živočišných bílkovin, které jsou těžce stravitelné. Při jejich zpracování v těle dochází k odčerpávání vápníku a hořčíku. Tyto kojící mamince chybí. Mysleme také na to, že existuje nejen poškození z nedostatku živočišných bílkovin, ale též z jejich nadbytku. Nadbytek živočišných bílkovin ve stravě se mimo jiné též podílí na současném masovém výskytu tzv. civilizačních chorob (aterosklerosa, infarkt myokardu, nádory, cukrovka).

Pokud je to možné jíme maso domácí a ne z velkochovů.

Když maminka maso nejí a dodržuje uvedené zásady zdravého stravování, maso nepotřebuje.

10. Nedávejte svým částečně kojeným dětem pít „na žízeň“ čaj označený jako dětský. Tento čaj obsahuje heřmánek, kterým snadno své dítě předávkujete. Miminko se stává velmi nervózním až vzteklým, trpí výrazným nadýmáním a často mívá zelenou stolici nebo rudou jednu tvář. Tento stav je způsoben nadměrným množstvím heřmánku, ale dle mé zkušenosti často přicházejí maminky s obavami, že mají málo mléka (zelená stolice není hladová stolice!!). Tento čaj je určen jen pro nemocné děti. Můžete jej podávat při bolestech bříška nebo u průjmů. Žádná bylinka by se neměla pít déle než 14 dní. Kojené děti žádný čaj nepotřebují.

berryl
6. lis 2009
nika
autor
7. lis 2009

ahoki při sobotě 🙂

salikova
7. lis 2009

Ahojky!

Tak dneska se bude starat taťka a já vyrážím do města reklamovat boty a podívat se po obchodech - se těším jak malá holka 😅 Mám odstříkáno, dokrmení připraveno a vyrážím... Tak se mějte všichni pěkně!

nika
autor
7. lis 2009

teda sali to se máš. já jsem doma chtělajsem s kočárkem dopolko do města ale poprchá tam tak mn eto odradilo.

kukinek
7. lis 2009

Ahojte,
sali...to it tak závidím, ale fakt 😔 U nás je dneska pěkně hnusně, ale já jsem řekla, že odpoeldne prostě do nějakého obchodu vyrazíme, musím mezi lidi,už mi hrabe..Tak pojedeme do teska pro chleba 😀
Já už sem asi nic psát nebudu,protože pokaždé, když malou vychválím, tak se mi to pak vymstí. V noci, jak ji vždycky prospí,tak teďka bantovala, jsem se jí musela věnovat,tak jsem podřimovala visící na postýlce.Takže mě pěkně bolí hlava, jak jsem nevyspaná..
Ale řekla bych,že jí ty laktobacilky pomáhají, včera ji bříško už tolik netrápilo. Jen to zase nezakřiknout...

kukinek
7. lis 2009

nika..koukala jsme na fotky a malá se fajně směje 😵
Hele, jaké jste vůbec měli jméno pro kluka?Jestli to teda není tajné...Mě se totiž o tobě dneska zdálo 😀 Napsala jsi sem,že se ti narodil ještě kluk a jmenuje se Leopold 😀 Tak jsme ti gratulovaly a psaly,že se máš, že už máš dvě děti...prostě mi hrabe,no

nika
autor
7. lis 2009

kuki s tím zakřiknutím je to stejnéééé všude 🙂

pro kluka - Robin

nika
autor
7. lis 2009

ty jo ti mi přeješ 🙂 už hned dvě děti

jo já musím ještě napsat zkošíme cumlíka ať si tak nestrká ručky do pusy - cumel jednou zahodíme ruce těžko že. tak si ho vezme jek když na něj kápnu sabíka.

nika
autor
7. lis 2009

visící na postýlce, já to mám tak že sedím na naší posteli a ruce a hlavu opřenou o postýlku a uspávám, sem tam tak taky usnu.
hlava ta mne bolela včera v noci.

endie
7. lis 2009

zdravím lásky moje 😀

jo visící jsem taky 😀, a mezi lidi potřebuju taky jak sůl 😠 , malá začíná už brutálně vnímat nesmím projít kolem postýky jinak se hned probere a chce na ruce, uvažuju že jí koupím takovou dětský projektor-na stěně lítají obrýzky a hraje u toho ukolebavka, jelikož ona přímo zbožnuje stíny na zdi 🙂

nika
autor
7. lis 2009

endie nám zatím zabíraj hračky v postýlce, měním je tak kouká.

jinak dneska jsem vytáhla šátek na nošení tak odpoledne bude premiéra, snad se ji bude lítbit. pak budu mít ruce a budu moct více dělat.

protože začínám mít problém se zápěstím - (bohůžel s tím nejde nic dělat, a kdysi jsem zkončila tak že jsem enbyla schopná zvednout ani prázdný hrnek, bohůžel tam z lékažského hlediska nemám žádný nález ale při fyzické námaze a zatěžování je to blbé) takže ho musím šetřit. nejde jen o nošení, vadí mi na to i třeba dlouhodobá jedna poloha - u kojení jse to už vychytala. ostatní musím postupně.

berryl
7. lis 2009

ahoj holky, my dneska poprvé jedeme k našim na oběd do Havířova, tak musíme všechno pobalit to bude mazec :o)
jinak vy chodíte do obchoďáků s malýma? mi to mudr zakázala, že jsou chřipky a stevní problémy a navíc jak prej přejdu ze zimi do tepla, tak se začne rychle potit i když ho trochu vysleču a chytne hned bacil,taky jsem chtěla jít
děláme to tak, že já jdu nakoupit a tatka vozí za tescem mimo auta

endie
7. lis 2009

niki malá niki 😀 je roztomiloučká

berryl: já už jsme byla s malou ve Futuru

nika
autor
7. lis 2009

berryl já chodím jen to malého obchodu u nás do sámošky, jinak nakupuje taťka sám, ale zítra chci do tesca tak nevím jak to uděláme, máme to buď v Kopru nebo ve Valmezu, tak uvidíme kam pojedeme. záleží jak to bude časově.

endie
7. lis 2009

tak holky a je to v .... malá má dudlíka 😒 takovou dobu ho nepotřebovala a dneska bum a je to tady 😒

berryl
7. lis 2009

já mám nějak strach jít do tak velikého obchodu s takovým prckem, ale uvidíme

jinak my máme dneska měsíc :o))))))))))))))

endie tak super ne?

niki jo a ty probiotické kapky máme z Polska za 270,- tady stojí 700,- a je to český výrobek

endie
7. lis 2009

no moc nadčená nejsem chtěla jsem to sní zvládnout bez dudlíka, protože pak až vyroste tak bude boj aby se ho vzdala ale zas je ted spokojená a spinká

berryl
7. lis 2009

já jsem kdysi četla pěkný článek na téma jak odnaučit dítě na dudlík a neboj odloží ho nebo stačí malá lest, jako že spadnul za gauč a nejde vytáhnout nebo mu ustřihnout špičku atd.
náš Ríša moc dudlík nechce a já mu ho pořád před spaním rvu do pusinky 😀

endie
7. lis 2009

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25465753&tab=6 nad tímhle uvažuju že jí to koupím k vánocům

nika
autor
7. lis 2009

berryl jo díky, právě mne se ptala mamka jak se jmenují, že ji o tom někdo říkal a známá mi je tam koupí.

endie dudlík není tragedie, pro mne tada ne,

hele naše mrně má furt ruce v pusince, už se ji udělaly i záděry, co bych dala za to a´t cumlá dudel.
ten ji jednou seberu ael ruce ji neuseknu ne.

já ji ho taky nechci dávat, ale na usnutí proč ne.
včera s ním usla, tak jsem ji ho pak ukradla. 😀

berryl ty jo vy jste velcí chlapi už.

berryl
7. lis 2009

dívaly jste se na ten odkaz porod slona? je to moc pěkné
http://www.dumpert.nl/mediabase/656611/d1dfcfee...

berryl
7. lis 2009

vždycky si Ríšu dávám na sebe bříškem a on zvedá hlavičku a kouká na mě, no a dneska jsem na něj dělala opičky a usmívala se a on se začal usmívat na mě, no krásný pocit 🙂