Jak bojujete s (jarní) únavou?

marimanta
18. bře 2023

Hezkou sobotu ☀ Podělte se o tipy, jak na únavu?
Byli jsme teď všichni nemocní, čtyři týdny pořád někdo... horečky, jeden angínu, druhej to měl v uchu, další hnusnej kašel, někdo jen horečky... Blee. Je to za náma a mně zůstala šílená únava. Ještě nedávno jsem vstávala celý týden v pět i dřív a než vylezli ostatní, jsem stihla plno věcí. Teď v týdnu vstanu v šest, abych vypravila děti do škol a školek, pak mám pocit, že mě někdo zmlátil, a musím si odpočinout. Po obědě dovezu děti ze školky, uspim mimino, děti taky odpočívají a já si musím lehnout. A večer v devět jsem grogy. Dneska jsem vstala o půl osmé... ještě nedávno bych tou dobou byla už aspoň dvě hodiny vzhůru..
Tak nevím, jestli jsem už tak stará, že týdenní nemoc mě vyřadí na další měsíc...? Nebo je to v kombinaci s nadcházejícím jarem...? Každopádně mi to nevyhovuje. Když neodpočívám, tak mě bolí hlava, jsem jak praštěná a navíc protivná. Ale prospat půl dne mě taky štve. Piju dost, ovoce mám taky dost, i zeleniny. Jako sladký bych mohla omezit. A chci zařadit pravidelně cvičení, což se mi s pěti dětmi fakt nedaří. Navíc teď, když sotva stíhám domácnost. Jsme hodně venku...
Poraďte, co funguje vám? Nebo mi aspoň někdo řekněte, že v tom nejsem sama 😃

radjusa
18. bře 2023

Ahoj, určitě zkus doplňovat vitamín D a vitamín B12 🙂, jinak jako ranní rutinu piju ječmen v prášku rozmíchaný s vodou a přes den jím tabletky chlorelly a myslím si že mám mnohem kvalitnější spánek než jsem měla a energie taky víc 🙂

marimanta
autor
18. bře 2023

@radjusa díky za tip. D bereme přes zimu všichni, plus letos jsem přidala nějaké multivitaminy, ale teda o pravidelnosti se mluvit moc nedá 🤔😃 Ještě teda kojim (15 měsíců), to tomu asi taky nepřidá.
Na ječmen i chlorellu pravidelně jednou za čas někde narazím (myslím v článku nebo o tom někdo mluví), tak je možná čas něco zkusit. Popravdě kdyby to pomohlo, snad bych odběhla vesnici za měsíčku nahá 🤣

prejeta_zaba
18. bře 2023

Určitě co nejvíc čerstvého vzduchu a donutit se k fyzické práci. Po takové hodine dřeva nebo kopání na zahrádce budeš sice strhaná, ale jinak, doplní se ti endorfiny a budeš mít pocit dobře vykonané práce. Takové to od ničeho k ničemu doma ubíjí nejvíc. A nebraň se odpočinku. Jestli vstáváš v 5, dost možná se tělo prostě potřebuje dospat. 🙂

cilkat
18. bře 2023

Já s jarní únavou momentálně nebojuju: za poslední tři týdny byly děti ve školce 2 +2 dny, jinak jsou nachcípaný... Já jsem minulý víkend lehle se zimnicí a bolestí svalů... a byla jsme ráda, že jsem ten týden schopná udělat dětem pizzu z mrazáku a pustit pohádku v televizi. Od úterý mi "nic nebylo", jen jsme nebyla schopná nic dělat. A děti na tom jsou vlastně úplně stejně. Takže mi nebojujeme - my prostě odpočíváme. Všichni.

vikinkav
18. bře 2023

Ja citim nejvetsi rozdil kdyz si davam denne tabletku Mg, doporucuju kudy chodim 👍