Jak být atraktivnější matkou a ne hnusnou obludou, blog
Na internetu jsem narazila na unikátní "projekt" slečny jménem Bianca. Nevím, jestli je blog psaný jako brutální recese, pak smekám klobouk, nebo je pisatelka opravdová, a vážně tak pitomá. Všechny její články stojí za to, ale tenhle jednoznačně vede a je pro nás matky naprosto stěžejní. 😀
http://biancajohnsson.blogujem.eu/jak-byt-atrak...
Z článku: "Každý moc dobře ví, co jsou matky na mateřské dovolené zač. Jsou to feťačky a alkoholičky tak to je! Ženy co zanevřely na seberealizaci, protože jim to je takto více pohodlné. Jejich ambice není stát se významným manažerem, vědcem nebo slavnou a krásnou modelkou jako já." ...
Stručné shrnutí
- Na blogu biancajohnsson.blogujem.eu autorka píše provokativní texty, které označují matky jako "feťačky a alkoholičky" a doporučují například "Dejte ho do útulku!".
- Diskuse odkazuje na interpretaci obsahu jako internetového trollingu a sdílí odkazy na cs.wikipedia.org/wiki/Troll a analýzu na olga-path.cz.
- K tématu existují připojená videa a odpovědi autorky na bianca.theweb.cz/video_odpoved a související videospot "Pravda o ženách na mateřské dovolené" je uveden na loupak.cz.
Nejčastější otázky
Q: Je tento blog recese (trolling) nebo vážné urážlivé prohlášení?
A: V diskusi převládá interpretace, že jde o internetový trolling; diskutující uvádějí odkaz na cs.wikipedia.org/wiki/Troll a na článek o provokacích na olga-path.cz, ale definitivní potvrzení motivu není k dispozici.
Q: Kde najdu původní článek a video zmíněné v diskuzi?
A: Původní článek je uveden na http://biancajohnsson.blogujem.eu/jak-byt-atrak... a související videospot "Pravda o ženách na mateřské dovolené" je k dispozici na http://www.loupak.cz/video/srandicky/15944-prav....
Q: Má autorka veřejně dostupné video odpovědi na kritiku?
A: Ano, diskuse uvádí video odpovědi autorky na adrese http://bianca.theweb.cz/video_odpoved/.
Q: Jak definovat a rozpoznat trolling podle zmíněných zdrojů?
A: Diskuse doporučuje odkaz na definici na cs.wikipedia.org/wiki/Troll, kde je trolling popsán jako úmyslné vyvolávání konfliktu a provokace za účelem získání pozornosti nebo nenávistných reakcí.
Q: Mohou urážlivé texty naznačovat osobní problém autorky, například závislost?
A: Někteří diskutující spekulovali, že autorka může bojovat se závislostí (poznámky o "fet" a "alkohu"), ale tato tvrzení z diskuse nejsou ověřena a zůstávají nepotvrzenou interpretací.
Q: Jak by měl čtenář reagovat na provokativní blogy podle diskuse?
A: Diskuse doporučuje nereagovat emočně a „nekrmit trolla“; konkrétně zazněly návrhy ignorovat autorku, nepsat ji a případně článek uložit pro pobavení, místo aby se do provokace zapojoval.
Závěry z diskuze
Shoda
- Obsah blogu je provokativní a obsahuje silné urážky vůči matkám ("feťačky a alkoholičky", "Dejte ho do útulku!").
- Mnozí účastníci diskuse považují autorku za provokatérku/trolku a doporučují její ignorování.
Sporné názory
- Jeden názor: text je promyšlená satira/recese a cíleně vyvolává smích a reakce.
- Protikladný názor: text není recese, ale vážné a zavrženíhodné vyjádření svědčící o osobním problému autorky, případně závislosti.
Otevřené otázky
- Je hlavní motiv autorky získání pozornosti (trolling) nebo vyjadřuje skutečné přesvědčení?
- Jaký reálný dopad má tento typ provokativního obsahu na veřejné vnímání mateřství?
Zmíněné značky a firmy
biancajohnsson.blogujem.eu, bianca.theweb.cz, loupak.cz, olga-path.cz, cs.wikipedia.org, Red News, Victoria's Secret
Zmíněné produkty a metody
trolling, satira, provokace, video "Pravda o ženách na mateřské dovolené", mateřská dovolená, útulek, makeup
Místa a osoby
Bianca, Hanychová, Troja, UKčka
Holky, ale všimli jste si něčeho? Narozdíl od spoustu článků zde, ty její jsou snad bez chyb. Tuhle jsem zde četla jeden a pomalu co slovo to perla. A věty na 4 řádky pisatelka očividně zbožňovala. Nehledě na to, že článek neměl hlavu ani patu.
Takže ona nemůže být až tak hloupá. Spíš předem promyšlené image, kterým nás alespoň pobaví 🙂
Bianca už je docela profláklá provokatérka, ale koukám že se furt kdekdo chytá 😀 .
@kytkakvete
@aaggyy
@lamarika To jsem si popravdě ani na chvilku nemyslela, že by byla hloupá. A o trollingu jsem si včera už taky (s otevřenou pusou) něco přečetla. 🙂 Pořád mi ale nějak uniká smysl urážení cizích lidí, ať je to ze sociální omezenosti pisatele nebo plánovaně s nálepkou anglického termínu. Její vysvětlení, že nám nastavuje zrcadlo, abychom se konečně správně viděli, mě nějak neuspokojilo - je to totiž pořád jen urážení lidí, které vidí SVÝMA očima.
"Ženy co zanevřely na seberealizaci, protože jim to je takto více pohodlné. Jejich ambice není stát se významným manažerem, vědcem nebo slavnou a krásnou modelkou jako já." ...
Tak to já bych chtěla Biancu uklidnit, na nějakou vědkyni jí peču, ale ambice být světově uznávanou topmodelkou, nejlépe spodního prádla u Victorias secret, mám pořád 😀 😀 😀
@kamilka007 naprosto s tebou souhlasím, takhle urážet lidi - na to opravdu nemá nikdo právo. Jde jí prostě o vyprovokování nenávistných reakcí...a to jí tam žádné psát nebudu, aby byla spokojena 😒
No to me podrz, by me zajimalo, jak ji neco mohlo porodit. Lituju jeji mamku a jeji naivitu. Mysli si jak je dulezita a nadherna, pritom ani nevi jaky to je cekat miminko ci nejake vychovavat. Nekdo by ji mel vysvetlit, ze materska dovolena je spise prace, ve ktery se snazime dat miminku nejen lasku, ale taky ho ucit, pripravovat ho do skoly a ukazat mu svet. Tahleta panenka barbie to nikdy mit nebude a myslim, ze ji ani kariera moc dlouho nevydrzi (nebo to taky nemusi byt ani ona), byt na jejim miste stydela bych se vubec neco napsat a mit vubec nejaky nazor na maminky. Videla jsem hodne holek a kazda krasna holka co premysli chce mit taky miminko, bez vycitek na postavu. Nekdo by ji to mel vysvetlit i osobne, bohudik,ze tu holku neznam osobne, myslim ze by bylo o modelku vic, jak bych ji ten usmev na tvari poupravila ;)
Tak to je bomba 😀 No, sebevědomí by mohla rozdávat na kila, s inteligencí už to tak růžově nevidím 😝
čítali ste tuto vetu???? : Tzn. staré čarodějnice, tlusťoušky a šeredy mají smůlu. Potom je tu ale ještě jeden typ žen, který je tak trochu na hraně a to jsou dudlíkářky. Pokud máte dítě – zbavte se ho! Žádný milionář vám nebude lifrovat miliony do cizího spratka. Dejte ho do útulku!
ved to nemôže byť normálna žena!
Jeeeežiššš, dyť je ošklivá!!!! 😲 😀 s makeupem je každá krasavice!! Postava nic extra... To musí být jen provokace, takový věci by snad nikdo normální z pusy nevypustil, v tomhle případě nenapsal...!!

jeden článek lepší jak druhý, já se nařehtala u toho 🙂
http://biancajohnsson.blogujem.eu/jak-uspesne-z...