Jak být atraktivnější matkou a ne hnusnou obludou, blog
Na internetu jsem narazila na unikátní "projekt" slečny jménem Bianca. Nevím, jestli je blog psaný jako brutální recese, pak smekám klobouk, nebo je pisatelka opravdová, a vážně tak pitomá. Všechny její články stojí za to, ale tenhle jednoznačně vede a je pro nás matky naprosto stěžejní. 😀
http://biancajohnsson.blogujem.eu/jak-byt-atrak...
Z článku: "Každý moc dobře ví, co jsou matky na mateřské dovolené zač. Jsou to feťačky a alkoholičky tak to je! Ženy co zanevřely na seberealizaci, protože jim to je takto více pohodlné. Jejich ambice není stát se významným manažerem, vědcem nebo slavnou a krásnou modelkou jako já." ...
Stručné shrnutí
- Na blogu biancajohnsson.blogujem.eu autorka píše provokativní texty, které označují matky jako "feťačky a alkoholičky" a doporučují například "Dejte ho do útulku!".
- Diskuse odkazuje na interpretaci obsahu jako internetového trollingu a sdílí odkazy na cs.wikipedia.org/wiki/Troll a analýzu na olga-path.cz.
- K tématu existují připojená videa a odpovědi autorky na bianca.theweb.cz/video_odpoved a související videospot "Pravda o ženách na mateřské dovolené" je uveden na loupak.cz.
Nejčastější otázky
Q: Je tento blog recese (trolling) nebo vážné urážlivé prohlášení?
A: V diskusi převládá interpretace, že jde o internetový trolling; diskutující uvádějí odkaz na cs.wikipedia.org/wiki/Troll a na článek o provokacích na olga-path.cz, ale definitivní potvrzení motivu není k dispozici.
Q: Kde najdu původní článek a video zmíněné v diskuzi?
A: Původní článek je uveden na http://biancajohnsson.blogujem.eu/jak-byt-atrak... a související videospot "Pravda o ženách na mateřské dovolené" je k dispozici na http://www.loupak.cz/video/srandicky/15944-prav....
Q: Má autorka veřejně dostupné video odpovědi na kritiku?
A: Ano, diskuse uvádí video odpovědi autorky na adrese http://bianca.theweb.cz/video_odpoved/.
Q: Jak definovat a rozpoznat trolling podle zmíněných zdrojů?
A: Diskuse doporučuje odkaz na definici na cs.wikipedia.org/wiki/Troll, kde je trolling popsán jako úmyslné vyvolávání konfliktu a provokace za účelem získání pozornosti nebo nenávistných reakcí.
Q: Mohou urážlivé texty naznačovat osobní problém autorky, například závislost?
A: Někteří diskutující spekulovali, že autorka může bojovat se závislostí (poznámky o "fet" a "alkohu"), ale tato tvrzení z diskuse nejsou ověřena a zůstávají nepotvrzenou interpretací.
Q: Jak by měl čtenář reagovat na provokativní blogy podle diskuse?
A: Diskuse doporučuje nereagovat emočně a „nekrmit trolla“; konkrétně zazněly návrhy ignorovat autorku, nepsat ji a případně článek uložit pro pobavení, místo aby se do provokace zapojoval.
Závěry z diskuze
Shoda
- Obsah blogu je provokativní a obsahuje silné urážky vůči matkám ("feťačky a alkoholičky", "Dejte ho do útulku!").
- Mnozí účastníci diskuse považují autorku za provokatérku/trolku a doporučují její ignorování.
Sporné názory
- Jeden názor: text je promyšlená satira/recese a cíleně vyvolává smích a reakce.
- Protikladný názor: text není recese, ale vážné a zavrženíhodné vyjádření svědčící o osobním problému autorky, případně závislosti.
Otevřené otázky
- Je hlavní motiv autorky získání pozornosti (trolling) nebo vyjadřuje skutečné přesvědčení?
- Jaký reálný dopad má tento typ provokativního obsahu na veřejné vnímání mateřství?
Zmíněné značky a firmy
biancajohnsson.blogujem.eu, bianca.theweb.cz, loupak.cz, olga-path.cz, cs.wikipedia.org, Red News, Victoria's Secret
Zmíněné produkty a metody
trolling, satira, provokace, video "Pravda o ženách na mateřské dovolené", mateřská dovolená, útulek, makeup
Místa a osoby
Bianca, Hanychová, Troja, UKčka
Mimochodem, odvolává se tam taky na tenhle spot, asi německá reklama, geniální a vtipná. Nejsvětlejší bod jejího blogu. 🙂
http://www.loupak.cz/video/srandicky/15944-prav...
nebo si píchnout nějaký ten fet 🙂) Tak musí si to holka sama sobě nějak obhájit.. proč nemá to, co má každý druhý v jejím věku 🙂
to je ta, co jsem jí zahlídla na fb, kde tam říkala, jak jsou matky povolené a mají hnusná břicha, atd....,???
Tak to je mazec-zrovna jsem si ten odkaz otevřela a nechápu 😉 ...co tím básník chtěl říci 🙂
proboha .. co to jako je za slečnu??? 😀 😀 ta mě teda dostala , se divím, že jí někam nezavřou 😅 a mezi náma - ani není moc extra hezká, to by čuměla- kolik je na koníku krásných maminek 😎
Páni to je ale chudera.Mna by jen zajímalo jaký má vztah ke svojí matce a co si oni myslí?Asi zapomnela,že jej maminka taky neak takto vypadala když jej utírala pokakaní zadek 🙂 🙂
to je totalna pecka 😀 😀 😀 😀 😀 hned som poslala muzovi link 😀 zrovna vcera to u nas takto vyzeralo vcetne toho odchodu matky do vane.. 😀
Asi mela spatne detstvi a priklad v rodine 🙂 typove mi pripomina ty co uvadi red news ci ty nocni tel.hry 😕 ciste vsak muj subjektivni dojem 🙂
Ty jo, no víc takových daňových poplatnic, co nám dotují fet a chlast! Tak doufám, že je to recese, páč jestli takhle smýšlí víc osob v tomto státě, tak potěš kočku.
"Koho zajímá názor studentky jaderné fyziky s iq 150" promiňte, ale 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
No to je síla. Obávám se že to ta "neskutečně ambiciozní, sebevědomá nádera" mayslí vážně. Být my všechny jako ona, lidi vymřou když je mateřství takovej propadák a zabiják ženskosti a snů 😀 😀 😀 Takový debilitě se člověk fakt musí smát 😀
@kamilka007 Je to už docela dobře známý trolling. Víc je tu: http://www.olga-path.cz/zhavosti/pojednani/nadp...
no tak to je hvězda😀čumím s otevřenou hubou a přemejšlím že v clipu zlatokopky měla být ona a ne Hanychová
@ckei Aha, tak už jsem chytřejší, jsem to nikdy neslyšela
Pokud by ostatní zajímalo http://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_(internet)
Fakt vtipný, kdyby to byla sranda a provokace, tak klobouk dolů! 😀 Po shlédnutí tohohle videa se ale obávám, že tahle koc není schopná dělat recesi na tak vysoké úrovni: http://bianca.theweb.cz/video_odpoved/ Připadá mi to, jako by se závislostí na návykových látkách bojovala sama...
Já jsem si otevřela i její facebook a nějak nestačím zírat. To snad ani nemůže myslet vážně🙂
@bambulal1 Nezapomněla, copak nevíš, že takové alfasamice se rodí z poupátek a rosy?.. 🙂
@ivular Já to právě dneska objevila a jako bych objevila nový světadíl.. nestačím zírat. 🙂
co na to říct? ať je to mladé tele, které chce jen provokovat, nebo ať to myslí vážně, i s tím svým seběvědomím, které nevím zas tak moc na čem staví, tak musím říct jako zasloužilá dobře vypadající matka (jasně, beru jen kvalitní fet 😀), že je mi jí líto, protože mi přijde duševně chudá či ochuzená 😉

Ty bláho! 😀 Tak to je drsný 😀 Si jdu dát panáka abych to ústála 😀