Jak často uklízíte?

ladyhacek
7. pro 2014

Ahoj žádnou takovou diskuzi jsem nenašla tak se snad neopakuji.

Jen pro zajímavost by mě zajímalo jak často uklízíte: vytírání, luxování, utírání prachu, převlíkání postele.....
a pak ten ,,větší úklid: mytí oken, dveří, lustry.................
> prostě jak se k tomu stavíte, jak to stíháte?
Někdo ten větší úklid dělá každé 3 měsíce, Luxuje 3x do týdne...... > já zase četla, že když se uklízí hodně (každý den nebo obden luxování... > že se dítě nevytvoří protilátky a je alergické...)

děkuji za příspěvky 🙂

sisinka74
8. pro 2014

@kamilka007 jestli stihnem pristi vanoce se nastehovat do baraku, okamzite najimam pani na uklid. Muj chlap mne ji nuti uz ted do tripokojace, vi, jak to uklizeni nesnasim a on taky, ale radi mame cisto. Tak to zvazim, protoze mimco,praci,velky pes a stavba baraku, do toho jeste uklizet, no, je to na ohrabky🙂

mafeska
8. pro 2014

@ladyhacek
velký úklid 1x týdně vždy v pondělí (utírání prachu, vytírání, koupelnu projedu fixinelou a naleštím, wc savem), povrchový úklid denně (nemám ráda zastavěný stůl krámama a plnou linku), luxujuí denně. POvlečení měním 1x za 3 týdny, okna, mytí dvěří, lustrů, vytírání vnitřků skříní 2x ročně na jaře a na podzim 🙂

ladyhacek
autor
8. pro 2014

@mafeska trochu podobně jsem zvyklá z domova. a snad ostatní prominou ale takhle mi to příjde ,,normální´´ 🙂. Je jasné, že když bude špína tak nebudu čekat na ten den úklidu 😉. ALe znám lidi co uklízí častěji a také ty co tolik neuklízí. Chtěla jsem udělat průzkum a zjistit jak si vedu ve svém úklidovém řádu 🙂

mafeska
8. pro 2014

@ladyhacek mě to takle přijde optimální a hlavně mi to vyhovuje, každý ráno vyluxuju, uklidím povrchy a jde se ven nebo stavět lego a od úklidu mám pokoj 🙂