Uklízíte doma chlapovi?

cherie24
30. srp 2020

Ženy zajímá mě uklízíte/uklízely jste chlapovi doma? Jezdím k němu s malou holčičkou, která všude vymetá a zatím jen leze, tak jsem si říkala, že abych třeba zabila čas, když řeší něco venku nebo v práci, že bych udělala takový ten zběžný úklid (zamést, vytřít). On dost pracuje a po práci jezdí za námi a i kvůli prťousovi, ať je čisto, ale já jsem vždycky chlapovi hrozně akčně pomáhala a nikdy si toho nikdo nevážil a nebo nejlíp pak zdrhl s nějakou rajdou, která mu ani hrnek doma neumyje. Ocení to vůbec nějaký chlap nebo se necháváte takticky obletovat? 😁

miba10
30. srp 2020

@cherie24 u nás se tak tak nějak automaticky dělí. Pokud je doma,tak se snaží. Třeba uklidí kuchyň,zamete,vyluxuje,vytře..... Pokud je v práci,tak dělám zase automaticky já.
Bývalý si ani talíř neodnesl,což teda mě pak hrozně vytacelo.

amazonkajanik
30. srp 2020

@cherie24 asi takhle,když už se odhodlal uklidit,tak jsem stejně šla a pár věcí doladila 😂 takže mu přenechám akorát nádobí a vaření. A úplně nejšťastnější jsem,když vezme malého ven a já můžu vzít všechno z gruntu 😂 kluci pak přijdou do čistého,voňavého domova (i když chlapovi čistící prostředky moc nevoní 😁)a k tomu dostanou i něco na zub 😁

michaela_2
30. srp 2020

Chlapovi ne, manželovi jo 😁 Teda, pokud spolu proste bydlíme, tak né, že by neuměl na uklid sáhnout, ale máme to tak, že on víc pracuje a děla takové ty technické věci plus těžší práce na pozemku atd a já se zase víc starám o ten interiér 🙂
Pokud bych ale za chlapem někam jen dojizdela, tak nevím. Aby sis ho zase moc nenaucila a nebral to jako samozřejmost ;)))

gruyerre
30. srp 2020

@cherie24 ani náhodou bych za nikoho nic neuklízela, leda tak za hodně malý dítě nebo za nemohoucího člověka.
Pokud to dobře chápu, tak ty k němu jezdíš s dcerou na návštěvy? Ke svému příteli? Pak bych pomáhala s úklidem toho, co jste ty a malá nabordelily, ale abych mu uklízela jeho osobní věci, nebo třeba vytíralala, to ne-e 😀

bramarfi
30. srp 2020

@cherie24 Dokud jsem s ním nebydlela a pouze chodila na návštěvy, tak ne, neuklizela. Uklidila jsem si věci po sobě, třeba umyla nádobí, ale plnohodnotný úklid ne. Ve společné domácnosti je to potom zase o něčem jiném 🙂

loylii
30. srp 2020

@cherie24 jestli to dobre chapu, spolu nebydlite?😃 to je totiž ta zásadní otázka. Tak jasně, ze doma chlapovi uklizim, sdílíme domácnost oba a já to přeci jen umím lip😅 on děla jiný věci, který já nezvladam.. vsechno zaplatit, starat se o dům, technicky věci jako auta a udrzba všeho co je na nějaký pohon😃.. Deti si bere každý víkendové rano ven a vrací se až na obed a to už mám dávno vše hotové, včetně oběda a nohy hore, káva.
Pokud bych s nim nebydlela, měl by svůj byt, ani prstem bych tam nehla... Mladenecky doupě😇..

barmil
30. srp 2020

Čekala bych, že uklidí on, kdyz ví, že přijedete a dcerka tam poleze po zemi.

drep
30. srp 2020

Neuklízím doma chlapovi, stejně jako doma neuklízí mě. Když jsme spolu začali bydlet, najeli jsme na model, že uklízí ten, m zrovna víc času nebo síly. Když jsem měla slušnou službu, uklidila jsem já po službě, když byly služby pekelné, uklidil on, když jsem byla ve službě. Děláme to tak dodnes. Protože mám v životě vyšší ambice než vycíděný dlaždičky, tak je mi fuk, že on dělá něco míň pečlivě než já, hlavně že doma nejsou chuchvalce prachu a drobečky.

jjasmina
30. srp 2020

Když muj bydlel sám, měl tak naklizenej bejvák, že jsem myslela, že má snad uklízečku.. Bydlíme spolu, potrpí si na pořádek, takže uklízíme oba, nemá s tím problém. Jinak špatná zkušenost s ex, žádnému chlapovi bych uklízečku už nedělala, doplatíš na to .

vineta
30. srp 2020

Na návštěvě by mě ani nehlo uklízet, tedy pokud by to nebylo u nemohoucího nebo starého člověka, což přítel asi nebude, nebo u rodičů.

ai30
30. srp 2020

@cherie24 Co si budem, to zdrhani za rajdama neni zavisle od uklidu. V tvojem pripade, pokud je to fakt tak, ze bys tim treba rada zabila cas, bych klidne ten zaklad udelala. ALE nejdriv si s nim o tom promluvila. Aby nemel najednou pocit, ze mu tam nejaka vila zacala uklizet a je to ted standart. Proste ted mas chvilku, protoze tam s malou jezdite, tak mu muzes s necim pomoct, je pro tebe dulezitejsi, aby po praci prijel za vama misto toho, aby zustal doma a uklizel. Pocitam, ze on ti treba doma taky s necim pomaha, nevidim v tom uplne problem, ale mluvila bych o tom s nim.

janickaal
31. srp 2020

Jinde než u sebe doma bych to asi neřešila.

petulejan
31. srp 2020

No tak já to takhle dělala tři roky a nepřišlo mi to divne. Uklidnila jsem každou sobotu celý barák,protože jsem tam prostě trávila čas. A o to spíš bych tam uklidila,pokud tam máš i dítě,aby nechodilo třeba jak cunik po zemi...

cherie24
autor
31. srp 2020

@ai30 to ano pomáhá mi. I s malou mi pomůže i když není jeho. Já jsem právě s jejím tátou dělala všechno sama, doma měl full servis a pak mi ještě vyčetl, že jsem projela moc elektriky a začal spát s jinou. Takže jsem si pak řekla, že to fakt nemám zapotřebí a služku už nikomu dělat nebudu. Ale zas když tady několik dní jsme a on je v práci přes den, tak válet se celý den nevydržim ...

cherie24
autor
31. srp 2020

@loylii Nebydlíme. Jezdíme k němu na pár dní a on jezdí na návštěvy k nám po práci. Ale mládenecké doupě to fakt není 🙂 Je to novostavba, takže se dovnitř nosí bordel z venku a práší se tady a malá vymetá všude. Práce má hodně a sama vím jaký to je, být pořád v práci, že na úklid pak moc energie už nezbývá, ale zas nechci, aby si myslel, že mu budu jezdit uklízet ...

danvitka
31. srp 2020

Neváží věřte mi, že neváží. Můj manžel neví ani kde máme lžičky a už mě s tím vytaaaaciiiii 😅😅😅

herbinaaa
31. srp 2020

ne, ruce má zdravě stejně jako ja

lida9
1. zář 2020

@cherie24 pokud ty tam jedes na par dni a on k vam jezdi jen po praci - pomuze ti, uklidi treba nadobi po veceri ze stolu u tebe? pokud ano, tak kdyz ses u nej tech par dni, tak se domluvte, zda chce treba vytrit nebo umyt koupelnu? je to o dialogu... pokud bys ale k nemu jezdila jen na navstevy, tak bych neuklizela, to je rozdil oproti ,,jezdit na par dni,,

drep
1. zář 2020

@danvitka a slovo do pranice-proč by se měl někdo někoho vážit za uklízení? To je něco světoborného? Vážím si svého muže za to, že je úžasný, tolerantní muž, pro kterého jsme já i dcera naprosto na prvním místě, protože je opravdu úžasná sestra v intenzivní péči a tak, ale rozhodně ne proto, že v pátek vysál, když já byla ve službě. Stejně tak si myslím, že on si mě váží pro jiné věci, než proto, že jsem v neděli vyžehlila oblečení na oslavu.

cherie24
autor
1. zář 2020

@lida9 to on mi pomůže, když je něco potřeba i u nás, malou pochová, pohlídá. Já k němu pak většinou jezdím aspoň na noc nebo několik dní. U nás je to chaos, plný barák lidí a u něho je klid a soukromí. Ale zas jsme spolu chvilku, tak aby si mě pak nezačal zvát jen kvůli úklidu. Můj ex byl totiž takový expert, že mi řekl, že mu soužití se mnou naprosto vyhovuje, že se mnou chce bydlet a žít, dělat rodinu, ale bude se scházet s jinou, takže jsem si pak připadala naprosto příšerně. Akorát jako služka a vychovatelka dětí a nerada bych to zas opakovala. Ale zas když je v práci a venku prší, tak co jiného než se aspoň zabavit úklidem ...

cherie24
autor
1. zář 2020

@drep tak při nejmenším bych velice ocenila chlapa, co doma i pomůže s úklidem, když vidí, že toho má žena moc. Ale co tak vidím i slyším od kamarádek, tak takových chlapů moc není. Většina nevidí nebo dělá, že nevidí a doma nic nedělají. A já bych si toho vážila, že je všímavý a doma pomůže ☺

vineta
1. zář 2020

@cherie24 Já bych to (mluvíme-li o soužití) též nevnímala jako pomoc, je to i mužova domácnost, nepořádek dělá též, tak je snad normální, že se účastní i úklidu, a ne jako něco hodno obdivu... Ale tuším, že spousta rodin v takovém modelu nejede. Jsem ráda, že můj manžel na tohle má stejný pohled jako já, ale upřímně, s jiným bych ani nebyla. Od macha, co po mně vyžadoval servis, protože jsem ženská a je to přece ženská práce a on maximálně občas “pomůže”, jsem ještě zavčasu v mládí utekla, a nikdy víc.

cherie24
autor
1. zář 2020

@vineta tak by to mělo být, ale řekla bych, že i velká část chlapů v tomhle sama vyrůstala, takže jim to pak tak přijde normální, že o "ženské práce" se prostě nezajímají. I moje babička nedávno zmínila, že si doteď vzpomíná, jak můj otec vařil a pral a moje máma seděla a luštila si!! Je to 20 let zpátky a do teď o ní mluví jako, že je máma líná a moc tomu nedá. To je pak těžký najít normálního chlapa, když je to maminka naučila, že je to tak v pořádku a udržují tenhle model rodiny.

barulina
1. zář 2020

Zatim s partnerem nebydlime, kdyz jsme my u nej, poklidim, kdyz je on u nas pomsha

baraskaska
1. zář 2020

Manzel dost casto zamete kdyz treba zrovna delam obed, nebo vyluxuje a odnese odpadky uklidi po holkach pokojicek ale nadobi snad v zivote neumyl. Ale nadavat ze je bordel tomu jde nejlip 🙈🤣🤔