Jak co nejsnadněji přijímat platby ze zahraničí do ČR?

misel2410
27. srp 2014

Zdravím. Moc prosím, nemá někdo zkušenost jak co nejsnadněji a s co nejmenšími poplatky přijímat pravidelně platbu ze zahraničí (Malta) do ČR? Částka okolo 2.000,- měsíčně. Jaká banka je nejvýhodnější, jaký účet nebo prostě způsob jak to efektivně přijmout. Aby to bylo pokud možno výhodné i pro odesílajícího. Jeden společný účet s dvěma platebními kartami odmítám. Vůbec tomu nerozumím ☹

barakara
27. srp 2014

@misel2410 mam zkusenost s posilanim penez do CR z UK a stoji to £10 takze cca 300Kc, je to jednorazova platba anglicke banky, nezalezi na castce a penize jsou posilane do Obchodni banky. Delam to normalne pres internet banking.
Jde o to z jake Maltske banky to bude posilane, ceska banka si nebude brat nic.

78marcela
27. srp 2014

@misel2410 já sem tam převádím peníze Rakousko Česko nebo Česko Slovensko. Předtím jsem měla ERA konto a ti si brali docela dost a před dvěma měsíci jsem si zřídila účet i FIO banky a ti by to měli mít za pár korun, snad dvacku, což oproti 150 Kč v ERA je rozdíl.
@barakara a taky záleží, jak odesílatel nastaví platbu, mě jednou z Rakouska mělo přijít asi 20 euro a ERA si z toho strhla 150 Kč za přijatou platbu ze zahraničí.

nonnni
27. srp 2014

@misel2410 jj, je to podle toho, jak si to nastavi odesilatel. Budto plati poplatky vsechny on, nebo vsechny ty, nebo zadas SHA a delite si je napul.

Ja mam sporku a berou si jedno procento do nejake castky, nad tu si neberou nic navic. Ale jeste nikdy jsem neobdrzela tak malou sumu (2 000), takze nevim, zda nemaji nejaky minimalni poplatek...my mame vsechno pred SHA nastaveni. Pul na pul.

berynka
27. srp 2014

@misel2410 Určitě ne Spořka a Komerční banka.!
Pak záleží na nastavení, když obě strany mají nastavení SEPA platba, tak by to mohlo být i zadarmo, myslím. Třeba u Mbanky je jinak nějakých 45Kč.

misel2410
autor
27. srp 2014

To fio bude asi nejlepsi 🙂 volala jsem tam ze za prichozi platbu fakt jen 20 kc