Jak dlouho vám trvalo, než jste počali mimčo?

allena
21. črc 2006

Ahoj maminky a čekající maminky,
ráda bych věděla, jak dlouho jste se snažili o početí dítěte, než se vám to konečně povedlo. Sama teprve začínám - snažíme se teprve první měsíc, ale ráda bych měla představu, i když samozřejmě vím, že je to hodně individuální. Taková malá statistika by možná zajímala více žen.

bera
21. črc 2006

ahojky, připojuji se k otázce od alči, taky by mě to docela zajímalo pro představu, začínám taky první měsíc, a jsem z toho taková zklamaná, že to hned nejde, ale chce to asi čas, že?? já myslela právě že to hned půjde, ale smůla... ☹

ivet
21. črc 2006

Ahoj, nám se to povedlo 3. měsíc. Takže jsme naštěstí nemuseli moc dlouho čekat....a teď už jen čekáme, až se to naše miminko vyloupne na svět 😉 první měsíc jsem byla taky hrozně zklamaná, že to nejde....pak ještě jednou....pak jsem se na to vybodla, začla plánovat letní dovolenou u moře....no a jedeme už "jen" do jižních Čech 😀
Přeju rychlé úspěchy všem snažilkám!!!!! 😵

allena
autor
21. črc 2006

Ivet, gratuluji! A mám jeden dotaz - nechali jste tomu volný průběh a milovali se jak jste chtěli nebo jste počítali dny, kdy ano a kdy ne?

ivet
21. črc 2006

Allena, no...paní Dr. mi poradila, ať to zkoušíme klidně každý den....takže jsme to pojali tak, že prostě když byla chuť...žádné počítání plodných a neplodných dnů se nekonalo...ale možná to bylo tím, že jsme to "zvládli" tak rychle, kdyby to nešlo, asi vyzkoušíme všechno....takhle jsme to nedělali jen proto, abychom otěhotněli, ale proto, že nás to baví a byla chuť 😉 Je to tak asi nejlepší....
Ale samozřejmě, pokud má někdo menší frekvenci 😉 je dobré se tomu věnovat zejména v období plodných dnů...ale nejen tehdy, aby to fakt nesjelo do rutiny "dnes musíme"....

allena
autor
21. črc 2006

Ivet, tak to souhlasím. Nejlepší je to neřešit a užívat si. 🙂 Já jen že jsem slyšela, že mají spermie dostat čas "uzrát". Ale na druhou stranu každý den, když je chuť, jsou zase snad zárukou větší pravděpodobnosti. No nevadí, já bych ráda, abychom si to krásně užívali a přišlo to hodně brzy. Jenže se mi moc nedaří nemyslet na to, že by to třeba mohlo nevyjít. ☹ Psychika je děsná!

ivet
21. črc 2006

Alenna, psychika je v tomto opravdu děsná a na sobě jsem si to potvrdila...chce to hodit za hlavu (což se logicky snadno řekne, ale hůř udělá)...přesto držím pěstičky (už všechny 4, i ty v bříšku 😉 ), ať to vyjde co nejdříve 😵

gedren
21. črc 2006

Ahoj,

my to zvladli v prvnim cyklu 🙂. Ale nijak jsme to nehrotili, protoze jsem fakt nepocitala s tim, ze se to hnedka povede, tak jsem jenom prohlasila, ze bysme meli "najet na pravidelnej rezim" 🙂 (predtim jsme nejak nezvladali si na ten sex udelat cas 🙂), abychom po tom roce, co to nepujde, vedeli, ze jsme se snazili poctive. No a nekde jsem vycetla, ze nejlepsi je nic nepocitat a zkouset to proste obden...to jsme zvladali asi tyden, pak se to protahlo na interval asi 4 dni, no a po dalsich dvou tydnech uz jsme z tohohle "pravidelneho rezimu" byli nejaci vycerpani 🙂)) - no ale mimco uz bylo 🙂

kristi
21. črc 2006

asi tak 3 minuty nam to trvalo.... 😀 😀 😀

allena
autor
21. črc 2006

Kristi, jako příspěvek do statistiky by se nám hodil údaj o měsících, které jste se snažili počít. 🙂 Jinak ty tři minuty jsou pěkný! 😀

culinka
21. črc 2006

Ahojky,my skusame rok,a stale nic.Inak sme obaja uplne zdravi,len to chce nato nemysliet co mne sa neda. :o(

rady
21. črc 2006

My to zkoušíme už sedmý měsíc a taky pořád nic.Snad už to brzo vyjde.

zany
24. črc 2006

Nám se to podařilo hned na druhý pokus. První měsíc bez prášků nepočítám, protože jsem měla od dr. zákaz otěhotnět. První pokus nevyšel a druhý už jo... Ani jsme s tím nepočítali, takže když jsem si dělala test, tak jsem byla docela dost vyjukaná, že mi vyšel pozitivní. A od tý doby se těšíme na mimi 😀
Ale mám kamarádku, která se o mimčo snažila s manželem dva roky a vyšlo jim to až teď. Její manžel byl na vyšetření a byl v pořádku a ona měla jít v květnu na laparoskopii a nakonec zjistila, že je těhotná. A dokonce má termín o dva dny dřív než já 😀

kristi
24. črc 2006

alleno, my se nesnazili, vyslo to hned poprve, co se muj muz nejak neudrzel.. 😀 😀

z.lucie
26. črc 2006

Ahoj všichni, i my se s manželem pokoušíme zplodit štěstí do našeho domova. První ani druhý pokus se nepovedl, třetí se ještě neví 😅 , čekám. dělala jsem si jeden test, ten byl negativní, ale zjistila jsem, že jsem s ním špatně zacházela ☹ Takže ještě dva dny počkám a pak ho zkusím znova. Všem i sobě - trochu sobecky - přeji hodně štěstí!!! 😉

osibisa
26. črc 2006

třetí měsíc po vysazení to vyšlo. Jsem na nás hrdá 😀

veverka.r
27. črc 2006

Všem nastávajícím maminkám moc blahopřeji a taky si přeji abychom my snažilky už taky brzičko zapadly.
My se taky pokoušíme už třetí měsíc.

peta.cz
27. črc 2006

Po měsíci vynechání prášků, ale jinak po jednom ránu, kdy si manžel nedal pozor...takže nás to dost překvapilo, že to šlo tak rychle. A to jsem na začátku těhotenství prodělala zánět vaječníků, aniž bych tušila, že v sobě nosím mimíska. Naštěstí je v pořádku a krásně ve mě roste, takže ten zánět by na něm neměl zanechat žádné následky.
Nejdůležitější je se vůbec na to nesoustředit a úplně vypnout - nelíp se zadaří na nějaké dovče. Já měla v práci docela stresy, takže jsem myslela na něco jiného než na miminko a ono si k nám cestu našlo samo 😉
Držím všem snažilkám palečky!!!

moncik
27. črc 2006

Ahoj, nám se to povedlo druhý měsíc. Prvně, když to nevyšlo jsem byla z toho na prášky, pak jsem si řekla, hlavně na to nemyslet a ono to vyšlo 🙂
Držím všem palečky, aby se snažilkám zadařilo, tak jako nám 😉

terezzka
27. črc 2006

ahojte my to zkoušeli asi 4měsíce s byli dost nešťastní že to nejde. každý měsíc si manžel myslel že už a ono nic. až teď.... dělala jsem si test kde byla moc moc slaboučka druhá čárka, s odstupem času další dva a na nich jsou 2čárky pořádne, od doktorky to ještě potvrzené nemám.tak přeji všem ať se daří a nejsou smutné a nedají na vyptávky rodiny "kdy už to bude" mě to moc znervozňovalo...

lanka
27. črc 2006

přidám se - poprvé to trvalo půl roku (ale snažili jsme se tak nějak uvolněně - žádné myšlení žádné počítání) poté když jsem prozkoumala co a jak tak kdykoli jsme chtěli. Ukázalo se však že máme jiný problém. (to už by však patřilo jinam)

alcatko.j
11. srp 2006

Nam se to povedlo na 5.mesic po vysazeni pilulek 😉

kotatko
12. srp 2006

Můj partner žije v zahraničí, vidíme se 10-14 dní za dva měsíce. Svadbu máme naplánovanou v listopadu a tak při poslední mojí návštěvě jsme si řekli, že by bylo hezký kdybych se nevracela sama. Vůbec jsem tomu nevěřila a tak pár dní po příjezdu jsem si objednala výpočet plodnosti z Gnostick centra. Abych tomu přizpůsobila nákup dalších letenek. Než jsem si ho vyzvedla na poště, zjistila jsem, že budeme mít rodinu. Takže nám to vyšlo přesně za 10 dní🙂

lena28
12. srp 2006

Nám to trvalo pět měsíců po vysazení HA taky to byly stresy a pořád počítání plodných neplodných dnů. Od doktora to zatim potvrzené nemá jsem objednána už se těším.

zuzitad
12. srp 2006

nám se náš Brouček zadařil také napoprvé,bylo to překvápko, ale HA jsem před tím nebrala. Ted se snažíme 2.měsíc po vysazení HA, tak uvidíme.
předtím to bylo lepší, nevěděla jsem nic o ovulaci bt a hlenu, ted toho vím tolik...a člověk nato víc myslí

sonepka
12. srp 2006

Ahojky, také se přidám k diskuzi...
Já vysadila HA v únoru, do konce května jsme se chránili jiným způsobem....( pro klid duše)...
Poté se nám to povedlo hned na poprvé. Chtěli jsme původně až po svatbě, která byla 30.6., ale ačkoli jsme to nevěděli, brali jsme se už ve 3... Prostě jsme ani nedoufali, že to hned na první nebo druhý pokus výjde, k tomu ještě 14 dní před svatbou, kdy byl největší stres...
Nějak jsme to nehrotili, nepočítali jsme plodné a neplodné dny... a tak podobně, lepší je se na to nesoustředit... psychika dělá hodně moc...

BTW o té psychice... moje kamarádka se s manželem snaží už 8 let, chosí i na umělé oplodnění... počítá plodné dny jak bláznivá, bere si na to i dovolenou, jen aby počali... dle lékařů jsou oba v naprostém pořádku, ale tím ajk "strašně moc chtějí"... to právě nejde... ☹

radik
12. srp 2006

Ahoj....nám to trvalo jeden snažící měsíc......a dva tulící pokusy v plodných dnech.......🙂 Úplné překvapeníčko...mysleli jsme , že si snaženíčka trochu užijeme .

ketrin.abc
16. srp 2006

Ahojky snažilky,tak my se s manželem taky snažíme.zatím ale ☹ nic... po vysazení HA už celých 14 měsíců...už začínám být nesvá a tak vyhledáme asi pomoc?ráda bych už byla mezi těmi šťastnými 🙂

tyna
17. srp 2006

Ahoj, tak já jsem vysadila HA na konci dubna v květnu jsme si ještě dávali pozor a v červnu tomu nechali volný průběh a hned jsem otěhotněla, předtím jsem brala vitamíny pro nastávající maminky prý otěhotnění podporují, tak možná to bylo tím. 😉

z.lucie
17. srp 2006

AHoj tyna, a jaké tablety to byly? já jsem po doporučení gynekologa brala CENTRUM babyplan, ale zatím taky nic 😒 Tak nevím, zda jsi měla štěstí nebo lepší tabletky 😅

jarcik
23. srp 2006

Ahoj, na těchto stránkách jsem poprvé a moc se mi líbí. Moc času nemám,protože mám doma 1,5 ročního chlapečka Honzíka. Otěhotněla jsem poprvé hned 2. měsíc, ale bohužel jsem potratila ☹ . Pak jsem půl roku nesměla po doporučení otěhotnět. Byly to děsný nervy, že se to nepodaří. Ale moje kamarádka v práci mi skoro každý den, říkala, že musím věřit, že se to povede. Prostě mě to vsugerovala a každý den jsem si toho půl roku říkala, že se nám to podaří a vydrží to až do konce. No a podařilo se zase 2. měsíc 🙂 . Teď zkoušíme bratříčka nebo sestřičku a 1. měsíc to nevyšlo. Ale věřím si, že to výjde zase ten 2.měsíc. Tak uvidíme!!!