Kdy jste počali druhé dítě?

janey007
2. lis 2016

Ahoj,
zajímalo by mě, za jak dlouho po ukončení kojení prvního dítěte se vám povedlo počít druhé dítě? V průběhu kojení jsem neměla MS. Přáli bychom si malý věkový rozdíl mezi sourozenci. Chápu, že je to velmi individuální, ale přece jen by mě to zajímalo 🙂 Díky za odpovědi!

hz
2. lis 2016

pul roku po ukonceni kojeni.. ikdyz na me telo to bylo brzy..

andelka
2. lis 2016

Tak v době kojení jsem to ani nezkoušela. Cyklus mi naskočil 11 měsíců po porodu,kojila jsem 13 měsíců a otěhotněla další měsíc. I tak je rozdíl 22 měsíců dost malý a u nás i náročný ( teď už ne,uz prevladaji pozitiva)

monilee
2. lis 2016

Rok od porodu, este som kojila ale hned po otehotneni som odstavila, bolo to narocne. A tehotenstvo s rocnym dietatom je tiez narocne, hlavne este ked sa objavia nejake komplikacie. Ale zatial to zvladame, uvidime ake to bude po narodeni druheho prcka 🙂

mariti
2. lis 2016

Otěhotněla jsem taky v roce prvního (neplánovaně). MS přišla přesně 9 měsíců po porodu, kojila jsem do roka a čtvrt.

janey007
autor
2. lis 2016

Děkuji moc za odpovědi. Je mi jasné, že by to bylo náročné, ale právě doufám v pozitiva v pozdějším věku dětí. Ať se vám s dětmi daří!

ytek
2. lis 2016

První se nám narodilo 12/2008, kojila jsem kvůli svým zdravotním problémům se žlučníkem jen 6 měsíců. A druhé dítě se narodilo 12/2010. Bez tří týdnů jsou od sebe 2 roky a je to myslím super rozestup 🙂

ninive211
2. lis 2016

11 měsíců po ukončení kojení. Počali jsme čtvrtý cyklus, co jsme se snažili o druhé, předtím jsme dítě ještě nechtěli, chtěla jsem věkový rozdíl cca 2,5 roku. Kojila jsem do roka.

drzticka81
2. lis 2016

syna jsem kojila do 2.5 let, otehotnela jsem po jeho roce (od mes. jsem mela MS)-takze jsem kojila cele tehotenstvi a pul roku tandem 🙂))

patrusa
2. lis 2016

Kojila jsem do 10 mesicu, 14 po ukonceni jsem otehotnela. Rozdil deti 19,5 mesice

katherinaa
2. lis 2016

Behem kojeni, rok po porodu.. ms mi naskocila bohuzel hned po sestinedeli i pres plny kojeni..

kamiska
2. lis 2016

Ms od 6m maleho - plne kojeny. Otehotnela jsem v jeho 2 letech pri kojeni asi 2-3x denne - ihned. Kojila jsem jeste asi 5m, potom doslo mleko a bylo to bolestive.

lutu11
2. lis 2016

Pri kojeni, malemu byli 2 roky, pul rok snazeni.

konidana
2. lis 2016

Rok po porodu, stále jsem hodně kojila. MS se mi vrátila asi půl roku po porodu.

lucinka58
2. lis 2016

Ukončila jsem kojení v 13 měsících, hned jsem do dostala a další měsíc byla těhotná 🙂

naomi6
2. lis 2016

@janey007 Kojila jsem dceru rok a čtvrt, cyklus mi naskočil rok po porodu. Druhé mimčo jsme počali rok po ukončení kojení. Děti jsou od sebe přesně 3 roky a menší věkový rozdíl si neumím představit, u nás jsou ty tři roky akorát. Držím palce, at se daří.

jaja01k
2. lis 2016

Prvního jsem kojila krátce, v 5 měsících už byl na UM. Jak jsem přestala kojit, během pár dní jsem to dostala a hned jsem otěhotněla 🙂

lichtakova
2. lis 2016

Prvni jsem plne kojila 5 mesicu,jakmile jsem zacla prikrmovat,tak dosla ms, otehotnela jsem,kdyz ji bylo 10 mesicu,kojila jsem ji neco pres rok,pak se tak nejak odstavila sama,kdyz jsem byla asi v 12tt, druhe jsem kojila do 14 mesicu a hned ten dalsi jsem otehotnela.

ojo
3. lis 2016

@janey007 vždy po první MS 😀 s prvním jsem kojila částečně do 8.měsíce..ale pár týdnů před tím jsem dostala svoji první MS po porodu a druhá už nepřišla, kluci jsou od sebe 16m...teď po třetím dítku to samé, kojila jsem krátce asi 3 měsíce, mlíko došlo, dostala jsem MS a další už zase nepřišla, věkový rozdíl bude 12m 😅 chtěme ještě další dítko brzo po tomto...

martinka_33
3. lis 2016

Ještě během kojení, ale nešlo to hned, nechránili jsme se od září a zadařilo se v únoru

janey007
autor
3. lis 2016

@drzticka81 tak to teda smekám, půl roku tandem 🙂
@lucinka58 taky doufám, že nebudeme dlouho čekat, uvidíme, jak se zadaří... zatím nekojím 5 týdnů, MS nikde, tak doufám, že přijde sama, bez vyvolávaček a podobně....

janey007
autor
3. lis 2016

@ojo - tak to taky smekám teda :D

lucinka58
3. lis 2016

@janey007 zkus si koupit gynex 🙂 ten jsem užívala aby M/S přišla po poradě s gynekologem 🙂 jsou to jen bylinky 🙂

ojo
3. lis 2016

@janey007 mě MS přišla vždy tak cca 2 měsíce od přestání plného kojení (že už jsem začla jen částečně, ráno a večer)...tak máš ještě čas 🙂 teď si teda dám po tej první MS fakt pozor, páč jak je vidno, jsem vážně chytlavá a to další bychom chtěli až na léto, ať nemáme jen zimní 😀 😀 😀

katushka82
3. lis 2016

za 9 let od prvního 😀 😀

janey007
autor
3. lis 2016

@lucinka58 děkuji ta tip, poptám se 🙂

@katushka82 to bysme právě chtěli dřív :D

luciiik32
3. lis 2016

Já jsem kojila dcerku skoro 21 měsíců, a celou dobu jsem menstruaci neměla. No a ani potom jsem ji ani nedostala, otěhotněla jsem totiž zřejmě na první pokus 😀

baraz
3. lis 2016

V 7 mesicich prvorozrne

janey007
autor
3. lis 2016

@luciiik32 tak to je vidět, že možné je fakt všechno 🙂 No ne že by mi MS moc chyběla, bych to klidně brala... 🙂

franerka
3. lis 2016

Přes kojení. První ms přišla rok po porodu a další už nedošla.

luciiik32
4. lis 2016

@janey007 Jj, ja jsem taky spokojena 🙂 A na to, ze je mi 35 let, jsem si i myslela, jestli nebude s otehotnenim problem.. a ono spis naopak 😀