Třetí ditko - jak dlouho trvalo, než jste otěhotněly?

vrk
2. říj 2018

Ahoj holky, jak dlouho vám trvalo než jste potřetí otěhotněla? A jaké to je se trema prckama? Jaké mate věkové rozdíly? A je to velký rozdíl dvě a tři děti? Díky devcata

odula
Autor odpověď smazal
Zobraz
beata.n
2. říj 2018

@vrk ja otehotnela az po dvou letech snazeni se o treti. Ale s jinym partnerem. Starsi deti jsou od nejmladsi 10 a 7 let. Ten rozestup je super, ale narocny to je. Doma cerstvy prvnacek, do toho novorozenec..

Trochu vrazedna kombinace. Ale da se to. Rozdil to u nas je spis v tom, ze je toho najednou moc, az si to sedne uvidime. Ale zas tak hrozny rozdil to neni. Vyzaduje to jen lepsi manazerske dovednosti, aby se vse stihalo. Moc si neumim predstavit mensi vekovy rozestup, ale to jen u nas.

denny27
2. říj 2018

Hned na první pokus... pokud si člověk umí zorganizovat čas a vytvořit nějaký režim, tak se to zvládnout dá 😊 děti 8let, 5let, 3roky a za do tří týdnů přijde na svět čtvrťátko😁😁

janiesska
2. říj 2018

Ahoj, otehotneni se třetí dcerou se povedlo hned druhý měsíc od vysazení prášků, ale problémy s otehotnenim jsem neměla ani s jednou. Se třema prckama je to super, lehce náročnější, ale krásný. Jinak věkový rozdíly jsou 5 a 3 roky a za mě značka ideál. 🙂 Za sebe můžu říct, že zatím žádný rozdíl v tom, mít dvě nebo tři děti, nepocituju. Jako jo, mimco vyžaduje větší péči, ale to je prostě tím, že je to mimino a ne tim, že je třetí. Občas mě dokonce napadne taková masochisticka myšlenka, že bych brala i čtvrtý, ale finanční stránka mě zase vrátí zpátky na zem. 😀 Jestli váhas, jestli mít třetí nebo ne, tak za mě určitě ANO.

misicka1988
2. říj 2018

@vrk Já mám tedy velké rozestupy, první dceři už bude 19 let , potom syn 13 let - povedl se hned na první pokus, a další dcerka včera oslavila 2 roky. To jsem ale byla na Ivf, protože manžel prodělal onkologickou léčbu (chemo), a přirozenou cestou to již nešlo. Povedla se na třetí pokus 😉 Ale i když jsou mezi nimi tak veliké rozestupy, mají se moc rádi, a starší děti nejmladší dcerku milují a pomáhají. Takže je to bezva 😊

andelka
2. říj 2018

Já jsem vždycky těhotná na první pokus. Třetí dítko jsme čekali už vloni,ale nedopadlo to bohužel. Teď už to vypadá nadějně,takže po novém roce bych měla už vědět jaká bude realita. Děti budou 8,5 a necelých 7 a miminko. Moc se na sourozence těší.

ojo
2. říj 2018

Taky se povedlo rychle a taky mám větší rozdíly, starším bylo 5 a 6 let, když se narodil třeťák...ale bylo to celkově super, kluci samostatný, pomáhali, pro mě prostě fakt mateřská dovolená 🙂 Po roce k nám teda přišlo ještě čtvrté a do měsíce čekám páté, takže to už budu mít 3 děti věkově do 3 let toho třeťáka 😃

pavca1982
3. říj 2018

Já měla kluky 9 a 12 let když jsem s nynějším manželem otěhotněla snažení trvalo půl roku.Nevyšlo to ve 12tt. Za dalších půl roku po revizi se nám to povedlo znova a máme dcerku 19m..Teď jsem těhotná počtvrté a naposledy a za 6týdnů čekáme chlapečka.😉

mievsa
3. říj 2018

Mám děti 15,12 a rok. Otěhotněla jsem na první pokus. Akorát těhotenství bylo pro mě náročnější než ty první dvě. Malá nám to tady úžasně oživila, rozněžnila😀 Starší jí milujou, ikdyz taky se někdy rádi zavřou v pokoji 😬

antoinet
3. říj 2018

My jsme 3 děti plánovali od začátku a to s malými rozdíly, znám případy, kdy se benjamínkem časem cítil odstrčený a sám, když starší sourozenci dospívají a nemá s ním kdo sdílet dětský pohled na svět, hry, čas po škole...
Takže mám teď děti 4,5 roku, 3 roky a 8 měsíců. Zvládnout se to dá, ale vše kromě dětí jde teď pro mě stranou, za rok to už zase bude jiné, teď si malou vypiplám a pak se zase vrátíme k výletům a náročnějším aktivitám. Je fajn, že starší dvě děti jsou ve školce, ale můžou chodit brzo domů a nemusím řešit nemoci a hlídání.
Za mě rozhodně čím dřív, tím líp, především v zájmu posledního dítěte. Nebo pak tyděti rovnou 4🙂

michaela_2
3. říj 2018

Zkušenosti si ráda přečtu! 😀 jsem v 19. týdnu a doma mám skřítky - 6 a 4 roky (v době narození třetího jim už bude 7 a 5 🙂)
První dítě - otěhotnění hned na první pokus, druhé - naprosto neplánovaně po 13 měsících od prvního. No a třetí - hned.

Po tom posledním trošku maratonu s dětmi narozených 20 měsíců od sebe, se teď těším, že si to třetí pořádně vychutnám, jak jsou sourozenci už starší 🙂

vrk
autor
3. říj 2018

@ojo ty vědí pět děti???? To je krása, ty mas ty první dvě taky po roce pak 5let pauzu a další tři děti? No parada❤️❤️❤️❤️❤️

vrk
autor
3. říj 2018

Já mam děti 2 roky a 3 roky, jsou 13m od sebe a pravé jsme víc děti chtěli taky vždycky. I kdyby se provedly nakonec 4, tak budu rada. Teď třetí měsíc zkusíme a zatím nic, tak se těším až to vyjde. Zároveň si říkám co se změní. Jaké mate auto pro 3deti? A co dovolená? Dá se ještě někam letět se třemi nebo jezdíte spíše po Česku? A co potom až začnou kroužky, škola... nebydlime ve městě a všude budu děti vozit, je to trosku taxikarina co? Nemá to někdo podobně? Každopádně díky za pozitivní zkušenost a maminkam tři čtyř a pěti děti vzdavam hold!

odula
3. říj 2018

@vrk no jo... auto. měli jsme mazdu 6,ale dost velký sedačky + vejce. prostě jsme se nevešli. teda vešli ale na delsi cesty to nebylo. tak jsme si koupili poloautobus ford galaxy 😁 sice to nejni úplně zihadlo ale to pohodlí je dokonaly. obrovskej kufr... srovnatelny je VW sharan, 3 sedacky se vejdou i do VW touran,a pal jeste seat alhambra ci co. hodně jezdime, žijeme v zahraničí, takže několikrát do roka 1000 km. tak to potrebujem. pro nekoho kdo moc nejezdi by treba prostorný kombi stacilo. nebo SUV. se trema detma jsme ještě neletěli a zatím to nacvicovat nebudem. možná až budou starší ;) krouzky jsou taxikarina, do toho ještě moje škola takže někdy to je fakt legrace to nakombinovat aby to vyšlo... ale bydlíme ve městě. známí maj 4 děti bydlí mimo město a aby to odtaxikarili tak maj k velkymu rodinnýmu ještě jedno menší.

prcekverunka
3. říj 2018

@vrk Ahoj, třetí miminko bylo hned, jak jsme se rozhodli. Holky jsou narozené 2/2014 10/2015 a 6/2018. Jsem s nimi věčně sama a v pohodě, není se čeho bát.

radecka1
3. říj 2018

@vrk Mám dvojčata teď 4 roky a 1,5 roční. Je to náročné, protože jsou všichni ještě dost malí, ale každým dnem se to zlepšuje jak je nejmladší samostatnější. Auto máme Renault Scenic a tři sedačky se tam v pohodě vejdou. Hodilo by se nám větší, abychom mohli svézt třeba babičku. Letos jsme byli na dovolené letecky, ale s babičkou, aby to bylo 3 na 3. Jen sami s manželem a dětmi si to dokážu představit až za 2 roky. Na dovolené jezdíme rádi, ale zatím nám vyhovuje spíš na 4 dny nebo jedu já s dětmi a rodiči a po půl týdnu je (rodiče) manžel vystřídá. Opravdu je výhoda mít v dosahu babičku. Bez ní by to taky šlo, jen by bylo vše o dost komplikovanější. Takhle když je někdo nemocný, což je každou chvíli, tak ho chvilku pohlídá babička a já nemusím rušit program pro dva zbývající.

ojo
3. říj 2018

@vrk jojo 🙂 taky jsem myslela, že budeme mít třetí dřív, ale potratila jsem 2x, takže jsme to pak odložili a šla jsem do práce a pak se na další mateřskou moc těšila 😃 😃 Bydlíme na polosamotě, děti musíme vozit do školy i do školy vedle do vesnice, vozí je manžel svým menším pracovním autem, hodně kroužků mají v rámci školy, resp. družiny, ale nejstarší chodí i do zušky do města, ale to už od 3. třídy přejíždí syn sám autobusem a pak jezdí spojem domů 🙂 Je znát, že ty děti jsou víc samostatné, dá se to, ale jak si psala, ze začátku to bylo taxikaření. Od druhého stupně už musí chodit do školy do města a to už budou ráno i domů jezdit autobusem, to je vozit už nemusíme 🙂
A auto pro 3 děti jsme měli Citroen Berlingo, to bylo moc pohodlné auto, vyšší, takže jsi vázala děti ve stoje, krásně se vešli 3 autosedačky vedle sebe, kufr veliký a boční šoupačky k nezaplacení 🙂 teď máme VW sharana 7 místné, taky je dost prostorný 🙂
A dovča...se třema děckama si myslím naprosto v pohodě, i letecky, často to mají na 3 děti ty vouchery. My teda jezdíme každý rok zatím jen po ČR nebo na Slovensko, k moři si vyjedeme, až budou děcka větší, máme docela prostornou rakev nahoru, kam se vejde dost věcí 🙂

2hanah
3. říj 2018

@vrk Bylo mi 32, i přes zdravotní potíže jsem otěhotněla ihned po prvním jediném pokusu. Děti jsou 10, 8 roků a malému 3 měsíce a za mě super, neskutečně pomáhají a já mám víc prostoru si miminko užít.

drzticka81
3. říj 2018

Taky mame tri deti (6,4 a rok)....otehotnela jsem uplne na mesic presne,aby mi vysla jeste dalsi materska (ale tak na 3.pokus 🙂))) a jako pro me nebylo najnarocnejsi miminko,ale to obdobi ted o prazdninach-rocni-uaaaaaa-nechodici (jeste i ted stale nechodi)-byli jsme na trech dovolenych tady v CR (chatka v kempu,fara a stan v kempu) a to bylo docela narocne-furt nekam lezla,ti starsi uz byli v pohode 🙂))) i treba v aquaci starsi by byli klidne i tri hodky,ale ta nejmensi ta to jeste tak dlouho nedavala, ani vlastne nemela kde lezt-proste psycho 🙂)))) ale jinak to je v klidu, syn sel letos do prvni tridy,dcera je ve skolce (takze kazde rano 20 minut se vsemi pesky do skoly,pak s dcerou 20 minut do skolky),odpo krouzky-opet pesky-takze takovy mensi masakr,ale budu krasna a stihla hahaha (ale to je,kdyz muz ma sluzbu a nemuze syna odvezt do juda, nebo vyzvednout ve skole-jinak to mame rozdelene 🙂)))) jinak vse zvladam v klidku 🙂))) a auto mame sedmimistne-ale to uz jsme meli u dvou deti 🙂)))

veluntajouklova
3. říj 2018

Ahoj, se třetím dítkem ani nevím jak jsem otěhotněla 😀. Malý nebyl plánovaný. Jednou jsme si nedali pozor a bylo. Ikdyž jsme doma měli miminko, rozhodli jsme se ho nechat. Nejstaršímu synovi je téměř 7 roků, holčičce 13 měsíců a malému měsíc. Malý je naštěstí hodný, ukázkové miminko, skoro pořád spinká. Starší syn už je velký a pomáhá no a dcera ta si dokáže vyhrát sama a nebo se starším bráchou. Ale občas má tendenci žárlit. Já říkám podle toho jak se vyspí 😀. Jednou chodí a malého hladí, dává k němu hlavičku, jako by se chtěla mazlit a podruhé ji musím krotit, protože by malému rvala prstíky do očí, uší.....záhul to asi začne být, až malej začne vyžadovat taky více pozornosti, začne lézt atd. Ale miluju je všechny tři a neměnila bych 🙂

vapka
5. říj 2018

Mám doma 5let a 2 roky, no a teď čekám (nečekám) na MS, po prvním měsíci nehlídání 😀 jsem ráda, že jsou i rodiny s více než 3 dětmi, 😀 všichni nám říkají, že jsme blázni 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru