Jak jinak zabezpečit hlídání objektu? Manžel chce psa

vojtisek2007
13. říj 2008

Prosím o vaše názory a rady, můj manžel si koupil objekt - odlehlý kousek za vesnicí, kam hodlá přestěhovat truhlářskou dílnu...a chce si pořídit psa na hlídání toho objektu (rotvailera) - mě se to moc nelíbí - jednak, že by mohl někomu něco udělat - nevíte, kdy k němu vlezou přes plot nějaký děti apod. a druhak se mi to zdá jak týrání zvířat,ale je neoblomný, tak hledám jiný řešení, jak objekt zabezpečit, ale nic mě nenapadá....

flora
13. říj 2008

vojtisek,

mrkni na http://www.sweb.cz/Rottweilervnouzi/

Nejsem zastáncem umístění psů do objektu, ale proč nedat psovi aspoň nějakou šanci...

Kdyby manžel nechtěl vyloženě rotvíka, tak super na hlídání je kavkazský pastevecký pes 😉 Jsou stránky kavkazan v nouzi, kde příznivci plemene hledají umístění pro psy, kterých se chce majitel zbavit (většinou z důvodu agresivity). Pro takového psa by byl objekt ideální místo.

liviky
14. říj 2008

vojtisek - tak jak si to tu napsala tak to stejně řekni i manželovi pokud trvá pořád na psovi,tak ty trvej na hlídači,tedy neboli psovodovy ,člověk navíc ho vyjde mín než pokuty a soudy za případné pokousání psem 🙂 ,víš jak to myslím ne!!!.....já jsem totiž pejskkařka jak poleno,ale mám taktéž děti a moc dobře vím co udělá plot a velká zodpovědnost s psychikou psa,většinou je to fakt zaplotový zabiják 😠 ☹

vojtisek2007
autor
14. říj 2008

flora - když já právě nechci aby si takového nějakého "zaplotového zabijáka" pořizoval....a už vůbec ne teda takhle, když už, myslela jsem že od štěněte a nechat někde "vychovat" k hlídání, ale stejně mi to přijde hnusný a blbý

liviky - stejně tak jsem mu rořekla, ale on na tom trvá, že nebude zbytečně platit nočního hlídače, kterej stejně celou noc prochrápe....

poletucha
14. říj 2008

a co takhle zainvestovat do nejakyho bezpecnostniho zarizeni, jako alarm, kamery atd. ....popravde poridit si pejska za timhle ucelem je fakt tyrani zvirat 🙄

poletucha
14. říj 2008

a navic my jsme meli rotvika a byl vychovavanej od stenatka jako milacek rodiny,ale stejne byl hodne dominantni a ostatni lidi neuznaval...museli jsme ho zavirat pred kazdou navstevou a ac jsem ho hrozne milovala,tak bych trnula hruzou,kdyz by si s nim treba hraly deti 😒

vojtisek2007
autor
14. říj 2008

bezpečnostní zařízení máme - kamery taky - ale ty bohužel nezabrání tomu, aby to někdo nevybral - sice budeme mít zloděje nahranýho na záznamu, ale to je tak všechno....ten pes tam má být jako odstrašující element....ale nelíbí se mi to ani trošku, mě to přijde jako úplně zahozenej "psí život" - ikdyž by byl k tomu vycvičenej - bude tam sám, pořád - kromě teda přes den, kdy se tam pracuje a to by zase z bezpečnostních důvodů musel být někde zavřenej....acho jo