Jak jste oznámili rodičům nový přírůstek?

macu.k
15. bře 2006

Jak jim to nejlip rict? A ne nejak obycejne... 😉

macu.k
autor
15. bře 2006

Jo a kdy jste jim to rekli? Hned nebo az po nejake dobe, kdy to uz je jistejsi?

ivet
15. bře 2006

macu, předně Ti veeeelmi moc gratuluji :o)) Já jsem trochu odkoukala nápad jedné holčiny tady a právě pracuju na takových kartičkách :o) Na přední straně bude obrázek miminka a vevnitř (je to otevírací, jako blahopřání) bude něco jako "ahoj, jmenuju se Honzík nebo Kristýnka a protože u xx týdnů rostu u maminky v bříšku, můžete se na mě začít těšit :o)) Babička může začít plést a dědeček mi vyrobit kolíbku"...no a tak podobně. Přizpůsobím to ségrám, tetám, babičkám, kamarádům atd. Stejnou kartičku (a 3 testy a bačkůrky) dostal i tatínek 😉
....k jedněm rodičům jdeme v sobotu a k dalším jedeme příští víkend....ještě bych raději počkala (6.tt), ale manžel už to prostě nemůže vydržet a chce se pochlubit :o)) Tak uvidíme, když jim to nakonec řekneme :o)

macu.k
autor
15. bře 2006

Ja jsem jim chtela ukazat nejdriv ultrazvuk, ale budu ho mit az za 14 dni a k nasim jedeme tenhle vikend a ja to nevydrzim jim to nerict... tak nevim ☹

danielah
15. bře 2006

Macu: vždycky jsem si myslela, jaké to bude jim to říkat, nakonec to dopadlo velmi "obyčejně" - máma je porodní asistentka a chodím k nim do nemocnice i na gyndu, takže té jsem to (kvůli vyšetřením) řekla hned jak jsem našla 2 čárky na testu...a no a říci něco mojí mámě, to je jako hlásit to večer ve zprávách... 😠

Druhá věc byla, že když jsem byla 6-7tt, byly Vánoce, takže si vymýšlet proč nejím, zvracím a nepiju mi přišlo zbytečné... takže jsme to tak volně říkali jak jsme chodili po návštěvách a oslavách

Jinak, kdybych si mohla vybrat, bych to asi neříkala dříve než po 12tt

honzina
15. bře 2006

A copak se to vůbec dá do toho 12tt vydržet? Já si to teda moc nedokážu představit. Mám poroblém udržet v tajnosti koupený vánoční dárek.! 😅

macu.k
autor
15. bře 2006

danielah: Takze myslis, ze to jeste rikat nemame?

danielah
15. bře 2006

macu: to záleží úplně na tobě... moje máma to všude vykecala (pradón ale jinak se to napsat nedá) když jsem byla asi 5. týden a taky se nic nestalo, nicméně mi to přišlo brzo

Honzi: já jsem taky kecací, nicméně už na svatbě jsem si vyzkoušela, že to dokážu docela dlouho neříct

honzina
15. bře 2006

No, já tu vůli asi mít nebudu... nevím... 😅

ivet
15. bře 2006

No my právě asi taky ne.... :o( Takže to jedněm rodičům řekneme asi teď (to bude 7.tt) a druhým o týden později...a pak už to pustíme asi tak všeobecně ven...taky jsem chtěla čekat až do 12.tt, ale ono to prostě nejde, já se tím chci hrozně moc chlubit 😀

honzina
15. bře 2006

Jinak jako dobrý nápad mi přijde to přáníčko, co vyráběla rodičům a příbuzným jako dáreček pod stromeček. Jenže Vánoce už byly a než zase budou, to už bude mimi na světě, že... 😀

ivet
15. bře 2006

honzi, právě...nám to vyjde do takév té "nijaké" doby....takže uděláme "přáníčko" bez příležitosti...jen prostě ať je to hezčí, než jen říct "jsme těhotní"...ať na to mají nějakou vzpomínku, jak jsme jim to řekli 😉

honzina
15. bře 2006

Mně by se to taky tak líbilo. A přidala bych tam fotku z ultrazvuku - jenže tu ne všude udělají...
No, uvidím, jak to jednou udělám... 😉

coxa
15. bře 2006

Já bych to jednou chtěla rodičům říct taky nějak zvláště, i manžílkovi, ale nějak mě zatím nic nenapadá. 😅 A taky mám předsezvetí, že jim to neřeknu do alespoň 10. tt, ale myslím (spíš teda vím), že to tak dlouho nevydžím... 😀

ducik
15. bře 2006

ahoj holky, me se sice toto jeste netyka, ale pridam zkusenost, jak to oznamovali moji budouci svagrovci ted nedavno..
na mikulase rodicum nastavajicicho tatinka dali pekne zabalene hrnicky, na jednom stalo Babicce a na druhem Dedeckovi 🙂 ..neni to sice az uplne originalni, ale bylo to pekne, jak na to koukali, nez jim to doslo (oni totiz budouci rodicove toho maleho nejsou svoji) 😀

a myslim, ze se neco podobneho da aplikovat i mimo tyhle darkove prilezitosti

myska
15. bře 2006

Jo, tak na mě už to ví celá dědina a ještě jsem to nikomu oficiálně neřekla. Jediný, kdo to neví, jsou v práci 😀 , Jsem v 8.tt.
Bavila jsem se o tom s mamkou, kdy to říct a neříct ostatním, jako jestli počkat nebo ne a ona říká, na co bych měla čekat, zrovna v mým okolí byly (týká se to 4 holčin) těhotenství v pohodě do 4. - 5. měsíce a pak jim našli DS a mimčo muselo ven. Takže je jedno, jestli budu muset někomu vysvětlovat v 8.tt nebo až v tom skoro 6.měsícu , proč už nejsu těhotná.

Ale abych neodbíhala od tématu, já jsem to řekla mamce, hned jak jsem to věděla, a bylo to takhle: ...a proč taky nejedeš lyžovat s ostatníma? a já na to: ...hm.. jela bych, ale su těhotná..., prostě jen tak mezi řečí. A jsem ráda, že se to tak po rodině rozneslo samo, já totiž moc nejsu na to, každýmu zvlášť vykládat, že su těhotná. 😅

helen78
15. bře 2006

Tak my jsme to mým rodičům oznámili v den, kdy jsem byla po kontrole u gyn. a bylo mi potvrzeno srdíčko (předtím jsem to věděla už 14 dní), bylo to v 7. týdnu a dostala jsem průkazku. Koupila jsem miminkovské botičky, byly v takové průhledné plastové krabičce a zvrchu jsem připevnila papírek /aby ty botičky nebyly hned vidět/, kde bylo napsáno: zatím mi je schovejte, přijdu si pro ně v dubnu 2006 (termín porodu). Podpis - pracovní jméno miminka, které znali, protože bylo dost hrozný 🙂. Ten výraz v jejich tváři, než jim to docvaklo, byl fakt zážitek 😉

danielah
15. bře 2006

Moni: to znám.... nevěděla to ještě ani druhá "babička" a máma už to stihla rozhlásit asi 100 kamarádkám (v době vánočních večírků a mejdanů)...

consti
15. bře 2006

Holky ani nevíte jak moc vám závidím!!Úplně mě ty příspěvky rozbrečely!!Ale všem vám to moc přeju a přeju moc moc zdraví vám i vašim malým 😀 !

didka
15. bře 2006

Helen78 😀 uzasny napad, jak to dat vedet rodicum.. fakt krasny.. gratuluju.. doufam ze se mi to taky jednou tak nejak povede.. 😉

nimmo
15. bře 2006

já včera v levnejch knihách viděla krásný malinký leporelo - jen pár kreslenejch proprietek pro mimi a titulem čekáme miminko - nebo tak nějak, málem jsme ho koupili - do zásoby, právě jako oznámení pro příbuzný a kamarády, ale zatim nečekáme i když už plánujeme, tak z pověrčivosti jsme ho raději nekoupili 😉

deni
16. bře 2006

ja to sice taky nemusim jeste resit naostro 😉
ale uz ted se (hlavne pritelovi rodice) hrozne tesi a delaji si srandu, ze uz abychom na nem zacli pracovat, kdyz maji od 1.1.2007 zvysovat rodic. prispevek 😀
a pritelova mamka mi na Silvestra pri pripitku pohladila brisko (pritom v nem jeste nic neni 😀 ) a rekla do placu "no uvidime, co nam dalsi rok prinese" 😉 🙂
proste mam se na co tesit 😵

ivusenka
16. bře 2006

Ahoj holky, nástávající maminky 🙂 , svatba mě a přítele teprve čeká, ale už teď si plánujeme a těšíme se na miminko. Jen máme (hlavně já) trochu strach, jednak už mi letos bylo 30let a jsem trochu silnější než bych měla být, tak jsem zvědavá jak na to vytoužené miminko budeme dlouho čekat. Pokud bych jednou byla těhotná, nevím jak bych to dokázala před mamkou dlouho tajit, ona je jak detektiv 🙂

llucianka
16. bře 2006

Ahoj holky, prvně moc gratuluji Ivetě! Macu už jsem gratulovala v diskuzi "Miminka". 🙂 Je to krásný pocit, co.. Já dneska byla u doktora, jsem ve 12.tt a mimi už má 9 cm a je krásně vidět. Ještě teď nemůžu na nic jiného myslet a jsem hrozně šťastná. 😵 Jinak se vám holky vůbec nedivím, že to nevydržíte a chcete to říct už teď. Já taky kdysi plánovala, že to všem řekneme až tak na konci 3. měsíce, ale pak když to přišlo.. tak je ta radost tak obrovská, že to prostě tajit nejde. Rodičům jsme to řekli už v 6. týdnu - a prej to na nás poznali už mezi dveřma, protože jsme prej zářili oba štěstím. 😀 Jinak v práci jsem to řekla v 10.tt, protože se mě vyptávali, jestli náhodou nejsem těhu, když pořád zvracím a je mi celý den zle. Ale reakce byli super, takže toho nelituji. 😉

ivet
16. bře 2006

llucianko, děkuji 😵 a přeju krásného a zdravého mimíska :o) My jsme teprve teď v tom 6.tt (zítra "už" 7. 😀 )ale k manželovým rodičům jdeme pozítří a asi to nevydržíme....no uvidíme podle situace :o) Máš pravdu, že je to nááádherný pocit a taky prostě nedokážeme myslet na nic jiného :o))

llucianka
16. bře 2006

Díky! Já tobě taky přeju krásného a zdravého mimíska! 😉 Hlavně ti přeju, aby se ti vyhly těhu nevolnosti, protože je to fakt nepříjemný.
Uvidíte podle situace, ale klidně to rodičům řekněte.
Manžílek mi sliboval, že to řekneme "jen" rodičům a kamarádům to ještě říkat nebudeme. Pár dní na to jsme přijeli na sraz všech kamarádů a ještě jsem neměla ani svlíknutou bundu a už to vykecal! 🙂

zirafka105
16. bře 2006

Llucianko a macu.k, mooooc vam gratuluju... 🙂 🙂 🙂
Teda... ja dat nasim hrnecek Babicko a dedecku, tak to by je asi svihlo... budu muset vymyslet neco jinyho, ale na to je jeste haaaaafo casu 😉

llucianka
16. bře 2006

Zirafko, moc děkuju. 😉 Mně se tady kdysi moc líbil nápad koupit miminkovské bačkůrky a do toho dát vzkaz - přijdu si pro ně tehdy a tehdy.. a říkala jsem si, že až budu těhu, tak to tak udělám. Ale já z toho byla tak vyplesklá, že jsem si na "nějaký" bačkůrky ani nevzpomněla. 😵

alt
17. bře 2006

Ahoj 🙂 Já jsem byla tak z toho mimo že budu máma že jsem to raději nechala na mé drahé polovičce ať to oznámí. Sranda byla že jsme se doma se ségrou i chytli a brečeli obě.. 🙂

veverkam
14. říj 2006

Ahoj holky, potřebovala bych poradit.před týdnem jsme zjistila, že jsem těhotná, je mi 21let, pracuju, žiju zatím u rodičů, s přítelem jsme už dlouho, ale mám problém, že nevím, jak to oznámit rodičům...Bojím se, jak to přijmou.děkuju za názory

verusinek
14. říj 2006

veverko jsi dospela zenska...nejdriv to rekni svemu priteli a promluvte si o tom a az pak jdi za rodici s verdiktem... 😉